Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Cindie Allen-Stewart
28.06.
zázraky na počkání

GALERIE: Pěna na holení pomůže od popálenin

Pěna na holení pomáhá od popálenin. Výsledek je prý do 30 minut!

Sebevražedný sarkofág - 1
aktualizováno 16.04.
sebevražedný sarkofág

Vynálezce odhalil smrtící přístroj, člověk stiskne tlačítko a zemře!

Představení sebevražedného přístroje Sarco vyvolalo na pohřebním veletrhu v Amsterdamu velký rozruch. Sarkofág člověka usmrtí pomocí dusíku, který se dovnitř uvolní po stisknutí tlačítka. Součástí vynálezu je také oddělitelná rakev, kde skončí tělo.

Léčivý gel
18.03.
revoluce v medicíně

Čeští vědci vymysleli revoluční gel, lečí popáleniny i zlomeniny

Brněnští vědci získali po 10 letech výzkumů patent na unikátní materiál, který může změnit medicínu. Látka má výjimečné vlastnosti, může být použita při léčbě zlomenin, popálenin a dokonce i rakoviny. Ještě letos ji otestují na zvířatech.

Prásk.tv píše:

Kondom na víno
čtěte o tématu vynález na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Chcete změnit operátora? SAZKAmobil nabízí tarify s levným voláním a spoustou dat k tomu

Volání zdarma a k tomu i královská porce mobilních dat. To jsou hlavní výhody, které najdete v nabídce SAZKAmobilu. Teď navíc běží soutěž, ve které sto zákazníků vyhraje měsíční tarif, který půjde na účet operátora.

Tramvaj v Brně - ilustrační
21.01.
Unikátní metoda

Brněnské tramvaje už neskřípají. Díky unikátnímu vynálezu

Brno čeká klid na kolejích - i tak by se dal popsat vynález univerzitních vědců, kteří vymysleli nejchytřejší mazací stroj na šaliny, neboli tramvaje. Do výbavy ho dostalo šedesát šest souprav brněnské hromadné dopravy a tak v zatáčkách už nebudou stroje skřípat.

Booze BANGLE
28.09.
módní doplněk

Revoluční náramek skrývá sladké tajemství! Chce ho každá

Nový módní doplněk se objevil v Austrálii a slaví velký úspěch. V náramku se dá schovat až 100 ml alkoholu, který si můžete diskrétně vychutnat, aniž byste upoutalqa pozornost. Navíc se jedná o slušivý šperk.

Velociped
aktualizováno 11.06.
převratný vynález

Bicykl slaví 200 let! Jaká je jeho historie? A jaká budoucnost?

Jízdnímu kolu bude zítra přesně 200 let. Jak vůbec kolo vypadalo, jak se změnilo za dvě století, jaké jsou současné trendy a jak bude vypadat za sto let? Čtěte dál...

Defibrilátor - 2
aktualizováno 10.06.
chrání životy

V Praze testují nový defibrilátor. Je jediný na světě, nabíjí se

Zcela nový typ defibrilátoru testují v pražské nemocnici na Homolce, a to jako v jediném zařízení na světě. Jedná se o první přístroj k léčbě srdečních arytmií, který je možné nabíjet přímo v těle pacienta.

České patenty
aktualizováno 20.04.
nové výrobky

Češi jsou vynalézaví! Na tohle vše dostali loni patent! PŘEHLED

Češi jsou stále vynalézavější, tolik patentů jako loni totiž udělil Úřad průmyslového vlastnictví (ÚPV) naposledy před 20 lety. Nápadů přiznal lidem i firmám hned 781, celkový počet patentů se ke konci roku na území České republiky vyšplhal na 38 tisíc.

Zařízení Amazon Echo objednalo domy pro panenky
15.01.
nákupní šílenství

Virtuální pomocník za vás nakoupí, objevil se ale překvapivý problém

Chytrý reproduktor od Amazonu způsobil pozdvižení v americkém San Diegu. Virtuální pomocnice Alexa propadla nákupnímu šílenství a překvapila své uživatele objednávkou domů pro panenky, kterou vyvolal moderátor místních zpráv.

William Salice
aktualizováno 30.12.
Smutná zpráva

Zemřel William Salice, vynálezce kinder vajíček. Bylo mu 83 let

Ve věku 83 let zemřel William Salice, vynálezce kinder vajíčka. Naposledy vydechl v italské nemocnici, kde byl před několika dny hospitalizován. Nápad na čokoládové vejce, které v sobě ukrývá hračku, dostal už v 60. letech.