Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

2217773
aktualizováno 06.12.

VÍKEND: Zvukové království sběratele fonografů

V archivech bez většího zájmu leží neuvěřitelné množství pokladů - třeba první záznam Rusalky nebo pozdější československé hymny. Naštěstí jsou tu ale nadšenci, kteří se na vlastní pěst pustili do jejich objevování a digitalizace. Vše začalo před 160 lety, kdy se na trhu objevil první válečkový fonograf.

rally
aktualizováno 02.12.

VÍKEND: Moderátor TV Nova si vyzkoušel roli navigátora rally

Rally sport je zábavou, která je v Česku stále populárnější. Radek Mazal ze sportovní redakce se toho také nebál a usedl v ostrém testu vedle jednoho z nejlepších českých jezdců.

Roman Vodička
aktualizováno 02.12.

VÍKEND: Hlavní veterinář pražské zoologické zahrady

Teď Vám představíme člověka, který se vlastně nikdy nezastaví. Není to přitom vrcholový bankéř ani pilot. Lucie Pazderková si usmyslela, že zpracuje reportáž o hlavním veterináři pražské zoologické zahrady.

Obchodní sdělení

Víme, jak získat půjčku se sazbou hypotéky

Přijde vám, že spotřebitelské úvěry i hypotéky neustále zdražují? Uvažujete o půjčce na vybavení domácnosti, vzdělávání dětí nebo novou kuchyň, ale úroky se vám zdají příliš vysoké? Víme, jak najít výhodnou půjčku s úrokem hypotéky.

Wingsuit
aktualizováno 01.12.

VÍKEND: Extrémní sport wingsuit vám vezme dech

Skáčou ze skal, z majáků nebo z výškových budov. Plachtí vzduchem a to všechno bez záložního padáku. Sebevrazi?

Slevy
aktualizováno 29.11.

VÍKEND: Dejte si pozor na triky obchodníků

Velké plakáty s nápisy výprodej, slevy o desítky procent. Měsíc před Vánoci tak vypadá většina výloh. V tomto období utrácíme nejvíc z celého roku, a tak by nabízené slevy mohl někdo považovat za výhodu.

2213101
aktualizováno 23.11.

VÍKEND: Neuvěřitelné příběhy staré 100 let

Nedávno jsme oslavili sto let od konce Světové války, která znamenala utrpění pro milióny obyvatel Evropy.

Plogging
aktualizováno 22.11.

VÍKEND: Nejnovější sportovní trend s názvem plogging

Že sport prospívá zdraví je známá věc. My pro vás máme dobrý způsob, jak při běhu udělat pro zdraví své i ostatních ještě o něco víc.

Uzení
22.11.

VÍKEND: Uzené Češi milují! Zkuste si vyrobit vlastní

Česko je známé jako království uzenářů. Proto vám přinášíme rady - jak si postavit vlastní udírnu, jak maso co nejlépe naložit nebo správně zaudit?

Gorila horská z Rwandy
21.11.

VÍKEND: Život mezi gorilami

Pro africkou Rwandu znamenají gorily něco jako pro Českou republiku pivo nebo Pražský hrad - hlavní lákadlo pro turisty. Vyzpovídali jsme člověka, který kdysi vychoval slavnou gorilu Moju a teď ve Rwandě připravuje tyto vzácné lidoopy na kontakt s turisty.

2208964
aktualizováno 14.11.

VÍKEND: Speciální rukavice ukáže, jak se cítí revmatik

Revma. Zní to jako banální nemoc a možná si řeknete, že klouby trochu občas bolí každého. Revmatoidní artritida je přitom těžká nemoc, která lidem bere možnost dělat i základní věci. Třeba učesat se, otevřít lahev s pitím nebo se jen najíst. Dokáže dokonce na dlouhé týdny připoutat k posteli. V Česku jí trpí zhruba sedmdesát tisíc lidí. Podobně nemocný člověk přitom znamená obrovskou zátěž i pro širokou rodinu.