Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Droga dělá z lidí zombie
10.08.
hrozivé záběry

"Andělský prach" děsí svět: Droga s lidmi dělá hrozné věci! VIDEO

Velkou Británií se šíří obavy z nebezpečné syntetické drogy, které odborníci v Česku přezdívají andělský prach. Původně veterinární anestetikum, které vyvolává pocit neporazitelnosti a silnou paranoiu, přidělává problémy hlavně policistům a záchranářům. Lidé, kteří drogu užívají, totiž bývají velmi agresivní a necítí bolest.

Nehoda v Moravském Krumlově
27.04.
Pervitin a kokain

Zfetovaný řidič naboural zábradlí u školy! Zrovna končili prvňáci

Policisté vyšetřují dopravní nehodu v Moravském Krumlově. Ve středu pár minut před polednem naboural čtyřiačtyřicetiletý řidič z Prahy do zábradlí u školy. Naštěstí jediným zraněným je řidič. Dechová zkouška u něj sice vyšla negativní, policisté ale odhalili, že si před cestou vzal drogy.

Nová droga
aktualizováno 19.02.
nebezpečná látka

Slovákům ničí život nová droga! Užívají ji už i malé děti

Podle policie se droga dostala na Slovensko z Maďarska a jejími uživateli jsou i děti. Jde o sušenou a chemicky upravenou rostlinu s názvem herba. Díky její cenové dostupnosti závislých na droze přibývá, a to především na jihu Slovenska.

Prásk.tv píše:

Bombičky v chorvatsku
čtěte o tématu droga na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NA LOVU ASTEROIDŮ: HVĚZDÁRNA KLEŤ

Hvězdárna Kleť leží ve výšce 1070 metrů nad mořem a je tak nejvýše položenou astronomickou observatoří v ČR. Do konce srpna zve k nahlédnutí do vesmíru.

KOŘENÍ: Droga proti depresi
17.12.

KOŘENÍ: Droga proti depresi

Moderní doba přináší dlouhý a zdravý život i čím dál větší materiální bohatství. Přesto se ale najdou lidé, kterým zrychlující se tep dějin přivádí spíš stres a špatnou náladu.

Fénixovy slzy
12.12.
nebezpečná záliba

Pozor na Fénixovy slzy! Smrtící droga se šíří po ČR, hrozí i výbuch

V Česku se podle policie rychle šíří nová droga - takzvané Fénixovy slzy. Velmi silný extrakt z marihuany bývá prezentován jako léčivo, ale kriminalisté tvrdí, že při vyšších dávkách může způsobit i smrt. Amatérská výroba této látky podle návodů z internetu navíc může být nebezpečná, hrozí totiž exploze. I přesto se s touto drogou policisté setkávají stále častěji.

Sušenky
aktualizováno 16.10.
Hloupý nápad

Pár nabídl kamarádce "veselé" sušenky, oběma hrozí 5 let vězení

Měl to nejspíš být jen nevinný vtípek, ale zvrtl se tak, že oběma jeho autorům nyní hrozí až pět let vězení. Dvacetiletý mladík se stejně starou dívkou totiž o letních prázdninách nabídli kamarádce "speciální" sušenky, po kterých skončila na jednotce intenzivní péče.

VÍKEND: Strachu ze smrti vás zbaví psilocybin
08.06.

VÍKEND: Strachu ze smrti vás zbaví psilocybin

Asi čtyřicet let stála psychedelika mimo zákon. Klasifikována coby ty nejnebezpečnější drogy se nesměla používat ani pro vědecké účely. Dnes už je lékaři opět zkoumat mohou a zjišťují fascinující věci.

Pilulka
06.05.
Smrtící opiát

Stačí jeden dotek a je po vás! Nová děsivá droga už se šíří

Americká policie veřejně varuje obyvatele před neuvěřitelně silnou drogou, která může člověka zabít jen tím, že se jí dotkne. Jde o velmi silný syntetický opiát.

GIBS vyšetřuje podivné úmrtí ve věznici na Pankráci
aktualizováno 20.04.
Tragédie na Pankráci

Vězeň dostal omylem drogu. GIBS kvůli jeho smrti obvinil dva lidi

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila dva zaměstnance vězeňské služby, kteří o Vánocích podali náhražku heroinu nesprávnému vězni, který kvůli tomu zemřel.

GIBS vyšetřuje podivné úmrtí ve věznici na Pankráci
10.04.
vyšetřování GIBS

Po špatném léku umíral vězeň v agónii, o chybě se nejspíš vědělo

Televizi Nova se ozval údajný svědek skandálu v pankrácké věznici, kde o Vánocích zemřel vězeň po podání nesprávných léků. Přestože se prý na chybu přišlo téměř okamžitě, dozorci vězni vůbec nevěnovali pozornost. To, že zemřel, podle svědka zjistili až po dvou dnech. Případ dál vyšetřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů.