Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Pobodání
08.12.
tři na jednoho

Policista měl pobodat muže ve rvačce čtyř lidí. GIBS hledá svědky

Generální inspekce bezpečnostních sborů hledá svědky rvačky čtyř lidí, při níž měl policista pobodat jednoho z aktérů incidentu. Stalo se to v Mladé Boleslavi poblíž fotbalového stadionu. Inspekce zveřejnila video, na kterém jsou podle ní lidé, se kterými by potřebovala policie nutně mluvit.

Policista - drogy
aktualizováno 07.12.
plné doznání

Policista měl prodávat drogy a vynášet informace, přiznal se

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila policistu z Děčínska z toho, že prodával nebo zdarma poskytoval marihuanu a metamfetamin. Své známé také údajně informoval o činnosti policie, aby jim umožnil vyhnout se případnému postihu za páchané přestupky a trestné činy. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí GIBS Ivana Nguyenová. Muž se podle ní plně doznal.

Policisté - ilustrační foto
aktualizováno 20.11.
Smrt policisty

Policista zemřel vlastní rukou! Jeho tělo se našlo ve Frýdku-Místku

Vlastní rukou ukončil svůj život policista v úterý dopoledne ve Frýdku-Místku. Jeho tělo se našlo u vodní nádrže Olešná. Případ řeší moravskoslezští policisté.

Obchodní sdělení

Soutěž o 1+1 kompletní dioptrické brýle, které jinde nekoupíte a konzultaci odborníka

Vyberte si nové brýle v klidu domova a za pomoci vašich nejbližších. Kromě webu a kamenných prodejen můžete vybírat i doma. OptikDoDomu dodal již více než 100 tisíc brýlí a vy nyní můžete vyhrát 1+1 dioptrické brýle v rámci jednoduché soutěže.

Za zatarasení cesty motorkáři mu hrozí policistovi vězení
aktualizováno 09.10.
Řídil bez řidičáku

Policista zastavil motorkáře autem a čeká ho soud. Kolegové se bouří

Obvodní soud pro Prahu 8 bude zítra ráno soudit policistu Šimona Vaice. Policista před rokem zatarasil cestu motorkáři, který záměrně ujížděl dopravní hlídce. Muž, který měl několik zákazů řízení, skončil s těžkým zraněním v nemocnici. Policie ČR se proti obžalobě svého kolegy ostře ohradila.

GIBS - Ilustrační foto
aktualizováno 17.09.
Vyšetřování GIBS

Policisté měli z muže vymlátit přiznání, hrozí jim až osm let!

Inspektoři Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) stíhají dva policisty z Českých Budějovic kvůli tomu, že měli mučit dvaatřicetiletého Roma, který se pak přiznal k činům, které nespáchal.

Radim Dragoun a Andrej Babiš
29.08.
Do čela inspekce

GIBS povede žalobce Dragoun, schválila na jednání vláda

Vláda na svém dnešním jednání podpořila jmenování státního zástupce Radima Dragouna do čela Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Dragoun řekl novinářům, že premiér Andrej Babiš (ANO) by ho měl pravděpodobně jmenovat s účinností od 1. září.

Radim Dragoun
22.08.
Změna v čele inspekce

GIBS bude mít nového šéfa od 1. září. Do funkce nastoupí Dragoun

Od 1. září bude mít Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) nového ředitele. Poslance o tom na jednání bezpečnostního výboru informoval Radim Dragoun, který v červenci vyhrál výběrové řízení, aby nahradil Michala Murína.

Krásnou Míšu srazila autem policie v Praze!
aktualizováno 02.08.
Jel bez majáčků

Policista srazil Míšu, skončila v kómatu! GIBS navrhla obžalobu

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) navrhla obžalovat policistů, který loni na podzim v centru Prahy srazil 21letou Míšu. Dívka upadla do kómatu, podle matky má nevratně poškozený mozek. Muži zákona hrozí až čtyři roky vězení.

Radim Dragoun a Andrej Babiš
aktualizováno 31.07.
Výběrové řízení

Na místo šéfa GIBS chtělo 12 lidí. Babiš představil svého favorita

Premiér Andrej Babiš navrhne na pozici ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) šéfa Okresního státního zastupitelství v Lounech Radima Dragouna. Vzešel z výběrového řízení, do kterého se přihlásilo 12 lidí. Informovala o tom ČTK.

Kevin Dahlgren
aktualizováno 19.06.
výsledky vyšetřování

Vrah si vzal ve vězení život, podle GIBS mohl někdo porušit předpisy

Ve věznici Valdice začátkem tohoto roku zemřel čtyřnásobný vrah Kevin Dahlgren, který podle všeho spáchal sebevraždu. Okolnostmi úmrtí se zabývala také Generální inspekce bezpečnostních sborů, která zjistila, že v dané věci mohlo dojít k porušení interních předpisů, nikdo ze sloužících příslušníků vězeňské služby se ale nedopustil trestného činu.