Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Michal Jančařík oslavil narozeniny
10.07.
zdravotní potíže

První slova od operace: Jančařík oslavil narozeniny, jak se teď cítí?

Moderátor Michal Jančařík oslavil 43. narozeniny a nyní se doma zotavuje po náročné operaci. Při ní mu lékaři odebrali i druhou ledvinu, tu první mu museli transplantovat před dvěma lety. Jak se cítí a kdy se na něj můžete těšit na obrazovce?

Nova stars s Michalem Jančaříkem - 1
aktualizováno 03.07.
držíme palce!

Další rána pro Jančaříka! Musel na operaci, přišel o druhou ledvinu

Oblíbený moderátor Michal Jančařík (42) musel na další operaci. Během té mu odebrali i druhou ledvinu, tu první mu transplantovali před dvěma lety. Kvůli pooperačním komplikacím skončil tehdy na vozíku.

Žena si nechala udělat vagínu z ryby
02.06.
všechno funguje

Žena se narodila bez vaginy. Nechala si ji udělat z ryby

Třiadvacetiletá Jucilene Marinhová se narodila s vrozenou vývojovou vadou, jíž charakterizuje zakrnění nebo úplná absence dělohy, částečně i pochvy a vejcovodů. Do její intimní oblasti byla operativně vložena genitální forma vytvořená kůží z Tilápie. Rybí kůže se absorbovala do těla a přeměnila se na tkáň, která prochází vaginálním traktem. Po třech týdnech v nemocnici mohla mít konečně poprvé sex.

Prásk.tv píše:

Malin Stenberg - 1
čtěte o tématu transplantace na Prásk.tv
Operace
aktualizováno 24.04.
Znovu mužem

První transplantace penisu! Voják dostal orgán mrtvého dárce

Američtí chirurgové v Baltimoru slaví obrovský úspěch. Vůbec poprvé se podařila transplantace mužského přirození. Lékaři ji provedli válečnému veteránovi, který o pohlavní orgány a obě nohy přišel ve válce v Afghánistánu. Identitu pacienta, jehož rekonvalescence probíhá dobře, doktoři nezveřejnili.

Muž po druhé transplantaci obličeje
23.04.
pokroková operace

Muž má už třetí obličej, bez tváře musel žít dlouhé měsíce

Francouzským lékařům se podařila průlomová operace, jednomu muži už podruhé transplantovali obličej. Operovaný muž, který jako první podstoupil dvě obličejové transplantace, se po třech měsících stále zotavuje v nemocnici, dle svých slov se cítí dobře.

Operace
16.03.
Zázračná metoda

Unikátní operace ledvin: Takhle zachraňují pacienty bez naděje!

Netradiční operační výkon zachraňuje některé pacienty s nemocnými ledvinami před dialýzou. Tzv. autotransplantace ledvin je metoda, při které lékaři pacientovi vyjmou ledvinu, mimo tělo ji ošetří a pak ji vrátí zpátky. Tento náročný úkon se u nás provádí jen výjimečně.

Simon Louis a Mary Emmanuelle - 1
aktualizováno 13.02.
Srdci neporučíš

Daroval kamarádce ledvinu, pak ji požádal o ruku. Reakce ho zdrtila

Ani dar života nezajistil muži lásku vysněné ženy. Simon daroval kamarádce Mary, do které je zamilovaný, ledvinu. Poté se rozhodl požádat ji o ruku. I přesto, že je mu do smrti zavázána, odmítla. Jejich přátelství ale trvá dál.

Nadace Dobrý anděl - Marek
09.12.
Dobrý anděl

Marečkovi (10) selhala játra. Popsal, jak bojoval o život

Jen každé čtvrté dítě z deseti má šanci na přežití, pokud u něj dojde k nečekanému selhání jater. Štěstí v neštěstí měl i malý Marek, kterému se ze dne na den změnil život. Najednou se ocitl na listině čekatelů na orgán. Dárce se našel a Marek přežil, i jemu a jeho rodině pomáhá nadace Dobrý Anděl.

Novorozenec - 3
09.12.
úspěch v Americe

Lékařský úspěch: Žena se narodila bez dělohy. Porodila zdravé dítě

Ženy, které se narodily bez dělohy, mají šanci na dítě. Zdravého potomka porodila v pátek Američanka, která podstoupila transplantaci dělohy. Tento zákrok už splnil sen o mateřství i matkám ve Švédsku. Transplantaci dělohy podstoupily i pacientky v Česku.

Lékaři z IKEMu voperovali muži umělé srdce
aktualizováno 30.11.
unikátní transplantace

Lékaři z IKEMu voperovali muži umělé srdce. Zachránili mu život

Lékaři z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny voperovali pacientovi umělé srdce. Jsou třetí na světě, kteří použili srdeční náhradu u pacienta.