Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Fíky s toxiny
16.05.
Varování SZPI

V Česku se objevily toxické fíky. Inspekce nařídila jejich stažení

Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) objevili závadné balení fíků, které obsahují výrazné nadlimitní množství alfatoxinů. Ty vznikají jako produkt metabolismu plísní a mají negativní účinky na lidské zdraví. Inspektoři mají podezření, že závadných fíků mohlo být do Česka dovezeno až 12 tun.

Rodina a finance
aktualizováno 14.05.
2,5 bilionu ročně

Češi utrácí čím dál víc peněz! Za tohle si navíc neváhají připlatit

České domácnosti bohatnou, a tak můžou i víc utrácet. Podle ministerstva průmyslu a obchodu peněženkami v českých rodinách za minulý rok proteklo přes 2,5 bilionu korun. To je asi-dvojnásobek sumy, se kterou každý rok hospodaří český stát. Nejvíce lidé utrácejí za jídlo a bydlení. Šetří naopak na vzdělání a zdravotním ošetření.

Princ Harry a Meghan Markle - přípravy pro svatební kuchyni
14.05.
Přípravy vrcholí

Nahlédněte do královské kuchyně! Tohle budou jíst hosté na svatbě

Už v sobotu si na hradě Windsor řeknou svá ano britský princ Harry a americká herečka Meghan Markle. Královská rodina nenechává nic náhodě, kuchaři už dokonce začali chystat svatební menu. Připravují zeleninu či dezerty, aby už o víkendu měli snadnou práci.

Prásk.tv píše:

Rebecca Brett - 1
čtěte o tématu jídlo na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Společnost Auto ESA poskytla vozy hvězdám z NHL

Petr Mrázek z klubu Philadephia Flyers a Tomáš Hertl ze San Jose Sharks budou během letní přestávky jezdit ve vozech Volvo XC60, které jim poskytla společnost Auto ESA.

Karlovarský knedlík
aktualizováno 25.04.

Karlovarský knedlík jako jeden z pilířů národní gastronomie

Na sociálních sítích, kde se to hemží fotografiemi trendy pokrmů, ho asi nenajdete. I přesto stále vládne českým kuchyním. Karlovarský knedlík je jeden z pilířů národní gastronomie.

Nejlahodnější citróny na světě
15.04.

KOŘENÍ: Nejlahodnější citrony na světě

Francouzská kuchyně je vyhlášená po celém světě. Za svou proslulost vděčí nejen šikovným rukám a chuťovým buňkám šéfkuchařů, ale i lahodným ingrediencím.

Nákup potravin - ilustrační foto
aktualizováno 11.04.
Evropská komise zasáhla

Stejné potraviny pro všechny! Brusel schválil zákaz dvojí kvality

Evropská komise (EK) vyhověla zemím ze střední a východní části Evropské unie, které už dlouho volaly po zákazu dvojí kvality potravin. Směrnice o nekalých obchodních praktikách bude podle návrhu EK nově jednoznačně uvádět, že je nezákonné uvádět na trh v různých zemích EU identicky vyhlížející produkty, ovšem s výrazně odlišným složením.

Nákup potravin - ilustrační foto
aktualizováno 09.04.
Hrozí vysoké pokuty

Konec dvojí kvality potravin! Evropská komise razantně zakročí

Evropská komise chce učinit přítrž praktikám výrobců a obchodníků, kdy jsou stejné potraviny některých členských zemích prodávány s jiným složením než v jiných. Evropská komise z takovéto praxe učiní zavádějící obchodní praktiku, za níž budou prodejcům hrozit sankce.

VÍKEND: Recept na pravý skotský haggis
06.04.

VÍKEND: Recept na pravý skotský haggis

Skotský národní pokrm haggis doprovází celá řada mýtů, kvůli kterým u většiny labužníků vyvolává spíš mrákoty než slastné olíznutí. Připravuje se ze skopového jazyka, srdce, loje i plic, kvůli kterým ho například neochutnáte ve Spojených státech.

Číšník
03.04.
Znepokojivá studie

Děsivé zjištění: S každým jídlem sníme přes 100 kousků plastu

Pro řadu lidí je usednutí k obědu či večeři světlým bodem celého dne. Podle vědců z Heriot-Wattovy univerzity v Edinburghu je to ovšem také doba, kdy se spolu s potravou dostává do našeho těla překvapivě velké množství nebezpečných plastových vláken.

2124115
aktualizováno 30.03.

VÍKEND: Vše o legendární cmundě po kaplicku

Geniální nápad nebo černá skvrna české kuchyně? A tušíte kdy a jak vznikla legendární cmunda po kaplicku? Po Židlochovicích jsme se vydali na další cestu za kořeny české gastronomie.