Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kouření
Aktualizováno Předevčírem 20:52
Zlepšení

České děti stále hodně pijí a berou drogy, závislých ale ubývá

Dětí, které mají problémy s alkoholem a drogami, v České republice ubývá. I zdravotní pojišťovny potvrzují, že v posledních letech počet dětí, které se musejí léčit ze závislosti, klesá. Přesto v užívání legálních drog, tedy alkoholu a kouření, české děti stále patří k těm nejhorším v Evropské unii.

Emmanuel Macron
Aktualizováno Předevčírem 21:39
Kontroverzní výrok

Chcete jen peníze, nepomáháte, vpálil Macron Čechům!

Skončil dvoudenní summit lídrů Evropské unie, který poznamenal velmi kontroverzní výrok nového francouzského prezidenta Emanuela Macrona.

Miloš Zeman
Aktualizováno 22.6. 2017 14:21
žofínské fórum

Zeman mluvil o českých zájmech, řekl, kdy je porušovaná suverenita

Prezident republiky Miloš Zeman se dnes zúčastnil v pražském Paláci Žofín zahájení Žofínského fóra, jehož tématem je "Český národní zájem". Zeman prozradil, kdy je podle něj narušovaná suverenita naší země.

Prásk.tv píše:

Veronika Kašáková by zastínila i Angeliku - 1
čtěte o tématu Česko na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Střechu, kterou Vám budou závidět?

Nový dům si zaslouží střechu s moderní střešní krytinou, která se bude moci pochlubit unikátním vzhledem, vysokou odolností a trvalou krásou. Ne nadarmo se říká „Střecha dělá dům“. Takovou je střecha z pravých pálených tašek TONDACH.

Milan Chovanec s opakovačkou Winchester
Aktualizováno 14.6. 2017 13:38

Česko žaluje EU, ministrům se nelíbí omezování držení zbraní

Česko podá do poloviny srpna žalobu na evropskou směrnici o zbraních, rozhodla dnes vláda. Normu považuje za diskriminační, uvedl na twitteru ministr vnitra Milan Chovanec.

STŘEPINY

Je Česko připraveno na teroristický útok?

Teroristické útoky se v Evropě stávají čím dál častěji. Předcházet se jim nedaří, ale útěchou může být to, že je policie zvládá podstatně lépe než dřív. V Londýně eliminovali tři teroristy městští strážníci za osm minut.

Světelný smog

Města chtějí zkrotit pouliční lampy, je jich moc a svítí příliš

České a moravské ulice osvětluje jeden a půl milionu pouličních lamp. Podle expertů ovšem až polovina z nich buď svítí zbytečně moc nebo světlo posílá špatným směrem.

Zvláštní podívaná

Čech zachytil unikátní nebeský jev nad Chorvatskem! VIDEO

Od pátku máte možnost na TN.cz zhlédnout video unikátního nebeského jevu, který není pouhým okem viditelný. Nyní se autor záběrů Martin Popek pochlubil dalším husarským kouskem.

Komár
Aktualizováno 3.6. 2017 21:35
Invazivní druhy

Do Česka se stěhuje "cizí" hmyz. I komáři přenášející malárii

V Česku je čím dál více hmyzu, který se u nás dříve nevyskytoval. Je to prý oteplováním. Jedná se například o komáry, kteří v tropech běžně přenášejí vážné nemoci, jako třeba malárii.

Smutná statistika

V Česku se utopí dvakrát více lidí než v zemích u moře!

I když Česko nemá moře a na pláž jezdíme maximálně tak na Mácháč, utopí se u nás při přepočtu na počet obyvatel dvakrát víc lidí než třeba ve Španělsku. Čím to je?

Uprchlíci
Aktualizováno 21.5. 2017 21:21
Kvóty

EU hrozí Česku soudem! Kvůli uprchlickým kvótám

Česku hrozí soud, pokud nezačne plnit uprchlické kvóty. Opozice hází vinu na vládu, koaliční politici zase na systém Evropské unie. Všichni se ale shodují, že Česká republika musí najít partnery v EU a společně názor Unie na přijímaní uprchlíků změnit.