Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Přenocují tu

Českem projede další americký konvoj! Přesouvá se 550 vojáků

Českou republikou o víkendu projede další konvoj amerických a britských vojáků. Kolona s 550 vojáky a 125 vozy přenocuje v Jaselských kasárnách ve Staré Boleslavi. Druhý den pak budou pokračovat přes Náchod do Polska. Na konvoj se opět chystá podívat řada fanoušků vojenské techniky.

Nejsou to jen myši

Na pokusech v ČR umírají tisíce zvířat! Mezi nimi i psi a kočky

Psi, kočky, opice. Vědci v laboratořích netrápí jen myši a potkany, využívají desítky druhů. Za loňský rok podstoupily pokusy v Česku stovky tisíc zvířat! Co na nich testují nejvíce?

Lyžování
Aktualizováno 6.3. 2017 21:10
Zimní radovánky

Letošní lyžařská sezóna se povedla. A stále nekončí!

Takovou sezónu jako letos lyžaři už dlouho nepamatují. A i když bude tento týden podle prognóz i pršet, ten příští nejspíš připadnou další centimetry přírodního sněhu.

Prásk.tv píše:

Mapa
čtěte o tématu Česko na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Pořádná velikonoční nadílka čeká v Albertu na 35 šťastlivců

Velikonoce už klepou na dveře. A v obchodním řetězci Albert vědí, jak vám je pořádně zpříjemnit.

Výmoly na silnicích Ilustrační snímek
Aktualizováno 6.3. 2017 20:57
Srovnání kvality silnic

Obrovský rozdíl! Srovnali jsme stav silnic v Česku a Německu

Asi každý z nás má podobnou zkušenost. Přejede české hranice směrem na západ a zjistí, že silnice mohou být bez děr a výmolů. I podle srovnání TV Nova kvalita českých silnic druhých a třetích tříd za těmi německými stále pokulhává. Souhlasí i autodopravci a odborníci. Podle nich němečtí silničáři opravují výrazně častěji. I proto, že na to mají víc peněz.

Radioaktivita
Aktualizováno 21.2. 2017 21:51
jaderná nehoda?

Nad Evropou je radioaktivní jód 131! Přišel nejspíš z Ruska

Nad Evropou se vznáší radioaktivní izotop jódu 131. Naměřili ho i v Česku a dalších šesti státech. Není jasné, odkud se vzal, ale poprvé ho naměřili v Norsku pár stovek metrů od ruské hranice. Ohrožení zdraví lidí je podle českých dohlížitelů na jádro vyloučeno. Naměřené hodnoty jsou minimální.

Zadržený Čech v Maďarsku - 1
Aktualizováno 8.2. 2017 15:00
Útěk skončil

Slováci lapili českého uprchlíka, spravedlnosti unikal 14 let!

Slovenským policistům se v maďarské příhraniční obci podařilo polapit šestačtyřicetiletého Čecha Pavla V. Po tom policisté pátrali od roku 2003, protože se vyhýbal trestu za zločiny s mnohamilionovou škodou.

Kuřecí maso
Aktualizováno 7.2. 2017 18:12
Závadná zásilka

Z Polska dorazily na pulty tuny kuřecího masa se salmonelou!

V Jablonci nad Nisou prodala firma Karapetjan zhruba 1,9 tuny kuřecího masa obsahujícího bakterie způsobující salmonelózu. Datum spotřeby masa bylo do posledního ledna, lidé jej však mohou mít zamražené doma.

Pohár přetekl

Politikům došla trpělivost, v ČR už nechtějí ošizené potraviny

Už delší dobu se mluví o tom, že potraviny, které se dají sehnat v českých obchodech, mají jiné (horší) složení než ty samé výrobky v západoevropských zemích. A čeští politici s tím konečně hodlají zatočit.

Dálnice Německo - ilustrační
Aktualizováno 28.1. 2017 21:32
Placení se blíží

Kolik bude Čechy stát mýtné na dálnicích v Německu? PŘEHLED

Jak to tak vypadá, mýtné na německých dálnicích čeká i řidiče osobních aut. zákon už schválila Spolková vláda. Pokud poplatky země zavede, bude to zřejmě od roku 2018.

Donald Trump
Aktualizováno 28.1. 2017 21:35
Imigrační politika

Trump zarazil přijímání uprchlíků, z Hradu mu tleskají

Pražský hrad uvítal rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa zastavit na 120 dní přijímání uprchlíků. Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček dnes na twitteru oznámil, že prezident Miloš Zeman je dlouhodobě proti přijímání muslimských migrantů a nyní má ve Spojených státech spojence.