Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Lesní požár u portugalského Pedrogâo Grande
Aktualizováno 18.6. 2017 21:54
Tragédie

Lesní požár v Portugalsku zabil nejméně 62 lidí! Uhořeli v autech

Nejméně 62 mrtvých a okolo 60 raněných si vyžádal rozsáhlý lesní požár ve středním Portugalsku, uvádí vládní zdroje. Podle agentury AP na místě zasahuje kolem šesti set hasičů. Zpravodajský server BBC s odkazem na portugalská média informoval, že i přes množství hasičů se oheň prozatím nepodařilo dostat pod kontrolu. V zemi byl vyhlášen třídenní smutek.

Požár v Londýně

Hasič popsal ohnivou zkázu: "Křik šel odevšad, nešlo pomoct všem!"

Hasič, který zasahoval při požáru v Londýně, popsal deníku The Sun své pocity. Leon přijel k hořící Grenfell Tower mezi prvními a rozhodl se vejít dovnitř, přestože hrozilo, že se budova zřítí.

Neobvyklá nenávist

V Budějovicích řádí žhář! Nesnáší túje, během 2 let zapálil 14 plotů

Už dva roky v Českých Budějovicích řádí člověk, který ničí túje. Podle policistů má na svědomí už 14 požárů vzrostlých stromků u rodinných domů. Naštěstí se nikomu nic nestalo - alespoň zatím.

Prásk.tv píše:

Tragédie na dálnici - 4
čtěte o tématu plameny na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Od června na STK se stočeným tachometrem neprojdete!

Jak stát bojuje proti přetáčení tachometrů? Odpovědnost přenáší na nové majitele. Pokud jste si koupili stočené auto, na STK vás teď vyhodí.

Požár v Římě
Aktualizováno 1.6. 2017 19:05
Požár vrakoviště

Řím zahalil černý dým. Hasiči bojují s velkým požárem. VIDEO

Černý dým zahalil ve čtvrtek v podvečer italské hlavní město Řím. Prvotní zprávy hovořily o tom, že hořet mělo v sídle katolické církve, ve Vatikánu, to ale pozdější zprávy vyvrátily. Požár zachvátil vrakoviště v západní části města.

Požár auta u Děčína
Aktualizováno 31.5. 2017 13:16
Požár auta

U Děčína začalo za jízdy hořet auto. Zbyla z něj jen kostra

U Dobkovic na Děčínsku v noci na dnešek hořelo osobní auto a mladá žena, která v něm byla, naštěstí vyskočila těsně před tím, než kabinu zachvátily plameny. Škoda je přes půl milionu korun.

Požár v Újezdu nad Lesy - 13
Aktualizováno 25.5. 2017 13:36
Boj s ohněm

Dům u Prahy zachvátil velký požár, škoda jde do milionů. VIDEO

Osm jednotek hasičů bojovalo ve středu večer s požárem rodinného domu v Újezdu nad Lesy u Prahy. Hořet začalo v garáži, kde zřejmě majitel udělal chybu při sváření. Plameny zachvátily zaparkovanou dodávku, šířily se po fasádě domu a dostaly se i do podkroví. Škodu hasiči odhadli na 3 miliony korun.

Hromadná nehoda v Praze - 4
Aktualizováno 19.5. 2017 21:46
galerie vážný incident

Nehoda 4 aut zablokovala Pražský okruh. Dva vozy shořely! VIDEO

Hromadná nehoda čtyř aut po sedmé hodině večerní zcela uzavřela Pražský okruh u sjezdu na Stodůlky. Na místě shořela dvě auta. Hasiči se k místu nehody velmi obtížně dostávali díky kolonám v obou směrech.

Zanedbaná chata celá vyhořela, škoda je sto tisíc
Aktualizováno 15.5. 2017 07:47
Požár chaty

U Prahy lehla popelem chata. S ohněm bojovalo 5 jednotek hasičů

V neděli po 19. hodině vyjíždělo pět jednotek hasičů k požáru špatně přístupné chaty v osadě Jarov na břehu Vltavy jižně od hlavního města. Požár vznikl zřejmě při neopatrné manipulaci s otevřeným ohněm. Dům obývala sociálně slabá dvojice. Při požáru vznikla škoda za 100 tisíc korun.

smrtelná chyba

Muž chtěl pořádně rozproudit zábavu, omylem upálil manželku!

Ruská policie prověřuje hrozivou nehodu, která se stala v polovině dubna ve městě Vjazma. Muž na hotelovém pokoji zkoušel nebezpečný trik chrlení ohně pomocí alkoholu a zapalovače, omylem upálil svou manželku.

noční zásahy

Požár ve squattu: Pražští hasiči měli v noci plné ruce práce

Pražští hasiči měli v noci na pondělí plno práce, hodinu a půl po půlnoci vyjížděli k požáru v Jeséniově ulici v bývalé budově rádia, která funguje jako squatt. Většina lidí stihla naštěstí odejít z budovy včas, zraněna byla jedna osoba. Po třetí hodině pak začalo v Radotíně hořet auto, ve kterém jeho majitel spal.