Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dítě pije alkohol
26.06.
Nepěkná statistika

České děti pijí alkohol a berou drogy. Náklady na léčbu rostou

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) zveřejnila statistiku, která jistě nepotěší rodiče dospívajících dětí. Loni totiž stouply náklady na léčbu dětí, které měly problémy s alkoholem či drogami. Navíc nezletilých opilců a narkomanů oproti roku 2016 přibylo.

Rakovina
aktualizováno 14.05.
Meziroční srovnání

Boj s rakovinou je stále dražší, nejvíc zabíjejí tyto typy nádorů

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) zveřejnila podrobné meziroční srovnání počtu nádorů a nákladů na léčbu rakoviny za poslední tři roky. Čísla ukazují, že se zvyšuje počet pacientů a souběžně s tím i peníze potřebné k jejich léčbě.

VZP - Všeobecná zdravotní pojišťovna
05.05.
Pozitivní trend

VZP šetří na provozu, víc peněz jí tak zbývá na nemocné

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) se chlubí pozitivní statistikou. Největší zdravotní pojišťovně se totiž už několik let daří snižovat provozní náklady. Uspořené peníze tak může "vrazit" do péče o nemocné.

Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Zubař
25.03.
Úhradová vyhláška

Krásný život zubařů! Udělali méně plomb, dostali více peněz

Zubaři v minulém roce dali pacientům o desetitisíce méně plomb než v roce 2015, přesto od pojišťoven získali desítky milionů navíc. Můžou za to změny v úhradové vyhlášce. Za jednu plombu dostávají lékaři okolo 270 korun. Stomatologové ale navrhují, aby si za plomby platili pacienti.

Zdeněk Kabátek, Andrej Babiš, Svatopluk Němeček
aktualizováno 29.08.
"je to němečkův podraz!"

Válka o VZP! Ředitelem zůstane Kabátek, Babiš kvůli tomu zuří

Ředitelem Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) zůstane dosavadní ředitel Zdeněk Kabátek. Správní rada jej v pondělí potvrdila ve funkci, ve které zůstane až do roku 2020. Ministr financí Andrej Babiš to považuje za skandální. Mluví o "podrazu" ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka.

Rakovina
aktualizováno 11.05.
zákeřná nemoc

Léčba rakoviny stojí miliardy, těmito typy trpí Češi nejčastěji

Pojišťovny ročně vydávají miliardy korun na léčbu rakoviny. Srovnání, kolik zaplatila za léčbu onkologicky nemocných pacientů v posledních třech letech, teď zveřejnila Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP), největší tuzemská zdravotní pojišťovna. Markantně vzrostly především náklady na léčbu rakoviny kůže.