Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Muž na lavičce
aktualizováno 10.05.
protiústavní vyhláška

Most nechce zrušit zákaz sezení mimo lavičky. Lidé dál platí pokuty

Severočeský Most se nevzdává vyhlášky o zákazu sezení mimo lavičky, a to i přesto, že ji Ústavní soud zrušil. Lidé jsou tak dál pokutováni za vysedávání na schodech nebo okrajích chodníků. Strážníci jim mohou udělit pokutu až tisíc korun.

Cigareta
09.05.
výsledky kontrol

Zákaz kouření? Hygienici rozdali restauracím pokuty za statisíce!

Krajské hygienické stanice se zaměřily na dodržování protikuřáckého zákona ve stravovacích zařízeních. Po celé republice provedly od poloviny loňského roku bezmála 11 tisíc kontrol. Výsledkem byly pokuty za více než 300 tisíc korun, zmapoval tým senátora Jaroslava Malého.

Pálení čarodějnic
aktualizováno 30.04.
Razantní krok

Pálení čarodějnic bez ohně. Praha zakázala vatry i kouření!

Poslední dubnový den tradičně patří pálení čarodějnic - tedy velkým vatrám a všeobecnému veselí. V Praze to ovšem tentokrát neplatí. Kvůli výstraze meteorologů totiž magistrát zakázal v podstatě všude v metropoli rozdělávat ohně.

Prásk.tv píše:

Zakázané téma na svatbě Meghan a Harryho
čtěte o tématu zákaz na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Společnost Auto ESA poskytla vozy hvězdám z NHL

Petr Mrázek z klubu Philadephia Flyers a Tomáš Hertl ze San Jose Sharks budou během letní přestávky jezdit ve vozech Volvo XC60, které jim poskytla společnost Auto ESA.

Hořící vatra
aktualizováno 29.04.
riziko požáru

Čarodějnice v ohrožení! Kvůli suchu a větru Praha zakázala ohně

Na základě výstrahy před silným větrem vydalo hlavní město Praha nařízení, podle kterého je na rizikových místech až do odvolání zákaz rozdělávat oheň, nesmí se ale také například kouřit. Na některých místech se tak tradiční ohně rozdělávat letos nebudou.

Včely
28.04.
Dobrá zpráva pro včelaře

Zákaz pesticidů, které zabíjí včely! Česko v EU hlasovalo proti

Evropská unie zakázala tři pesticidy, které podle vědců škodí včelám. Nesmějí se používat na venkovních zemědělských plochách, dohodly se členské státy. Česko hlasovalo proti, požadovalo totiž výjimku pro cukrovou řepu. Zákaz musí ještě schválit Evropská komise.

Orální sex
aktualizováno 19.04.
kontroverzní zákon

Prezident chce zakázat orální sex: Pusu máme na jídlo, tvrdí

Hodně kontroverzní zákon hodlá prosadit prezident v Ugandě. Chce totiž místním obyvatelům zakázat orální sex. Ústa jsou prý na jídlo, ne na sex.

Billboardy
aktualizováno 07.04.
Nabídli se motorkáři

Billboardy měly zmizet od dálnic, většina stojí dál! Nejsou prý lidi

Po sedmi měsících od data, kdy měly od dálnic kvůli bezpečnosti zmizet billboardy, se vůbec nic nezměnilo a reklamní tabule tam stojí dál. Ministr dopravy v demisi tvrdí, že na jejich odstranění nemá dostatečné páky, ale přál by si to vyřešit ještě letos. Pomoc mu nabídli motorkáři, kteří tvrdí, že lidi seženou a vydělané peníze dají na charitu.

Pokuta
05.04.
Změna zákona

Za přestupek zákaz pobytu v obci? Senát to chce opět umožnit

Skupina senátorů chce, aby obce dostaly možnost zakázat pobyt lidem, kteří narušují veřejný pořádek. Podobný předpis už v minulosti platil, vloni byl ale zrušen. Zákaz pobytu by hrozil třeba za rušení nočního klidu nebo veřejné pohoršování.

Protest proti zbraním před Bílým domem
aktualizováno 21.02.
Zpřísnění pravidel

Kamarádi jim zemřeli při střelbě, studenti teď požadují zákaz zbraní!

Ve Spojených státech sílí snahy o zpřísnění pravidel pro držení zbraní. Připojil se k nim i prezident Donald Trump. Generálního prokurátora požádal, aby učinil příslušné kroky. Reaguje tak mimo jiné i na iniciativu studentů školy, ve které útočník minulý týden zastřelil 17 lidí. Mladí lidé doufají, že se jim podaří rozpoutat diskusi i s dalšími politiky.

Kalhotky
aktualizováno 14.02.
Jde do aukce

Sexuální příručka byla přes 250 let zakázána! Podívejte se proč

Sexuální příručka, která byla více než 250 let zakázána, jde do dražby. Ženy jsou v ní popisovány jako sexuální predátorky, muži jako poslové božího daru. Obsahuje především rady, jak mít lepší sex či co dělat pro to, aby se páru narodilo vysněné dítě.