Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

KOŘENÍ: Hmyz v kuchyni
18.03.

KOŘENÍ: Hmyz v kuchyni

V běžném životě se mu raději obloukem vyhýbáme. Řeč je tu o hmyzu.

Nebezpečí v dětském jídle
11.03.
vadné potraviny

Pozor na to, co jíte! Tohle našly ženy v křupkách a přesnídávce

V několika dnech se na sociálních sítích objevily hned dvě varování před potencionálně nebezpečnými potravinami. Žena nejprve našla v balení kukuřičných křupek kovovou sponu ze sešívačky. Mladá maminka pak ostatní varovala před plísní, kterou její syn objevil v ovocné přesnídávce.

Dubai Food Festival
aktualizováno 01.03.
oblíbená událost

Dubaj žije festivalem jídla! Pokrmy lákají turisty z celého světa

V Dubaji probíhá 5. ročník Dubajského festivalu jídla (Dubai Food Festival). Oblíbená událost nabízí to nejlepší z dubajské gastronomie. Návštěvníky také upozorňuje na širokou nabídku gastronomických zážitků ve městě - od špičkových podniků až po nenápadné jídelny mimo hlavní turistické trasy.

Prásk.tv píše:

Jídlo
čtěte o tématu jídlo na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Úvěry budou dražší, banky přitvrzují

ČNB zvedá úroky a zdražují se úvěry. Pokud vám na vašich penězích záleží, není na co čekat. Vyberte půjčku hned. Dívejte se po bankách, které jsou k vám férové, mají jasné podmínky a ceny bez dalších poplatků. Že takových moc není a nevíte kde hledat?

Bolest břicha
23.02.
Znepokojivá statistika

Kontroly: Pesticidy jsou ve většině jídel mířících na naše stoly!

Letos v lednu to byla jablka z Polska, loni vejce ze západní Evropy. V obou se objevily pesticidy, které k sobě tak poutají pozornost. A kontroly potravin ukazují, že tyto dva případy jsou pouhou špičkou ledovce.

Tatarák
16.02.

VÍKEND: Pochoutky ze syrového masa

Jíte rádi tatarský biftek, sushi, zkrátka syrové maso? Aleš Vašíček ochutnal jeden hodně speciální.

VÍKEND: Masopustní veselí
15.02.

VÍKEND: Návrat tradičního masopustu

Strašidelné masky, hlasitá hudba a všude kolem spousta ne zrovna dietního jídla! Řeč je o jedné z nejoblíbenějších českých tradic , o masopustu!

Zabavené maso - 2
14.02.
podezřelé produkty

Tohle maso mohli jíst Češi! Obří zásilku veterináři hned zlikvidovali

Více než tunu masa ve středu nechali zlikvidovat pracovníci Státní veterinární správy (SVS). Obří zásilka, kterou odhalili s policisty na dálnici D8, nebyla nijak označena a proto představovala hrozbu. Chyběly navíc i jakékoliv doklady o jejím původu.

Český jídelníček už brzy obohatí hmyz
aktualizováno 10.02.
Obohacení jídelníčku

Na české stoly brzy zamíří červi, cvrčci či švábi. Schválila to EU

Vypadá to, že už brzy bychom si v restauracích mohli k jídlu objednávat cvrčky nebo šváby. Evropská unie totiž schválila nařízení, které bere hmyz jako potravinu nového typu. A Česko bude muset tento dokument zapracovat do svých zákonů.

Uzavřené bistro v centru Brna
09.02.
Tady připravovali jídlo

Švábi, omítka a mastnota. Bistro v Brně inspektoři hned uzavřeli

Pořádný šok čekal na inspektory Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI), když přišli na kontrolu do bistra na brněnském náměstí Svobody. V místech, kde se připravovalo jídlo, objevili inspektoři mrtvý i živý hmyz a všudypřítomnou špínu.

Hmyz v jídle
09.02.
Hmyzí speciality

Cvrčci v chlebu? Možná součást budoucích evropských jídelníčků

Chléb s přídavkem cvrččí mouky nebo sýr s larvami mohou být již brzy součástí našich jídelníčků. Evropská unie nejspíš umožní používání hmyzu v potravinách a pokrmech. Podle potravinářské komory se chystá sjednocení evropských pravidel pro posuzování bezpečnosti hmyzu umožňující jejich použití v kuchyních.