Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Královna Alžběta II. - Trooping the Colours
01.07.
děsivý scénář

Britové cvičili na smrt královny: Na ostrovech se zastaví čas!

Na veřejnost se dostaly podrobnosti o tajném cvičení britských ministrů. Ti se podle médií připravovali na to, co se bude dít, až zemře královna Alžběta. Jako první bude prý informována o její smrti premiérka a život se v Británii zastaví nejméně na 12 dní. Zavřou se pravděpodobně banky i burzy a princ Charles si změní jméno.

Léto na Nově
aktualizováno 07.06.
letní schéma

TV Nova představila program na léto: Uvidíte filmové pecky i seriály

Na léto 2018 si skupina Nova připravila program plný původních českých seriálů a českých hereckých hvězd. Pro filmové fanoušky jsou určeny zejména páteční a sobotní večery, nedělní odpoledne budou patřit českým detektivkám. Během léta pokračuje i pravidelný zpravodajský servis.

Děti na houpačce
02.06.
přehled

Den dětí v Česku! Na mnoha místech a akcích byl vstup zdarma

Mezinárodní den dětí, který se každoročně slaví 1. června, má upozornit světovou veřejnost na práva dětí a jejich potřeby. Děti jej však již tradičně mají spojený s dárky, sladkostmi, výlety a akcemi, které se na jejich počest pořádají. A že je těch akcí po celé republice opravdu mnoho, předkládáme vám pár tipů, jak s dětmi jejich svátek oslavit.

Prásk.tv píše:

Oblíbené seriály TV Nova startují už začátkem ledna - 1
čtěte o tématu program na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sezóna alergií v plném proudu - co dělat, aby vám bylo lépe?

Léto je pro někoho krásné období, kdy vše kvete, avšak pro řadu jiných nepříjemné období plné smrkání, slzení, kýchání a dalších nepříjemných projevů alergií. V dnešním článku si povíme něco o tom, jak si můžete letní sezónu užít naplno, i pokud patříte k té druhé skupině.

Andrej Babiš
16.05.
návrhy poslanců

Vláda odmítla pomoc chudým a přísnější pravidla pro směnárny

Vláda v demisi nepodpoří při rozpravě Sněmovny ani jeden ze tří poslaneckých návrhů, které dnes posuzovala.

Babiš, Hamáček a Filip
aktualizováno 14.05.
Vyřeší neshody?

Komunisté si diktují podmínky. Vznik vlády se znovu komplikuje

O osudu chystaného menšinového kabinetu hnutí ANO a ČSSD nebude rozhodovat pouze vnitrostranické referendum sociálních demokratů, ale i komunisté. Ti mají vládu při hlasování o důvěře ve Sněmovně podpořit. Jenže KSČM se určité body programu nelíbí.

Andrej Babiš, Jan Hamáček
aktualizováno 09.05.
jednání o vládě

Vznik koalice: ANO a ČSSD se na programovém prohlášení dohodly!

Vyjednavači ANO a ČSSD se dohodli na textu programového prohlášení jejich společné vlády. Po středečním jednání to novinářům řekla mluvčí ANO Lucie Kubovičová. S výsledkem chtějí podle ní obě uskupení nejprve v pátek seznámit své stranické orgány, proto ho zatím nebudou komentovat.

Akce na 1. Květen
01.05.
Volný den

Pivo, víno, kovbojové i trabanty. PŘEHLED prvomájových akcí

První květen, tedy Svátek práce, většina Čechů oslaví tím, že má volno. Někteří se jistě těší na líbání pod rozkvetlými stromy, volné úterý ovšem nabízí podstatně širší vyžití nejen pro zamilované, ale pro celé rodiny.

Peníze - ilustrační foto
aktualizováno 10.04.
chyby v programu

Rána pro podnikatele. ČR přišla o evropské dotace za 114 miliard

Evropská komise pozastavila Česku operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, který spadá pod ministerstvo průmyslu a obchodu. Důvodem opatření má být výsledek auditu, který v programu odhalil čtrnáctiprocentní chybovost. Problém se dotkne tisíců podnikatelů, Česko na delší čas přišlo o dotace za zhruba 114 miliard korun.

Andrej Babiš, Jan Hamáček
04.04.
Dohoda o vládě

ANO a ČSSD našly kompromis u daní! Dál se hádají o ministrech

Vládní vyjednavači hnutí ANO a ČSSD se ve středu večer dohodli na kompromisní variantě zrušení karenční doby i na předběžné podobě daní. Nemají tak už zásadní programové rozpory. O obsazení ministerských křesel budou dál jednat ve čtvrtek večer.

Andrej Babiš, Jan Hamáček
aktualizováno 29.03.
Jednání o vládě

ANO a ČSSD se stále nedohodly, Babiš chce týden na rozmyšlenou

Jednání o vládě dnes pokročila v otázce programu, naopak personální záležitosti jsou i nadále zásadní problém. Novinářům to po schůzce se zástupci hnutí ANO řekl předseda ČSSD Jan Hamáček. Podle místopředsedy ANO Richarda Brabce zůstává Andrej Babiš jediným kandidátem na premiéra.