Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Michal Jančařík
Aktualizováno 29.4. 2017 21:40
video velký pokrok

Je to bojovník! Jančařík se rychle zotavuje, už řídí auto! ROZHOVOR

Je neskutečně emotivní a inspirativní, jak se oblíbený moderátor počasí Michal Jančařík dokázal poprat s těžkými výzvami, které mu život připravil. Dál bojuje v rehabilitačním ústavu, aby se mohl postavit na nohy a dělá obrovské pokroky. Dokonce opět řídí auto! Přiznal však, že jsou věci, které musel přehodnotit.

VÍKEND: Lékařský zázrak pro Lukáše

Chirurgie se považuje za královnu medicíny a jednu z jejích vůbec nejnáročnějších disciplín představuje transplantace plic. Ta se u nás provádí na jediném místě - ve Fakultní nemocnici Motol.

Dlouhověký filantrop

Zemřel bankéř David Rockefeller. Bylo mu 101 let

Ve 101 letech zemřel David Rockefeller, úspěšný americký bankéř, filantrop a prezidentský poradce. Podle tiskového mluvčího skonal ve spánku ve svém domě v New Yorku.

Prásk.tv píše:

Karla Mráčková o Michalovi Jančaříkovi - 1
čtěte o tématu transplantace na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Plánujete rekonstrukci a sháníte řemeslníka? Připravte se na něj

Co všechno byste měli u řemeslníků pohlídat

Operace
Aktualizováno 14.2. 2017 18:07
Zdravotní bilance

Čeští lékaři transplantují jako o závod, nejčastěji ledviny

Čeští lékaři loni transplantovali 808 orgánů, což je druhý nejvyšší počet za posledních 10 let. Aktuální statistiky dnes zveřejnilo Koordinační středisko transplantací.

Malá Sophie dostala k Vánocům nové srdce - 2
Aktualizováno 8.1. 2017 15:38
Šťastný konec

Zázrak na poslední chvíli: Sophie dostala k Vánocům nové srdíčko

Malá Sophie Maxwellová potřebovala nové srdce. Její rodiče se to dozvěděli na Vánoce v roce 2015. Rok uběhl a vhodný dárce se nenašel. Doktoři dokonce navrhovali po zdravotních komplikacích odpojit Sophii od přístrojů a ukončit léčbu. 11 dní poté se ale naštěstí vhodné srdce přeci jen našlo. Dnes má tříletá holčička za sebou úspěšnou transplantaci.

Dívka je hrdá na jizvy po transplantaci - 4
Aktualizováno 21.11. 2016 15:30
galerie hrdá na jizvy

Holčičku po transplantaci nafotil táta jako superhrdinku

Vážná nemoc ovlivnila život čtyřleté holčičce z Austrálie. Dívenka musela podstoupit transplantaci jater už v sedmi měsících. Na těle jí ale zůstaly viditelné jizvy. Její otec se rozhodl, že fotkami poděkuje dárci a jeho rodině. Dceru nafotil jako hrdinku, která se se strastmi ostudu statečně "poprala".

Michal Jančařík
Aktualizováno 9.11. 2016 14:13
nemůže chodit!

Michale, bojuj! Jančařík má po transplantaci vážné komplikace

Oblíbený moderátor Počasí Michal Jančařík nedávno absolvoval transplantaci ledviny. Po náročném životním období a vážných problémech, kdy se Michalova ledvina mnohonásobně zvětšila a letos v létě praskla, přišla dobrá zpráva v podobě transplantace. Tři dny na to se ale bohužel dostavily komplikace.

světový den srdce

Selhání srdce zabije polovinu Čechů, transplantace zachraňují

Nemoci srdce a cév stojí za polovinou všech úmrtí u nás. Kardiovaskulární onemocnění, jako třeba infarkt nebo selhání srdce, zabijí ročně 50 tisíc Čechů. Světový den srdce připadá právě na dnešek. Transplantací tohoto orgánu se u nás ročně podaří prodloužit život desítkám pacientů.

Michal Jančařík
Aktualizováno 21.9. 2016 15:16
Zdravotní problémy

Michalu Jančaříkovi praskla ledvina, přesto se nevzdává!

Oblíbený moderátor počasí Michal Jančařík prochází náročným životním obdobím. Vážné problémy s ledvinami stále neberou konce, Michal netrpělivě čeká na transplantaci. Přesto se do budoucnosti dívá s nadějí.

Inspirativní příběh

Oheň znetvořil hasiči obličej, děti se ho bály. Dnes vypadá dobře!

Odvážný hasič zachránil ženu z hořícího domu, přišel u toho ale o uši, víčka, rty i kus nosu. Jeho děti se ho bály, lidé na ulici zase nemohli odtrhnout oči. Před rokem podstoupil rozsáhlou operaci a teď popsal, jak se mu s novou tváří žije.