Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Požár v Glasgow
aktualizováno 16.06.
video ničivé plameny

Nejvýznamnější budova v Glasgow vzplála. Premiérka: Je to vážné!

Více než 120 hasičů v noci na sobotu bojovalo s plameny, které šlehaly z proslulé umělecké školy Glasgow School of Art. Jedná se o druhý velký požár za poslední čtyři roky. Podle skotské premiérky Nicoly Sturgeonové jde o "nesmírně vážnou situaci".

Velký požár lesa na Českolipsku mají hasiči pod kontrolou
31.05.
Požár v Dubé

Hasiči dostali pod kontrolu obří požár lesa. Hasí ho už třetí den

Už třetí den bojují hasiči v kopcích u Dubé na Českolipsku s rozsáhlým požárem lesa. Ve středu se jim podařilo oheň lokalizovat a požáry se přestaly šířit. I ve čtvrtek ale pokračují v náročném zásahu. Na místě bylo 15 jednotek. Na Liberecku jde o jeden z největších lesních požárů posledního desetiletí.

Hasiči - pálení trávy
29.05.
Hrozí mu pokuta

Hasiči varují před pálením trávy! Důchodci ožehly plameny obličej

Hasiči znovu varují před plošným pálením trávy nebo porostu. Důchodci, který se rozhodl posečenou trávu zapálit, se tento risk nevyplatil. Plameny mu ožehly obličej a pohltily část zahrady. Seniorovi navíc hrozí tučná pokuta.

Prásk.tv píše:

Tragédie na dálnici - 4
čtěte o tématu plameny na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Zkuste štěstí a bavte se u nových Sazka Her

Spoustu zábavy, pestrý výběr her a velká šance na lákavé výhry, to vše nabízí Sazka Hry. Novinka je nyní dostupná online na herním portále Sazka.cz. Vyzkoušet můžete více než 25 rychlých her včetně oblíbených Starburst nebo Gonzo´s Quest.

Německý zábavní park ve městě Rust zachvátil požár
aktualizováno 27.05.
Jeden z největších v Evropě

Ohnivé peklo v zábavním parku: Plameny zničily dvě atrakce

Největší německý zábavní park ve městě Rust zachvátil v sobotu v podvečer mohutný požár. Plameny dosahovaly výšky až čtrnácti metrů. Dvě atrakce shořely úplně a dalších pět oheň poškodil. Bojovalo s ním přes 500 hasičů a záchranářů. Sedm z nich utrpělo lehká zranění.

Požár bytu v Havířově
aktualizováno 17.05.
požár v Havířově

Z hořícího bytu museli policisté dostat nájemníka silou, 7 raněných

Ve čtvrtek odpoledne pohltily plameny byt v Havířově. Hasiči museli evakuovat celkem 30 lidí, sedm lidí museli ošetřovat záchranáři kvůli zplodinám. Požár se rozšířil i do bytu v dalším patře. Z hořícího bytu museli policisté dostat nájemníka silou.

Kostel v Gutech - 3
aktualizováno 14.05.
Žhářství

Rád se dívá na oheň, řekli znalci o mladíkovi, který měl spálit kostel

Jeden má mírné sklony k extremismu, druhý rád rozdělává oheň a pozoruje plameny. Tak soudní znalci podle státního zástupce Josefa Šuhaje vyhodnotili osobnosti dvou hlavních obžalovaných v kauze úmyslného zapálení středověkého dřevěného kostelíku v Gutech na Třinecku. Soud se třemi mladíky začal dnes u Krajského soudu v Ostravě.

Požár v Hostivaři2 - 4
aktualizováno 11.05.
hasiči uspěli

Požár v Hostivaři definitivně uhasl. Policie v areálu zadržela svědka!

Požár průmyslové haly v pražské Hostivaři, který vypukl v úterý, se už podařilo definitivně uhasit. Poslední ohniska byla uhašena během včerejška a areál si tak mohli převzít kriminalisté, kteří začali s vyšetřováním. V areálu zadrželi jednoho svědka, který během požáru zmateně pobíhal kolem.

Požár domku v Lejšovce - 2
aktualizováno 10.05.
Pomohl soused

Žena při vaření oběda zkolabovala, dům začal hořet! Zbyl jen popel

Příprava oběda se změnila v tragédii v domku na Hradecku. Žena začala při vaření kolabovat, od sporáku pak začalo hořet. Na místo zamířily postupně čtyři jednotky hasičů, oheň rychle zlikvidovaly. I přesto vznikla škoda asi 100 tisíc korun.

Lesní požár v Tatrách - 7
aktualizováno 03.05.
velký požár

Tatry v plamenech: Hoří 30 hektarů chráněného lesa, turisty evakuují!

Ve Vysokých Tatrách vypukl ve čtvrtek odpoledne mohutný požár lesa. Plameny už zasáhly přes 30 hektarů a oheň se dál rychle rozšiřuje. Hasiči začali ve spolupráci s horskou službou evakuovat turisty, kteří byli na nedaleké vysokohorské cestě.

Požár chaty v Bílých Karpatech - 1
aktualizováno 01.05.
136 zásahů

Ani zákazy nezabraly. Hasiči měli na čarodějnice plné ruce práce

Během pondělí vyjížděli v celé republice hasiči ze 136 požárům. Průměrně přitom denně zasahují u 47 požárů. Nejvíce se hasiči zapotili ve Středočeském a Moravskoslezském kraji a v Praze. S pálením vater mohlo souviset 47 požárů.