Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Operace
aktualizováno včera 13:17
Znovu mužem

První transplantace penisu! Voják dostal orgán mrtvého dárce

Američtí chirurgové v Baltimoru slaví obrovský úspěch. Vůbec poprvé se podařila transplantace mužského přirození. Lékaři ji provedli válečnému veteránovi, který o pohlavní orgány a obě nohy přišel ve válce v Afghánistánu. Identitu pacienta, jehož rekonvalescence probíhá dobře, doktoři nezveřejnili.

Muž po druhé transplantaci obličeje
23.04.
pokroková operace

Muž má už třetí obličej, bez tváře musel žít dlouhé měsíce

Francouzským lékařům se podařila průlomová operace, jednomu muži už podruhé transplantovali obličej. Operovaný muž, který jako první podstoupil dvě obličejové transplantace, se po třech měsících stále zotavuje v nemocnici, dle svých slov se cítí dobře.

Operace
16.03.
Zázračná metoda

Unikátní operace ledvin: Takhle zachraňují pacienty bez naděje!

Netradiční operační výkon zachraňuje některé pacienty s nemocnými ledvinami před dialýzou. Tzv. autotransplantace ledvin je metoda, při které lékaři pacientovi vyjmou ledvinu, mimo tělo ji ošetří a pak ji vrátí zpátky. Tento náročný úkon se u nás provádí jen výjimečně.

Prásk.tv píše:

Malin Stenberg - 1
čtěte o tématu transplantace na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlení se prodraží. Nečekejte, až se sazby ještě zvýší

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Simon Louis a Mary Emmanuelle - 1
aktualizováno 13.02.
Srdci neporučíš

Daroval kamarádce ledvinu, pak ji požádal o ruku. Reakce ho zdrtila

Ani dar života nezajistil muži lásku vysněné ženy. Simon daroval kamarádce Mary, do které je zamilovaný, ledvinu. Poté se rozhodl požádat ji o ruku. I přesto, že je mu do smrti zavázána, odmítla. Jejich přátelství ale trvá dál.

Nadace Dobrý anděl - Marek
09.12.
Dobrý anděl

Marečkovi (10) selhala játra. Popsal, jak bojoval o život

Jen každé čtvrté dítě z deseti má šanci na přežití, pokud u něj dojde k nečekanému selhání jater. Štěstí v neštěstí měl i malý Marek, kterému se ze dne na den změnil život. Najednou se ocitl na listině čekatelů na orgán. Dárce se našel a Marek přežil, i jemu a jeho rodině pomáhá nadace Dobrý Anděl.

Novorozenec - 3
09.12.
úspěch v Americe

Lékařský úspěch: Žena se narodila bez dělohy. Porodila zdravé dítě

Ženy, které se narodily bez dělohy, mají šanci na dítě. Zdravého potomka porodila v pátek Američanka, která podstoupila transplantaci dělohy. Tento zákrok už splnil sen o mateřství i matkám ve Švédsku. Transplantaci dělohy podstoupily i pacientky v Česku.

Lékaři z IKEMu voperovali muži umělé srdce
aktualizováno 30.11.
unikátní transplantace

Lékaři z IKEMu voperovali muži umělé srdce. Zachránili mu život

Lékaři z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny voperovali pacientovi umělé srdce. Jsou třetí na světě, kteří použili srdeční náhradu u pacienta.

Dojemné setkání
11.11.
Úspěšná transplantace

Žena opět viděla mrtvého manžela. Potkala muže, který nosí jeho tvář

V americké Minnesotě se odehrálo naprosto unikátní a mimořádně emotivní setkání. Z jedné strany přišel muž, kterému tamní lékaři transplantovali tvář. A z druhé žena, která tuto tvář léta vídala na svém, dnes už zesnulém manželovi. Přestože oba měli ze schůzky obavy, jsou teď nadšení, že s ní souhlasili.

Selena Gomez podstoupila transplantaci.
aktualizováno 15.09.
kvůli nemoci

Slavná zpěvačka potřebovala ledvinu. Dostala ji od kamarádky

Populární zpěvačka Selena Gomez vyděsila své fanoušky, když na sociální sítě umístila fotografii z nemocnice. Kvůli vážné nemoci musela podstoupit transplantaci ledviny.

Unikátní operace v IKEMu - 3
aktualizováno 29.08.
záchrana života

Úspěch českých lékařů! Zároveň transplantovali muži srdce i játra

Lékaři z pražského IKEMu oznámili, že poprvé v České republice transplantovali srdce a zároveň i játra od jednoho dárce. Pacienta ohrožovalo srdeční selhání a cirhóza jater.