Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Babiš, Sobotka, Chovanec
Aktualizováno 13.6. 2017 23:09
migrační krize

Česká vláda odmítá kvóty, systém podle politiků selhává

Evropská komise žene Česko, Polsko a Maďarsko před soud. Důvodem je bojkot povinného přerozdělování uprchlíků ze strany členských států Visegrádské čtyřky. Česká vláda před týdnem avizovala, že už na základě migračních kvót nepřijme jediného uprchlíka. V krajním případě hrozí Česku pokuta až čtvrt miliardy korun. Česká vláda i opoziční strany se v případu odmítání povinných kvót vzácně shodují. Podle premiéra Bohuslava Sobotky je řízení důkazem selhávání systému.

PŘÍRODNÍ KOUPALIŠTĚ

Koupání v Česku: Těmto místům se vyhněte kvůli špatné vodě

I o víkendu bude slunečné počasí a teploty se budou šplhat až k třiceti stupňům, což je ideální počasí k návštěvě plováren a přehrad. Jenže ne všude je vyhovující kvalita vody.

Červení skřítci
Aktualizováno 2.6. 2017 16:24
video Úžasná podívaná

Celý svět žasne! Muž natočil nad Českem unikátní nebeský jev

Viditelné jsou jen na zlomek vteřiny, takže je člověk na obloze běžně nevidí - to jsou červení skřítci, tedy rozsáhlé elektrické výboje v atmosféře, které zaznamenal odborník Martin Popek.

Prásk.tv píše:

Monika Bagárová - 6
čtěte o tématu Česká republika na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Od června na STK se stočeným tachometrem neprojdete!

Jak stát bojuje proti přetáčení tachometrů? Odpovědnost přenáší na nové majitele. Pokud jste si koupili stočené auto, na STK vás teď vyhodí.

velké dluhy

Lidé v Česku se topí v dluzích! Dluží více než dva biliony korun

Zadlužení obyvatel České republiky, které ze čtyř pětin tvoří úvěry na bydlení, na konci prvního čtvrtletí poprvé překročilo dva biliony korun. Meziročně tak vzrostl dluh o 162 miliard korun. Na každého obyvatele Česka tak hypoteticky připadá dlužná částka 190 476 Kč.

Historie se opakuje

České vlády neumí dokončit celé období! Zatím to zvládly jen dvě

Čekalo se, že premiér Bohuslav Sobotka kvůli skandálům odvolá ministra financí Andreje Babiše. Jenže šéf ČSSD všechny překvapil, když oznámil, že demisi podá celá vláda.

Alkohol - pivo
Aktualizováno 24.4. 2017 22:09
statistika

Češi to přehání s alkoholem! Máte s pitím problémy? OTESTUJTE SE

Češi, a to jak dospělí, tak i děti, pijí nadmíru alkohol, a Česká republika je proto na předních místech evropského žebříčku spotřeby alkoholu. Podle Českého statistického úřadu za pivo, víno a lihoviny utratí každý Čech zhruba 600 korun měsíčně. Je to skoro 8krát více, než kolik dá například za vzdělávání.

PRŮZKUM POŘADÍ ŠTĚSTÍ

Kolumbijci zmítaní převraty a válkami jsou šťastnější než Češi

Průzkumy pocitu štěstí u obyvatel světa odhalily překvapivé závěry. Nejvíc spokojení se ve svém životě cítí Kolumbijci. Jejich země je přitom zmítaná vojenskými převraty, chaosem a hrozbou války. Naopak my Češi jsme podprůměrně šťastní.

nařízení EU

EVROPSKÝ DIKTÁT: ČR nestíhá přijímat nařízení EU, hrozí pokuty

Česko nestíhá včas přijímat evropské směrnice, minulý rok se počet neprojednaných opatření z Bruselu zvýšil až na dvě desítky. Jedná se například o protikuřácký zákon, nebo o opatření ohledně lehkých nákupních tašek.

radikální zlom

Průmysl 4.0: Vláda počítá s tím, že lidi v práci nahradí stroje a roboti

Během několika let nahradí roboti polovinu zaměstnanců. Bez práce budou pokladní, dělníci v továrně, zmizí úředníci i obsluha strojů. Kdo se o tyto lidi postará? Firmy, nebo zadlužený stát?

Přehled cen

Ceny benzínu klesají! Kde koupíte nejlevnější? Přehled po krajích

V uplynulém týdnu pokračoval pokles cen pohonných hmot v Česku. Nejprodávanější benzín Natural 95 zlevnil o 16 haléřů na průměrných 31,07 koruny za litr. Nafta zlevnila od minulého týdne o 15 haléřů, kdy v průměru stála 30,30 koruny za litr. Připravili jsme pro vás přehled míst, kde nakoupíte nejlevněji.