Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Mučená žena
11.07.
Obchod s lidmi

Slovák rozmístil po pokoji kamery. Dívku chtěl prodat na internetu!

Traumatický zážitek prožila 19letá dívka ze Slovenska, která se stala obětí obchodu s lidmi. 27letý muž ji měl údajně vylákat do svého bytu, nabídnout drogy a následně prodávat za peněžní odměnu na internetu. Muži hrozí až 10 let vězení.

Anne Blessingová (92) zastřelila syna
aktualizováno 04.07.
Vražda

92letá žena zastřelila svého syna! Nechtěla jít do domova důchodců

Dvaadevadesátiletá Američanka zastřelila v pondělí ráno svého syna (72) proto, že ji chtěl umístit do pečovatelského domu pro seniory. Po činu se pokusila zabít také synovu přítelkyni (57), která se však ubránila a obě zbraně zneškodnila. Ženu soud poslal do vazby.

Manželka napadla milenku svého manžela
16.06.
drsná pomsta

Podvedená žena připravila pálivou odplatu. Odnesla to milenka

Ve Vietnamu se nevěra neodpouští. O tom ví své kosmetička Giang (30), kterou si našla manželka muže, se kterým se mladá dívka scházela, a po svém si to s milenkou vyřídila.

Prásk.tv píše:

Kirsten Ashby - 1
čtěte o tématu trestný čin na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sezóna alergií v plném proudu - co dělat, aby vám bylo lépe?

Léto je pro někoho krásné období, kdy vše kvete, avšak pro řadu jiných nepříjemné období plné smrkání, slzení, kýchání a dalších nepříjemných projevů alergií. V dnešním článku si povíme něco o tom, jak si můžete letní sezónu užít naplno, i pokud patříte k té druhé skupině.

České bankovky v peněžence - Ilustrační foto
aktualizováno 04.06.
staré zákony

Cestujete a máte u sebe přes 500 Kč? Hrozí vězení, varují poslanci

ODS by chtěla udělat pořádek ve Sbírce zákonů ČR. Poslanci totiž našli 63 zákonů, které jsou z doby vládnutí prezidenta T. G. Masaryka, tedy 99 let staré, a v dnešní době znějí archaicky a úsměvně. Jenže stále platí a pokud by se našel opravdu pečlivý soudce, hrozilo by většině z nás vězení.

Peníze
20.04.
liberecká kauza

Zásah v dopravním podniku i kvůli úplatkům! Řeší se 6 trestných činů

Policie kauzu libereckého dopravního podniku, kde ve čtvrtek zasahovala, prošetřuje pro šest trestných činů včetně poškození finančních zájmů Evropské unie. Policie v případu obvinila devět lidí, z toho tři jsou stále zadržení. ČTK to sdělil mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.

Márnice
09.01.
narůstající agrese

Děsivý začátek roku: Za pět dní zemřelo násilně už deset lidí!

Letošní vstup do Nového roku je z hlediska závažných trestných činů špatný. Za posledních 5 dnů se nejméně deset lidí stalo oběťmi vražd, různých šarvátek nebo spáchalo sebevraždu. Podle psychologů a psychiatrů za to může i fakt, že se násilí málo trestá.

Bankomat v Teplicích ohrazovala policejní páska
aktualizováno 01.12.
pořádný šok

Ženu v bance čekal šok, bankomat od krve ohrazovala policejní páska

Když si šla paní Nikola ve čtvrtek vybrat peníze, čekal ji poměrně děsivý nález. Bankomat její banky byl totiž celý od krve, ta byla rozmazaná po klávesnici, dotykovém panelu i pod bankomatem. Celá scéna byla ohrazena policejní páskou. Vysvětlení bylo nakonec prostší, než se na první pohled jevilo.

Uživatel facebooku
aktualizováno 28.10.
právník radí

Urážkám v komentářích se můžete bránit! Mnohdy jsou žalovatelné

Každý uživatel sociálních sítí se někdy setkal s hanlivým komentářem. Někteří lidé však mají sprosté komentování jako koníček. Své o tom vědí například ženy, které se rozhodly sdílet své zkušenosti se sexuálním obtěžováním. Místo očekávaného soucitu se totiž často musí potýkat s urážkami a nadávkami, nad kterými zůstává rozum stát. Takovým útokům se však lze bránit, přestože je to komplikované. Právník Jan Černý poradil, jak na to.

Brazilský prezident Michel Temer
27.06.
Michel Temer

Brazilského prezidenta už podruhé obvinili z korupce. I tak neodstoupí

Brazilská generální prokuratura obvinila prezidenta Michela Temera z přijímání úplatků. Informovala o tom agentura AP, podle které jde o první případ, kdy čelí úřadující hlava státu největší jihoamerické země obvinění z trestného činu. Brazilský parlament nyní musí rozhodnout, zda nejvyššímu soudu umožní zahájit s Temerem soudní proces.

Alkohol za volantem
29.05.
přehled

Čermák měl po nehodě 1,5 promile! Přestupek nebo trestný čin?

Česko šokovala nehoda fotbalisty pražské Sparty Aleše Čermáka. Kapitán reprezentace do 21 let zničil v noci na neděli svůj vůz. Nadýchal přitom 1,5 ‰ alkoholu. Do jaké hladiny alkoholu v krvi je řízení pod vlivem přestupek a od kdy trestný čin?