Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Léky
aktualizováno 07.12.
Zapeklitý problém

Budou léky bez doplatku vždy k mání? Rozhodne soud

Léky bez doplatku hledají někteří pacienti marně. Ne vždy je totiž v lékárnách právě ten, který má plně hradit pojišťovna, dostupný. Pacient tak musí sáhnout po jiném, za který už ovšem zaplatí.

Kouřící komín
aktualizováno 02.10.
návod, co dělat

Vadí vám kouř z komína souseda? Můžete chtít i náhradu škody!

Obtěžování kouřem z komína je možné řešit kromě stížnosti na obecním úřadě také soudní cestou. Podle právníků je však tato cesta zdlouhavější. Stěžovatel by ale měl v obou případech pořídit důkazy o sousedově jednání. Může se tak dočkat i náhrady škody.

Chůva
21.09.
skrytá kamera

Chůva brutálně týrala miminko. Obvinili ji z pokusu o vraždu

Dětská chůva v Namibii čelí obvinění z pokusu o vraždu devítiměsíčního dítěte. Na šokujících záběrech ze skryté kamery je patrné, jak chůva surově hodí batole do dětské postýlky a jde pryč.

Prásk.tv píše:

Žena u počítače - Ilustrační foto
čtěte o tématu žaloba na Prásk.tv
Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Viktor Orbán a Robert Fico
aktualizováno 06.09.
Žaloba na kvóty

Soud: Uprchlické kvóty jsou v pořádku. Slováci a Maďaři zuří

Evropský soudní dvůr dnes v plném rozsahu zamítl žalobu, kterou Slovensko a Maďarsko napadly unijní systém přerozdělování žadatelů o azyl z Itálie a Řecka podle kvót.

Opencard
16.08.
Obří zakázka

Kauza Opencard míří do ztracena. Politici nejspíš trestu uniknou

Kauza elektronické kartičky Opencard, která se v průběhu let stala synonymem pro zpackaný, předražený a velmi podezřelý projekt, míří do ztracena. Praha se náhrady škody nedočká, politici trestu uniknou.

Puška
09.08.
ohrožení země?

ČR podala žalobu na směrnici o zbraních! Má strach o bezpečnost

Česko ve středu podalo k Soudnímu dvoru EU žalobu na evropskou směrnici o zbraních. Požaduje její zneplatnění a s žalobou podala také návrh na odklad účinnosti směrnice, kterou by měly členské státy EU zavést do svých právních řádů nejpozději do poloviny září 2018.

Milan Chovanec s opakovačkou Winchester
aktualizováno 14.06.

Česko žaluje EU, ministrům se nelíbí omezování držení zbraní

Česko podá do poloviny srpna žalobu na evropskou směrnici o zbraních, rozhodla dnes vláda. Normu považuje za diskriminační, uvedl na twitteru ministr vnitra Milan Chovanec.

Plačící chlapec
08.06.
tragédie v nitře

Šokující smrt v nemocnici: Sebík (†3) umíral, nikdo si toho nevšiml

Obrovskou bolest prožívají rodiče tříletého Sebastiana, který v lednu nečekaně zemřel v nitranské nemocnici. Podle nich se o malého chlapečka nikdo nezajímal, že něco není v pořádku, si sestry všimly, až když bylo pozdě.

Ubitý plameňák v Jihlavské zoo
03.05.
Skončí to u soudu?

Děti ubily plameňáka, rodiče slibovali vše splatit. Nedali nic!

Je to už téměř dva měsíce, co v jihlavské ZOO tři malí chlapci ubili jednoho plameňáka a dalšího zranili. Rodiče zatím i přes sliby škodu v řádech desítek tisíc nesplácejí. Zahrada už kvůli tomu předala kauzu právníkům a rodiny dostaly vyzvání k zaplacení. Pokud reagovat nebudou, celý incident skončí u soudu.

Učitelka
aktualizováno 28.03.
dočkala se spravedlnosti

Učitelku vyhodili za sexuální obtěžování. Soud jí dal za pravdu

Olomoucký okresní soud dnes vyhověl žalobě učitelky Vandy Fabiánové, kterou podala na Základní školu v Tršicích na Olomoucku, soudkyně označila její výpověď ze školy za neplatnou.