Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zdravotní sestra
aktualizováno 23.04.
Zdravotnictví

Zdravotních sester je málo, Babiš jim proto chce zvýšit platy

Premiér v demisi a šéf hnutí ANO Andrej Babiš plánuje zvýšení tarifů u zdravotních sester. Novinářům to řekl po dnešním jednání vlády s tím, že se zástupci profese diskutoval v neděli.

Nemocnice
aktualizováno 16.04.
nepokoje na zlínsku

Lidé zuřili kvůli rušení nemocnic. Dle hejtmana to špatně pochopili

Ve Zlínském kraji se žádné nemocnice ani oddělení rušit nebudou. To je vzkaz hejtmanství lidem, kteří proti takovému návrhu několik měsíců protestovali. Přestože krajské zastupitelstvo stále ještě jedná, už teď je jasné, že zdravotní péče nebude na Zlínsku omezena. Čtyři nemocnice budou pouze hospodařit společně.

Nemocnice Na Bulovce
12.04.
stížnosti pacientů

Zastaralá Bulovka? Magistrát vysvětlil, proč je v takovém stavu

Na stav některých oddělení Nemocnice na Bulovce si dlouhodobě stěžují její pacienti. Zastaralé pavilony má většinou ve vlastnictví hlavní město Praha, které je nemocnici pronajímá. Magistrát se však brání, za budovy prý dlouhá léta nedostával řádné nájemné a investoval tak pouze do běžných oprav.

Obchodní sdělení

SOUTĚŽTE S NÁMI: Brazzale Moravia – od výrobce přímo na váš stůl

Sýrárna Brazzale Moravia ve svém podniku v Litovli denně zpracuje více než půl milionu litrů českého mléka vysoké kvality a staví na tradiční italské výrobě sýrů spolu s nejmodernější technologií.

Nemocnice Na Bulovce
08.04.
galerie potřebuje rekonstrukci

Horor! Nemocnice Na Bulovce je v hrozném stavu, kritizují pacienti

Nespokojení pacienti kritizují špatný stav některých oddělení pražské Nemocnice Na Bulovce. Na zastaralý stav budov upozornil jeden z návštěvníků zařízení, který v noci navštívil tamní pohotovost. Nemocnice se však brání, se špatným stavem některých budov nemůže nic dělat.

Nákup léků přes Eshopy
aktualizováno 04.04.
prodej na internetu

Nelegální lékárny na internetu nabízí neschválené léky! SEZNAM

V Česku se rozmáhá byznys s nelegálním prodejem léků přes internet. Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) tak zveřejnil seznam nelegálních internetových prodejen na svém webu. V následujícím článku přinášíme kompletní seznam všech e-shopů s léky, před kterými úřad varuje.

Hospitalizace v nemocnici
aktualizováno 03.04.
Nedostatek lékařů i sester

Nemocnice zavírají oddělení, chybí personál. Vláda má zvláštní řešení

Platy v nemocnicích by se neměly zvyšovat plošně, ale především na pozicích, kde je nedostatek personálu. Tak by se podle ministra zdravotnictví v demisi mohl vyřešit nedostatek lékařů nebo zdravotních sester. Nemocnice se ale obávají, že to může vyvolat spory mezi jednotlivými odděleními.

Očkování dětí
22.03.
U nás výrazně přibylo spalniček

Vrací se vymýcené nemoci! Nepodceňujte očkování, varuje EU

Případy nákazy spalničkami raketově rostou. Zatímco v Evropské unii se jejich výskyt v minulém roce ztrojnásobil, v Česku zaznamenali epidemiologové dokonce 20násobný nárůst! Tématu se už věnoval i Evropský parlament. Poslanci varovali před nebezpečnými důsledky odmítání očkování, k čemuž se kvůli různým pověrám rozhodne každoročně nemalý počet rodičů.

Dívka s léky
12.03.
Časté nemoci

Přibývá úrazů a otrav! Tyto nemoci trápí Čechy nejčastěji! PŘEHLED

Češi loni nejčastěji stonali kvůli nemocem dýchací soustavy. Z 1,7 milionu neschopenek jich 630 tisíc zapříčinila právě respirační onemocnění. S čím ještě v roce 2017 lidé zůstávali doma?

Zubař
aktualizováno 19.02.
Dotace do pohraničí

Za ordinaci v odlehlé oblasti milion. Ministerstvo láká zubaře

Ministerstvo zdravotnictví finančně podpoří vznik ordinací zubařů v oblastech, kde jich je nedostatek. Do pohraničí by mělo jít během čtyř let 100 milionů korun - na jednu ordinaci by tak vycházel zhruba milion a dvě stě tisíc. Zubaři ale tvrdí, že je to málo.

Lékař - prohlídka - 2
13.02.
nedostatek doktorů

Lékaři bijí na poplach: Pediatrů je málo, jeden musí ošetřit i 900 dětí

V Česku je málo dětských lékařů. Ti jsou totiž nejrychleji stárnoucí skupinou zdravotníků. Podle ministerstva zdravotnictví by už za pár let mohla být více než polovina v důchodovém věku. Může tak nastat situace, že o děti nebude mít kdo pečovat.