Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vzácný obraz Hlava medúzy od Rubense
01.12.
Hlava medúzy

Brno si hýčká velmi cenný obraz. Doteď se myslelo, že je to kopie!

Moravská galerie v Brně má jeden z nejvzácnějších obrazů v republice. Testy odborníků z Belgie potvrdily, že dílo Hlava medúzy skutečně vytvořil slavný malíř Rubens. Experti byli přitom dodnes přesvědčeni, že se jedná jen o kopii.

Krajky
24.11.

KOŘENÍ: Zanikající krajky

Lidstvo už si pomalu začíná zvykat na to, že člověka v mnoha oborech nahrazují roboti. O to cennější je, když se něco dělá pečlivě rukama, pěkně postaru.

Obrazy malíře Jiřího Karmazína
17.10.

VIDEO: Případ údajného padělání obrazů policie odložila

Velmi zvláštní rozuzlení má vyšetřování údajných plagiátů obrazů akademického malíře Jiřího Karmazína. Ty se objevily v květnu na výstavě na Strakonickém hradě. Výstavu tehdy ukončila policie, která přijala trestní oznámení, že se tam objevila falza. Teď ale případ odložila - prý se jednalo o díla jiného malíře, který měl pouze podobný styl.

Prásk.tv píše:

Gary Lockwood - 1
čtěte o tématu umění na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Víme, jak získat půjčku se sazbou hypotéky

Přijde vám, že spotřebitelské úvěry i hypotéky neustále zdražují? Uvažujete o půjčce na vybavení domácnosti, vzdělávání dětí nebo novou kuchyň, ale úroky se vám zdají příliš vysoké? Víme, jak najít výhodnou půjčku s úrokem hypotéky.

Umělecké dílo v centru Zlína
aktualizováno 01.10.
Místní kritizují cenu

Zlín zdobí umělecké dílo za 150 tisíc: Čtyři opracované klády

Obyvatelé Zlína kritizují investici tamní radnice, která za 150 tisíc korun pořídila plastiku tvořenou čtyřmi opracovanými kládami dřeva. Magistrát argumentuje tím, že se jedná o umělecký výtvor akademické sochařky, proto je cena díla umístěného v centru města odpovídající.

Meghan Markle
26.09.
Meghan na veřejnosti

Meghan Markle si poprvé vyšla bez Harryho! Zlákalo ji umění

Vévodkyně ze Sussexu, Meghan Markle, má za sebou první velkou premiéru. Na veřejnosti se v rámci královských povinností objevila poprvé bez svého manžela, prince Harryho. Zavítala do Královské akademie umění v Londýně, kde si prohlédla výstavu uměleckých děl z ostrovů v Tichém oceánu.

Studenti umělecké školy v Lyonu kreslí portrét člověka
aktualizováno 11.09.
Nepovedená retuš

Škola naštvala studenty. Kvůli nedostatku černochů je začernili

Dá se říct, že na drobné retuše snímků, které se připravují k publikaci v různých médiích, jsme si v dnešní době už tak nějak zvykli. Nad retušemi, které však objevili lyonští studenti umění v oficiálních materiálech své školy určených pro distribuci v USA, se bude veřejnost podivovat ještě hodně dlouho.

Červené trenýrky na londýnské galerii
22.07.
Rudé trenýrky

"Tyhle trenky nikdo nespálí!" Dílo Ztohoven vlaje nad Londýnem

Obrovské rudé trenýrky znovu vlají nad městem - tentokrát ne nad Prahou, ale nad Londýnem. Umělecké dílo, které vytvořila skupina Ztohoven, se podobá tomu, které v červnu spálil prezident Miloš Zeman na Hradě.

Aukce na pražském Žofíně
aktualizováno 27.05.
Umělecké skvosty

Umění za 200 milionů: Na Žofíně se dražili Čapek, Dalí nebo Toyen

Umělecká díla za téměř 200 milionů korun se dnes vydražila na aukci na pražském Žofíně. Prodával se tam i obraz českého malíře Václava Brožíka, který odborníci považovali více než sto let za ztracený. Na konci devatenáctého století totiž obraz beze stopy zmizel a až do nedávné doby o něm nebyly žádné informace.

2140098
aktualizováno 10.05.
víkend

Takhle se rodil pražský klub Cross! Nejzajímavější klub planety

Dělat umění ze starých strojů, to není nic nového. Když to ale budete dělat originálním způsobem, můžete si vydobýt celosvětový respekt.

Futuristické dorty
07.04.

KOŘENÍ: Futuristické dorty a 3D tiskárna

Na pečených sladkých dobrotách už si pochutnávali staří Egypťané. Od té doby cukrařina urazila pořádný kus cesty, prošla spoustou proměn a dnes už vídáme dorty všech možných podob.