Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Požár kombajnu na Pardubicku
10.08.
mohutný požár

Vybuchovaly pneumatiky i nádrže! Při sekání kukuřice vzplál kombajn

Přibývá požárů zemědělských strojů. Letos o prázdninách jich podle hasičů shořelo na polích už devadesát. To je oproti loňsku zhruba dvojnásobek. Zatím poslední případ je z Rokytna na Pardubicku, kde se vznítil kombajn sekající kukuřici. Požár byl tak mohutný, že vybuchovaly pneumatiky i olejové nádrže.

Požár u německého Siegburgu
07.08.
Trať Kolín - Frankfurt

Při požáru v Německu se zranilo 40 lidí! Vlaky se zastavily

Obrovský požár podél železniční tratě mezi Kolínem nad Rýnem a Frankfurtem nad Mohanem likvidují němečtí hasiči. Zranilo se nejméně 40 lidí, plameny strávily už osm domů. Vlaky na trati nejezdí.

Rozsáhlý požár v Californii
aktualizováno 07.08.
největší požáry v historii

Pomůže v Kalifornii boeing? Hoří na 1150 kilometrech čtverečních!

Letošní ničivé požáry v Kalifornii jsou největší v historii. Jen za poslední tři dny se rozšířily na téměř dvojnásobnou plochu a hoří už na 1150 kilometrech čtverečních. Hasičům se plameny stále nedaří dostat pod kontrolu.

Prásk.tv píše:

Tragédie na dálnici - 4
čtěte o tématu plameny na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sportovní výkony bez bolesti a umazaných rukou – Voltaren Emulgel s inovativním aplikátorem

Bezbolestná rekonvalescence zní skoro jako utopie. Zraněné místo vysílá do mozku signály, že není něco v pořádku. Jakmile ale ošetříte poranění, můžete si hned také ulevit od bolesti.

Požár v Mochově se nedaří uhasit
aktualizováno 06.08.
požár v mochově

Příčina obřího požáru mrazíren odhalena! Spekulace se potvrdily

Hasiči ukončili vyšetřování příčin požáru, který v únoru zachvátil areál bývalých mrazíren v Mochově u Prahy. Zničil tehdy jednu z hal, která sloužila jako sklad, škoda se vyšplhala na sto milionů korun.

Matka zachránila své děti, sebe už zachránit nestihla
aktualizováno 04.08.
Dramatická záchrana

Zoufalá matka vyhodila děti z okna hořícího bytu, sama zemřela

Svět obletěly záběry dramatické záchrany dvou dětí v Číně, které jejich matka vyhodila z okna hořícího bytu. Zoufalá žena pak chtěla vyskočit i sama, ale omdlela a následně zemřela. Svým hrdinským činem zachránila oběma dětem život.

Muž, kterému při požáru uhořela žena a dvě vnoučata
01.08.
Zdrcující zpověď

"Dědo, přijeď, oheň už je tu!" Muž popsal poslední hovor s rodinou

Během několika minut přišel 76letý Ed Bledsoe o tři nejbližší. Jeho manželka a dvě pravnoučata, o která se starali, přišly o život při požáru, který sužuje americkou Kalifornii. Až do poslední chvíle s ním telefonovali.

2167548
30.07.
Rozsáhlé požáry

Děsivé záběry z Řecka! Lidé se po útěku před peklem objímají v moři

Peklo na zemi prožívali lidé, kteří museli utéct před smrtícími plameny u Atén. Na internetu se objevilo několik videí, která ukazují, jak rychle oheň postupoval. Za sebou nechal jen spoušť a desítky mrtvých.

2167669
30.07.
Ničivý požár

Ohnivé peklo na severu Kalifornie! V plamenech zemřelo už 8 lidí!

Lesní požáry, které přibližně týden sužují sever Kalifornie, si vyžádaly již osm obětí. Několik dalších osob se pohřešuje. Plameny v této oblasti spálily na 360 kilometrů čtverečních porostů a zničily okolo 650 domů. V celé Kalifornii bojuje s lesními požáry přes 12 000 hasičů.

Novomanžele rozdělil řecký požár, muž zemřel
26.07.
Skončilo to zle

Z nevěsty je vdova: Brian žhavému peklu v Řecku bohužel neutekl

Z něvěsty Zoe, která si se svým novým manželem Brianem užívala líbánky, je už bohužel vdova. Brian totiž neunikl plamenům, které pohltily dovolenkovou destinaci blízko řeckých Athén. Tam se pár, původem z Irska, vydal na svou svatební cestu.

Požár pole ve Kbelích
aktualizováno 21.07.
zásah hasičů

Od kombajnu chytlo i pole, plameny se ve vedru rychle šířily

Do ulice Semilská na území Prahy vyjeli hasiči k požáru kombajnu a přilehlého posekaného pole. Kvůli horku a suchu se požár velmi rychle rozšířil na plochu 300 na 300 metrů. Na místě bylo osm hasičských jednotek a policie. Požár dostali hasiči velmi rychle pod kontrolu.