Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Manželé měli unést podnikatele
aktualizováno 29.03.
únos a vydírání

Pistole u hlavy, stříkačka u krku: Muže měli nutit k podpisu směnky

Zlínský soud rozpletl neobvyklý případ únosu a vydírání podnikatele. Jaroslav Novotný, jeho manželka a tři najatí cizinci měli muže násilím přinutit k podepsání směnky na 376 milionů. Soudce je coby organizovanou zločineckou skupinu dnes odsoudil k dlouholetému vězení a vysokému peněžitému trestu.

Skupinu seniorů potrestal soud za únos
21.03.
požadovali výkupné

Za únos manželky podnikatele půjdou muži do vězení na 3 až 8 let

Na 3 až 8 let má jít do vězení čtveřice mužů, která předloni unesla manželku ústeckého podnikatele kvůli výkupnému. Soud mužům, udělil nepodmíněné tresty a strůjce únosu poslal do věznice se zvýšenou ostrahou.

Boko Haram
21.03.
radikální organizace

Vrazi z Boko Haram propustili 105 unesených dívek! Pět jich zemřelo

Radikální organizace Boko Haram propustila po měsíci držení na svobodu více než stovku dívek unesených z internátní školy v obci Dapchi na severovýchodě země. Ve středu o tom informovala agentura AFP. Pět dívek věznění nepřežilo, během zajetí zemřely.

Prásk.tv píše:

Opice ukradla novorozence - 1
čtěte o tématu únos na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Pozor na „fake news“ - v Německu kvalitní diesely rozhodně nezlevňují

Média jsou nyní plná informací o tom, že se hlavně Němci zbavují svých aut s turbodiesely kvůli přísnějším emisním normám a prodávají je klidně i pod cenou. Podle některých médií dosahují slevy na nové i ojeté vozy z koncernu VW dokonce až 40 %.

Muži obžalovaní z únosu
aktualizováno 13.03.
Nezvyklý případ

Únosci měli chtít milionové výkupné, teď jim hrozí 12 let

Ústecký krajský soud by mohl dnes odpoledne vynést rozsudek v případu čtyř mužů, kteří podle žalobce unesli ženu kvůli výkupnému. Pachatelé ve věku od 55 do 73 let se měli vydávat za policisty z protidrogového oddělení.

Pákistánský soud uložil za vraždu malé Zainab čtyři tresty smrti
18.02.
Ostře sledovaný proces

Muž dostal za znásilnění a vraždu dívenky čtyři tresty smrti!

I když Čechy zajímá Pákistán v poslední době kvůli osudu pašeračky drog Terezy H., místní obyvatele zvedl ze židlí jiný případ. A to vražda a znásilnění teprve šestileté Zainab Ansari. Její vrah Imran Ali si nyní vyslechl nemilosrdný rozsudek.

Možný vrah Dominika
10.02.
Únos a vražda

Otřesné detaily vraždy Dominika: Pachatel ho utopil v septiku

Policie už přesně zmapovala, co předcházelo vraždě jednadvacetiletého Dominika z Luštěnic na Mladoboleslavsku. O život jej měl připravit šestačtyřicetiletý známý, bývalý partner jeho přítelkyně. Vraždit měl proto, aby proti němu Dominik nemohl svědčit. Děsivé okolnosti případu odhalil v sobotním vydání deník MF Dnes.

Unesení bratři
aktualizováno 06.02.
promyšlený zločin

Spadla klec! Rodičům, kteří unesli své dva syny, hrozí 3 roky vězení

Slovenský soud vydal do České republiky rodiče, kteří loni v říjnu unesli své dvě děti z dětského centra ve Strakonicích. Oba jsou obviněni z únosu a hrozí jim až tříleté vězení.

Soud s Čechy unesenými v Libanonu
aktualizováno 30.01.
199 dní v zajetí

Češi unesení v Libanonu chtěli 40 milionů. Soud jejich žalobu zamítl

Čtyři Češi, které v roce 2015 unesli v Libanonu, se odškodného nedočkají. Po České republice přitom požadovali 40 milionů korun. Tvrdili, že stát jejich únosu mohl zabránit, ale selhal. Soud jejich žalobu zamítl.

Táta Dominika
aktualizováno 28.01.
rozhovor emotivní zpověď

Zoufalý táta o vrahovi Dominika: 'Utopil ho. Chtěl se zbavit svědka!'

Od chvíle, kdy se dozvěděl o vraždě Dominika (21), prožívá jeho otec obrovská muka. Přesto sebral odvahu a promluvil na kameru o tom, co se jeho synovi stalo.

Táta Dominika
aktualizováno 28.01.
dojemná slova

Vražda Dominika: Zdrcený otec poslal vzkaz lidem, kteří pomohli

Otec jednadvacetiletého Dominika, jehož tělo se ve čtvrtek našlo v opuštěném domě u Karlových Varů, děkuje všem za pomoc při pátrání po jeho synovi.