Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Videomaping ze Signal festivalu v Praze
aktualizováno 12.10.
čtyřdenní show

Prahu rozzářil Signal festival! Sledujte úžasnou podívanou i vy

Pátý ročník oblíbeného Signal festivalu začíná dnes večer a trvat bude až do neděle. Na přehlídce návštěvníci uvidí světelné umělecké objekty, videomappingy nebo interaktivní vizuální instalace. Úžasnou podívanou vám přineseme i na TN.cz!

Španělsko uctilo památku obětí teroru v katedrále Sagrada Familia
aktualizováno 20.08.
státní smutek

Španělsko uctilo památku obětí teroru v katedrále Sagrada Familia

V katedrále Sagrada Familia v Barceloně se dnes za účasti španělského krále Felipeho VI. uskutečnila mše k uctění památky obětí teroristických útoků v Katalánsku. Nedokončená katedrála architekta Antoniho Gaudího je výrazným symbolem města. Podle některých médií se měla původně stát právě ona terčem teroristického útoku.

Útok na policisty před katedrálou Notre-Dame - 2
07.06.
teroristický čin

VIDEO: Kamera natočila útok před katedrálou Notre-Dame i střelbu!

Policie v Paříži zveřejnila záběry úterního útoku před katedrálou Notre-Dame. Video zachycuje okamžik, kdy se muž s kladivem v ruce vrhá na policisty, ti ho následně zneškodní. Kvůli útoku byla katedrála odpoledne uzavřena, útočníkem byl podle všeho 40letý student informatiky z Alžírska.

Prásk.tv píše:

Monika Bagárová v New Yorku - 3
čtěte o tématu katedrála na Prásk.tv
Obchodní sdělení

4 rady v péči o pokožku pro děti i dospělé

Lidské tělo se během života vyvíjí. Největší změny jsou patrné u dětí, které se mění doslova mrknutím oka. Ale i na dospělé kůži zaznamenáváme změny na pokožce dané nejen věkem.

Útok v Paříži
aktualizováno 06.06.
video útok ve Francii

Střelba u katedrály Notre-Dame! "Je to za Sýrii," křičel útočník

U pařížské katedrály Notre-Dame se ozvala v úterý odpoledne střelba. Tu zahájili policisté poté, co neznámý muž začal útočit kladivem. Nyní už by měla být situace pod kontrolou, případ vyšetřují protiteroristické jednotky.

Podepisování smlouvy na nové varhany do katedrály sv. víta
aktualizováno 24.04.
přímý přenos

Nové varhany pro sv. Víta budou slyšet v celé katedrále

Katedrála svatého Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě se dočká nových varhan. Dnes bude přímo v katedrále podepsána smlouva s dodavatelem, přímý přenos můžete sledovat zde!

Muž staví katedrálu
08.03.
plní slib

Mnich staví katedrálu z odpadků! Na stavbě pracuje více než 50 let

Když španělského mnicha vyloučili z kláštera, neměl v životě najednou smysl. Nový směr mu dalo budování katedrály, kterou staví z odpadků a bez stavitelského vzdělání. I když začal před více než 50 lety, stále budovu nedokončil.

Zvoník se zranil při bizarní nehodě
aktualizováno 12.02.
galerie bizarní nehoda

Zvoníka zachytilo při práci lano. Kvůli zranění ho spouštěli hasiči

Zvoník z katedrály ve Worcesteru v sobotu prožil velmi perné chvíle, když uvízl ve věžičce ve výšce skoro 30 metrů. Při velmi neobvyklé nehodě se britskému zvoníkovi omotalo lano kolem nohy a vytáhlo ho do výšky, při následném pádu se zranil na hlavě. Ze zvonice ho museli spouštět hasiči, zásah trval přibližně hodinu a půl.

Francouzská policie zadržela tři ženy, které chtěly útočit v Paříži
aktualizováno 09.09.
Slavná památka

Ženy chtěly útočit u Notre-Dame! Plánovaly katedrálu zničit?

Francouzská policie zadržela asi 30 kilometrů od Paříže tři ženy, které chystaly útok u katedrály Notre-Dame. Už v neděli poblíž ní objevila auto naplněné plynovými lahvemi. Jedna z útočnic pobodala při zátahu policistu.

Požár baziliky v Nantes
aktualizováno 15.06.
video ohnivé peklo

VIDEO ZKÁZY: Obrovský požár zničil střechu katedrály ve Francii

Obrovský požár vypukl na střeše baziliky Saint-Donatien ve francouzském městě Nantes. Jeho příčina zatím není známá, jistá je ale obrovská škoda, protože oheň zničil střechu téměř kompletně.