Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Teroristický útok 11. září
aktualizováno 05.04.

VÍKEND: Konspirační teorie vládnou světu

Třetina afroameričanů si myslí, že virus HIV vyvinula vláda, aby jejich počet v USA zredukovala. Každý desátý francouz věří, že země je placatá a každý pátý Čech je přesvědčen, že Američané přistání na Měsíci natočili v Hollywoodu.

Zajišťování místa činu po otravě Sergeje Skripala
21.03.
Otrava agenta

Jed novičok se vyvíjel v Česku, u nás ne, tvrdí dál Rusové

Ruské ministerstvo zahraničí dnes v oficiálním dokumentu znovu zařadilo Českou republiku mezi země, které pracovaly na vývoji armádního jedu novičok.

Hromadá rvačka na ulici
22.02.
Amnesty International

ČR pod palbou: Politici mluví xenofobně, diskriminujete Romy!

Vysocí představitelé české vlády i český prezident se loni vyjadřovali xenofobně na adresu uprchlíků a migrantů, tvrdí organizace Amnesty International (AI) ve své nejnovější zprávě o stavu lidských práv ve světě.

Prásk.tv píše:

Princ Harry a Meghan Markle - 1
čtěte o tématu Česká republika na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Společnost Auto ESA poskytla vozy hvězdám z NHL

Petr Mrázek z klubu Philadephia Flyers a Tomáš Hertl ze San Jose Sharks budou během letní přestávky jezdit ve vozech Volvo XC60, které jim poskytla společnost Auto ESA.

Úmrtnost - 1
aktualizováno 19.02.
Úmrtnost v ČR

Nejvíce lidí umírá v únoru. Pozor na nemoci, pomáhá se oženit

Nejvíce Čechů umírá v zimních měsících, na vině jsou zejména nemoci dýchacích cest. V mrazivém období se proto vyplácí prevence, ale také svatba. Podle statistik je tajemstvím dlouhověkosti manželství. Svobodní umírají dříve, vychází z údajů Českého statistického úřadu.

Turismus
08.02.
Rekordní návštěvnost

Česko loni navštívilo rekordních 10,2 milionu zahraničních turistů

Počet zahraničních turistů v České republice dosáhl podle Českého statistického úřadu v loňském roce rekordních 10,2 milionu. Během roku se jich zde pohybovalo jen o necelých 400 000 méně, než je obyvatel republiky. Nejčastěji navštěvují krásy Česka turisté z Německa, Slovenska a Polska. Rekordní čísla hlásí také provozovatelé ubytovacích zařízení. V českých hotelech, penzionech či kempech se loni ubytovalo 20 milionů turistů z tuzemska i zahraničí.

Evropská unie
06.02.
Příjmy z EU

Výhodné členství? ČR získala loni z pokladny EU 55,4 mld. korun

Evropská unie přilepšila v roce 2017 českému rozpočtu 55,4 miliardami korun. Pozitivní bilanci drží Česká republika od svého vstupu do EU. Loni získala z jejího rozpočtu 97,9 mld. korun a odvedla 42,4 mld. korun. O kladném rozdílu příjmů z EU a nákladů souvisejících s členstvím informovalo Ministerstvo financí.

Česká reprezentace
aktualizováno 02.02.

VÍKEND: Jak probíhá olympijská aklimatizace?

Přípravy na olympijské hry vrcholí. Do korejského Pchjongčchangu postupně odletí 93 sportovců, kteří budou Česko reprezentovat. Každý z nich dostal předem individuální plán, podle kterého se musí řídit.

Životní náklady
01.02.
Životní náklady

Kolik stojí život v Česku? Jak jsme na tom ve srovnání s Evropou

Náklady na život patří v České republice k levnějším. Podle webového portálu Numbeo.com patří České republice ve výši životních nákladů 79. místo z více než 120 sledovaných zemí. Seznam životních nákladů zahrnuje obnosy za bydlení, potraviny, dopravu, oblečení a volný čas. Nižší náklady ale souvisí v evropském porovnání s nižší průměrnou mzdou, která na konci roku 2017 dosahovala 29 050 Kč. Co si za ni můžeme koupit?

Čeho se češi bojí
29.01.
Bezpečná ČR

Češi mají strach z uprchlíků a terorismu, ukázal průzkum

Se zajímavým výsledkem v otázce pocitu bezpečnosti přišlo Centrum pro výzkum veřejného mínění. Češi se i v době zahraničních teroristických útoků a migrační krize cítí bezpečně. V prosincovém šetření se vedle pocitu bezpečí zjišťovaly také názory veřejnosti na práci policie, možné ohrožení válkou, přírodními katastrofami či ekonomickou krizí a pohled do budoucnosti.

Českou pašeračku Terezu zadrželi v Pakistánu - 6
13.01.
Jak je to s vydáním

Pákistán do ČR nevydává! Odpyká si Tereza případný trest tam?

Tereza H., kterou tento týden v Pákistánu chytili s devíti kily heroinu, už sedí v pákistánském vězení a čeká na zahájení soudu. Zdejší káznice ovšem nemají dobrou pověst, takže se možná Češka bude chtít vrátit do vlasti a případný trest si odsedět v českém vězení. Nebude to ale vůbec jednoduché.