Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Koleje
aktualizováno 12.08.
hrozné podmínky

Stav kolejí nahání husí kůži. Ceny nájmů bytů ale stále rostou

Na většině kolejí, jako by se zastavil čas. Nábytek se nezměnil po desítky let, často chybí i tak základní věci, jako například závěs ve společné sprše. Ceny nájmů bytů se ale v poslední době vyšponovaly ve větších městech tak vysoko, že studentům často nic jiného nezbývá a i přes stav kolejí se o ně před začátkem školního roku vede bitva.

Sucho
04.08.
dotace

Česko bojuje se suchem. Úřad dá 100 milionů za nápady

Nové problémy si žádají nová řešení. Aby dokázala Česká republika lépe čelit suchu, povodním, smogu a dalším, potřebuje inovativní projekty, které využívají netradiční nebo v Česku nepoužívané technologie s přínosem pro životní prostředí.

Tankování
25.07.
snížení cen

Skvělá zpráva pro řidiče! Ceny benzinu a nafty začnou klesat

Ceny pohonných hmot na čerpacích stanicích v posledních měsících lidem úsměv na tváři zrovna nekouzlily. Růstu cen by měl být ale konec a lidé by se měli v následujícím měsíci dočkat snížení. Kdo se chystá na dovolenou, může v příštím měsíci značně ušetřit.

Prásk.tv píše:

Princ Harry a Meghan Markle - 1
čtěte o tématu Česká republika na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Dovolená plná zábavy!

Dovolená u moře nemusí znamenat jen slunění na pláži, ale také sportovní aktivity, soutěže, a hlavně spoustu zábavy!

Ordinace
20.07.
Jednotlivé kraje

Kdo je nejdražší pacient ve vašem městě? Velký přehled

Přes 306 milionů korun zaplatila v loňském roce Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) za svých dvacet nejnákladnějších pacientů. Je to potřetí v historii, kdy se částka vyšplhala nad hranici 300 milionů.

Kriminalita
aktualizováno 19.07.
výzkum

Kriminalita v Česku: Podrobná mapa ukazuje nejhorší místa

Lidé v Česku nahlásí průměrně 280 tisíc trestných činů. Vyšší kriminalita je zaznamenávána především ve velkých městech, naopak nejbezpečněji je na Vysočině.

Evropský parlament - peníze
aktualizováno 01.07.
peníze z evropy

Finanční podpora z EU od roku 2020 klesne, kraje přijdou o peníze

České ekonomice se daří. Obrazem toho bude nižší finanční podpora z Evropské unie. Kraje si tak po roce 2020 uříznou méně z evropského rozpočtu, a to až o 20 % oproti minulým rokům.

výjezdy hasičů - 5
aktualizováno 22.06.
galerie silné bouře

Následky bouře: Padající stromy ničily střechy rodinných domů

Silný vítr zasáhl celé Česko. Kvůli silným bouřkám vyjížděli hasiči od čtvrtečního odpoledne až do dnešního rána ke stovkám událostí ve všech krajích.

Ekonomika
aktualizováno 14.06.
Nová statistika

Ekonomice se daří! Jsme na špičce Evropy, ale hrozí i problémy

České ekonomice se daří a v Evropě patří mezi země s nadprůměrným ekonomickým růstem. Vyplývá to z posledních údajů Českého statistického úřadu. Problémem je ale podle analytiků nedostatek zaměstnanců a rostoucí ceny nájemného. Enormním tempem rostou i ceny nemovitostí.

Vlci na Třeboňsku - 2
aktualizováno 04.06.
vlci v česku

Vlků v Česku přibývá! Objevili se na novém místě! FOTKY

Na Třeboňsku se objevli vlci! Dva přísně chránění návštěvníci se sem zřejmě přemístili z příhraniční oblastí s Rakouskem.

Teroristický útok 11. září
aktualizováno 05.04.

VÍKEND: Konspirační teorie vládnou světu

Třetina afroameričanů si myslí, že virus HIV vyvinula vláda, aby jejich počet v USA zredukovala. Každý desátý francouz věří, že země je placatá a každý pátý Čech je přesvědčen, že Američané přistání na Měsíci natočili v Hollywoodu.