Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kontroly na dušičky
13.11.
kontroly čoi

Prodejcům není nic svaté! Polovina šidila lidi i na Dušičky

Položit věnec nebo zapálit svíčku se na hroby svých příbuzných o Dušičkách vydávají tisíce lidí. Česká obchodní inspekce (ČOI) se proto zaměřila na květinářství a stánky u hřbitovů. V letošním roce inspektoři provedli sto kontrol a porušení zákona zjistili u padesáti z nich.

Duchové vojáků první světové války u svých hrobů - 6
10.11.
galerie první světová válka

Slzy se derou do očí: Na hřbitově "ožili" duchové mrtvých vojáků

Tisíce lidí zasáhly fotografie mladé ženy z Slimbridge na západě Anglie. Hřbitov vojáků z první světové války tu v posledních dnech obstoupily postavy „duchů“. Sochy připomínají muže padle v bojích před 100 lety.

Vyděšené dítě
aktualizováno 05.11.
věříte tomu?

Hrůzná pověra děsí mámy! Děti neberte na hřbitov, budete litovat

Máme za sebou dušičkový víkend a statisíce lidí se vydaly na hřbitov, aby si připomněly zesnulé. Některé maminky ale řešily dilema - říká se totiž, že malé děti by na hřbitovy chodit neměly. Jinak se stane něco zlého!

Prásk.tv píše:

Neberte děti na hřbitov - 1
čtěte o tématu hřbitov na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Víme, jak získat půjčku se sazbou hypotéky

Přijde vám, že spotřebitelské úvěry i hypotéky neustále zdražují? Uvažujete o půjčce na vybavení domácnosti, vzdělávání dětí nebo novou kuchyň, ale úroky se vám zdají příliš vysoké? Víme, jak najít výhodnou půjčku s úrokem hypotéky.

Hrob
01.11.
hrůzný zážitek

Žena se propadla do hrobu! Ze tmy ji zachránili hasiči z Litoměřic

Hrůzné setkání se záhrobím zažila v čase Dušiček starší žena z Litoměřicka. Na hřbitově se zřítila do hluboké hrobky, odkud ji museli zachránit hasiči. Skončila v nemocnici s lehkým zraněním.

Dušičky
01.11.
svátek zesnulých

Na kolik vás vyjdou Dušičky? Obchodníci prozradili, co letos letí

Blíží se dušičky a lidé už ve velkém nakupují svíčky a další předměty, kterými chtějí uctít památku zemřelých. Dekorace na hrobech a zaparkovaná auta ale lákají zloděje, a proto strážníci posilují hlídky v okolí hřbitovů.

Noutonický hřbitov - 10
aktualizováno 26.10.
Nárůst krádeží

Zloději se nezastaví před ničím! Z hrobů kradou svícny i květiny

Nadcházející víkend je posledním před svátkem zesnulých, který bude přesně za týden. Už teď jsou ale před Dušičkami zvýšené počty krádeží na hřbitovech. Lidé berou cokoli, co má nějakou cenu - většinou kytice, svícny nebo vázy.

Na hřbitově v Brně spadl na seniorku strom
25.10.
Může za to vítr

Na brněnském hřbitově spadl na seniorku strom! Je těžce zraněná

Záchranáři na jižní Moravě varují před silným větrem. Na brněnském ústředním hřbitově spadla odpoledne velká větev na seniorku a těžce ji zranila. Strom byl uvnitř shnilý.

Na výletě spadl na chlapce náhrobek. Dostane odškodné
02.10.
Skončil na vozíku

Na výletě spadl na chlapce náhrobek. Dostane skoro 9 milionů

Krajský soud v Brně přiznal odškodné téměř 9 milionů korun mladíkovi, na kterého na školním výletě spadl náhrobek. Soud přihlédl k tomu, že mladý sportovec kvůli zranění skončil na invalidním vozíku.

Záhada na hřbitově
aktualizováno 02.09.
fotky co se to děje?

Záhada na hřbitově ve Sluhách! Dějí se tam podivné věci

Obyvatelé Sluh na okraji Prahy nemají v posledních týdnech klidné spaní. Už měsíc se na tamějším hřbitově dějí podivné věci. Ty si neumí vysvětlit ani policisté.

Vandal poničil hřbitov na Olomoucku
aktualizováno 23.07.
bolevecký hřbitov

Vandal v Plzni poničil 20 hrobů. Strhal i fotografie zemřelých!

V noci ze soboty na neděli někdo poškodil hřbitov v plzeňské části Bolevec. Neznámý vandal tam zničil přes dvacet náhrobků. Strhnul i fotografie zesnulých. Věc nahlásili na policii místní obyvatelé.