Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Léky
11.10.
Jak tohle dopadne?

Špitály odtajnily ceny léků. Teď mohou zdražit nebo chybět!

Nemocnice léky nakupují ve velkém a díky tomu mohou mít od výrobců mimořádné slevy. Jenže podmínkou může být to, že jsou špitály vázány mlčenlivostí a nesmějí o těchto výhodách veřejně mluvit. Teď některé nemocnice mlčení prolomily.

Adam Vojtěch
aktualizováno 10.10.
registr

Lékaři budou sdílet záznamy, jaké léky užíváme, schválila vláda

Lékaři a lékárníci by měli mít v budoucnu přehled o všech lécích, které má pacient předepsané. Počítá s tím návrh novely zákona o léčivech, který dnes schválila vláda. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) novinářům po jednání kabinetu řekl, že možnost sdílet informace mezi poskytovateli zdravotní péče zajistí bezpečnější a kvalitnější předepisování léků.

Obvazy a zdravotnické pomůcky
03.10.
ušetří stamiliony

Tyto zdravotní pomůcky nově bez doplatků! Novelu schválili poslanci

Sněmovna dnes schválila novou úpravu úhrad zdravotnických prostředků. Novela o veřejném zdravotním pojištění by měla lidem ušetřit podle vlády stamiliony korun na spoluúčasti, víc pomůcek bude bez doplatků.

Obchodní sdělení

Fast Food Film zvou pod pokličku rychlého občerstvení

Rychlé občerstvení nejsou jen cheeseburgery a káva u McDrive, ale i tisíce lidských příběhů.

Komáři - ilustrační foto - 1
aktualizováno 27.09.
Znepokojivý posun

Západonilská horečka v Česku zabíjela! Zemřela seniorka (72)

Zemřel první člověk, který se na českém území nakazil západonilskou horečkou. Jde o dvaasedmdesátiletou ženu, která v inkubační době prokazatelně nebyla v zahraničí.

Lékař Ilustrační snímek
26.09.
Zdravotnická krize

Chybí lékaři i sestry, zavírají oddělení po celém Česku!

Nemocnice v Česku bojují s personální krizí. Situace je tak vážná, že některá oddělení byla nucena omezit péči, nebo byla dokonce uzavřena.

Nemocnice zavřela oddělení! Nejsou lékaři, pacienty převezou
21.09.
problémy ve zdravotnictví

Nemocnice zavřela oddělení! Nejsou lékaři, pacienty převezou

Nedostatek zdravotnického personálu, hlavně lékařů. To je důvod, proč vsetínská nemocnice musí dočasně uzavřít lůžkovou část interního oddělení a omezit provoz příjmové ambulance. Akutní případy budou muset rozvážet sanitky do nemocnic ve Valašském Meziříčí nebo až do Zlína.

Hospitalizace v nemocnici
17.09.
Statistika ÚZIS

Kolik trávíme času ve špitálech? Na psychiatrii skoro nejvíc!

Hospitalizace v nemocnicích jsou pro české pacienty čím dál kratší - v průměru tam vloni strávili něco málo přes šest dní. Vůbec nejdéle si přitom Češi pobyli na odděleních psychiatrie, nejméně pak na dětském ORL či oftalmologii.

Lékařka
06.09.
Lékaři bez aprobace

ČLK varuje před lékaři z ciziny. Ověřte si, jestli je váš v pořádku

Česká lékařská komora (ČLK) varuje před lékaři z ciziny, kteří v Česku pracují bez toho, aby měli složenou aprobační zkoušku. Podle Komory není jasné, jestli mají dostatečné vzdělání a umí česky, přesto na základě výjimky ministerstva mohu v českých nemocnicích léčit. Na stránkách Komory si můžete snadno ověřit, jestli lékař, který vás léčí, je členem ČLK.

Nemocnice
05.09.
Seznam nemocnici

Lékařská komora: V nemocnicích slouží 400 cizinců bez aprobace!

Česká lékařská komora obvinila Ministerstvo zdravotnictví, že porušuje zákon, když cizincům z třetích zemí, převážně pak z Ukrajiny, povolilo pracovat v českých nemocnicích bez aprobační zkoušky. Komora zveřejnila přehled oddělení a nemocnic, kde tito lékaři mají pracovat. Ministerstvo se ale brání. K žádnému porušení zákona a ohrožení péče o pacienty podle úřadu nedochází.

Adam Vojtěch - dotazníky
22.08.
zaměstnanci v nemocnicích

Dotazník spokojenosti: Ministr zjišťuje názory na zdravotnictví!

Jestli jste sestřička, záchranář nebo jiný nelékařský pracovník ve zdravotnictví, zpozorněte! Ministerstvo zdravotnictví totiž chce vědět, jak jste v práci spokojení. Chce tak přijít na základní problémy, které tyto profese trápí a předat tyto podněty zdravotnickým zařízením.