Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Cukrovka, diabetes
28.11.
Alarmující čísla

Cukrovka se v Česku vymyká kontrole, varují experti

Jen loni lékaři v Česku diagnostikovali cukrovku u 120 tisíc lidí. S vážnou chorobou se léčí už 860 tisíc Čechů, dalších 300 tisíc lidí zatím neví, že diabetem trpí. Už tato čísla jsou děsivá, přesto budou podle expertů dál stoupat. A výrazně.

Nákup
21.11.
ekologický problém

Jídlo v Česku často skončí v koši! Plýtvání ale škodí i peněžence

Plýtvání potravinami je velkým problémem i v Česku. Podle průzkumu lidé nejčastěji vyhodí jídlo, které se zkazí. V odpadkovém koši také často skončí zbytky jídla.

Ordinace
aktualizováno 20.11.
světový průzkum

Stěžujete si na naše zdravotnictví? Chyba, patří totiž mezi nejlepší!

Pokud si často říkáte, že u lékaře čekáte dlouho nebo se vám nelíbí, že musíte doplácet za léky, možná vás bude zajímat fakt, že český zdravotní systém patří ve světovém měřítku k těm nejlepším. Publikace OECD Health at a Glance 2017, kterou vydala Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj, zkoumala různé aspekty zdravotnictví.

Prásk.tv píše:

Jména miminek - 2
čtěte o tématu Česko na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Lesy chrání, lesy ozdravují

Pryč jsou časy, kdy bylo na lesy pohlíženo především jako na zdroje dřeva. I když je tato funkce stále významná, do popředí se dostávají jiné úlohy hájů a hvozdů a zeleně vůbec. Je stále jistější, že nás čeká stejný osud jako praprapředky na úsvitu lidstva. Směřovali do lesů, aby se skryli před drsným podnebím a šelmami. My do nich utíkáme, abychom se spasili před klimatickými extrémy, nedostatkem kyslíku, vlhkosti, stínu...

Česko si připomíná výročí 17. listopadu
aktualizováno 16.11.
17. listopad

Oslavy 17. listopadu zablokují města! Těmto místům se vyhněte 

V pátek oslaví celé Česko 28. výročí 17. listopadu. Většina demonstrací, vzpomínek a průvodů se soustředí v Praze, boj studentů za svobodu a demokracii si ovšem připomenou lidé i v jiných městech. Na klid v ulicích budou dohlížet minimálně stovky policistů.

Vichřice Herwart v Česku - 4
aktualizováno 29.10.
Dva lidé zemřeli

Vichřice v Česku: Hasiči měli tisíce výjezdů, vlaky dlouhá zpoždění

Do Česka v noci na neděli dorazil silný vítr, který sužoval i okolní státy, především Německo. Na Sněžce naměřili rychlost větru 180 km/h, pak se zařízení porouchalo. Hasiči měli kvůli orkánu Herwart tisíce výjezdů. Dva lidé přišli o život.

Katalánci čekají na projev předsedy regionální vlády o nezávislosti
28.10.
Usilují o samostatnost

Nejen Katalánsko: Nezávislost chtějí i jinde. Včetně Moravy!

Katalánsko není jediným regionem Evropy, který přišel s troufalou myšlenkou vyhlášení nezávislosti. O větší územní autonomii usilují i strany a hnutí v Chorvatsku, Polsku, Dánsku, ale i v Česku.

Petr Nohel
28.10.
rozhovor 99 let od vzniku československa

Předseda Koruny České: "Zrušme republiku a obnovme monarchii!"

Rozčiluje vás neustálé politické hašteření? Štve vás prezident? Myslíte si, že parlament je jen "žvanírna"? Pak by vás mohly zaujmout změny, které navrhuje předseda politické strany Koruna Česká Petr Nohel. Webu TN.cz poskytl exkluzivní rozhovor!

Agenti
aktualizováno 24.10.
zpráva BIS

Tajné služby Ruska a Číny zvýšily aktivitu v ČR. Získaly citlivé údaje

Bojovník Islámského státu, který žil v Česku, vzrůstající aktivita čínských a ruských tajných služeb, masivní kyberšpionážní útoky – to je příklad událostí, které zachytila Bezpečnostní informační služba v České republice. Vyplývá to ze závěrečné zprávy BIS za rok 2016.

Otec nahlásil únos dcery, podle matky je to ale jinak
aktualizováno 23.10.
Spletitá kauza

Dceru mi unesli do Německa, tvrdil muž. Matka ale mluví jinak

V pátek se na pražské policisty obrátil zoufalý otec, že jeho tříletou dceru, kterou mu soud svěřil do péče, někdo unesl. Muži zákona dívenku nakonec vypátrali u její matky v Německu. Obvinění z únosu ovšem nepadlo.

Marihuana
19.10.
Nákup přes internet

Expert: K vyzkoušení drog stačí českým dětem pár kliknutí!

Když chtějí české děti vyzkoušet drogy, rozhodně nemusejí prolézat temné uličky nebo shánět dealery v zaplivaných zákoutích. Díky internetu si nebezpečné substance mohou opatřit z pohodlí domova.