Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nárůst
aktualizováno 15.02.
Kupní síla

Česká ekonomika letos zpomalí! Stále si ale udržuje solidní růst

Česká ekonomika letos zpomalí růst na zhruba 2,7 procenta, stále to bude ovšem solidní výsledek. Vyplývá to z vyjádření analytiků k dnešním údajům o loňském vývoji ekonomiky. Ty přitom ekonomové hodnotí jako pozitivní překvapení, které je zároveň podle nich dalším z důvodů pro poměrně brzké zvýšení úrokových sazeb Českou národní bankou.

Zima na horách - 2
aktualizováno 26.01.
Výuka lyžování

Podívejte se, kde vás naučí lyžovat nejlevněji! VELKÝ PŘEHLED ŠKOL

Lyžařská sezóna je v plném proudu. Nicméně zvládnout ta dvě potměšilá prkénka, aby člověka dovedla v bezpečí až pod kopec, může být někdy velmi náročné. Přinášíme Vám proto přehled lyžařských škol po celé České republice.

Silný vítr v zimě
aktualizováno 13.01.
Varování meteorologů

Pořádně si zajistěte dveře a okna! Silný vítr hrozí po celém Česku

Meteorologové vydali varování před silným větrem pro celé území České republiky. Výstraha platí od nedělní šesté hodiny večerní až do šesté večer v pondělí. V Jihočeském, Pardubickém a Jihomoravském kraji a na Vysočině výstraha skončí až ve středu ve tři ráno.

Prásk.tv píše:

Češky jsou druhé nejrkásnější
čtěte o tématu Česká republika na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.

Mráz z Arktidy
aktualizováno 02.01.
nárazové oteplení stratosféry

Anomálie nad severním pólem přinese do Evropy kruté mrazy!

Anomálie ve stratosféře nad severním pólem způsobí velký výkyv počasí i v Evropě. Zatímco v Arktidě se horní část atmosféry značně oteplila až na -14 °C, nad Severní Ameriku a nad Evropu se přisune studený vzduch, který bude mít ve stratosféře teplotu až -90 °C! To ovlivní i počasí na zemi. Podle odborného webu Severe Weather se můžeme na pořádné mrazy těšit v polovině ledna a vydržet mohou v krajním případě až do února

Vladimir Putin skládá slib
31.12.
Srdečné pozdravy z Ruska

Putin rozeslal novoroční přání. Dostal ho i Miloš Zeman!

Ruský prezident Vladimír Putin rozeslal novoroční přání světovým politikům či papeži. Mezi nimi i českému prezidentovi Miloši Zemanovi. Některé země ovšem Putin opomněl - například "vzpurnou" Ukrajinu.

Ohňostroj nad Prahou - ilustrační foto
aktualizováno 30.12.
Oslavy nového roku

VELKÝ PŘEHLED novoročních ohňostrojů v Česku. Kam vyrazit?

Velkolepý ohňostroj patří již tradičně k oslavám Nového roku po celém světě. Světelnou podívanou plánují i některá města v Česku. Která to jsou, a kdy ohňostroje proběhnou, jsme zjišťovali.

Sníh 21.12.2018
aktualizováno 21.12.
Meteorologická výstraha

Silné sněžení a vydatný déšť! ČHMÚ vydal varování na další dny

Sníh, déšť a vítr. Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) vydali varování pro pátek i celý víkend. Na dopravní problémy se v souvislosti se sněžením připravují například v horských oblastech na Liberecku. Silničáři zde vydali varování, že komunikace mohou být sjízdné velmi obtížně a možná i zcela neprůjezdné.

Ministerstvo financí
20.12.
Státní dluh

Deficit 40 miliard? Česko dluží mnohem víc a vyjde nás to draho

Ministerstvo financí bude příští rok potřebovat na financování státního dluhu 331,2 miliardy korun. Úřad to v pátek uvedl s odkazem na zveřejněnou Strategii financování a řízení státního dluhu na rok 2019. Letos počítá MF podle aktualizace strategie z června s 351,3 miliardy korun na financování státního dluhu.

Spalničky
16.12.
Zákeřná nemoc

Nakažených spalničkami rychle přibývá! Evropa hlásí mrtvé

Počet nakažených spalničkami v posledních letech výrazně roste. Mezi nemocnými dětmi jsou i takové, jejichž rodiče povinné očkování odmítli. Mohou za tím být i konspirační teorie a protivakcinační kampaně.

Lidé
12.12.
Nová statistika

Počet obyvatel vzrostl o 30 tisíc! Přispěla k tomu hlavně migrace

Počet obyvatel se v České republice za prvních 9 měsíců letošního roku zvýšil o téměř 30 tisíc. Údaje ve středu zveřejnil Český statistický úřad. Podle statistiků může za nárůst obyvatel hlavně migrace.