Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Řeznictví u Plzně
včera 11:08
Tohle prodávali?

Nechutnosti v řeznictví. Tohle maso nám prodávali k jídlu

Státní veterinární správa (SVS) objevila v řeznictví v Chotěšově u Plzně 800 kg masa neznámého původu. Část výrobků navíc měla prošlé datum spotřeby. Provozovateli hrozí pokuta až ve výši 50 milionů korun.

Jeden z týraných psů na Svitavsku
30.10.
Veterináři zasáhli

Psi nesměli roky ven, brodili se výkaly! Jeden přišel o oko

Téměř 80 psů museli veterináři odebrat majitelům z Mladějova na Svitavsku. Zvířata byla několik let zavřená v rodinném domě a nesměla ven. Podle úřadů žila dokonce ve výkalech. Psi jsou nemocní a zanedbaní. Pracovníci útulků se je snaží zachránit.

Znehodnocené kebaby
22.10.
Kazící se potraviny

Stovky kil masa se převážely bez chlazení! Tohle nám chtěli prodat

Celníci a veterináři stále častěji objevují závažná pochybení u přepravců rychle se kazících potravin. Minulý týden odhalili dodávku převážející stovky kil masa, majonézy či jogurtů bez jakéhokoliv chlazení. Přepravci hrozí pokuta až 50 milionů korun. Stejný trest může potkat i dalšího přepravce.

Obchodní sdělení

Tradiční Vánoce propojte s moderními prvky

Jistě, Vánoce jsou spojeny s řadou tradic. Zpívání koled, krájení jablka, lodičky z ořechových skořápek nebo lití olova. To jsou činnosti, které děláme už několik desetiletí, mnohdy i staletí.

Kontrola kojeneckého mléka
aktualizováno 30.08.
kontrola SVS

Odhalili sklady nelegálních potravin! Mohly ohrozit i kojence

Veterinární inspektoři Státní veterinární správy (SVS) odhalili v minulém týdnu dva neschválené sklady potravin. V nevyhovujících teplotních podmínkách skladovali v jednom z nich 740 kilogramů sušeného kojeneckého mléka. Provozovatelům hrozí milionové pokuty.

Množírna v Plzni
aktualizováno 13.07.
Nelidské zacházení

Horor v Plzni: Žena měla v bytě 80 psů! Žili v šílených podmínkách

Nelidské zacházení a desítka mrtvých pejsků. Takový se naskytl pohled policii a veterinární správě při čtvrtečním zásahu u Starého Plzence. Zděšení všech pokračovalo v bytě v Plzni, kde měla žena dalších téměr osmdesát psů.

Prase
aktualizováno 03.07.
ČR zavádí kontroly

Mor prasat se šíří z Rumunska. Česko chystá zvláštní opatření

Africký mor prasat se v Rumunsku šíří stále rychleji. Státní veterinární správa (SVS) proto nařídila vyšetřovat zásilky vepřového z Rumunska, které směřují do ČR.

Odebrání 53 psů chovatelce z Podkrkonoší
21.06.
Vyšetřování policie

Chovatelce odebrali 53 týraných pejsků! Byli vyhublí a zablešení

Více než 50 psů odebrali veterináři ve spolupráci s policií chovatelce z Podkrkonoší. Pejskové byli vyhublí, kožich měli plný blech a báli se lidí. Reagovali agresivně, možná jim bylo i ubližováno. Policisté případ vyšetřují pro podezření z týrání.

Smutný pes
02.06.
Kontroly veterinářů

Stovky chovatelů trápily zvířata! K policii se dostaly jen čtyři případy

Veterináři loni provedli tisíce kontrol, pochybení zjistili u stovek chovatelů nebo zařízení, která mají o zvířata pečovat. Nejčastějším problémem byly špatné podmínky, nedostatek krmiva nebo nezajištění povinných prohlídek a očkování.

Inspektoři našli v SAPĚ závadné potraviny
18.05.
To jsme měli jíst?

Horor na tržnici! Inspektoři našli kila nebezpečných potravin. FOTO

Pražští policisté společně s inspektory Státní veterinární správy, celníky a inspektory Státní zemědělské a potravinářské inspekce objevili při kontrole v pražské tržnici SAPA desítky kilogramů neoznačených, prošlých a zkažených potravin. Podnikatelům hrozí pokuta až 50 milionů!

Označení vajíček
30.03.
Výrobci klamou

Nenechte se napálit při koupi vajec! NÁVOD, jak poznat kvalitu

Vajíčka k Velikonocům neodmyslitelně patří. A tak už teď narůstá poptávka po nich, na Velikonoční pondělí pak mají často menší obchody vyprodáno. Kontroloři proto vydali několik doporučení, na co si dávat pozor, aby vás obchodníci neoklamali.