Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kotel
Aktualizováno 21.4. 2017 18:31
přehled po krajích

Kotlíkové dotace: Lidé se hádali ve frontě! NÁVOD, JAK ŽÁDAT

Ministerstvo životního prostředí rozdělí další peníze na výměnu neekologických kotlů. Právě v dubnu startuje příjem žádostí v mnoha krajích. Kdy můžete žádat o příspěvek na nový kotel u vás, se podívejte v přehledu.

evropské dotace

Dotace z EU půjdou hlavně na dopravu! Sobotka řekl, jaký je plán

Co se týče využívání dotací na dopravu, patří Česko k evropskému průměru. Problémem ale zůstává velké množství dotačních podvodů a zneužívání evropských peněz. Navíc pořád nejsme schopni využít všechny peníze, které Evropská unie nabízí. Zlepšit se to dá podle premiéra Sobotky dokonalejší přípravou jednotlivých staveb.

Čapí hnízdo
Aktualizováno 11.3. 2016 14:40
problémy s dotací

Kauza Čapí hnízdo: TOP09 a ODS vyžadují mimořádnou schůzi

Pravicová opozice požádá o svolání mimořádné schůze Sněmovny kvůli kauze kolem Farmy Čapí hnízdo vicepremiéra Andreje Babiše (ANO). Novinářům to řekli předsedové TOP 09 Miroslav Kalousek a ODS Petr Fiala. Prezident Miloš Zeman uvedl, že případ nesleduje. Úřady v minulosti za neoprávněný způsob čerpání dotací při stavbě farmy udělily několikamilionovou pokutu. Babiš přitom tvrdil, že úřady žádnou chybu nenašly.

Obchodní sdělení

Střechu, kterou Vám budou závidět?

Nový dům si zaslouží střechu s moderní střešní krytinou, která se bude moci pochlubit unikátním vzhledem, vysokou odolností a trvalou krásou. Ne nadarmo se říká „Střecha dělá dům“. Takovou je střecha z pravých pálených tašek TONDACH.

Zeman, Babiš
Aktualizováno 10.1. 2016 18:20
čerpání z EU

Andrej Babiš se pustil do Zemana: Nemá pravdu, rád mu to vysvětlím

Česko podle ministra financí Andreje Babiše (ANO) nevyčerpá z evropských fondů za období 2007 až 2013 asi 26 až 30 miliard korun. Prezident Miloš Zeman se podle něj mýlí, když kritizuje současnou vládu za špatné čerpání.

1727435
Aktualizováno 13.2. 2015 21:12

DOTOVANÉ DOMY: Dostali jste peníze? Možná je budete vracet

Koupili jste si před lety domek a čerpali na něj dotaci od státu? Je možné, že i vám brzy přijde dopis od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, který bude chtít půjčené peníze vrátit. Úřad si teď chce posvítit na všechny, kteří neplnili přísné podmínky čerpání dotací.

Čerpání dotací

Česko z fondů EU nestihne vyčerpat 85 miliard, hrozí se Šlechtová

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová se obává, že Česko letos nevyčerpá z evropských fondů v krajním případě až 85 miliard korun. Jde ale o krizovou variantu, výsledná "ztráta" bude s největší pravděpodobností výrazně nižší.

národní ztráty

Účet za neschopnost: Z EU jsme loni nevyčerpali 12 miliard!

Česko loni nedočerpalo z evropských fondů 12 miliard korun, prohlásila na dnešním Žofínském fóru ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová s tím, že jde o definitivní údaj. To je o dvě miliardy více, než byly původní odhady z poloviny letošního roku. O další desítky miliard korun může Česko přijít letos.