Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Emise z motorů
aktualizováno 10.10.
Méně znečištění

O třetinu méně emisí z aut i dodávek, shodli se ministři EU!

Osobní automobily vyráběné v Evropské unii od roku 2030 by měly vypouštět o 35 procent méně oxidu uhličitého než v roce 2021, dodávky pak o 30 procent méně, uvedlo v úterý večer na twitteru rakouské předsednictví EU.

Pád v ekonomice
09.10.
Ekonomický výhled

Česká ekonomika ztrácí dech, může zpomalit ještě víc!

Tempo růstu globální ekonomiky zůstane letos i příští rok stejné jako minulý rok, tedy na 3,7 procentech. Výrazně horší je výhled pro Česko: letos má tempo jeho růstu zpomalit na 3,1 procenta z loňských 4,3 procenta. Příští rok se dále sníží a dosáhne tří procent. Ve svém pravidelném podzimním výhledu World Economic Outlook to dnes uvedl Mezinárodní měnový fond (MMF).

Policistky hrdinkami: Zachránily sebevraha!
02.10.
Hrdinské činy

To jsou hrdinové! Strážníci z Ústí zachraňují životy skoro na počkání

Čtrnáct strážníků z Ústí nad Labem dnes dostalo ocenění za záchranu života. Každý z nich pomohl v minulých měsících člověku, kterému přestalo bít srdce. Policistky z Teplic zase zabránily sebevrahovi ve skoku z okna.

Prásk.tv píše:

Češky jsou druhé nejrkásnější
čtěte o tématu Česká republika na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Dovolená v Dubaji na vlastní pěst nebo s cestovkou?

Hitem loňské zimní sezóny se jednoznačně staly Spojené arabské emiráty a letošní rok ničím nenapovídá, že by tomu mělo být jinak.

Armáda čr
aktualizováno 30.09.
Aktivní zálohy

Hlásí se muži i ženy! Aktivních "záložáků" české armády přibývá

Zájem vstoupit do armády a stát se členem aktivní zálohy v Česku roste. Plánem Generálního štábu bylo do roku 2025 zvýšit počet záložáků na pět tisíc. Už teď jsou ale kvůli velkému zájmu o dva roky napřed.

Prase - ilustrační foto
28.09.
Chov prasat

Kde čuník můj? Českých vepřínů ubývá, drtí je dovoz a nízké ceny

V České republice dramaticky ubývá farmářů, kteří chovají prasata. Výkupní ceny se podle Svazu chovatelů prasat dostaly na historická minima. Naopak dovoz ze zahraničí letí prudce vzhůru!

Zima - 1
aktualizováno 27.09.
Počasí v zimě

Británii zasáhne sněhová bouře, potrvá 3 měsíce. Co čeká Česko?

Silná sněhová bouře udeří ve Velké Británii. Ostrovy čekají od prosince přívaly sněhu, které budou trvat celé tři zimní měsíce. Jak na tom bude Česká republika?

bydlení za sex
25.09.
nechutná praktika

Stáně nabízeli levné bydlení za sex! Podobných inzerátů přibývá

Inzeráty nabízející velmi výhodné nabídky spolubydlení pro dámy za intimní či sexuální protislužby se na českých internetových inzertních portálech objevují už několik let. Momentálně jsou ale ceny bytů tak vysoké, že se dívky k této nabídce mohou přiklonit mnohem častěji nebo ji vidí jako poslední možnost.

Žáci při zkouškách - 3
aktualizováno 24.09.
bodová hranice

Chystají se změny u přijímaček na střední. Zasáhne do nich stát

Blíží se změny přijímacích zkoušek na střední školy. Ministerstvo školství předloží své návrhy do několika týdnů. Návrhy se budou týkat nového bodování pro přijetí na střední školy.

Manželé Sobotkovi - 5
aktualizováno 24.09.
Konec manželství

Sobotkovi už nejsou manželé. Rozvod proběhl velmi rychle

Manželství bývalého premiéra Bohuslava Sobotky s jeho ženou Olgou je u konce. Ani jeden z nich se soudu nezúčastnil. Rozvod proběhl velmi rychle, za čtvrt hodiny bylo rozhodnuto. Rozpad manželství Sobotka oznámil loni v červnu.

Identikit muže hledaného v souvislosti s vraždou Jána Kuciaka
aktualizováno 24.09.
Vražda novináře

Muže, který má objasnit vraždu Jána Kuciaka, hledají v Ostravě

Nové stopy v kauze vraždy slovenského novináře Kuciaka a jeho snoubenky směřují do Ostravy. Hledaný muž na portrétu, který zveřejnila slovenská policie v září, by měl mít důležité informace k případu a nacházet se v České republice.