Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kevin Dahlgren
aktualizováno včera 11:17
výsledky vyšetřování

Vrah si vzal ve vězení život, podle GIBS mohl někdo porušit předpisy

Ve věznici Valdice začátkem tohoto roku zemřel čtyřnásobný vrah Kevin Dahlgren, který podle všeho spáchal sebevraždu. Okolnostmi úmrtí se zabývala také Generální inspekce bezpečnostních sborů, která zjistila, že v dané věci mohlo dojít k porušení interních předpisů, nikdo ze sloužících příslušníků vězeňské služby se ale nedopustil trestného činu.

Policie na místě činu - ilustrační foto
14.06.
Sebevražda

U Kutné Hory se zabil policista, jeho smrt vyšetřuje GIBS!

Kolem čtvrtečního poledne se u křižovatky Skalka u Kutné Hory objevilo velké množství policejních aut. Později odpoledne policisté přestali případ komentovat s tím, že už ho má na starosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

Michal Murín a Andrej Babiš
aktualizováno 08.06.
Uprázdněné místo

Do čela GIBS se zájemci nehrnou, Babiš vypíše druhé kolo výběru!

Premiér Andrej Babiš (ANO) vyhlásí druhé kolo výběrového řízení na pozici ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů, které je od začátku května volné po odchodu Michala Murína.

Obchodní sdělení

Vybavte se správně na letní cestování

Sbalit si kufr na dovolenou, to je kolikrát věda. Bez některých věcí se ale neobejdete.

Krásnou Míšu srazila autem policie v Praze!
aktualizováno 04.06.
Hrozí mu vězení

Policista, který srazil a zranil Míšu (21), si vyslechl obvinění!

Vyšetřovatel Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinil z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti policistu, který loni na podzim u Masarykova nádraží v Praze srazil a vážně zranil jednadvacetiletou Míšu. Hrozí mu několikaleté vězení.

Zadržený podezřelý z vraždy
aktualizováno 01.06.
zásah GIBS

Razie na Karlovarsku: 10 let starou vraždu měl spáchat policista!

Od brzkého rána zasahuje Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) v Karlovarském kraji. Posvíceno má na skupinu osob, která je podezřelá z deset let staré vraždy na Chebsku.

Policisté - ilustrační foto
17.05.
Hledají další oběti

Policista balil ženy na uniformu, lákal z nich peníze na sázení

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) stíhá pětatřicetiletého policistu z Prahy, který měl podle obvinění lákat pod různými záminkami z mladých žen peníze, které pak používal na hazardní hry. Podle inspekce takto přilepšoval své peněžence od roku 2013. GIBS teď hledá další oběti.

Ředitel Generální inspekce bezpečnostních sborů Michal Murín
aktualizováno 30.04.
murín skončil

Nového šéfa GIBS vybere komise. Funkce se zatím ujme Haderková

Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS) dočasně povede Lenka Haderková, která dosud působila na pozici vedoucí legislativního a právního oddělení inspekce. ČTK to řekl mluvčí GIBS Ivo Mitáček. Nového ředitele inspekce, který nahradí Michala Murína, bude vybírat nezávislá odborná komise. V pondělí o tom na jednání rozhodla vláda.

Pouta - ilustrační záběr
aktualizováno 25.04.
vyšetřování GIBS

Na Ukrajině zadrželi Čecha, má jít o bývalého vysokého důstojníka

Na Ukrajině byl v pondělí kvůli podezření z nezákonného použití technických prostředků zadržen muž z České republiky. Kyjevský soud dnes rozhodl, že bude propuštěn z cely předběžného zadržení po zaplacení kauce, která odpovídá zhruba 4500 eurům (asi 115.000 Kč). ČTK to řekla mluvčí českého ministerstva zahraničí Irena Valentová. Server Info.cz s odvoláním na důvěryhodné zdroje napsal, že zadrženým je bývalý vysoký důstojník někdejšího Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Luděk Vokál, kterého Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) podezírá z několika trestných činů.

Generální inspekce bezpečnostních sborů
20.04.
nedostatečná kontrola

Policista měl navést kolegu ke zfalšování spisu, vyšetřují ho

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) stíhá šéfa přestupkové agendy policejního ředitelství v Plzni. Podřízeného měl v dubnu loňského roku navést, aby zfalšoval záznam o silniční kontrole.

Jiří Mašek
aktualizováno 18.04.
jasná převaha

Komisi pro kontrolu GIBS povede Mašek. Piráti: ANO porušilo slib!

Sněmovní komisi pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) povede nominant hnutí ANO Jiří Mašek (ANO). Poslanci mu dali v dnešní tajné volbě přednost před Zuzanou Majerovou Zahradníkovou (ODS) a Mikulášem Ferjenčíkem (Piráti).