Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Uprchlíci
Aktualizováno 21.5. 2017 21:21
Kvóty

EU hrozí Česku soudem! Kvůli uprchlickým kvótám

Česku hrozí soud, pokud nezačne plnit uprchlické kvóty. Opozice hází vinu na vládu, koaliční politici zase na systém Evropské unie. Všichni se ale shodují, že Česká republika musí najít partnery v EU a společně názor Unie na přijímaní uprchlíků změnit.

střet zájmů

Evropská unie si posvítí na ČR: Kvůli zneužívání médií politiky

Poslanci v Evropském parlamentu budou na své schůzi řešit zneužívání médií politiky v České republice.

vědí o nás

Evropský parlament bude řešit politické zneužití médií Babišem

Stavem médií v České republice a rizikem jejich politického zneužití se nejspíš bude 1. června zabývat Evropský parlament. Vyplývá to z návrhu programu jeho plenární schůze, který dnes schválilo vedení politických frakcí europarlamentu.

Prásk.tv píše:

Mapa
čtěte o tématu Česko na Prásk.tv
Obchodní sdělení

LEGENDY - největší motoristická slavnost v ČR

Ve dnech 10.-11. června letošního roku proběhne v areálu Psychiatrické nemocnice v Praze Bohnicích již čtvrtý ročník významné motoristické slavnosti LEGENDY, která loni přilákala do rozlehlého parkového areálu bohnické nemocnice za více jak jedním tisícem automobilových a motocyklových exponátů z minulosti i současnosti přes 35 tisíc návštěvníků.

Srovnávací testy

Čeští školáci se zlepšili. Deset let staré testy zvládli mnohem lépe

Společnost Kalibro už od 90. let připravuje srovnávací ttesty, které školám umožňují zjistit, jak si jejich žáci vedou v porovnání s vrstevníky. Nyní dostali páťáci testy staré deset let. Zvládli je mnohem lépe než tehdejší žáci.

Opalování se ve spodním prádle
Aktualizováno 4.5. 2017 07:37
Volno za humny

Dovolené v Česku zdražují, hoteliéři čekají rekordní sezónu

Léta se nemohou dočkat nejen školáci a milovníci opalování, ale také čeští hoteliéři a další podnikatelé vydělávající na turistickém ruchu. Čeká se totiž rekordní dovolenková sezóna.

Historie se opakuje

České vlády neumí dokončit celé období! Zatím to zvládly jen dvě

Čekalo se, že premiér Bohuslav Sobotka kvůli skandálům odvolá ministra financí Andreje Babiše. Jenže šéf ČSSD všechny překvapil, když oznámil, že demisi podá celá vláda.

Policie u letiště Václava Havla
Aktualizováno 2.5. 2017 07:31
Nová opatření

Strach z teroru na letištích: Kontroly budou ještě před nimi

Jak ukázaly teroristické útoky v Bruselu nebo v Istanbulu, atentátníci rádi útočí na letištní haly, kde mohou jejich podomácku vyrobené bomby napáchat pořádnou paseku. Česká letiště proto budou více chráněná.

tuzemské prázdniny

Zájem o dovolenou doma mezi Čechy roste. Zvýší to některé ceny

Letní dovolená v České republice vyjde letos dráž než loni. Ubytování v některých místech tak bude cenově srovnatelné s pobytem u moře. Zvyšování cen nahrává rostoucí poptávka po dovolené v Česku. Tráví ji tady více zahraničních turistů, ale dopřává si ji také stále větší množství Čechů.

Dovolená v Česku
Aktualizováno 8.4. 2017 10:03
anketa hodnocení zemí

Mezinárodní agentura hodnotila státy! Česko dopadlo velmi dobře!

Žijeme na jednom z nejlepších míst planety a máme se dobře. I tak by se dala přeložit zpráva o tom, že mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings včera Česku potvrdila hodnocení A+.

Zavražděný čech v Londýně - 5
Aktualizováno 5.4. 2017 14:47
omilostněný vrah

Kvůli vraždě Čecha posílá Praha Londýnu diplomatickou nótu

Česká republika posílá do Londýna diplomatickou nótu v souvislosti s osvobozujícím rozsudkem v kauze zabitého českého občana. Novinářům to dnes v Bruselu řekl ministr zahraničí Lubomír Zaorálek, který se kvůli tomu sešel k dvoustrannému jednání se svým britským kolegou Borisem Johnsonem.