Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Trosky ve městě Dúma
aktualizováno 18.04.
vyšetřování útoku

Další zdržení! Experti se do Dúmy asi nedostanou ani dnes

Příjezd expertů mezinárodní Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) do syrského města Dúmá byl dnes opět odložen, důvodem je údajná úterní přestřelka. S odkazem na sdělení šéfa OPCW a další zdroje o tom informovala agentura Reuters. Dúmá se 7. dubna stala terčem údajného chemického útoku, který si vyžádal přes 40 životů a který opoziční síly a Západ připisují syrské vládě. Damašek stejně jako jeho spojenec Moskva obvinění z útoku odmítají. Vyšetřovatelé OPCW do Sýrie dorazili o víkendu, dosud se ale do Dúmy nedostali.

Trosky ve městě Dúma
aktualizováno 17.04.
vyšetřování útoku

Experti na chemické zbraně jsou v Dúmě, důkazy ale rychle mizí

Experti Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) dnes vjeli do syrské Dúmy, aby vyšetřili okolnosti údajného chemického útoku ze 7. dubna. Čekali na povolení vstupu několik dní v Damašku. O jejich vstupu do Dúmy, která leží východně od Damašku, informovaly syrské státní sdělovací prostředky, sama OPCW zatím nikoli.

Theresa Mayová
aktualizováno 16.04.
vážná obvinění

Chemický útok musel spáchat Asad, tvrdí Britové. Mají důkazy

Chemický útok v syrské Dúmě nemohl spáchat nikdo jiný než režim prezidenta Bašára Asada. V britském parlamentu to dnes řekla premiérka Theresa Mayová, podle níž Rusko v Radě bezpečnosti OSN zablokovalo veškeré snahy o diplomatické řešení krize. Británie spolu se Spojenými státy a Francií v sobotu podnikla vojenský úder proti cílům v Sýrii. Mayová dnes rovněž odmítla, že se do nich Londýn zapojil jen proto, aby se zavděčil americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi.

Prásk.tv píše:

Baba Vanga
čtěte o tématu chemický útok na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Pozor na „fake news“ - v Německu kvalitní diesely rozhodně nezlevňují

Média jsou nyní plná informací o tom, že se hlavně Němci zbavují svých aut s turbodiesely kvůli přísnějším emisním normám a prodávají je klidně i pod cenou. Podle některých médií dosahují slevy na nové i ojeté vozy z koncernu VW dokonce až 40 %.

Trosky ve městě Dúma
16.04.
napjaté vztahy

Útok v Sýrii je zinscenovaný, Moskva má nezvratitelný důkaz

V reakci na údajný chemický útok uskutečnily Spojené státy, Francie a Británie úder na laboratoře v syrském městě Dúma. Washington i Paříž tvrdí, že mají útok potvrzený, Moskva ale nyní přišla s tvrzením, že je to lež. Má mít nezvratitelný důkaz o tom, že byl útok zinscenovaný.

Dívka v uprchlickém táboře v Sýrii
aktualizováno 16.04.
Chemický útok v Sýrii

Hrůza v Sýrii: "Radši se udusit než bomby," říkala dívka panence

Lidé, kteří přežili údajný chemický útok v syrské Dúmě, poprvé popsali své utrpení. Mladé matce se podařilo dostat z domu dvě dcerky, venku ale hrozilo nebezpečí, že je zasáhnou bomby. Západ z nelidského útoku viní Asadův režim, podle odhadů zemřely desítky lidí.

Střety ve Východní Ghútě neustávají
aktualizováno 16.04.
chemické zbraně

Vyšetřování údajného chemického útoku v Dúmě bylo odloženo

Příjezd expertů z mezinárodní Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) do syrské Dúmy byl odložen kvůli následkům sobotních náletů Západu. Podle agentury Reuters to dnes řekl náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov. Britská delegace při OPCW krátce předtím oznámila, že město Dúmá, kde byl 7. dubna údajně spáchán chemický útok, který USA a jejich spojenci připisují Damašku, nebylo vyšetřovatelům zpřístupněno.

Putin a Trump na jednání G20
aktualizováno 15.04.
Odveta za chemický útok

Rusko za podporu Asada zaplatí. USA chystají další sankce

Spojené státy připravují další sankce na Rusko. Důvodem je pokračující podpora, kterou Moskva poskytuje režimu syrského prezidenta Bašára Asada. Prohlásila to dnes americká velvyslankyně při OSN Nikki Haleyová s tím, že sankce budou pravděpodobně oznámeny v pondělí.

Donald Trump - řízená střela
aktualizováno 12.04.
Koalice proti Asadovi

Trump o Sýrii ještě nerozhodl. Na útok se připravují i Britové

Západní mocnosti nadále zvažují vojenské údery jako odplatu za chemický útok v Dúmě, při kterém zemřelo nejméně 60 lidí. Ke Spojeným státům, které však začaly mlžit ohledně načasování operace, by se mohla přidat i Británie. Její ponorky prý už dostaly rozkaz přesunout se do míst, odkud by mohly raketami Sýrii zasáhnout. Jestli se připojí i Francie bude jasné během několika dní.

V Sýrii zabíjely chemické zbraně
aktualizováno 12.04.
získal kontrolu

Dúmá po smrtícím útoku ovládl Asad! Nad městem se tyčí vlajka

Syrská armáda podle ruského generálmajora Jurije Jevtušenka dostala pod kontrolu město Dúmá, které se v sobotu podle opozice stalo terčem chemického útoku. Místo bylo posledním útočištěm povstalců v blízkosti syrské metropole.

Donald Trump - řízená střela
aktualizováno 11.04.
Odveta za chemický útok

Trump: Rusko, připrav se na naše rakety! Zásah USA v Sýrii se blíží

Americký prezident Donald Trump prozradil na twitteru, že se blíží americký úder na Sýrii. Ve středu totiž Rusko varovalo, že sestřelí všechny rakety vypálené na Sýrii. Trump Rusy vyzval, aby se na americké rakety připravili.