Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dovolená v Česku
Aktualizováno 8.4. 2017 10:03
anketa hodnocení zemí

Mezinárodní agentura hodnotila státy! Česko dopadlo velmi dobře!

Žijeme na jednom z nejlepších míst planety a máme se dobře. I tak by se dala přeložit zpráva o tom, že mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings včera Česku potvrdila hodnocení A+.

Zavražděný čech v Londýně - 5
Aktualizováno 5.4. 2017 14:47
omilostněný vrah

Kvůli vraždě Čecha posílá Praha Londýnu diplomatickou nótu

Česká republika posílá do Londýna diplomatickou nótu v souvislosti s osvobozujícím rozsudkem v kauze zabitého českého občana. Novinářům to dnes v Bruselu řekl ministr zahraničí Lubomír Zaorálek, který se kvůli tomu sešel k dvoustrannému jednání se svým britským kolegou Borisem Johnsonem.

Středočeský kraj - Karlštejn
Aktualizováno 2.4. 2017 21:26
přehled po krajích turistická sezóna

Češi obléhají hrady a zámky. Které památky už jsou otevřené?

S prvním dubnovým víkendem začala turistická sezona. Tisíce návštěvníků už tak zavítalo na české hrady a zámky. Podle kastelánů Češi čím dál více volného času tráví turistikou a kasteláni si tak mnou ruce .

Prásk.tv píše:

Mapa
čtěte o tématu Česko na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sníte o lepším bydlení? Přijíždíme do regionů s nejnovějšími trendy

Chcete se dozvědět o nových a dostupných novinkách v bydlení? Přijďte na roadshow RSTS, kterou najdete v téměř 30 městech ČR.

Konvoj americké armády míří do Česka - 5
Aktualizováno 26.3. 2017 20:44
Už jsou v Polsku

Americký vojenský konvoj projel Českem, vítaly ho stovky lidí

Konvoj americké a britské armády už projel Českem. Celkem 125 vozidel a 550 lidí se přes české území přesouvalo z Německa do Polska, kde by vojáci měli působit v rámci snahy NATO o posílení svých východních členů.

Přenocují tu

Českem projede další americký konvoj! Přesouvá se 550 vojáků

Českou republikou o víkendu projede další konvoj amerických a britských vojáků. Kolona s 550 vojáky a 125 vozy přenocuje v Jaselských kasárnách ve Staré Boleslavi. Druhý den pak budou pokračovat přes Náchod do Polska. Na konvoj se opět chystá podívat řada fanoušků vojenské techniky.

Nejsou to jen myši

Na pokusech v ČR umírají tisíce zvířat! Mezi nimi i psi a kočky

Psi, kočky, opice. Vědci v laboratořích netrápí jen myši a potkany, využívají desítky druhů. Za loňský rok podstoupily pokusy v Česku stovky tisíc zvířat! Co na nich testují nejvíce?

Lyžování
Aktualizováno 6.3. 2017 21:10
Zimní radovánky

Letošní lyžařská sezóna se povedla. A stále nekončí!

Takovou sezónu jako letos lyžaři už dlouho nepamatují. A i když bude tento týden podle prognóz i pršet, ten příští nejspíš připadnou další centimetry přírodního sněhu.

Výmoly na silnicích Ilustrační snímek
Aktualizováno 6.3. 2017 20:57
Srovnání kvality silnic

Obrovský rozdíl! Srovnali jsme stav silnic v Česku a Německu

Asi každý z nás má podobnou zkušenost. Přejede české hranice směrem na západ a zjistí, že silnice mohou být bez děr a výmolů. I podle srovnání TV Nova kvalita českých silnic druhých a třetích tříd za těmi německými stále pokulhává. Souhlasí i autodopravci a odborníci. Podle nich němečtí silničáři opravují výrazně častěji. I proto, že na to mají víc peněz.

Radioaktivita
Aktualizováno 21.2. 2017 21:51
jaderná nehoda?

Nad Evropou je radioaktivní jód 131! Přišel nejspíš z Ruska

Nad Evropou se vznáší radioaktivní izotop jódu 131. Naměřili ho i v Česku a dalších šesti státech. Není jasné, odkud se vzal, ale poprvé ho naměřili v Norsku pár stovek metrů od ruské hranice. Ohrožení zdraví lidí je podle českých dohlížitelů na jádro vyloučeno. Naměřené hodnoty jsou minimální.

Zadržený Čech v Maďarsku - 1
Aktualizováno 8.2. 2017 15:00
Útěk skončil

Slováci lapili českého uprchlíka, spravedlnosti unikal 14 let!

Slovenským policistům se v maďarské příhraniční obci podařilo polapit šestačtyřicetiletého Čecha Pavla V. Po tom policisté pátrali od roku 2003, protože se vyhýbal trestu za zločiny s mnohamilionovou škodou.