Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

palma ve sněhu
aktualizováno 19.01.

VÍKEND: Extrémní výkyvy počasí

Extrémní výkyvy počasí nás trápí čím dál častěji a podle klimatologů je to jen začátek. Jan Boublík zjišťoval, zda jednou přijde leden, který strávíme v kraťasech a co všechno teplotní extrémy způsobují v našich zeměpisných šířkách.

Jadranský Titanik
aktualizováno 19.01.

VÍKEND: Zkáza Jadranského Titaniku

Je to námořní tragédie, na kterou se už téměř zapomnělo. Od potopení parníku Baron Gautsch uplyne 104 let. Na palubě lodi přezdívané Jadranský Titanik bylo i několik Čechů.

designér lega
aktualizováno 18.01.

VÍKEND: Designér Lega prozradí, kde bere inspiraci

Je jediným Čechem, který v dánském Billundu navrhuje ty nejnáročnější modely Lega. Barevné stavebnici propadl Milan Reindl až v dospělosti a sám o sobě tvrdí, že je schopen postavit prakticky cokoli. O tom, co obnáší práce designéra světoznámé stavebnice a co všechno ho inspiruje, zjišťovala Dana Řeháčková.

Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Chovatel lachtanů
aktualizováno 18.01.

VÍKEND: Den chovatele lachtanů v pražské ZOO

Jsou to jedny z největších hvězd pražské ZOO a jejich artistické kousky sem jezdí obdivovat lidé z celé republiky. Jak vypadá den chovatele lachtanů zjišťovala Adéla Klingohrová.

První pomoc
aktualizováno 18.01.

VÍKEND: První pomoc na vlastní kůži

Uložit zraněného do stabilizované polohy nebo s ním radši vůbec nehýbat? Při záchraně není čas přemýšlet nad správnou odpovědí. Zachránce nesmí ztratit ani vteřinu. Než dorazí sanitka, může už být pozdě. Jak se zachovat a co přesně dělat si na vlastní kůži vyzkoušela Dana Řeháčková.

víkend - noční závod
15.01.

VÍKEND: Noční dobrodružný závod na běžkách

Běh na lyžích zažívá v posledních sezónách neuvěřitelnou renesanci. Jak se na běžkařský závod připravit, na co nezapomenout a na co si dát pozor?

VÍKEND: Virtuální realita
11.01.
BLÍZKÁ BUDOUCNOST

VÍKEND: Nákup potravin ve virtuální realitě

Virtuální realita již dávno není jen výsadou hráčů počítačových her. Čím dál častěji se začíná objevovat i v oborech, kde byste ji vůbec nečekali. Na virtuální realitu do budoucna spoléhají například psychiatři, chirurgové nebo armáda. Podle odvážných odhadů budeme už za pár let ve virtuálním světě například nakupovat potraviny.

2086551
aktualizováno 22.12.

VÍKEND: Práce kaplana na zahraničních misích

Vánoce mají mít samozřejmě i duchovní rozměr. Jestli se někoho netýká shánění dárků nebo pečení, jsou to vojáci na zahraničních misích. O jejich psychiku se i v těchto na dnech starají kaplani.

VÍKEND: Recept na originální sladké dárky
aktualizováno 22.12.

VÍKEND: Recept na originální sladké dárky

Podívejte se, jak jednoduše vyrobit lahodné čokoládové pralinky a možná ještě lahodnější makronky.

Víkend - bramborový salát
aktualizováno 21.12.

VÍKEND: Tajemství bramborového salátu

Vídeňský, středomořský nebo klasický z modrých brambor, otestovali jsme, který salát chutná Čechům nejvíc.