Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Srna na silnici
aktualizováno 13.02.
srny a zajíci

Srážek se zvěří přibývá. Odborníci poradili, kdy si dát největší pozor

V České republice stoupá počet dopravních nehod po srážce s lesní zvěří. Za loňský rok jich policisté evidovali přes 12 tisíc. Meziročně je to o bezmála 1600 nehod víc. Podle expertů bude kvůli hustšímu provozu a vysoké rychlosti vozidel srážek se zvířaty přibývat.

Krmelec
28.12.
Smrtící přilepšení

Nekrmte v lese zvířata, prosí experti. Zabít může i rohlík!

Lidé nechtěně ubližují lesním zvířatům. V dobré víře jim nosí potraviny, kvůli kterým ale zvířata mohou i uhynout. Jde například o měkké nebo plesnivé pečivo. V Praze už takhle lidé nechtěně připravili o život tři zvířata.

Srážka s divočákem
03.12.
upozornění od policie

Skryté nebezpečí číhá podél silnic, varuje policie řidiče před zvěří

I když už je pořádná zima, lidé by si stále měli dávat při jízdě pozor na zvěř. Zejména za svítání a za soumraku by měli být řidiči ostražití, nebezpečí ale hrozí neustále. Podle policie je střet se zvěří jednou z nejčastějších příčin dopravních nehod.

Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE O luxusní šperkovnici Peruvian Lily v limitované edici s tělovou a koupelovou kosmetikou Winter in Venice.

Blíží se čas vánoc a tak hledáme inspiraci, jak udělat radost našim blízkým. Chceme, aby dárek byl originální, nezapomenutelný a praktický.

Záchrana srnce z Vltavy - 11
aktualizováno 05.11.
galerie záchranná akce

Unikátní fotopříběh! Srnec plaval ve Vltavě, museli ho vzít do člunu

Opravdu nevšedně strávené odpoledne za sebou mají pražští hasiči. Místo hašení požárů trávili svůj čas v člunu na řece. Na tom by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby okolo nich neplaval ve Vltavě srnec.

Nehoda motorkáře
aktualizováno 11.06.
Tragické srážky

Smutná sobota na silnicích: Při nehodách zemřeli čtyři motorkáři!

V sobotu zemřeli na Benešovsku dva motocyklisté. Jeden zezadu narazil do otáčejícího se vozu, druhý pravděpodobně do srny. Okolnosti obou nehod vyšetřuje policie. Další dvě nehody, při kterých zemřel motorkář, se staly na Přerovsku a Mostecku.

Řepka olejná
aktualizováno 02.06.
Toxické účinky

Řepka jako droga? Srny po ní napadají děti a skáčou pod auta!

Řepka olejná je plodina, která už několik let rozděluje českou veřejnost. Letos jí oseli zemědělci téměř 400 tisíc hektarů. Zatímco pěstitelům a včelařům přináší užitek, alergici nebo myslivci jsou z ní nešťastní.

Srnčata
aktualizováno 01.06.
Přišla o mámu

Zachráněná srnčata jsou v bezpečí, lidí se ale pořád bojí

Včerejší záchranná akce, při níž reportérka TN. cz pomohla dvěma srnčatům, vzbudila obrovský ohlas. A tak se štáb televize Nova dnes vypravil do pražské záchranné stanice zjistit, jak jsou na tom mláďata, jejichž matku srazilo auto.

Záchrana malých srnčat
31.05.
Zvířátka v ohrožení

Srnku zabilo auto, osiřelá mláďata zachránila reportérka TN.cz!

Jedna speciální záchranná akce se odpoledne uskutečnila v poli u pražského okruhu. Reportérka TN.cz tam odchytávala dvě mláďata srny, kterou zřejmě srazilo a zabilo auto. Podle přivolaných ochránců přírody by srnčata sama dlouho nepřežila.

Posekané srnky - 1
19.05.
zapojte se také! hledají se dobrovolníci

Sekačky a kombajny masakrují srnčata. NÁVOD, jak pomoci

Máte rádi procházky a přírodu? A máte taky třeba psa? Spojte příjemné s užitečným a pomozte zachránit životy malým srnčatům. Po celé zemi jim teď hrozí krutá smrt mezi nabroušenými listy sekaček. Pomoci mohou právě dobrovolníci - pouhou procházkou před sečením vyplaší a zaženou pryč srny s mláďaty. Pomáhají i moderní technologie a aplikace...

Záchrana srnečka na Benešovsku
aktualizováno 11.02.
Rychlá pomoc

Dojemné VIDEO: Hasiči zachránili srnečka, který uvízl v potoce

Mohlo to skončit tragédií, hasiči ale zařídili happyend. Srneček v pátek večer uvízl v zamrzlém potoce na Benešovsku a sám by se nemohl dostat ven. Kolemjdoucí ale naštěstí zavolali pomoc.