Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Požár na londýnském letišti Southend
aktualizováno včera 13:31
Londýn Southend

Letiště zahalil hustý dým, zrovna na něm přistávalo letadlo z Prahy

Nejmenší londýnské letiště, Southend, zahalil ve středu před polednem hustý černý dým. Požár vypukl v letištním hangáru, ve kterém podle prvotních informací nebylo žádné letadlo. V době, kdy s ohněm hasiči bojovali, na letišti přistávala i linka z Prahy.

Kostel v Gutech lehl popelem
aktualizováno 02.08.
foto uvnitř nevyčíslitelná škoda

Unikátní kostel z 16. století lehl popelem! Zničil ho noční požár

Hned deset jednotek hasičů po úterní půlnoci bojovalo s ničivými plameny, které zachvátily unikátní dřevěný kostel z 16. století v Třinci - Gutech. Památku se ale zachránit nepodařilo. Škody jdou do desítek milionů, příčina požáru se vyšetřuje.

Spálené pole na Benešovsku
aktualizováno 30.07.
Hasilo i letadlo

Velký požár pole na Benešovsku: Zasahovalo skoro 100 hasičů!

Šestnáct hasičských jednotek s bezmála třiceti vozy zasahovalo v neděli u rozsáhlého požáru pole u Bystřice na Benešovsku. Hasiči museli povolat i letadlo. Jeden z požárníků se nadýchal zplodil a musel být ošetřen zdravotníky. Požár zasáhl plochu o výměře 60 hektarů. Vznikl zřejmě od zemědělského stroje.

Prásk.tv píše:

Tragédie na dálnici - 4
čtěte o tématu plameny na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Prázdniny jsou ve druhé polovině, LM zájezdů ubývá

4 super tipy, kam se ještě dá vyrazit za rozumnou cenu

Požár hotelu na Václavském náměstí
aktualizováno 25.07.
Požár v centru

Na pražském Václaváku hořel hotel! Hasiči evakuovali 70 hostů

Na Václavském náměstí v Praze hořel hotel Juliš. Podle předběžných závěrů vyšetřovatele hasičů vypukl požár v kabelových rozvodech ve 4. patře hotelu, odkud se rozšířil na plastovou fólii kryjicí lešení. Kvůli štiplavému kouři museli hasiči všechny hosty evakuovat.

V chatě na Slovensku uhořela matka s dětmi - 4
21.07.
Požár chaty

Matka běžela zachránit děti z ohně, zemřeli všichni! DETAILY tragédie

Obrovskou tragédií skončila dovolená čtyřčlenné rodiny. Tradičně odpočívali na chatě v Terchové, noční požár ale poklidný pobyt přetrhl. Dřevěnou chalupu zachvátil požár, v ohnivém pekle zemřely dvě holčičky i jejich matka, která je běžela zachránit. Otec leží v nemocnici v kritickém stavu.

Požár v Římě
aktualizováno 17.07.
Sucho v Itálii

Oheň děsí turisty v Římě! Češka vyfotila obří požár u letiště

Nejen Chorvatsko, ale také Itálie bojuje s rozsáhlými požáry. Plameny v Toskánsku nebo na Sicílii už vyhnaly turisty z některých pláží. Požár nedaleko pobřeží zachytila i česká turistka v Itálii.

Nehoda autobusu v Německu
04.07.
18 mrtvých

Autobus na A9 shořel jako papír, vyšetřovatelé neví proč!

Němečtí policisté stále vyšetřují tragickou nehodu autobusu, při které v pondělí uhořelo 18 lidí a dalších 30 bylo zraněno. Autobus s německými seniory v Bavorsku shořel prakticky během několika minut po lehké nehodě. Vyšetřovatelé teď proto zkoumají technický stav vozidla, ze kterého nezbylo téměř nic.

Požár u Splitu
aktualizováno 03.07.
hrozivý živel

Děsivé video z Chorvatska: Lesy u Splitu zachvátil požár, šlo o život

Velký požár zasáhl o víkendu chorvatské pobřeží. Hořet začalo zřejmě po úderu bleskem. Hustý dým byl vidět ze Splitu či z ostrovů Čiovo a Šolta. Hasiči s ohněm bojovali 20 hodin. Nasadili dokonce vrtulník a čtyři letadla. Plameny spálily plochu o rozloze 160 hektarů. Místní museli narychlo opustit své domovy, které se ocitly doslova v ohnivém pekle.

Lesní požár u portugalského Pedrogâo Grande
aktualizováno 18.06.
Tragédie

Lesní požár v Portugalsku zabil nejméně 62 lidí! Uhořeli v autech

Nejméně 62 mrtvých a okolo 60 raněných si vyžádal rozsáhlý lesní požár ve středním Portugalsku, uvádí vládní zdroje. Podle agentury AP na místě zasahuje kolem šesti set hasičů. Zpravodajský server BBC s odkazem na portugalská média informoval, že i přes množství hasičů se oheň prozatím nepodařilo dostat pod kontrolu. V zemi byl vyhlášen třídenní smutek.

Hasič popsal požár v Londýně
17.06.
Požár v Londýně

Hasič popsal ohnivou zkázu: "Křik šel odevšad, nešlo pomoct všem!"

Hasič, který zasahoval při požáru v Londýně, popsal deníku The Sun své pocity. Leon přijel k hořící Grenfell Tower mezi prvními a rozhodl se vejít dovnitř, přestože hrozilo, že se budova zřítí.