Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zadržená Češka Tereza H.
aktualizováno 17.01.
složitá vyjednávání

Cesta pašeračky na svobodu: Tyto možnosti jsou ve hře!

Jednadvacetiletá Češka Tereza H. je už téměř týden ve vazbě, kam ji poslal speciální soud v pákistánském Láhauru minulý čtvrtek. Čeká na to, co s ní bude dál. Podle odborníků je několik možností, co se může stát.

Českou pašeračku Terezu zadrželi v Pakistánu - 6
13.01.
Jak je to s vydáním

Pákistán do ČR nevydává! Odpyká si Tereza případný trest tam?

Tereza H., kterou tento týden v Pákistánu chytili s devíti kily heroinu, už sedí v pákistánském vězení a čeká na zahájení soudu. Zdejší káznice ovšem nemají dobrou pověst, takže se možná Češka bude chtít vrátit do vlasti a případný trest si odsedět v českém vězení. Nebude to ale vůbec jednoduché.

Kouření
aktualizováno 16.10.
drogová politika

Slovensko mění přístup k drogám. Za trochu marihuany nebude soud

Slovensko se rozhodlo výrazně změnit drogovou politiku, dosavadní přístup totiž neměl dostatečné výsledky. Ministerstvo spravedlnosti se tak chystá sjednotit tresty a zaměřit se na boj s obchodníky místo trestání mladých lidí, kteří si občas zakouří marihuanu.

Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Robert Pelikán se vyjádřil k případu Petra Kramného
11.09.
Co bude dál

Pelikán se Kramného nezastane! Zbývají mu už jen tyto možnosti

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán nebude intervenovat v případu Petra Kramného a nepodá stížnost pro porušení zákona, jak jej minulý týden žádala skupina poslanců přímo na půdě Sněmovny. Redakci TN.cz to potvrdilo přímo ministerstvo spravedlnosti. Petr Kramný má ale ještě několik možností, jak prokázat svojí nevinu.

Věra Marešová
aktualizováno 31.08.
Neprávem ve vězení

Sestra z Rumburku chce po státu vyšší odškodné. Žádá pět milionů!

Bývalá zdravotní sestra Věra Marešová požaduje po státu téměř 5 milionů korun. Odškodné žádá za neprokázané obvinění, že v rumburské nemocnici usmrtila šest pacientů. Marešová strávila ve vazbě více než rok a čelila obžalobě z vraždy. Soud ji ale nakonec osvobodil.

Právník
26.07.
pomoc v nesnázích

Nemůžete si dovolit právníka? Stát vám jeho služby zaplatí ze svého

Bezplatná právní pomoc pro nejchudší lidi se rozšíří. Ti, kteří si kvůli finanční situaci nemohli právníka dovolit, si k němu nově za drobným poplatek budou moci přijít pro radu. Umožňuje to novela zákona, kterou minulý týden schválil Senát.

Zdražování
aktualizováno 28.03.
anketa Rozhovor s odbornicí

Za mříže kvůli neplacení alimentů? Ministerstvo to chce zrušit!

Neplacení alimentů posuzují české zákony jako trestný čin. V tuto chvíli kvůli tomu za mřížemi sedí přinejmenším stovky Čechů. Tuhle praxi chce ale odvážně změnit ministr spravedlnosti Robert Pelikán. Podle něj je zavírání neplatičů alimentů kontraproduktivní a navrhuje, aby neplacení alimentů už nebylo trestným činem.

Soud ilustrační
28.12.
Náklady na soud

Drahá spravedlnost: Rozsudek přijde i na sto tisíc!

Jedno staré přísloví praví, že spravedlnost je slepá. Jak ovšem ukazují nové statistiky ministerstva, spravedlnost může být i pořádně drahá. A třeba rozsudek u krajského soudu může vyjít i na sto tisíc korun.

Hacker
23.11.
komu ho vydáme?

Hackera chyceného v Česku chtějí po USA už i Rusové

O vydání Rusa Jevgenije Nikulina, kterého v říjnu zadrželi kriminalisté v Praze kvůli podezření z hackerství, oficiálně požádalo vedle Spojených států i Rusko. ČTK to sdělila mluvčí ministerstva spravedlnosti Tereza Schejbalová. Ministerstvo zkontroluje náležitosti obou žádostí a poté je postoupí pražskému městskému státnímu zastupitelství.

Vulgární dopis soudkyni
aktualizováno 16.10.
úředníci se baví

Zuřící muž poslal dopis soudkyni: Dejte si p**u na čelo!

Opravdu kuriózní korespondencí se může občas pochlubit každý úřad (nebo třeba redakce). Někde takové dopisy rovnou letí do koše, jinde se zasmějí i kolegové. Ministerstvo spravedlnosti má ale smysl pro humor, a tak se pochlubilo jedním takovým bizarním dopisem na Facebooku.