Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Lékař Ilustrační snímek
aktualizováno včera 22:17
E-recepty

Skončíme, varují lékaři. Vadí jim povinné elektronické recepty!

Česko se už teď potýká s velkým nedostatkem lékařů a vypadá to, že brzy jich bude ještě méně. Spousta z nich se chystá zavřít ordinace kvůli plánovanému zavedení e- receptů, které mají být povinné už od příštího roku. Jde většinou o starší a zkušené lékaře, kteří neumí, nebo nechtějí pracovat s počítačem.

Záchytka
aktualizováno 12.11.
nová vyhláška

Podoba záchytek se má výrazně změnit, některé to ale položí

Provozovatelé záchytek v Česku se bouří proti novým pravidlům, která zavádí ministerská vyhláška. Řada z nich bude totiž muset přestavovat a potřeba bude i více personálu. Už tak ztrátová zařízení se kvůli tomu dostanou do ještě větších finančních problémů. Například jediný provozovatel záchytky na Vysočině poslal na úřad výpověď smlouvy, skončit chce v březnu.

Lékárna
aktualizováno 08.11.
nový zákon

Doplatky na léky čeká od ledna změna. Nárok bude mít víc lidí

Důchodcům a dětem do 18 let se od nového roku sníží limity pro doplatky za léky. O vrácení peněz pacienti navíc nemusí zdravotní pojišťovny žádat. Ty je svým klientům budou vracet automaticky.

Obchodní sdělení

Z prodavače obchodním ředitelem. Jak na to?

Měl v plánu jet pracovat do Anglie, hledal si práci „jen na chvíli“. Z té chvíle je skvělých 11 let.

Lékařský předpis
aktualizováno 07.11.
Už od ledna

Lékaři budou psát jen elektronické recepty! Hrozí jim pokuta 2 miliony

Systém elektronických receptů je připraven, oznámil na tiskové konferenci ministr zdravotnictví. Od 1. ledna totiž končí éra papírových receptů a všichni lékaři musejí pacientům povinně vypisovat jen ty elektronické. Jinak jim hrozí vysoká pokuta.

Lékařka - 2
05.11.
nemá na to právo

Lékařka si nechala platit dvakrát. Od pacientů a pak od pojišťovny

Na redakci TN.cz se obrátila žena, která u své obvodní lékařky zjistila naprosto šokující věc. Její dětská doktorka si totiž účtuje poplatek od pacientů i za úkony, které jí plně hradí zdravotní pojišťovna. Jak je to možné?

Domov pro osoby se zdravotním postižením Sulická
02.11.
video jiný život?

Jak vypadá život v domově pro postižené? Budete překvapeni!

Jsou věci, o kterých se nejen v médiích, ale i ve společnosti obecně, příliš nemluví. Jednou z nich je život s postižením. Proto jsme navštívili domov pro osoby se zdravotním postižením Sulická, který poskytuje pobytové sociální služby pro lidi s mentálním, případně i kombinovaným postižením. Jak se žije lidem, kteří neměli takové štěstí jako my?

Přístroj na prodlužování kostí
aktualizováno 28.10.
Léčba zlomenin

Thomayerova nemocnice má unikátní přístroj: Prodlužuje kosti

Unikátním přístrojem, který pomáhá prodlužovat zkrácené končetiny a rovnat jejich deformace, léčí jako první v republice pražská Thomayerova nemocnice. Pořídila ho z dotací města. Pacient může přístroj ovládat u sebe doma. Odpadá tak dlouhý pobyt v nemocnici a zároveň nemusí pacient prodělat tolik operací.

Lékaři vyhlásili protest
aktualizováno 18.10.
přehled po krajích

Velký přehled: Lékaři začali stávkovat, tady vás neošetří!

Několik tisíc praktických a dětských lékařů a ambulantních specialistů se dnes zapojilo do stávky proti nárůstu byrokracie, podfinancovaným praxím i zavedení elektronického receptu od ledna příštího roku. Mimo provoz bylo od 10:30 do 11:00 také asi 400 lékáren. Několik stávkujících lékařů ale ošetřuje alespoň akutní případy. Někteří další sice stávku podporují, ale ordinace mají otevřené v běžném režimu, zjistila ČTK.

Lékařské vyšetření
aktualizováno 10.10.
Parte a černé pásky

Tisíce lékařů protestují, oznámili i stávku! Jak se to dotkne pacientů?

Parte v čekárně, černá páska na ruce. Více než 10 tisíc lékařů protestuje proti novým povinnostem, které na ně stát klade. Nelíbí se jim zavedení EET, e-receptů ani nízké odměny za ambulantní péči. Na 18. října pak vyhlásili praktiční lékaři stávku.

Poplatky u lékaře
07.10.
volební priority Zdravotnictví

Za co budeme u lékaře platit? Strany odhalily své plány

Co by mělo v rámci zdravotní péče zůstat zadarmo a za co by se mělo platit? A jak chtějí zabránit odchodu českých lékařů do zahraničí? Redakce TN.cz srovnala programové priority nejsilnějších stran v oblasti zdravotnictví.