Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Lékaři a peníze
16.08.
chtějí více peněz

Vyšší platy pro lékaře i sestry, volají odbory! Hrozí stávkou

Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče vyhlásí stávkovou pohotovost. Podle něj vláda není ochotná dodržet slib a zvýšit tarifní platy a základní mzdy. Vyplývá to z pozvánky na páteční tiskovou konferenci, kde chce svaz sdělit další podrobnosti.

Vláda Andreje Babiše
24.07.
Jednání vlády

Vláda odmítla zrušení historických zákonů! Řešila i množírny

Koaliční kabinet hnutí ANO a ČSSD na svém úterním jednání nepodpořil návrh poslanců ODS, kteří chtěli zrušit 150 zákonů z roku 1919. Neutrální stanovisko kabinet vyslovil k návrhům zpřísnit tresty za týrání zvířat a zvlášť postihovat tzv. množírny, nebo volit korespondenčně.

Poslanec Juchelka navrhuje změny mateřské a rodičovské
aktualizováno 24.07.
Název se měnit nebude

Juchelka má smůlu! Chtěl změnit mateřskou, vláda to zamítla

Přejmenování mateřské a rodičovské dovolené na mateřskou a rodičovskou péči vláda ANO a ČSSD před zákonodárci nepodpoří. K novele zákoníku práce, jak ji navrhla skupina poslanců ze šesti klubů v čele s Alešem Juchelkou (ANO), se kabinet postaví záporně. O schválení negativního stanoviska na dnešním jednání kabinetu informoval ČTK tiskový odbor úřadu vlády.

Obchodní sdělení

Sportovní výkony bez bolesti a umazaných rukou – Voltaren Emulgel s inovativním aplikátorem

Bezbolestná rekonvalescence zní skoro jako utopie. Zraněné místo vysílá do mozku signály, že není něco v pořádku. Jakmile ale ošetříte poranění, můžete si hned také ulevit od bolesti.

Dítě pije alkohol
26.06.
Nepěkná statistika

České děti pijí alkohol a berou drogy. Náklady na léčbu rostou

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) zveřejnila statistiku, která jistě nepotěší rodiče dospívajících dětí. Loni totiž stouply náklady na léčbu dětí, které měly problémy s alkoholem či drogami. Navíc nezletilých opilců a narkomanů oproti roku 2016 přibylo.

Zdravotní sestry - ilustrační foto
aktualizováno 12.06.
Spor s odbory

Plošné přidání je nesmysl, sestry dostanou 5 tisíc, slíbil Babiš

Premiér Andrej Babiš reagoval na iniciativu odborů, které svolávají protestní mítink. Na něm chtějí Babišovi vyčítat, že u zvyšování platů podle nich zůstal jen u slibů. Premiér se brání, že v uplynulých letech razantně stoupl průměrný plat ve státní sféře, odmítá ale plošné zvyšování, které by ještě více rozevřelo nůžky nerovných příjmů.

Hospitalizace v nemocnici
09.06.
závažná infekce

Nakažených pneumokokem loni přibylo, existuje přitom očkování

Pneumokok u nás loni zabíjel více než v minulých letech. I celkový počet lidí, kteří měli závažnou infekci, výrazně stoupl. Proti bakterii, která vyvolává nebezpečné záněty mozkových blan nebo plic, existuje očkování, pro některé skupiny lidí plně hrazené. Jenže proočkovanost stále klesá. Pneumokok přitom může člověka zabít během několika hodin.

Lékaři a peníze
aktualizováno 06.06.
navyšování platů

Hrozí protesty! Plošné zvýšení platů v nemocnicích vláda odmítla

Zdravotničtí odboráři vyhrožují protesty. Oznámili to po dnešním společném jednání s premiérem a ministrem zdravotnictví v demisi. Ti totiž odmítli jejich požadavek na plošné navýšení výdělků pro zaměstnance v nemocnicích o 10 %. O formě protestů rozhodnou odboráři zřejmě příští týden.

Jiří Čunek
30.05.
krize zdravotnictví

Lékaři i sestry na Zlínsku se bouří. Ze čtyř nemocnic má být jedna!

Tisíce zdravotníků z celého Zlínského kraje se už připojily k petici proti plánované koncepci tamního zdravotnictví. Varují, že v případě sloučení čtyř samostatných nemocnic v jedinou společnost hrozí omezování zdravotní péče, rušení oddělení a personální nestabilita. Kraj s jejich názorem nesouhlasí.

Zdravotní sestra
aktualizováno 24.05.
Víc peněz

Vláda chce zdravotním sestrám ve směnách přidat až čtyři tisíce!

Zdravotní sestry, které pracují v nemocnicích na směny, by si mohly polepšit o několik tisíc korun. A sice na příplatku - premiér v demisi Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch ho chtějí zvednou měsíčně zhruba o 4 tisíce korun - celkem na sedm. Ředitelé nemocnic to vítají, nechtějí ale plošné přidávání.

Endoskopie
aktualizováno 25.05.

VÍKEND: Díky endoskopii lze vyléčit například i cukrovku

Svět zdravotnictví díky své dynamice nikdy nepřestane fascinovat. Rozvíjí se neuvěřitelně rychle a to, co ještě před deseti lety znělo jako sci-fi výmysl hollywoodských scenáristů, se stává běžnou realitou.