Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vláda Andreje Babiše
aktualizováno 07.04.
zásadní změny

Rozpory v hnutí ANO: Ministr oznámil, že v politice končí

Současný ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán oznámil, že úplně skončí v politice. Mezi důvody patří zejména názorový nesouhlas s většinou kolegů z hnutí ANO a kauza ruského hackera Nikulina. V rozhovoru pro portál aktualne.cz ale uvedl, že musí vydržet, dokud nepřijde nová vláda.

Hacker Nikulin - 2
aktualizováno 30.03.
spor o hackera

Česko vydalo ruského hackera Nikulina do USA. Rusku navzdory

Česko vydalo zadrženého údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina do USA. Už v noci byl převezen do Spojených států. O muže mělo zájem i Rusko. Informaci přinesl Radiožurnál s tím, že ji má potvrzenou ze tří nezávislých důvěryhodných zdrojů.

Soudce Ivan Elischer
14.03.
závažné obvinění

Soudce vrchního soudu obvinili z korupce! Ten podal stížnost

Soudce vrchního soudu Ivan Elischer podal stížnost proti svému včerejšímu obvinění z korupce a dalších dvou trestných činů. Zároveň se rozhodl, že zatím nebude vypovídat. Informaci přinesl portál novinky.cz. K jeho zadržení a obvinění se dnes vyjádřil i ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán.

Obchodní sdělení

Bydlení se prodraží. Nečekejte, až se sazby ještě zvýší

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Soud - ilustrační foto
aktualizováno 15.02.
chystaná novinka

Nová naděje: Díky hromadným žalobám mohou lidé získat miliony

V Česku by už brzy mohlo být možné podávat hromadné žaloby. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán z hnutí ANO by chtěl, aby byl zákon hotový už za rok. Jeho záměr vítá i opozice. Hromadná žaloba by podle Pelikána měla pomoci lidem, kteří teď na vymáhaní škody často rezignují.

Smutná žena - 1
aktualizováno 29.01.
rady v nouzi

Topíte se v dluzích? Jak se dostat z dluhové pasti krok po kroku

Topíte se v dluzích a nevíte jak z nich ven? Ministerstvo spravedlnosti od dnešního dne nabízí dlužníkům, insolvenčním správcům a neziskovým organizacím informační web, kterým vám poradí, jak se z dluhové pasti dostat ven. Zorientují se v něm snadno jak podnikatelé, tak fyzické osoby.

Zadržená Češka Tereza H.
aktualizováno 17.01.
složitá vyjednávání

Cesta pašeračky na svobodu: Tyto možnosti jsou ve hře!

Jednadvacetiletá Češka Tereza H. je už téměř týden ve vazbě, kam ji poslal speciální soud v pákistánském Láhauru minulý čtvrtek. Čeká na to, co s ní bude dál. Podle odborníků je několik možností, co se může stát.

Českou pašeračku Terezu zadrželi v Pakistánu - 6
13.01.
Jak je to s vydáním

Pákistán do ČR nevydává! Odpyká si Tereza případný trest tam?

Tereza H., kterou tento týden v Pákistánu chytili s devíti kily heroinu, už sedí v pákistánském vězení a čeká na zahájení soudu. Zdejší káznice ovšem nemají dobrou pověst, takže se možná Češka bude chtít vrátit do vlasti a případný trest si odsedět v českém vězení. Nebude to ale vůbec jednoduché.

Kouření
aktualizováno 16.10.
drogová politika

Slovensko mění přístup k drogám. Za trochu marihuany nebude soud

Slovensko se rozhodlo výrazně změnit drogovou politiku, dosavadní přístup totiž neměl dostatečné výsledky. Ministerstvo spravedlnosti se tak chystá sjednotit tresty a zaměřit se na boj s obchodníky místo trestání mladých lidí, kteří si občas zakouří marihuanu.

Robert Pelikán se vyjádřil k případu Petra Kramného
11.09.
Co bude dál

Pelikán se Kramného nezastane! Zbývají mu už jen tyto možnosti

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán nebude intervenovat v případu Petra Kramného a nepodá stížnost pro porušení zákona, jak jej minulý týden žádala skupina poslanců přímo na půdě Sněmovny. Redakci TN.cz to potvrdilo přímo ministerstvo spravedlnosti. Petr Kramný má ale ještě několik možností, jak prokázat svojí nevinu.

Věra Marešová
aktualizováno 31.08.
Neprávem ve vězení

Sestra z Rumburku chce po státu vyšší odškodné. Žádá pět milionů!

Bývalá zdravotní sestra Věra Marešová požaduje po státu téměř 5 milionů korun. Odškodné žádá za neprokázané obvinění, že v rumburské nemocnici usmrtila šest pacientů. Marešová strávila ve vazbě více než rok a čelila obžalobě z vraždy. Soud ji ale nakonec osvobodil.