Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Skladník
aktualizováno 03.12.
Statistická ročenka

Jsou Češi pracovití? Makáme více než Slováci? SROVNÁNÍ EVROPY

Máme se líp nebo hůř než zbytek Evropy? Tahle otázka nedá řadě lidí spát a je také oblíbeným tématem politiků napříč politickým spektrem. Ale jaká je realita? Podle čerstvé statistické ročenky zdaleka ne tak zlá, jak by se mohlo zdát z některých rozšířených pověr či "zaručených" zpráv, které se šíří po internetu.

Mladí migranti. Ilustrační
aktualizováno 02.12.
statistická ročenka

Do Česka přichází stále více cizinců, nejvíce ze zemí mimo EU

Česko zatím nevymírá, ale za přírůstek obyvatel vděčíme z velké části cizincům, kterých v Česku žije stále víc. Populace také pomalu stárne. S tím může souviset i to, že stále více mužů a žen nijak nespěchá do manželství ani pořízení potomků.

Nehoda na Olomoucku
aktualizováno 02.12.
varování čhmú extrémní nebezpečí

Na Moravě hrozí velmi silné náledí! Lidé by měli radši zůstat doma

Meteorologové v neděli dopoledne zpřísnili ledovkovou výstrahu. Na Moravě hrozí výskyt velmi silného náledí. Výstraha ČHMÚ platí až do pondělka. Meteorologové také prozradili, jaké bude počasí do konce roku.

Prásk.tv píše:

Jména miminek - 2
čtěte o tématu Česko na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Víme, jak získat půjčku se sazbou hypotéky

Přijde vám, že spotřebitelské úvěry i hypotéky neustále zdražují? Uvažujete o půjčce na vybavení domácnosti, vzdělávání dětí nebo novou kuchyň, ale úroky se vám zdají příliš vysoké? Víme, jak najít výhodnou půjčku s úrokem hypotéky.

skiáreal Špindlerův mlýn
aktualizováno 01.12.
Lyžování v Česku

Zimní střediska startují sezónu! Někde si oproti loňsku připlatíme

Některá zimní střediska startují už o tomto víkendu lyžařskou sezónu. To je potěšující informace pro milovníky hor. Horší je druhá zpráva, na většině míst zaplatíme více než loni. Nicméně rozdíl nebude až tak velký, jedná se o zdražení o deset až dvacet korun.

Nakupování - 2
30.11.
Předvánoční šílenství

Češi berou před svátky německé obchody útokem! SROVNÁNÍ CEN

Předvánoční nákupní horečka startuje. Podle zkušeností z minulých let nechají Češi v obchodech jen za prosinec více než 100 miliard korun. Velká část padne na vánoční dárky, ale miliardy necháme v obchodech i za nákupy potravin a zásob.

Modrotisk Ilustrační snímek
aktualizováno 28.11.
Modrotisk

UNESCO ochrání unikátní zdobení látek, české ozdoby ostrouhaly

Textilní tiskařská technika modrotisk je od nynějška na seznamu nehmotného kulturního dědictví Organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO). Při zasedání na Mauriciu o tom rozhodla mezivládní komise této instituce a UNESCO to oznámilo na svém twitterovém účtu.

Cestující v letadle - ilustrační foto
aktualizováno 28.11.
Neuvěřitelné manévry

Cesta hrůzy z Lisabonu: Letadlo se dostalo do Prahy o den později!

Když nasedala Petra B. v neděli ráno v Lisabonu do letadla, netušila, že místo jednosměrné cesty do Prahy ji čeká nedobrovolná okružní "jízda" přes půlku Evropy a do Česka se dostane s jednodenním zpožděním. Navíc odsuzuje i přístup portugalských aerolinek.

Migranti v Maďarsku
aktualizováno 28.11.
Český statistický úřad

Migranty v Česku potřebujeme, řekli experti. Tady je důvod

Jak to bude v České republice vypadat v roce 2100? A naplní se obavy Čechů z uprchlické krize? Nejen to rozebrali experti na dnešní tiskové konferenci, kterou pořádal Český statistický úřad.

Náměstek ministra zahraničí Tomáš Petříček
aktualizováno 25.11.
brexit

Dohoda o brexitu je pro nás výhodná. Takhle se dotkne Česka

Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) uvítal dnešní dohodu 27 zemí Evropské unie na podobě smlouvy o vystoupení Británie z bloku. Dohoda podle něj zabrání chaosu tvrdého brexitu, pro Česko je výhodná.

Arzenál poštovních lupičů
21.11.
Jdou do vězení

Ozbrojení lupiči přepadávali pošty i benzinky. Dopadli je v Česku

Vysokými tresty vězení v rozmezí 12 až 16 let potrestal soud ve slovenském Trenčíně nebezpečnou trojici mužů. Ta přepadávala a loupila v pohraničí s Českou republikou. Loni v červnu slovenským kolegům pomáhalo i 160 českých policistů. Muži se totiž skrývali v okolí Slavičína na Zlínsku.