Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dojemné setkání
11.11.
Úspěšná transplantace

Žena opět viděla mrtvého manžela. Potkala muže, který nosí jeho tvář

V americké Minnesotě se odehrálo naprosto unikátní a mimořádně emotivní setkání. Z jedné strany přišel muž, kterému tamní lékaři transplantovali tvář. A z druhé žena, která tuto tvář léta vídala na svém, dnes už zesnulém manželovi. Přestože oba měli ze schůzky obavy, jsou teď nadšení, že s ní souhlasili.

Selena Gomez podstoupila transplantaci.
aktualizováno 15.09.
kvůli nemoci

Slavná zpěvačka potřebovala ledvinu. Dostala ji od kamarádky

Populární zpěvačka Selena Gomez vyděsila své fanoušky, když na sociální sítě umístila fotografii z nemocnice. Kvůli vážné nemoci musela podstoupit transplantaci ledviny.

Unikátní operace v IKEMu - 3
aktualizováno 29.08.
záchrana života

Úspěch českých lékařů! Zároveň transplantovali muži srdce i játra

Lékaři z pražského IKEMu oznámili, že poprvé v České republice transplantovali srdce a zároveň i játra od jednoho dárce. Pacienta ohrožovalo srdeční selhání a cirhóza jater.

Prásk.tv píše:

Selena Gomez - 4
čtěte o tématu transplantace na Prásk.tv
Obchodní sdělení

O prodlouženém víkendu vyrazte do plzeňské Techmanie

Víte, z čeho se skládá naše atmosféra? Nová zábavná science show s pokusy vám to ukáže.

Novorozenec - 3
27.08.
Dojemný příběh

Kojenec z Košic zachránil život českému miminku! Má jeho srdce

Srdce teprve desetidenního miminka ze slovenských Košic, které bohužel zemřelo, zachránilo život tříměsíčnímu synovi české matky a italského otce. Ten po narození kvůli vážné srdeční vadě neopustil brány nemocnice. Teď se rodiče mohou konečně těšit, že si chlapečka odvedou domů.

Michal Jančařík
aktualizováno 29.04.
video velký pokrok

Je to bojovník! Jančařík se rychle zotavuje, už řídí auto! ROZHOVOR

Je neskutečně emotivní a inspirativní, jak se oblíbený moderátor počasí Michal Jančařík dokázal poprat s těžkými výzvami, které mu život připravil. Dál bojuje v rehabilitačním ústavu, aby se mohl postavit na nohy a dělá obrovské pokroky. Dokonce opět řídí auto! Přiznal však, že jsou věci, které musel přehodnotit.

1989164
19.04.

VÍKEND: Lékařský zázrak pro Lukáše

Chirurgie se považuje za královnu medicíny a jednu z jejích vůbec nejnáročnějších disciplín představuje transplantace plic. Ta se u nás provádí na jediném místě - ve Fakultní nemocnici Motol.

David Rockefeller
20.03.
Dlouhověký filantrop

Zemřel bankéř David Rockefeller. Bylo mu 101 let

Ve 101 letech zemřel David Rockefeller, úspěšný americký bankéř, filantrop a prezidentský poradce. Podle tiskového mluvčího skonal ve spánku ve svém domě v New Yorku.

Operace
aktualizováno 14.02.
Zdravotní bilance

Čeští lékaři transplantují jako o závod, nejčastěji ledviny

Čeští lékaři loni transplantovali 808 orgánů, což je druhý nejvyšší počet za posledních 10 let. Aktuální statistiky dnes zveřejnilo Koordinační středisko transplantací.

Malá Sophie dostala k Vánocům nové srdce - 2
aktualizováno 08.01.
Šťastný konec

Zázrak na poslední chvíli: Sophie dostala k Vánocům nové srdíčko

Malá Sophie Maxwellová potřebovala nové srdce. Její rodiče se to dozvěděli na Vánoce v roce 2015. Rok uběhl a vhodný dárce se nenašel. Doktoři dokonce navrhovali po zdravotních komplikacích odpojit Sophii od přístrojů a ukončit léčbu. 11 dní poté se ale naštěstí vhodné srdce přeci jen našlo. Dnes má tříletá holčička za sebou úspěšnou transplantaci.

Dívka je hrdá na jizvy po transplantaci - 4
aktualizováno 21.11.
galerie hrdá na jizvy

Holčičku po transplantaci nafotil táta jako superhrdinku

Vážná nemoc ovlivnila život čtyřleté holčičce z Austrálie. Dívenka musela podstoupit transplantaci jater už v sedmi měsících. Na těle jí ale zůstaly viditelné jizvy. Její otec se rozhodl, že fotkami poděkuje dárci a jeho rodině. Dceru nafotil jako hrdinku, která se se strastmi ostudu statečně "poprala".