Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

VÍKEND: Lidstvo má první stroj času

Lidé si nadělili první stroj času! Jmenuje se James Webbův teleskop. Přístroj, který se podívá do minulosti vesmíru a pomůže nám odpovědět na otázku, zda jsme ve vesmíru opravdu tak jedineční, jak si myslíme.

VÍKEND: Úspěšný spisovatel dětských knih Petr Horáček

Seznamte se s autorem dětských knih Petrem Horáčkem, jehož knížky čtou děti v 19 zemích světa a ve vlasti ho kupodivu zná jen málokdo. Je jedním z nejúspěšnějších světových spisovatelů. Ročně prodá miliony knih.

VÍKEND: Restaurace z dob socialismu! Jak se tenkrát jedlo?

Pronikněte s námi do fenoménu socialistických restaurací. Co se v nich podávalo a bylo to k jídlu? Odpovědi vás překvapí!

Obchodní sdělení

Raiffeisen stavební spořitelna: Stavebko je hlavně o financování lepšího bydlení

Úvěry na bydlení zažívají boom. Lidé si přejí bydlet ve vlastním nebo se odhodlávají k rekonstrukcím svého starého bydlení. RSTS jim je v jejich cestě k pořízení nového bydlení spolehlivým partnerem.

VÍKEND

Na vlastní kůži: Vyzkoušeli jsme práci tajného agenta

Řekli byste, že práce pro tajnou službu z vás udělá Jamese Bonda? Jste na omylu. Na vlastní kůži jsme vyzkoušeli, jaké to je být tajným agentem. Našeho redaktora nakonec nepoznali ani nejbližší kolegové.

VÍKEND: Exkluzivní záběry s legendárním Buffalo Billem

Před sto lety zemřel slavný Buffalo Bill. Pro jedny showman, pro druhé zabiják bizonů. Proč ho spisovatel Karel May autor knih o Vinnetouovi neměl rád?

VÍKEND: Strávili jsme tři nabité dny s Jakubem Kohákem

Jak žije a co všechno sbírá režisér a porotce Jakub Kohák?

Veteráni a Aleš Vašíček
Aktualizováno 19.5. 2017 12:14

VÍKEND: Závodili jsme se Spartakem na exkluzivní rallye

Automobily nejslavnějších značek světa se utkaly na alpských silnicích. Reportéři magazínu Víkend se zúčastnili exkluzivní veteránské rallye. Jak se umístili se šedesát let starou škodovkou?

VÍKEND: Drsná šéfkuchařka Kamu vařila i u Jamieho Olivera

Vařila s Jamiem Oliverem a na cestách neváhá ochutnat ledacos, hady, myši nebo kachní embrya. Představíme vám šéfkuchařku Kamilu Rundusovou.

VÍKEND: Konopí není jen joint marihuany

Česko, země konopí zaslíbená. A to nikoli proto, že bychom byli přeborníci v kouření marihuanových cigaret. Češi z konopí šijí oblečení a obuv. A oděvy vyrábějí v objemu, který v Evropě nemá konkurenci.

Víkend: Filmové a divadelní kostýmy
Aktualizováno 4.5. 2017 16:41

VÍKEND:Takhle vznikají filmové a divadelní kostýmy

Pamatujete si na některý z kostýmů z filmu Anthropoid? Než kostýmní výtvarník Josef Čechota oblékl hvězdy jako jsou Anna Geislerová, Cillian Murphy či Jamie Dornan, musel toho o módě za protektorátu hodně nastudovat. Na nesmírně zajímavou práci kostýmních výtvarníků se můžete podívat v reportáži.