Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Požár u Děčínského sněžníku
aktualizováno 11.10.
lesní požár

V nepřístupném terénu u Sněžníku hoří les! Hasit pomáhají i Němci

Rozsáhlý požár lesa u Sněžníku ve velmi špatně přístupném terénu zaměstnává ústecké hasiče. Hoří na ploše 500 na 500 metrů. Byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu, hasiči nasadili vrtulník i hasící letadlo, do akce se zapojili také jejich němečtí kolegové.

Požár restaurace na Berounsku - 8
aktualizováno 12.10.
vážné zranění

Od plynové lahve chytla celá kuchyň, muž se popálil v obličeji!

Vážné popáleniny v obličeji a na rukou utrpěl provozovatel restaurace v Libomyšli, kde ve čtvrtek dopoledne začala v kuchyni hořet propanbutanová lahev. Pro zraněného okamžitě přiletěl vrtulník, který ho transportoval na popáleninové centrum. Hasiči určili po uhašení požáru jako příčinu nedbalost při výměně lahve.

Nehoda školního autobusu v Texasu
aktualizováno 04.10.
tragická nehoda

Školní autobus v Texasu boural a začal hořet, jedno dítě zemřelo

Strašlivou tragédii vyšetřují policisté z amerického Texasu. Během středečního odpoledne se u města Mesquite vyboural školní autobus, ve kterém bylo 42 dětí. Jeden ze studentů zemřel na místě, dalších sedm lidí se zranilo.

Prásk.tv píše:

Tragédie na dálnici - 4
čtěte o tématu plameny na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ÚKLID PEVNÝCH PODLAH SNADNO A RYCHLE

Hladká dlažba i plovoucí a dřevěné podlahy vyžadují specifickou péči.

2187205
aktualizováno 23.09.
boj s plameny

Ohnivé peklo v Kalifornii: Masivní lesní požár hasí několik letadel

Kalifornii sužují rozsáhlé lesní požáry, poslední oheň se rozhořel v oblasti Castaic v sobotu a během několika krátkých hodin se rozšířil na ohromnou plochu 3000 akrů. Hasiči kvůli tomu v oblasti okamžitě vyhlásili evakuaci.

Požár muzea v Riu
aktualizováno 03.09.
Nesmírná škoda

Požár zničil muzeum v Riu. Uvnitř bylo 20 milionů exponátů

V neděli večer začalo hořet v budově Národního muzea v brazilském Riu de Janeiru. Muzeum, které letos oslavilo 200 let, požár zřejmě zcela zničil. Hasičům se ale podařilo část sbírek zachránit. Prezident Brazílie Michel Téměř označil neděli za smutný den pro všechny Brazilce.

Požár slévárny ve Varnsdorfu
aktualizováno 02.09.
zásah hasičů

Ve Varnsdorfu hořela slévárna, plameny pohltily celou budovu

V neděli odpoledne pohltily plameny celou budovu slévárny v ústeckém Varnsdorfu, areál naštěstí nebyl v provozu, celý incident se tak zatím obešel bez zranění. Díky práci hasičů se oheň podařilo zastavit, aniž by se rozšířil na další objekt u silnice.

Požár historické budovy v Severním Irsku - 3
28.08.
Obří požár

Slavný Primark pohltily plameny! Vyhněte se mu, varuje policie

Obchodní dům Primark v Belfastu pohltily plameny. Z historické budovy stoupal hustý černý kouř, hořela především střecha a poslední patro. Požár už mají hasiči pod kontrolou, lidé by se ale oblasti měli raději vyhýbat.

Lesní požár v Německu
aktualizováno 25.08.
následky sucha

Masivní požár v Německu! Kvůli nebezpečí evakuují celé vesnice

Tři vesnice jihozápadně od Berlína ohrožuje masivní lesní požár, kvůli kterému museli své domovy upustit všichni místní obyvatelé, je jich více než 500. S plameny v současné chvíli bojuje přes 300 hasičů. Kvůli požáru jsou uzavřeny i silnice a kolejnice. Situaci komplikuje munice z druhé světové války, která je "pohřbena" v lesech okolo Berlína.

Požár kombajnu na Pardubicku
10.08.
mohutný požár

Vybuchovaly pneumatiky i nádrže! Při sekání kukuřice vzplál kombajn

Přibývá požárů zemědělských strojů. Letos o prázdninách jich podle hasičů shořelo na polích už devadesát. To je oproti loňsku zhruba dvojnásobek. Zatím poslední případ je z Rokytna na Pardubicku, kde se vznítil kombajn sekající kukuřici. Požár byl tak mohutný, že vybuchovaly pneumatiky i olejové nádrže.

Požár u německého Siegburgu
07.08.
Trať Kolín - Frankfurt

Při požáru v Německu se zranilo 40 lidí! Vlaky se zastavily

Obrovský požár podél železniční tratě mezi Kolínem nad Rýnem a Frankfurtem nad Mohanem likvidují němečtí hasiči. Zranilo se nejméně 40 lidí, plameny strávily už osm domů. Vlaky na trati nejezdí.