Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Sýrová pomazánka a špaldové lívanečky
aktualizováno 16.01.
rady odbornice start každého dne

I sladké snídaně jsou zdravé. Zkuste levné a chutné recepty!

Snídaně je základem každého dne a měla by proto obsahovat všechny důležité živiny - tedy bílkoviny, sacharidy i tuky. Jak zařídit, aby byla strava hlavně po ránu pestrá a vyvážená, poradila odbornice na výživu Kateřina Šimková.

Občerstvení ve volebním štábu Jiřího Drahoše - 3
aktualizováno 13.01.
Zákulisí voleb

Občerstvení u kandidátů na Hrad: Kde měli všeho dost, kde jen hlad?

Náročný den mají za sebou i novináři, kteří sledovali dění v jednotlivých volebních štábech. Zatímco u některých prezidentských kandidátů bylo narváno k prasknutí, jinde si užívali spíše komorní náladu. Podívejte se, co všechno se v zázemí volebních štábů podávalo a jaká tam byla atmosféra.

VÍKEND: Prodlužte život vašemu čtyřnohému miláčkovi
aktualizováno 11.01.

VÍKEND: Prodlužte život vašemu mazlíčkovi BARFováním

Dá se říci, že zdravotní životní styl je v dnešní době velmi moderní. Pokud i vy žijete tzv. ''modrým životem'', pomysleli jste i na svého čtyřnohého miláčka? Tak jak u nás u lidí, tak i u psů správná strava rozhoduje o nemocech a o délce života.

Prásk.tv píše:

Anna Kadeřávková
čtěte o tématu jídlo na Prásk.tv
Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Pokladní
10.01.
otřesné podmínky

Prodavačky zuří: Kolegyně dostala mrtvici, ještě jí za to vynadali

Potom, co Kaufland začátkem letošního roku přišel s nařízením, ve kterém zakazoval zaměstnancům jíst a pít na prodejně, se na naši redakci obrátily stovky lidí, kteří podobné ústrky zažívají i na svém pracovišti. A v některých případech to může končit i vážnými zdravotními problémy.

Menstruace
aktualizováno 05.01.
kvůli chození na WC

Šílené nařízení ve firmě: Ženy s menstruací musely být označené!

Absurdní interní nařízení společnosti Kaufland rozzuřilo tisíce lidí. Obchod v něm prakticky zakazoval svým zaměstnancům během pracovní doby pít, po dni nařízení zrušil. Podobná nařízení ale mají i v jiných firmách. Někde třeba nesmějí pracovníci mluvit nebo se smát.

Detox po Vánocích
04.01.
pročištění těla

Novoroční detox: Polníček dokáže zázraky, sýrům se vyhněte! RADY

Po Vánocích plných cukroví a smažených jídel i silvestrovských oslavách, které se neobejdou bez chlebíčků a chipsů, potřebuje tělo pořádnou očistu. S novým rokem sice často přichází období diet a cvičení, odbornice na výživu ale varuje, že základ je v detoxu těla.

Kaufland
aktualizováno 03.01.
nesmyslné nařízení

Kaufland zakázal zaměstnancům v práci pít a jíst! Další den couvnul

Obrovskou vlnu nevole nejen mezi zaměstnanci vyvolalo interní sdělení společnosti Kaufland. Společnost v něm upravovala pravidla pro konzumaci jídla a pití zaměstnanců a prakticky z něj vyplývalo, že napít se mohou jen během přestávky. Pouhý den po zveřejnění společnost nařízení upravila.

Kachna s knedlíkem
aktualizováno 26.12.
Museli do nemocnice

Sváteční oběd se zvrtnul, sedm lidí se přiotrávilo. I dvě malé děti!

Při rodinném obědě ve Vratimově na Ostravsku se přiotrávilo sedm lidí, včetně malých dětí. Příčinu jejich otravy určí až laboratorní rozbory, ale podle informací Televize Nova to vypadá, že problémem nebylo zkažené jídlo, ale koření.

Staročeské jídlo Muzika
17.12.
VIDEORECEPT

Staročeské pochoutky: Takhle snadno uvaříte Pučálku a Muziku

V Betlémské kapli v centru Prahy se koná každoroční vánoční výstava. Letošním tématem výstavy je vaření a proto má název "Jak se kdysi vařilo a svítilo". Při této příležitosti redakci TN.cz organizátor výstavy Blahoslav Lukavec ukázal recepty dvou staročeských pokrmů - Muziky a Pučálky.

Otec samoživitel
14.12.
Zoufalý samoživitel

Roman pečuje sám o tři děti: Nemám na jídlo, natož na Vánoce!

V mnoha domácnostech budou letos Vánoce smutné. Do tíživé situace se před svátky dostávají hlavně samoživitelé, kterým nezbývají peníze na dárky ani větší pohoštění. O Vánoce budou zřejmě ochuzeny i děti čtenáře Romana.