Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Solární bouře
13.03.
polární záře

Blíží se silná sluneční bouře! Tohle všechno může na Zemi způsobit

S blížícím se slunečním větrem očekávají vědci solární bouři, která by se měla objevit během středy a čtvrtka. Centrum pro kontrolu vesmírného počasí kvůli tomu vydalo varování před kolísáním proudu a možným poškozením satelitů. Na událost se připravují i milovníci noční oblohy, solární bouři bude provázet výrazná polární záře.

Erupce na Slunci
09.09.
polární záře

Šestá masivní erupce na Slunci: Všechny šly ze stejného místa

Slunce bombarduje zemi koronární hmotou a slunečním větrem, od pondělí zaznamenala NASA již šestou erupci z jediného místa. Národní úřad ve spojitosti s erupcemi vyhlásil varování před sluneční bouří, které trvá až do sobotní půlnoci. Pozorovatelé noční oblohy si mnou ruce, solární vítr se totiž na Zemi projevuje v podobě polární záře.

Polární záře, pozdrav z ISS
aktualizováno 07.09.
vesmírné počasí

Největší erupce na Slunci za 12 let způsobí unikátní jev na obloze

Slunce se ve středu pořádně ozvalo, na jeho povrchu NASA zaznamenala dvě ohromné erupce. Sluneční vítr vytvořil na severu Země polární záři, která byla vidět z ohromného množství míst na naší planetě. Jednalo se o nejsilnější zaznamenanou erupci za posledních 12 let.

Prásk.tv píše:

Michal David - 1
čtěte o tématu slunce na Prásk.tv
Obchodní sdělení

SOUTĚŽ + matrace s 54% slevou od Matrace za hubičku.cz

Slevové akce a výprodeje už nejsou jen výsadou supermarketů a obchodů s oblečením.

Mrtvé velryby na britském pobřeží
06.09.
hromadné vymírání

Proč velryby často končí a hynou na plážích? Vědci mají odpověď

Záhadná úmrtí velryb a dalších kytovců, kdy jich v jediné chvíli na plážích uvíznou někdy i desítky, mátla lidi po celém světě. Spekulovalo se o celé řadě příčin, co ale vedlo zvířata k sebevražedným plavbám, se dlouho zjistit nepodařilo, nyní ale přišli vědci s teorií, podle které matou kytovce sluneční bouře. Ty se u nás projevují ve formě polární záře a výrazně narušují magnetické pole Země.

Obří skvrna na slunci
04.09.
magnetické vlny

Na slunci se objevila obří černá skvrna. Co znamená pro lidstvo?

Obří černá skvrna, která se objevila na slunci je viditelná i pouhým okem, pochopitelně za použití bezpečného filtru. Můžete ji pozorovat přes svářečskou kuklu s filtrem o minimálně třinácti stupních nebo zamířit na nejbližší hvězdárnu. Co však tento úkaz znamená pro planetu Zemi a její obyvatele?

Počasí
aktualizováno 28.08.
týdenní předpověď

Poslední týden prázdnin prosvítí slunce, čeká nás tropická třicítka

Čeká nás slunečný týden, který se pokazí až před víkendem, kdy by se zejména na severozápadě Česka měly objevit srážky, varuje Český hydrometeorologický ústáv (ČHMÚ). Během týdne vystoupají teploty nad tropickou třicítku, v pátek by mohlo být až 33 °C.

Donald Trump sleduje zatmění Slunce s manželkou a synem
aktualizováno 21.08.
vesmírné divadlo

Úplné zatmění Slunce okouzlilo svět! Díval se i Trump s rodinou

Celý svět očekával s napětím úžasnou kosmickou podívanou. Štěstí vidět úplné zatmění Slunce se sice naskytl lidem, kteří jsou na americkém kontinentu, jedinečnou událost ale mohli lidé díky moderním technologiím živě sledovat z celého světa

Dijanelle Fowlerová s dcerkou
aktualizováno 19.07.
pekelné vedro

Dítě pomalu umíralo v rozpáleném autě, matka byla u kadeřníka!

Matka z americké Georgie měla podle policie nechat své dítě (†1) pomalu umírat v rozpáleném autě, zatímco si nechávala dělat účes v kadeřnictví. Za smrt své dcerky si vyslechla obvinění z vraždy druhého stupně, uvádí portál Mirror.

Obří erupce na Slunci
02.07.
Sluneční erupce

VIDEO: Vědci zaznamenali gigantickou erupci na Slunci

Bez Slunce, které nám dává teplo a světlo, bychom tu nikdy nebyli. I tak ale naše hvězda představuje ohromné nebezpečí například v podobě slunečních erupcí, které mají výrazný vliv na místní vesmírné počasí. Přímý zásah Země silným výronem koronární hmoty by byl katastrofální. Jeden ze silnějších výronů zaznamenali vědci minulé pondělí.

Slunce
27.06.
Příprava na léto

Bydlení na léto! Takhle ochráníte svůj byt před úmorným vedrem!

S nástupem letních měsíců přichází někdy i úmorné teplo, nepříjemný hmyz a naštěstí i dovolená, na kterou se všichni po celý rok těšíme. V naší rubrice vám proto přinášíme 5 praktických tipů, jak se vyrovnat se svítícím sluncem do bytu, se zákeřným hmyzem, který nás otravuje celou noc, nebo jak zabezpečit svůj dům/byt před zloději, když odjíždíme na vysněnou dovolenou.