Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Hasič Michal onemocněl vzácnou nemocí
aktualizováno 27.11.
Dojemný příběh

Hasič Michal vážně onemocněl. Po roce a půl se stal malý zázrak

Rozhodl se pomáhat jiným, práci mu ale před více než rokem znemožnila závažná nemoc. Díky tansplantaci kostní dřeně se 24letý hasič Michal z Mostu po 470 dnech konečně vrátil zpátky do práce.

Úmrtnost - 1
24.09.
Hororové následky

Pacienti dostali orgány od jedné dárkyně. Čtyři z nich zemřeli!

Lékaře šokoval případ úmrtí čtyř pacientů, kteří od jedné ženy přijali orgány. Dárkyně zemřela na mrtvici, měla ale také rakovinu. Čtyři z pěti lidí, kteří dostali její ledviny, plíce, játra a srdce zákeřné nemoci podlehli.

Transplantace ledviny v IKEM
06.09.
řetězová výměna

Unikátní transplantace v IKEM: Zapojili i 3D tiskárnu a policisty

Lékaři z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) se zapojili do unikátní mezistátní párové troj-výměny ledvin od žijících dárců s otevřeným koncem. Jeden orgán putoval do Rakouska, odkud naopak ledvina přišla zpátky do IKEM. Aby svým kolegům ve Vídni usnadnili práci, poslali jim vůbec poprvé týden před operací 3D model orgánu, který měli transplantovat.

Prásk.tv píše:

Miminko
čtěte o tématu transplantace na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Katie Stubblefield - 5
20.08.
chtěla se zabít

Dostala druhou šanci! Kráska se střelila do obličeje, už má nový

Před lety byla tak zoufalá, že se rozhodla zabít. Katie Stubblefieldová (21) popadla loveckou pušku a střelila se přímo do obličeje. Lékaři dívku ale navzdory strašlivému poranění dokázali zachránit. Dostala tak druhou šanci a nakonec i novou tvář. Rodiče po transplantaci doufají, že se dcera nové příležitosti chopí.

Michal Jančařík oslavil narozeniny
10.07.
zdravotní potíže

První slova od operace: Jančařík oslavil narozeniny, jak se teď cítí?

Moderátor Michal Jančařík oslavil 43. narozeniny a nyní se doma zotavuje po náročné operaci. Při ní mu lékaři odebrali i druhou ledvinu, tu první mu museli transplantovat před dvěma lety. Jak se cítí a kdy se na něj můžete těšit na obrazovce?

Nova stars s Michalem Jančaříkem - 1
aktualizováno 03.07.
držíme palce!

Další rána pro Jančaříka! Musel na operaci, přišel o druhou ledvinu

Oblíbený moderátor Michal Jančařík (42) musel na další operaci. Během té mu odebrali i druhou ledvinu, tu první mu transplantovali před dvěma lety. Kvůli pooperačním komplikacím skončil tehdy na vozíku.

Žena si nechala udělat vagínu z ryby
02.06.
všechno funguje

Žena se narodila bez vaginy. Nechala si ji udělat z ryby

Třiadvacetiletá Jucilene Marinhová se narodila s vrozenou vývojovou vadou, jíž charakterizuje zakrnění nebo úplná absence dělohy, částečně i pochvy a vejcovodů. Do její intimní oblasti byla operativně vložena genitální forma vytvořená kůží z Tilápie. Rybí kůže se absorbovala do těla a přeměnila se na tkáň, která prochází vaginálním traktem. Po třech týdnech v nemocnici mohla mít konečně poprvé sex.

Operace
aktualizováno 24.04.
Znovu mužem

První transplantace penisu! Voják dostal orgán mrtvého dárce

Američtí chirurgové v Baltimoru slaví obrovský úspěch. Vůbec poprvé se podařila transplantace mužského přirození. Lékaři ji provedli válečnému veteránovi, který o pohlavní orgány a obě nohy přišel ve válce v Afghánistánu. Identitu pacienta, jehož rekonvalescence probíhá dobře, doktoři nezveřejnili.

Muž po druhé transplantaci obličeje
23.04.
pokroková operace

Muž má už třetí obličej, bez tváře musel žít dlouhé měsíce

Francouzským lékařům se podařila průlomová operace, jednomu muži už podruhé transplantovali obličej. Operovaný muž, který jako první podstoupil dvě obličejové transplantace, se po třech měsících stále zotavuje v nemocnici, dle svých slov se cítí dobře.

Operace
16.03.
Zázračná metoda

Unikátní operace ledvin: Takhle zachraňují pacienty bez naděje!

Netradiční operační výkon zachraňuje některé pacienty s nemocnými ledvinami před dialýzou. Tzv. autotransplantace ledvin je metoda, při které lékaři pacientovi vyjmou ledvinu, mimo tělo ji ošetří a pak ji vrátí zpátky. Tento náročný úkon se u nás provádí jen výjimečně.