Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Rodiče
14.11.
nepovolená jména

Vybíráte jméno pro dítě? Tahle jsou tak šílená, že je raději zakázali

Vybrat jméno pro dítě je jednou z nejodpovědnějších povinností každého rodiče. Člověka totiž jeho křestní jméno ve většině případů provází celý život. Někteří rodiče ale nemají soudnost a potom musejí zasáhnout úřady.

Popíjení alkoholu na veřejnosti
01.11.
nová vyhláška

Zákaz pití alkoholu v centru Prahy: Hrozí pokuta až 10 tisíc korun

V úterý pražský magistrát schválil vyhlášku, která zakazuje pití alkoholu na veřejnosti v centru Prahy. Doposud zákaz platil jen na vybraných místech, nyní bude platit plošně. Pokutu si navíc vysloužíte i pouhým držením otevřené lahve nebo kelímku s alkoholem.

Roundup
24.10.
Konec glyfosátu?

Ničí plevel, ale může "rozjet" rakovinu. EU chce látku zakázat!

Evropský parlament schválil usnesení, jehož cílem je omezit používání přípravků na hubení plevele na bázi glyfosátu. Existují totiž obavy, že tyto herbicidy mohou negativně působit na lidské zdraví a způsobovat rakovinu.

Prásk.tv píše:

Jan Tříska
čtěte o tématu zákaz na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?

Prozradíme Vám, jak to poznáte.

Donald Trump
aktualizováno 25.09.
Protiimigrační opatření

Do USA nesmí nově lidé z KLDR, Venezuely a Čadu, Súdánci ano

Americký prezident Donald Trump přijímá nová protiimigrační opatření. Zákaz cestovat do Spojených států se podle tiskových agentur bude týkat občanů osmi státům, a to KLDR, Čadu, Íránu, Jemeni, Libye, Somálska, Sýrie a Venezuely.

Zahalování muslimských žen
aktualizováno 22.09.
nový zákon

V Rakousku začne platit zákaz burek. Pokuty zaplatím, říká muž

Rakousko se už příští týden přidá k zemím, ve kterých platí zákaz nošení burek. Nicméně ženy, které se nechtějí vzdát zahalování tváře, našly možné řešení. Muslimský milionář slíbil, že za ně bude pokuty platit.

Les
14.09.
kůrovcová kalamita

Kůrovec decimuje české lesy! Stát zakázal těžit nenapadené stromy

Ministerstvo zemědělství dočasně zakázalo všem vlastníkům lesů v zemi těžbu dřeva. Je podle něj třeba zpracovat dříví z větrných kalamit a dřevo napadené kůrovcem. Nařízení se vztahuje na těžbu smrků a borovic. Výjimku z něj mají lesy na území národních parků a jejich ochranných pásem.

Donald Trump
13.09.
obava z teroru

Amerika stále nepřijímá uprchlíky. Trumpův zákaz podpořil soud

Americký nejvyšší soud zakázal rozhodnutí federálního odvolacího soudu, podle kterého by země do mohl do konce října přijít až 24 000 dalších uprchlíků.

Billboard
aktualizováno 07.09.
začne likvidace

Napětí kolem billboardů vrcholí: Od silnic musí zmizet do půlnoci

O dnešní půlnoci vyprší lhůta 5 pracovních dní, během kterých měli majitelé plakátovacích ploch z okolí dálnic a silnic prvních tříd odstranit své poutače. Pokud se tak nestane, což zatím vypadá jako velmi pravděpodobné, začne od zítra Ředitelství silnic a dálnic jednat.

Billboardy
aktualizováno 01.09.
novela zákona

Spor o billboardy vrcholí! Když do 5 dnů nezmizí, začnou je likvidovat

Válka o billboardy pokračuje. Ode dneška by u dálnic a silnic první třídy totiž už neměly být. Skončila lhůta, do kdy je měli jejich provozovatelé odstranit - měli na to 5 let. Jenže ti s tímto krokem státu nesouhlasí. Ministerstvo dopravy prý ustupovat nebude a billbordy začne likvidovat.

Zatopený Houston po bouři Harvey
30.08.
katastrofické škody

Škody, zákaz vycházení, rabování: To jsou následky bouře Harvey

Počet mrtvých během rozsáhlých záplav, které způsobila bouře Harvey na jihu Spojených států, stoupl na nejméně 18. Informovala o tom dnes agentura AP poté, co byly hlášeny další tři oběti z okresu Harris ve státě Texas.