Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Sražený kůň
aktualizováno 06.08.
neobvyklá nehoda

Řidič dodávky srazil koně! Jeden zemřel, těžce se zranila holčička

Neobvyklou dopravní nehodu vyšetřují od pondělního rána policisté z Valašského Meziříčí. Srazila se tam dodávka a dva koně. Při nečekaném střetu se zranila mladá dívka, jedno ze zvířat zaplatilo životem.

Kůň. Ilustrační foto
aktualizováno 27.07.
Chovatelé, pozor!

Hříběcí nákaza koní na Tachovsku potvrzena! Může končit i smrtí

Státní veterinární správa (SVS) varuje před nebezpečnou nákazou koní, která propukla na Tachovsku. Takzvaná hříběcí nákaza postihuje především mladé koně a může způsobit vážné komplikace v chovu.

Policisté se loučí se svým služebním koněm Lordem
25.07.
Služební kůň

Policisté se loučí se čtyřnohým parťákem. Byl to žrout, vzpomínají

Policisté z pražského Císařského ostrova se v těchto dnech loučí se svým čtyřnohým kolegou a parťákem Lordem. Služební kůň u policie sloužil dlouhých šestnáct let, ale ze začátku to byl pořádný paličák a málem od policie "vyletěl".

Prásk.tv píše:

Najdete koně na obrázku? - 1
čtěte o tématu kůň na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NA LOVU ASTEROIDŮ: HVĚZDÁRNA KLEŤ

Hvězdárna Kleť leží ve výšce 1070 metrů nad mořem a je tak nejvýše položenou astronomickou observatoří v ČR. Do konce srpna zve k nahlédnutí do vesmíru.

Nemocný kůň
20.07.
záchranná akce

Nemocný kůň se zaklínil ve stáji. Zachraňovali ho hasiči

Nemocného koně dostávali hasiči ze stísněného prostoru v noci ze čtvrtka na pátek v Dlouhé Třebové. Zaklínil se totiž ve stáji mezi kójí a chodbou.

Na záchraně koně nedaleko Měchenic se podílelo pět jednotek
aktualizováno 21.06.
nepřístupný terén

Náročná záchrana: Koně z hluboké jámy museli hasiči dostat ručně

Hasiči museli ve středu odpoledne vyjíždět k zapadlému koni, který skončil v hluboké jámě u Měchenic. Celý zásah byl velmi náročný zejména kvůli tomu, že kůň zapadl v nedostupném terénu, kam nemohla technika, hasiči si tak museli veškeré vybavení donést. Koně se naštěstí podařilo zachránit.

Hasiči vytahovali koně z bahna
aktualizováno 18.06.
Dramatická záchrana

Kůň spadl do potoka, hasiči ho museli vytáhnout jeřábem! VIDEO

Koně, který v Hrušovanech u Brna spadl z mostku do potoka plného bahna, museli zachraňovat hasiči pomocí vyprošťovacího jeřábu. Zvíře totiž nebylo schopné se samo dostat ven. Hasiči mu uvázali popruhy a po fyzicky náročném zásahu koně z potoka vytáhli.

2152553
aktualizováno 14.06.
ŘEKNOU SI ANO?

Šílená svatba v Ordinaci: Pokazí se všechno, co může! VIDEO

Dnešním dnem se uzavírá 13. sezóna seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 a jak jinak než svatbou. Před oltářem stanou Petr Rychlý s Michaelou Badinkovou v rolích lékařů Čestmíra Mázla a Aleny Rytířové. Svatba, která přinese nejednu komplikaci. Řeknou si ti dva nakonec vůbec ANO?

Veterináři na Prostějovsku objevili týraného koně - 2
aktualizováno 28.03.
Kontrola SVS

Žena týrala koně, vyhubl na kost! Veterináři: Byl na pokraji smrti

Veterináři objevili další zvíře, které týral jeho majitel. Tentokrát odebrali chovatelce z Prostějovska koně, který byl vyhublý na kost. Podle kontrolorů by při takové "péči" zemřel do několika týdnů.

Mláďata v ZOO Liberec
21.03.
galerie jarní přírůstky

S příchodem jara se v liberecké zoo narodila další mláďata! FOTO

S příchodem jara se liberecká zoologická zahrada raduje z bohaté nadílky nových mláďat. Mezi čerstvé přírůstky se řadí například mláďata antilopy, koně nebo surikaty!

Chlapce kopl u Zruče kůň přímo do hlavy
18.03.
vážné zranění

Malého chlapce kopl kůň přímo do hlavy, musel pro něj letět vrtulník

Nedělní odpoledne skončilo velmi špatně pro malého chlapce, kterého kopl kůň přímo do hlavy. Do Zruče okamžitě vyrazili záchranáři, kvůli vážnosti zranění byl vyslán také záchranářský vrtulník. Ten chlapce přepravil do plzeňské nemocnice.