Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Magazín Víkend
aktualizováno 18.01.
magazín Víkend

Jak utišit plačící dítě? Tady je jedinečný návod na křiklouny

Trápí vás nebo vaše blízké hodiny křiku neutišitelných dětí? Nevíte, proč zrovna ten váš andílek se mění na několik hodin denně v řvoucího tyrana? Přinášíme rady, jak to zvládnout během několika minut.

Vyšetření u gynekologa, ilustrační foto
aktualizováno 16.01.
Ministerstvo zdravotnictví

Gynekologové posílí pohotovosti. Budou muset sloužit i u porodů

Ambulantní gynekologové posílí své kolegy na gynekologických pohotovostech v nemocnicích. Domluvily se na tom ministerstvo zdravotnictví, Česká gynekologická společnost a pojišťovny. Cílem je vyřešit problém nedostatku lékařů.

Největší čistička pracuje v Tichém oceánu
01.01.
není jen zle

Konec světa? Ne! Těchto 100 dobrých zpráv dává lidstvu naději

Rok 2018 přinesl řadu tragických zpráv, kterým se hojně věnovala média na celém světě. V tom všem zmaru ale přinesl uplynulý rok i pozitivní zprávy, které ukazují, že to s námi není tak špatné. Podívejte se na 100 zpráv, kterým se média tolik nevěnovala, ale lidstvu dávají naději na lepší budoucnost.

Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Spalničky Ilustrační snímek
29.12.
anketa Jaký máte názor vy?

Spalničky se šíří: Ohrožené jsou hlavně děti, očkovaných lidí ubývá

Zvýšený výskyt spalniček v Česku rozdělil republiku. Podle doktorů za to může nízká proočkovanost, která navíc stále klesá. S lékaři větší část populace souhlasí, nicméně objevily se i zcela opačné názory. Jak to vidíte vy?

Únava
21.12.
Co to způsobuje?

Trpíte chronickou únavou? Vědci odhalili pravou příčinu

Britští vědci tvrdí, že objevili pravou příčinu tzv. chronického únavového syndromu. Ten odborníky mate už desetiletí. Podle britských výzkumníků jej způsobuje přílišná aktivita imunitního systému. K tomuto závěru je přivedl výzkum pacientů trpících žloutenkou.

Operace - ilustrační
20.12.
Peníze nedostal

Špitál odškodnil pacienta s otravou krve. Ale hodně zvláštně

Frýdlantská nemocnice už odškodnila prvního z devíti pacientů, kteří tam po operaci dostali otravu krve. Věnovala mu ale motorovou pilu. Ostatní pacienti s takovým odškodněním nesouhlasí. Ocitli se v ohrožení života a zachraňovat je museli až v okolních nemocnicích. Jedna z pacientek stále ještě zůstává v liberecké nemocnici.

Neschopenka
20.12.
Změny u lékaře

E-neschopenky od ledna nebudou. Senát schválil odklad o rok

Elektronické neschopenky budou plně zavedeny až od roku 2020. Senát dnes tento roční odklad schválil. Zároveň umožnil také to, že posudkoví lékaři nebudou podléhat služebnímu zákonu, a nebudou tak muset odcházet po dosažení 70 let věku. Změny má přinést novela, nyní jí dostane k podpisu prezident.

Chřipka
aktualizováno 17.12.
A je to tady

Chřipka a virózy udeřily plnou silou! Nejvíce stonají předškoláci

V Moravskoslezském kraji přibylo lidí s akutními respiračními onemocněními a chřipkou. Nejvíce nakažených, včetně mnoha malých dětí, je na Opavsku.

Dětská lékařka
16.12.
chybí lékařská péče

Nebudou lékaři pro děti? Třetina jich skončí do 5 let, tvrdí sdružení

Až třetina dětských lékařů pravděpodobně do pěti let uzavře své praxe, uvedlo Sdružení praktických lékařů pro děti a dorost. Důvodem je jejich vysoký věk. Už nyní se Česko potýká s nedostatkem dětských lékařů, je tak možné, že za pár let bude situace mnohem horší.

2220506
aktualizováno 13.12.
Pes equinovarus

VÍKEND: Neuvěřitelný skok českého zdravotnictví

Většina rodičů prožívá v porodnici pocity štěstí, euforie ale i úlevu, že všechno dobře dopadlo. Rodiče dětí s nejčastější vrozenou ortopedickou vadou většinou ten okamžik shrnují slovem šok.