Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nehoda sexuologa Weisse
29.05.
smrtelná nehoda

Sexuolog Weiss znovu u soudu: Pozůstalí po něm chtějí 20 milionů

U okresního soudu v Pelhřimově se dnes opět začala projednávat tragická nehoda, kterou způsobil známý sexuolog Petr Weiss. Předloni na podzim naboural ve vysoké rychlosti protijedoucí auto, v jehož troskách zemřeli dva lidé.

Obrněný transportér
aktualizováno 29.05.
likvidační pokuta

Voják při cvičení trefil jiného obrněnce. Má zaplatit 2 miliony

Více než dva miliony korun chce po veliteli obrněného transportéru zaplatit stát. Během cvičení v roce 2016 zasáhlo jeho vozidlo střelou jiné vozidlo, zraněni byli dva vojáci.

Zdravotní sestra Věra Marešová chce od státu vysoké odškodné
24.05.
Požaduje miliony

Nevinná zdravotní sestra u soudu popsala, jak jí stíhání zničilo život

U obvodního soudu pro Prahu 2 ve čtvrtek promluvila zdravotní sestra Věra Marešová, kterou soudy zprostily obžaloby z vražd několika pacientů. Žena popsala, jak jí vleklá kauza zničila život. Po státu požaduje miliony korun jako odškodné.

Prásk.tv píše:

Letadlo British Airways
čtěte o tématu odškodnění na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Objevte nepoznané končiny Řecka

Řecké ostrovy zná každý. My Vás ale nyní vezmeme na řeckou pevninu, na místo méně známé, ale o to krásnější…

Očkování dětí
aktualizováno 19.04.
Povinná vakcinace

Odškodnění za očkování: Ministr slibuje peníze dětem s následky

Ministerstvo zdravotnictví navrhuje odškodnit lidi, kterým očkování přineslo zdravotní komplikace. V Česku je totiž vakcinace povinná. Podobný systém vyplácení náhrad funguje v USA či některých zemích Evropy.

Pád na náledí
18.01.
jak postupovat

Spadli jste na zmrzlém chodníku? Víme, jak žádat odškodné! NÁVOD

Pády a úrazy způsobené na zamrzlém chodníku nejsou bohužel v zimě výjimkou. Pokud se však lidé na ledu zraní nebo si pádem způsobí škodu na majetku, často nevědí jak postupovat, aby se domohli odškodného. Přečtěte si, jak zvýšit šance na jeho vyplacení. Základem je dostatek důkazů.

porodní asistentka dostala podmíněný trest
30.11.
Vleklá kauza

Soud přiznal porodní asistentce odškodné přes 700 tisíc!

Porodní asistentka Ivana Königsmarková má podle verdiktu Obvodního soudu pro Prahu 2 nárok na náhradu škody ve výši 721 tisíc korun za ušlý zisk. Žena přitom požadovala ještě 5 milionů i za nemajetkovou újmu. Rozhodnutí není pravomocné.

Sebastián
aktualizováno 23.11.
smutný osud

Nemocnice zavinila smrt chlapce! Zdrcená rodina obdrží 200 tisíc

Tragické úmrtí tříletého Sebastiána má na svědomí personál nitranské nemocnice. I když zničeným rodičům nic život jejich syna nevrátí, dostanou odškodné. Zatím nebyly vyvozeny žádné následky pro zaměstnance.

Zrušené turné: Lidé nedostali zpět své peníze
07.11.
Ledové království

Na peníze za zrušené představení čekají diváci marně, jde o miliony

Muzikálové turné Disneyho pohádky Ledové království skončilo v Česku skandálem. Zbyly tisíce rozzlobených lidí, kteří už 3 měsíce čekají na své peníze. Organizátoři přišli o licenci ve chvíli, kdy už bylo prodáno 15 tisíc lístků za zhruba 10 milionů korun. Lhůta, dokdy měli lidé peníze dostat zpátky, skončila v úterý. Dočkala se jen polovina.

Barvení vlasů
28.10.
Podivné nařízení

Dívka si kvůli škole musela barvit vlasy. Teď chce odškodné!

Osmnáctiletá dívka žaluje úřady a požaduje skoro půlmilionové odškodné za to, že ji ve škole opakovaně nutili barvit si vlasy na černo. Nelíbila se jim totiž přirozená barva dívčiných vlasů. Přitom nebyla nijak extravagantní.

Zpoždění letu
20.09.
vysoká kompenzace

Stovky Čechů zuří kvůli zrušeným letům! Mohou dostat až 15 tisíc

Letecká společnost Ryanair ruší až 50 letů denně. Důvod? Nedostatek pilotů. Dotklo se to o několika letů z Prahy a Brna. Zákazníkům může být pocitem zadostiučinění alespoň to, že mohou žádat o kompenzaci. V některých případech až o 15 tisíc korun.