Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Libeňský most - 2
dnes 21:29
Znepokojivá čísla

Zřítí se most i v ČR? Tisíce jsou jich v opravdu mizerném stavu!

V souvislosti s tragédií v Janově řadu lidí napadne, zda se něco podobného nemůže stát i u nás a v jakém stavu vůbec mosty v Česku jsou. Dálniční mosty by prý měly být celkem v pořádku. Ostatní čísla jsou alarmující. Z celkových 18 tisíc mostů jsou po celé republice více než tři tisíce ve špatném nebo havarijním stavu.

Voda - ilustrační foto
06.08.
Miniaturní částečky

Zrádné mikroplasty jsou v pitné i balené vodě, zjistili čeští vědci!

Mikroplasty, tedy mikroskopické částečky plastu, jsou všude. I v pitné a dokonce i balené vodě, zjistili čeští vědci z ústavu hydrodynamiky Akademie věd. A jsou podle všeho mnohem větším problémem než obří ostrov odpadu, který brázdí světové oceány.

Práce
29.07.
Rozsáhlá analýza

V Česku chybí zdravotníci, ajťáci i učitelé. Úředníků je naopak moc

Na českém pracovním trhu nejvíce scházejí zdravotníci, naopak úředníků nebo lidí zaměstnaných v pohostinství máme na rozdávání. Vyplývá to z velké analýzy personální agentury Adecco.

Prásk.tv píše:

Jména miminek - 2
čtěte o tématu Česko na Prásk.tv
Obchodní sdělení

4 rady v péči o pokožku pro děti i dospělé

Lidské tělo se během života vyvíjí. Největší změny jsou patrné u dětí, které se mění doslova mrknutím oka. Ale i na dospělé kůži zaznamenáváme změny na pokožce dané nejen věkem.

Kontrola České obchodní inspekce v tržnici - ilustrační foto
aktualizováno 25.07.
Pracovní víza

Víza pro Vietnamce prý zařizuje mafie. Proto je Česko stoplo?

Mafiánské gangy ve Vietnamu prý vyřizují za statisícové úplatky udělení českých víz pro tamní obyvatele. I kvůli jejich činnosti pak údajně není možné získat je legální cestou.

Dovolená v Česku
aktualizováno 18.07.
velký přehled

Česko je hit! Podívejte se, která místa táhnou nejvíc ve vašem kraji

Obliba Česka mezi turisty stále roste. Loni sem přijelo o 8,8 % zahraničních návštěvníků víc než v roce předchozím. Tomuto trendu přispělo nejen to, že je Česko bezpečnou destinací, ale také rostoucí kvalita služeb a zvýšená propagace země.

Ex-hurikán Ophelia se prohnal přes Britské ostrovy
aktualizováno 18.07.
chris a beryl

K Evropě se přihnaly dva hurikány. Ovlivní i počasí, co čeká Česko?

Sezóna hurikánů nad Atlantikem začala. Vůbec první letošní hurikán se zformoval v prvním červencovém týdnu a dostal jméno Beryl. Další na sebe nenechal dlouho čekat, tropická bouře Chris zesílila na hurikán. Oba teď ovlivňují počasí v Evropě.

Evropská unie
03.07.
zajímavé výsledky

Průzkum: Češi by znovu vstoupili do EU, národ je ale rozdělený!

Poté, co Británie rozhodla o odchodu z Evropské unie, se i v Česku hlasitě mluví o případném referendu o setrvání v EU. Pokud by se ovšem hlasování konalo nyní, Česko by v Unii zůstalo, ukázal průzkum agentury STEM.

Andrej Babiš, Angela Merkelová
30.06.
Sporné prohlášení

Merkelová: ČR slíbila dohodu o vracení migrantů. Babiš: Nesmysl!

Německá kancléřka Angela Merkelová získala od 14 zemí, včetně Česka, příslib dohody o urychleném navracení migrantů z Německa do toho státu Evropské unie, kde byli zaregistrováni.

Sucho
aktualizováno 17.06.
Ze zimy rovnou do léta

Zima, pak hned léto. Počasí se u nás mění rychleji, než vědci čekali

Podle vědců se klima v České republice mění mnohem rychleji, než naznačovaly studie zpracované před deseti lety. Globální oteplování způsobené zvýšenou produkcí skleníkových plynů se projevuje nejen na teplotě oceánů nebo táním ledovců. Ale i extrémními výkyvy počasí na pevnině.

Lidé na ulici
aktualizováno 03.06.
ČEHO SE BOJÍTE?

Češi v průzkumu řekli, co nejvíce ohrožuje naši zemi! ANKETA

Hlavními ohroženími pro naši zemi jsou podle názorů české veřejnosti islámský fundamentalismus, mezinárodní organizovaný zločin, terorismus a příliv uprchlíků. Oproti roku 2015 se oslabil pocit ohrožení vývojem situace na Blízkém východě. Vyplývá to zprávy agentury STEM.