Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zdravotní sestry - ilustrační foto
aktualizováno 12.06.
Spor s odbory

Plošné přidání je nesmysl, sestry dostanou 5 tisíc, slíbil Babiš

Premiér Andrej Babiš reagoval na iniciativu odborů, které svolávají protestní mítink. Na něm chtějí Babišovi vyčítat, že u zvyšování platů podle nich zůstal jen u slibů. Premiér se brání, že v uplynulých letech razantně stoupl průměrný plat ve státní sféře, odmítá ale plošné zvyšování, které by ještě více rozevřelo nůžky nerovných příjmů.

Hospitalizace v nemocnici
09.06.
závažná infekce

Nakažených pneumokokem loni přibylo, existuje přitom očkování

Pneumokok u nás loni zabíjel více než v minulých letech. I celkový počet lidí, kteří měli závažnou infekci, výrazně stoupl. Proti bakterii, která vyvolává nebezpečné záněty mozkových blan nebo plic, existuje očkování, pro některé skupiny lidí plně hrazené. Jenže proočkovanost stále klesá. Pneumokok přitom může člověka zabít během několika hodin.

Lékaři a peníze
aktualizováno 06.06.
navyšování platů

Hrozí protesty! Plošné zvýšení platů v nemocnicích vláda odmítla

Zdravotničtí odboráři vyhrožují protesty. Oznámili to po dnešním společném jednání s premiérem a ministrem zdravotnictví v demisi. Ti totiž odmítli jejich požadavek na plošné navýšení výdělků pro zaměstnance v nemocnicích o 10 %. O formě protestů rozhodnou odboráři zřejmě příští týden.

Obchodní sdělení

Zkuste štěstí a bavte se u nových Sazka Her

Spoustu zábavy, pestrý výběr her a velká šance na lákavé výhry, to vše nabízí Sazka Hry. Novinka je nyní dostupná online na herním portále Sazka.cz. Vyzkoušet můžete více než 25 rychlých her včetně oblíbených Starburst nebo Gonzo´s Quest.

Jiří Čunek
30.05.
krize zdravotnictví

Lékaři i sestry na Zlínsku se bouří. Ze čtyř nemocnic má být jedna!

Tisíce zdravotníků z celého Zlínského kraje se už připojily k petici proti plánované koncepci tamního zdravotnictví. Varují, že v případě sloučení čtyř samostatných nemocnic v jedinou společnost hrozí omezování zdravotní péče, rušení oddělení a personální nestabilita. Kraj s jejich názorem nesouhlasí.

Zdravotní sestra
aktualizováno 24.05.
Víc peněz

Vláda chce zdravotním sestrám ve směnách přidat až čtyři tisíce!

Zdravotní sestry, které pracují v nemocnicích na směny, by si mohly polepšit o několik tisíc korun. A sice na příplatku - premiér v demisi Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch ho chtějí zvednou měsíčně zhruba o 4 tisíce korun - celkem na sedm. Ředitelé nemocnic to vítají, nechtějí ale plošné přidávání.

Endoskopie
aktualizováno 25.05.

VÍKEND: Díky endoskopii lze vyléčit například i cukrovku

Svět zdravotnictví díky své dynamice nikdy nepřestane fascinovat. Rozvíjí se neuvěřitelně rychle a to, co ještě před deseti lety znělo jako sci-fi výmysl hollywoodských scenáristů, se stává běžnou realitou.

Vyšetření kvůli melanomu Ilustrační snímek
22.05.
Nepodceňte nebezpečí

Alarmující výsledky: Preventivní akce odhalila desítky nádorů kůže

Každoroční preventivní akce Stan proti Melanomu odhalila alarmující výsledky. U téměř 4 200 vyšetřených pacientů lékaři odhalili 158 zhoubných nádorů. Letos se pacienty snažili upozornit, že melanom se může skrývat i v méně běžných lokalitách, proto bylo mottem akce hesla "černá tečka pod nehtem nemusí být jen modřina".

Elektronkový mikroskop
17.05.

VÍKEND: Elektronové mikroskopy prostě v Česku umí

Co Česko skutečně proslavilo po celém světě? Jsou to kontaktní čočky, krevní skupiny a Jarda Jágr.

Zdravotní sestra
aktualizováno 16.05.
české zdravotnictví

Zdravotních sester je nedostatek, pomoci by mohly výsluhy

Nedostatek sester v nemocnicích by podle premiéra v demisi Andreje Babiše mohly řešit výsluhy. Aktuálně v Česku chybí asi dva a půl tisíce sester. Jejich asociace navrhuje, že by po odchodu ze zaměstnání měly brát výslužné ve výši pěti tisíc korun měsíčně.

Zlínská nemocnice
15.05.
Zlínský kraj

Zdravotníci se zlobí na hejtmana Čunka: Hrozí omezení péče, varují

Přes 2 500 zdravotníků z celého Zlínského kraje se připojilo k petici proti plánované koncepci tamního zdravotnictví. Varují, že v případě sloučení čtyř samostatných nemocnic v jedinou společnost, hrozí omezování zdravotní péče, rušení oddělení a personální nestabilita.