Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Hradní stráž
aktualizováno včera 11:55
Sledujte od 12:00

PŘÍMÝ PŘENOS: Střídání stráží na Hradě zpestří dudáci!

Dnes ve 12:00 hodin v rámci Britského dne proběhne na I. nádvoří Pražského hradu, po Slavnostním střídání stráží, společné vystoupení Ústřední hudby Armády České republiky, Vojenského uměleckého souboru Ondráš a vojenské hudby Pipes and Drums.

Vondráčková a David zazpívají prezidentovi na oslvě
aktualizováno 14.03.
chystají se i protesty

Zeman chystá večírek pro přátele. Zazpívá mu Vondráčková i David

Přibližně tisíc hostů by mělo dorazit do Španělského sálu na Pražském hradě. Prezident Miloš Zeman tam pořádá slavnostní koncert k příležitosti své inaugurace. Informoval o tom v úterý jeho mluvčí Ovčáček během tiskové konference. První hosté se začali scházet už v pů páté.

Několik hostů na protest proti Zemanovým slovům opustilo sál
aktualizováno 08.03.
Inaugurace

Ostuda na Hradě! Zeman rozčílil projevem hosty, odešli ze sálu

Miloš Zeman složil podruhé inaugurační slib a zahájil tak další prezidentské období. V projevu Zeman kritizoval především Zdeňka Bakalu a některá média. Několik hostů se na protest proti jeho slovům zvedlo a ze sálu odešlo.

Prásk.tv píše:

Závěr prezidentské párty
čtěte o tématu Pražský hrad na Prásk.tv
Obchodní sdělení

SOUTĚŽ + matrace s 54% slevou od Matrace za hubičku.cz

Slevové akce a výprodeje už nejsou jen výsadou supermarketů a obchodů s oblečením.

Miloš Zeman při inauguraci - 2
03.03.
Slavnostní ceremoniál

Prezident znovu složí slib! Takto bude inaugurace vypadat

Inaugurace se blíží. Už za pět dní bude znovuzvolený prezident Miloš Zeman skládat slavnostní slib. Do Vladislavského sálu Pražského hradu by na něj mělo dorazit téměř 700 hostů. Přípravy už jsou v plném proudu a štáb Televize Nova se podíval i do zákulisí.

Prezident Zeman odvolil v komunálních volbách
aktualizováno 10.11.
Kandidáti na prezidenta

O Hrad zabojuje devět kandidátů! Ostatní nesplnili podmínky

V prezidentských volbách bude mít šanci kandidovat maximálně devět uchazečů o Pražský hrad. Zbylých 11 kandidátek zjevně nesplňuje zákonné předpoklady. Ve volbách by se tak měli utkat veřejně známí uchazeči, kteří se ke kandidatuře jasně přihlásili. Vyplývá to z veřejně dostupných informací a z podrobností o podaných kandidátních listinách, které ČTK poskytla Klára Pěknicová z tiskového oddělení ministerstva vnitra.

Marek Hilšer, Jiří Drahoš, Michal Horáček, Vratislav Kulhánek
aktualizováno 10.11.
Kandidáti na prezidenta

PROFILY: Zeman zná své soupeře, toto jsou muži, kteří chtějí na Hrad

Dnes v 16 hodin vypršel termín, do kterého se mohli hlásit kandidáti do nadcházející prezidentské volby. Na ministerstvo vnitra přišlo 18 přihlášek. Kandidáty musí podpořit 50 tisíc občanů, 20 poslanců nebo 10 senátorů. Takovou podporu zatím deklarovalo pouze deset uchazečů. U všech 18 to bude ministerstvo ověřovat.

Pražský hrad - osobnosti
28.10.
Galerie Státní vyznamenání

Bartoš, Babiš nebo Škromach přišli. Chyběli rektoři a premiér!

Při udílení státních vyznamenání nechyběli třeba předsedové hnutí ANO, SPD nebo Pirátů Andrej Babiše, Tomio Okamura a Ivan Bartoš. Přišli také ministři Richard Brabec, Dan Ťok, Karla Šlechtová či Michaela Marksová. Naopak jejich lidovečtí kolegové Daniel Herman a Marian Jurečka, nebo poslanci za TOP 09 Dominik Feri a Miroslav Kalousek, pozvání na Pražský hrad odmítli.

Miloš Zeman předal státní vyznamenání
aktualizováno 28.10.
ONLINE Výročí vzniku ČSR

Prezident ocenil 39 osobností. Dočkali se Vondráčková i Troška

Prezident Miloš Zeman v sobotu při příležitosti 99. výročí vzniku samostatného Československa ocenil vybrané osobnosti státním vyznamenáním. Nejvyšší ocenění Řád Bílého lva obdrželo šest osobností.

Vladislavský sál
aktualizováno 26.10.
Ocenění osobností

Nahlédněte exkluzivně do zákulisí státních vyznamenání na Hradě!

Helena Vondráčková, Martina Sáblíková nebo Jaromír Nohavica. To jsou osobnosti, které by měly v sobotu dostat státní vyznamenání z rukou prezidenta republiky Miloše Zemana.

Trenky na Hradě
aktualizováno 27.09.
Rudé trenky nad Hradem

Trest za trenýrky platí! Umělci s odvoláním u soudu neuspěli

Městský soud v Praze dnes potvrdil tresty skupině Ztohoven. Členové skupiny dostali podmínky za to, že v roce 2015 vyvěsili nad Pražským hradem obří červené trenýrky. Tím protestovali proti hlavě státu.