Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nadace Dobrý anděl - Marek
09.12.
Dobrý anděl

Marečkovi (10) selhala játra. Popsal, jak bojoval o život

Jen každé čtvrté dítě z deseti má šanci na přežití, pokud u něj dojde k nečekanému selhání jater. Štěstí v neštěstí měl i malý Marek, kterému se ze dne na den změnil život. Najednou se ocitl na listině čekatelů na orgán. Dárce se našel a Marek přežil, i jemu a jeho rodině pomáhá nadace Dobrý Anděl.

Novorozenec - 3
09.12.
úspěch v Americe

Lékařský úspěch: Žena se narodila bez dělohy. Porodila zdravé dítě

Ženy, které se narodily bez dělohy, mají šanci na dítě. Zdravého potomka porodila v pátek Američanka, která podstoupila transplantaci dělohy. Tento zákrok už splnil sen o mateřství i matkám ve Švédsku. Transplantaci dělohy podstoupily i pacientky v Česku.

Lékaři z IKEMu voperovali muži umělé srdce
aktualizováno 30.11.
unikátní transplantace

Lékaři z IKEMu voperovali muži umělé srdce. Zachránili mu život

Lékaři z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny voperovali pacientovi umělé srdce. Jsou třetí na světě, kteří použili srdeční náhradu u pacienta.

Prásk.tv píše:

Selena Gomez - 4
čtěte o tématu transplantace na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Dojemné setkání
11.11.
Úspěšná transplantace

Žena opět viděla mrtvého manžela. Potkala muže, který nosí jeho tvář

V americké Minnesotě se odehrálo naprosto unikátní a mimořádně emotivní setkání. Z jedné strany přišel muž, kterému tamní lékaři transplantovali tvář. A z druhé žena, která tuto tvář léta vídala na svém, dnes už zesnulém manželovi. Přestože oba měli ze schůzky obavy, jsou teď nadšení, že s ní souhlasili.

Selena Gomez podstoupila transplantaci.
aktualizováno 15.09.
kvůli nemoci

Slavná zpěvačka potřebovala ledvinu. Dostala ji od kamarádky

Populární zpěvačka Selena Gomez vyděsila své fanoušky, když na sociální sítě umístila fotografii z nemocnice. Kvůli vážné nemoci musela podstoupit transplantaci ledviny.

Unikátní operace v IKEMu - 3
aktualizováno 29.08.
záchrana života

Úspěch českých lékařů! Zároveň transplantovali muži srdce i játra

Lékaři z pražského IKEMu oznámili, že poprvé v České republice transplantovali srdce a zároveň i játra od jednoho dárce. Pacienta ohrožovalo srdeční selhání a cirhóza jater.

Novorozenec - 3
27.08.
Dojemný příběh

Kojenec z Košic zachránil život českému miminku! Má jeho srdce

Srdce teprve desetidenního miminka ze slovenských Košic, které bohužel zemřelo, zachránilo život tříměsíčnímu synovi české matky a italského otce. Ten po narození kvůli vážné srdeční vadě neopustil brány nemocnice. Teď se rodiče mohou konečně těšit, že si chlapečka odvedou domů.

Michal Jančařík
aktualizováno 29.04.
video velký pokrok

Je to bojovník! Jančařík se rychle zotavuje, už řídí auto! ROZHOVOR

Je neskutečně emotivní a inspirativní, jak se oblíbený moderátor počasí Michal Jančařík dokázal poprat s těžkými výzvami, které mu život připravil. Dál bojuje v rehabilitačním ústavu, aby se mohl postavit na nohy a dělá obrovské pokroky. Dokonce opět řídí auto! Přiznal však, že jsou věci, které musel přehodnotit.

1989164
19.04.

VÍKEND: Lékařský zázrak pro Lukáše

Chirurgie se považuje za královnu medicíny a jednu z jejích vůbec nejnáročnějších disciplín představuje transplantace plic. Ta se u nás provádí na jediném místě - ve Fakultní nemocnici Motol.

David Rockefeller
20.03.
Dlouhověký filantrop

Zemřel bankéř David Rockefeller. Bylo mu 101 let

Ve 101 letech zemřel David Rockefeller, úspěšný americký bankéř, filantrop a prezidentský poradce. Podle tiskového mluvčího skonal ve spánku ve svém domě v New Yorku.