Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Hromadá rvačka na ulici
22.02.
Amnesty International

ČR pod palbou: Politici mluví xenofobně, diskriminujete Romy!

Vysocí představitelé české vlády i český prezident se loni vyjadřovali xenofobně na adresu uprchlíků a migrantů, tvrdí organizace Amnesty International (AI) ve své nejnovější zprávě o stavu lidských práv ve světě.

Úmrtnost - 1
aktualizováno 19.02.
Úmrtnost v ČR

Nejvíce lidí umírá v únoru. Pozor na nemoci, pomáhá se oženit

Nejvíce Čechů umírá v zimních měsících, na vině jsou zejména nemoci dýchacích cest. V mrazivém období se proto vyplácí prevence, ale také svatba. Podle statistik je tajemstvím dlouhověkosti manželství. Svobodní umírají dříve, vychází z údajů Českého statistického úřadu.

Turismus
08.02.
Rekordní návštěvnost

Česko loni navštívilo rekordních 10,2 milionu zahraničních turistů

Počet zahraničních turistů v České republice dosáhl podle Českého statistického úřadu v loňském roce rekordních 10,2 milionu. Během roku se jich zde pohybovalo jen o necelých 400 000 méně, než je obyvatel republiky. Nejčastěji navštěvují krásy Česka turisté z Německa, Slovenska a Polska. Rekordní čísla hlásí také provozovatelé ubytovacích zařízení. V českých hotelech, penzionech či kempech se loni ubytovalo 20 milionů turistů z tuzemska i zahraničí.

Prásk.tv píše:

Katy Perry a Orlando Bloom - 1
čtěte o tématu Česká republika na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Diskuse o penězích už pro ženy není tabu

V Praze 8. března 2018: Hlavním tématem 9.ročníku konference Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ budou peníze. Hosté konference, která se uskuteční 13.dubna 2018 v Praze, budou mluvit například o tom, kde peníze jsou, proč se o nich nebavíme a také o tom, že investice do sebe není zbytečné utrácení.

Evropská unie
06.02.
Příjmy z EU

Výhodné členství? ČR získala loni z pokladny EU 55,4 mld. korun

Evropská unie přilepšila v roce 2017 českému rozpočtu 55,4 miliardami korun. Pozitivní bilanci drží Česká republika od svého vstupu do EU. Loni získala z jejího rozpočtu 97,9 mld. korun a odvedla 42,4 mld. korun. O kladném rozdílu příjmů z EU a nákladů souvisejících s členstvím informovalo Ministerstvo financí.

Česká reprezentace
aktualizováno 02.02.

VÍKEND: Jak probíhá olympijská aklimatizace?

Přípravy na olympijské hry vrcholí. Do korejského Pchjongčchangu postupně odletí 93 sportovců, kteří budou Česko reprezentovat. Každý z nich dostal předem individuální plán, podle kterého se musí řídit.

Životní náklady
01.02.
Životní náklady

Kolik stojí život v Česku? Jak jsme na tom ve srovnání s Evropou

Náklady na život patří v České republice k levnějším. Podle webového portálu Numbeo.com patří České republice ve výši životních nákladů 79. místo z více než 120 sledovaných zemí. Seznam životních nákladů zahrnuje obnosy za bydlení, potraviny, dopravu, oblečení a volný čas. Nižší náklady ale souvisí v evropském porovnání s nižší průměrnou mzdou, která na konci roku 2017 dosahovala 29 050 Kč. Co si za ni můžeme koupit?

Čeho se češi bojí
29.01.
Bezpečná ČR

Češi mají strach z uprchlíků a terorismu, ukázal průzkum

Se zajímavým výsledkem v otázce pocitu bezpečnosti přišlo Centrum pro výzkum veřejného mínění. Češi se i v době zahraničních teroristických útoků a migrační krize cítí bezpečně. V prosincovém šetření se vedle pocitu bezpečí zjišťovaly také názory veřejnosti na práci policie, možné ohrožení válkou, přírodními katastrofami či ekonomickou krizí a pohled do budoucnosti.

Českou pašeračku Terezu zadrželi v Pakistánu - 6
13.01.
Jak je to s vydáním

Pákistán do ČR nevydává! Odpyká si Tereza případný trest tam?

Tereza H., kterou tento týden v Pákistánu chytili s devíti kily heroinu, už sedí v pákistánském vězení a čeká na zahájení soudu. Zdejší káznice ovšem nemají dobrou pověst, takže se možná Češka bude chtít vrátit do vlasti a případný trest si odsedět v českém vězení. Nebude to ale vůbec jednoduché.

VÍKEND: Češky na rallye dakar
aktualizováno 16.01.

VÍKEND: Poprvé v historii se na Dakaru objevily dvě Češky

Na rally Dakar pod českou vlajkou startuje 40 závodníků a vůbec poprvé v historii jsou mezi nimi i dvě ženy. Než se české reprezentantky vydaly na druhý konec světa, stihla se s nimi Lucie Pazderková setkat a vyzpovídat je.

Novoroční oslavy
aktualizováno 01.01.
přehled událostí

Silvestr v ČR: Zemřeli nejméně tři lidé, muž v Brně si prostřelil hlavu

Letošní silvestrovské oslavy se počtem vypitých lahví alkoholu, odpálených petard, úrazů či požárů nevymykaly předchozím letům. Po půlnoci je však pokazilo několik vážných nehod aut s chodci, nejméně tři smrtelné. Hasiči museli během oslav hasit téměř 200 požárů. V brněnském baru řešili policisté velmi vážnou situaci, při které se postřelil muž.