Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Potraviny
aktualizováno 15.11.
Víkend

Devadesát milionů tun jídla lidé vyhodí! Banka má snížit plýtvání

Vyhodíte občas nějaké jídlo? Nejste sami, dělají to tak tři čtvrtiny Čechů. V Evropské unii každý ročně vyhodí 179 kilogramů potravin! Na vině jsou jak domácnosti, tak prodejci. I když to na první pohled vypadá, že jídla máme dostatek, počet hladovějících roste. Částečným řešením mohou být potravinové banky. Jak vypadá taková cesta potraviny z regálu až ke klientům, zjišťoval redaktor magazínu Víkend Daniel Brabec.

2069266
aktualizováno 09.11.

VÍKEND: Slavný bakelitový dvoutakt slaví narozeniny

Vše začalo stylově v roce 1957 ve východoněmeckém Cvikově. Trabant měl být malý dárek Sovětskému svazu ke čtyřicátému výročí VŘSR. Zadání konstruktérům bylo v době nejtužšího socialismu jasné. Auto musí být hlavně levné. A tomu se podřídilo vše.

Rakytník
aktualizováno 03.11.

VÍKEND: K čemu všemu je dobrý rakytník

Už jste ochutnali rakytník? Doprovází ho pověst superpotraviny. Věděli jste například, že ho na oběžné dráze museli jíst i kosmonauti? Prozradíme, kde se vzal a k čemu všemu je dobrý.

Obchodní sdělení

O prodlouženém víkendu vyrazte do plzeňské Techmanie

Víte, z čeho se skládá naše atmosféra? Nová zábavná science show s pokusy vám to ukáže.

VÍKEND: Pestrý život cestovatele Miloslava Stingla
aktualizováno 02.11.

VÍKEND: Pestrý život legendárního cestovatele Miloslava Stingla

Miloslav Stingl objel v dobách tuhého socialismu celý svět. Stal se například indiánským náčelníkem a objevil neznámý kmen na Kubě. O svých cestách napsal několik knih. Z každé si také přivezl kufr plný věcí. Jeden z posledních otevřel speciálně pro magazín Víkend. Co v něm bylo, vám prozradí reportáž Dany Řeháčkové.

Móda za železnou oponou: co všechno jsme pašovali z NDR a kde?
aktualizováno 22.10.
VÍKEND

Móda za železnou oponou: co všechno jsme pašovali z NDR a kde?

V sedmdesátých letech zuřila v Československu normalizace, která plnou silou zasáhla i módu. V době, kdy se lidé ve světě nejraději oblékali od hlavy až k patě do džínoviny, jezdili Češi pro oblečení a boty do východního Německa. Co pak museli provádět na hranicích, vám řekne v dalším díle Módy za železnou oponou muž, který měl za úkol tyto pašeráky odhalit.

2061234
aktualizováno 26.10.

VÍKEND: Unikátní záběry prvních Čechoslováků na Everestu

Mount Everest je fenomén, který nenechá klidným žádného horolezce. Někteří ho chtějí zdolat, jiní ho považují za turistickou atrakci. V neděli to bylo třicet tři let, co na vrcholu stanuli i první Čechoslováci. Jak to na Everestu tehdy vypadalo? A proč výprava skončila tragédií?

2059702
18.10.

VÍKEND: Ideální sport pro vaše dítě určí diagnostika

Hokejista nebo gymnasta? Pomůžeme vám zjistit, jaký sport je ideální pro vaše dítě. Speciální diagnostika dokáže odhalit vlohy už v 5 letech.

VÍKEND: Osudový den, kdy člověk poprvé pronikl do vesmíru
aktualizováno 11.10.
4. října 1957

VÍKEND: Osudový den, kdy člověk poprvé pronikl do vesmíru

4. října 1957 v 18 hodin a 28 minut středočeského času se přepisovaly dějiny. Do vesmíru se dostalo vůbec první těleso vyrobené lidskou rukou.

VÍKEND: Chytré domy šetří čas i peníze
11.10.

VÍKEND: Chytré domy šetří čas i peníze

Co znamená, když vám koupelna ukáže červenou? Co všechno umějí inteligentní domy v Česku. A proč už vlastně za nás nedělají úplně všechno?

Igráček
11.10.

VÍKEND: Igráček oslavil 41 let! Takhle se vyrábí

Tenhle dětmi oblíbený panáček si za svůj čtyřicetiletý život vyzkoušel snad všechny profese. Od pracujícího dělníka přes policistu, zdravotníka nebo třeba nově i "darebáka". Zjišťovali jsme, jak se za desítky let postavička změnila a kde začíná její zrození.