Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Michal Murín a Andrej Babiš
aktualizováno 15.03.
Michal Murín

Babiš oznámil odvolání šéfa GIBS. Podle opozice ji chce ovládnout

Premiér v demisi Andrej Babiš neprodleně zprostí služby šéfa Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Michala Murína. Babiš to oznámil na čtvrtečním jednání bezpečnostního výboru Poslanecké sněmovny. Část poslanců už předtím na protest opustila sám.

Andrej Babiš a Michal Murín
08.03.
Bezpečnostní výbor

Spor Babiše s Murínem: Chce, aby státní zástupci mluvili o GIBS

Premiér v demisi Andrej Babiš chce, aby státní zástupci promluvili na jednání bezpečnostního výboru Sněmovny. Ten se má za týden zabývat jeho sporem s ředitelem GIBS Michalem Murínem, o němž prohlásil, že k němu nechová důvěru. Inspekce předtím informovala, že premiér na šéfa GIBS vyvíjí nátlak, aby odstoupil.

Miloš Zeman a Jiří Ovčáček
aktualizováno 08.03.
protesty a rezignace

Zeman o Ondráčkovi: "Kdyby se omluvil, mohlo být vše vyřešené!"

Kdyby se poslanec Zdeněk Ondráček omluvil, vše mohlo být vyřešené. V reakci na včerejší rezignaci předsedy komise pro kontrolu GIBS to ve středu prohlásil prezident Miloš Zeman. Zvolení Ondráčka vyvolalo demonstrace asi 30 tisíc lidí.

Obchodní sdělení

Mototechna má novou značku, začíná prodávat veterány a investiční vozy

Zájem o historické vozy i youngtimery celosvětově roste a nejedna automobilka v poslední době oznámila svůj záměr prodávat továrně renovovaná klasická auta. Například německý Mercedes-Benz takové vozy prodává již delší dobu pod značkou All Time Stars. Českým zákazníkům začne klasická auta nově nabízet Mototechna Classic ze skupiny AURES Holdings, provozovatele sítě autocenter AAA AUTO.

Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček
aktualizováno 06.03.
Jednání sněmovny

Ondráček odstoupil z čela komise pro GIBS! "Útočí na mě," tvrdí

Komunista Zdeněk Ondráček odstoupil z čela komise pro kontrolu GIBS. Oznámil to na jednání Poslanecké sněmovny. Neodstupuje prý kvůli pondělním demonstracím tisícům lidí, ale proto, aby ochránil svou rodinu. Poslanecký klub ODS ještě předtím navrhl Ondráčkovo odvolání.

Zdeněk Ondráček
aktualizováno 06.03.
Jednání sněmovny

Odvolají dnes poslanci Ondráčka? Protestovat přišlo na 30 tisíc lidí!

Občanští demokraté v úterý ve Sněmovně navrhnou odvolání komunistického poslance Zdeňka Ondráčka z čela komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů. A mají velkou šanci na úspěch. Demonstrace, které se včera konaly v jedenácti českých městech, totiž přiměly některé politiky přehodnotit svůj postoj. Podle pořadatelů se jich účastnilo 30 tisíc lidí.

Oprátka
05.03.
vražda v olomouci

Šílená smrt: Muž strčil hlavu do oprátky. Věřil, že ho přítel odřízne!

Po téměř třech letech se podařilo policistům objasnit vraždu jednoho ze svých kolegů, která se stala začátkem roku 2015 v Olomouci. Původně to vypadalo, že si policista sáhnul na život sám, nakonec se ale ukázalo, že nezemřel vlastní rukou.

Demonstrace proti volbě komunisty Ondráčka
aktualizováno 06.03.
demonstrace

Proti Ondráčkovi protestovaly tisíce lidí! Pak dav zamířil na Hrad

Tisíce lidí se na pražském Václavském náměstí zúčastnily shromáždění, na kterém organizátoři sbírali podpisy na petici za volbu nového předsedy komise pro Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS). Po skončení demonstrace část davu zamířila na Pražský hrad.

Michal Horáček a Andrej Babiš
aktualizováno 05.03.
komise GIBS

Zrušte komunistickou stranu, vyzval Horáček Babiše! ANKETA

Zvolení Zdeňka Ondráčka na pozici předsedy Komise pro kontrolu GIBS vyvolalo velké spory a rozvířilo diskuzi o zrušení komunistické strany. Tu vyvolal Andrej Babiš otázkou, proč Občanské fórum nezrušilo stranu už po revoluci, Michal Horáček reagoval a vyzval premiéra k tomu, aby tak učinil nyní.

Zdeněk Ondráček a Andrej Babiš
aktualizováno 04.03.
Komunista v čele komise

Babiš: Jestli to neudělá nikdo jiný, navrhnu odvolání Ondráčka

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) chce navrhnout odvolání komunistického poslance Zdeňka Ondráčka z čela sněmovní komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Pokud to udělá někdo jiný, bude hlasovat pro. Babiš to dnes uvedl na svém facebooku. Upozornil také na páteční absence poslanců Demokratického bloku, kteří podle něj mohli Ondráčkovu zvolení zabránit. Babiš sám ale v pátek nehlasoval, z jednání Sněmovny se omluvil.

Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček
03.03.
Nepřišlo 39 poslanců

Politikům vadí zvolení Ondráčka. Přitom mu pomohli absencemi

Poslanecká sněmovna má za sebou jedno z prvních důležitých rozhodnutí. Za šéfa komise pro kontrolu GIBS zvolila Zdeňka Ondráčka - muže, který za socialismu zasahoval proti demonstrantům. Tohle rozhodnutí teď sice mnozí kritizují, ale přitom k němu vůbec nemuselo dojít. Celá pětina poslanců totiž na hlasování vůbec nedorazila. Přitom komunista Ondráček prošel o pouhé dva hlasy.