Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Slůňata Max a Rudi v ZOO Praha - 4
04.05.
max a rudi

Slůňata v pražské zoo si užívají jarní slunce ve výběhu! GALERIE

Jaro již dorazilo do pražské zoo v plné síle. A i mláďata slona indického Max a Rudi už dovádějí na trávě v zeleném výběhu.

Slůně v Zoo Ostrava - 2
30.04.
sameček chandru

Slůně v ostravské zoo roste jako z vody! FOTO UVNITŘ

Mladý sameček slona indického, který se v ostravské zoologické zahradě narodil loni v červenci, váží již téměř půl tuny. Zásluhu na jeho váze i celkovém zdravotním stavu má hlavně mateřské mléko, které tvoří nadále významnou složkou jeho jídelníčku.

Slůňata Max a Rudi v ZOO Praha - 1
27.03.
max a rudi

Slůňata v pražské zoo rostou jako z vody, starší už má kly! FOTO

Vzpomínáte na malá slůňata, která se narodila v pražské zoo v roce 2016? Rostou jako z vody a tomu staršímu teď už začínají dokonce růst i kly!

Obchodní sdělení

Tradiční Vánoce propojte s moderními prvky

Jistě, Vánoce jsou spojeny s řadou tradic. Zpívání koled, krájení jablka, lodičky z ořechových skořápek nebo lití olova. To jsou činnosti, které děláme už několik desetiletí, mnohdy i staletí.

Mamut v lese - ilustrace
16.02.
Anketa Zahrávají si s přírodou

Jako z Jurského parku: Do dvou let oživíme mamuty, věří vědci

Vědci z Harvardovy univerzity jsou přesvědčeni, že do dvou let budou schopni oživit mamuty. Chlupatý příbuzný slona vyhynul přibližně před 5 tisíci lety. Podíleli se na tom lidé, pro které byl mamut vítaným zdrojem potravy, a také globální oteplování. Právě proti oteplování mají oživení mamuti bojovat.