Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Historie se opakuje

České vlády neumí dokončit celé období! Zatím to zvládly jen dvě

Čekalo se, že premiér Bohuslav Sobotka kvůli skandálům odvolá ministra financí Andreje Babiše. Jenže šéf ČSSD všechny překvapil, když oznámil, že demisi podá celá vláda.

Alkohol - pivo
Aktualizováno 24.4. 2017 22:09
statistika

Češi to přehání s alkoholem! Máte s pitím problémy? OTESTUJTE SE

Češi, a to jak dospělí, tak i děti, pijí nadmíru alkohol, a Česká republika je proto na předních místech evropského žebříčku spotřeby alkoholu. Podle Českého statistického úřadu za pivo, víno a lihoviny utratí každý Čech zhruba 600 korun měsíčně. Je to skoro 8krát více, než kolik dá například za vzdělávání.

PRŮZKUM POŘADÍ ŠTĚSTÍ

Kolumbijci zmítaní převraty a válkami jsou šťastnější než Češi

Průzkumy pocitu štěstí u obyvatel světa odhalily překvapivé závěry. Nejvíc spokojení se ve svém životě cítí Kolumbijci. Jejich země je přitom zmítaná vojenskými převraty, chaosem a hrozbou války. Naopak my Češi jsme podprůměrně šťastní.

Prásk.tv píše:

Rasistické země v Evropě - 1
čtěte o tématu Česká republika na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlicí gramotnost: Chystáte se kupovat nemovitost? Finance plánujte s předstihem

Bydlet ve svém a dostatečně zabezpečit do budoucna sebe a své děti je takovým životním evergreenem.

nařízení EU

EVROPSKÝ DIKTÁT: ČR nestíhá přijímat nařízení EU, hrozí pokuty

Česko nestíhá včas přijímat evropské směrnice, minulý rok se počet neprojednaných opatření z Bruselu zvýšil až na dvě desítky. Jedná se například o protikuřácký zákon, nebo o opatření ohledně lehkých nákupních tašek.

radikální zlom

Průmysl 4.0: Vláda počítá s tím, že lidi v práci nahradí stroje a roboti

Během několika let nahradí roboti polovinu zaměstnanců. Bez práce budou pokladní, dělníci v továrně, zmizí úředníci i obsluha strojů. Kdo se o tyto lidi postará? Firmy, nebo zadlužený stát?

Přehled cen

Ceny benzínu klesají! Kde koupíte nejlevnější? Přehled po krajích

V uplynulém týdnu pokračoval pokles cen pohonných hmot v Česku. Nejprodávanější benzín Natural 95 zlevnil o 16 haléřů na průměrných 31,07 koruny za litr. Nafta zlevnila od minulého týdne o 15 haléřů, kdy v průměru stála 30,30 koruny za litr. Připravili jsme pro vás přehled míst, kde nakoupíte nejlevněji.

připomínka změn klimatu

Česko se ponoří do tmy! Města zhasnou, bude Hodina Země!

Praha, Ostrava, Jihlava, Karlovy Vary, Ústí nad Labem, Liberec a další desítky měst a obcí Česka se v sobotu večer ocitnou bez světla. Ekologická akce s názvem Hodina Země letos oslaví už desáté narozeniny a každým rokem získává na oblibě po celém světe. Datum té letošní je sobota 25. března od 20:30 do 21:30. Zapojte se do ní i vy!

EET
Aktualizováno 24.3. 2017 20:29
O CO SE HRAJE?

Loterie EET: S účtenkami můžete soutěžit o tyto ceny! PŘEHLED

Ministerstvo financí v pátek představilo projekt účtenkové loterie. Ta má motivovat zákazníky, aby si od podnikatelů brali účtenky. Výhercům stát rozdá každoročně ceny za 65 milionů korun. Každý měsíc si vítěz odnese rovný milion!

klima extrémů

Počasí se zbláznilo: Madrid drtí sněžná bouře, Londýn se peče

Dnes vládnou v Evropě velké teplotní extrémy. Zatímco v Madridu varují před sněhem, v tradičně deštivém Londýně je naopak jasno a 12 stupňů. Jaký extrém čeká Česko?

Marie Matoušková
Aktualizováno 27.2. 2017 13:56
Narodila se za císaře pána

Zemřela nejstarší Češka: Marii Matouškové bylo 108 let

V neděli zemřela ve věku 108 let nejstarší obyvatelka České republiky. Marie Matoušková žila v obci Cetoraz, zemřela v neděli ráno v pelhřimovské nemocnici. Její úmrtí potvrdil televizi Nova obecní úřad obce Cetoraz, kde Matoušková žila.