Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zákaz burek ve Švýcarsku
včera 17:40
Přímá demokracie

Švýcaři kývli na zákaz burek na veřejnosti. I když byla vláda proti!

Obyvatelé švýcarského kantonu St. Gallen v neděli s velkou převahou schválili zákaz zahalování tváře na veřejnosti. A to i navzdory odporu regionální vlády, která nyní bude muset nové pravidlo zavést.

Benátky
22.09.
Opatření proti turistům

Za běžné věci hrozí v Benátkách mastné pokuty! Tohle nesmíte

Pokud se chystáte vyrazit na dovolenou do italských Benátek, hrozí vám tučné pokuty. Město se totiž rozhodlo proti náporu turistů bojovat různými zákazy. Nesmíte například krmit ptáky na ulici nebo postávat na mostě.

Eiffelova věž
06.09.
Problém pro turisty

Velká města se brání krátkodobým pronájmům. Paříž chystá zákaz

Pařížští radní se rozhodli zasáhnout proti společnosti Airbnb, která funguje i v Česku. Stále populárnější webová služba, která zprostředkovává krátkodobé ubytování v soukromí, prý zvyšuje ceny nájmů, a tím vyhání z centra města obyvatele.

Prásk.tv píše:

Meghan
čtěte o tématu zákaz na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Montessori metodou proti Alzheimerově chorobě!

Jako první v ČR zavádí Montessori metodu do svého systému péče o klienty skupina Alzheimercentrum.

pláž Lalaria
05.09.
Cestování

Neodvážejte oblázky z pláže! Hrozí vám vysoká pokuta

Pro většinu lidí je to pouhý suvenýr z dovolené, sběr oblázků z pláže ale může přispět k nepříznivým změnám v krajině. Za krádeže oblázků na ostrově Skiathos v Řecku budou tak muset přistižení zloději zaplatit pokutu v přepočtu 25 850 korun. Informoval o tom server Daily Mail.

Pivní kolo
04.09.
Chybí legislativa

První zákaz pivních kol! Pražanům dochází nervy, ministerstvo mlčí

Pivní kola jsou v Praze vůbec nejoblíbenější venkovní aktivitou pro turisty, přesto je značná část Pražanů nemůže vystát.Turisté na nich podle místních i radnice totiž dělají hluk, znečišťují okolí a zdržují dopravu. Proto přišlo také jejich první omezení - Praha 7 zakázala jejich vjezd do jednoho z nejoblíbenějších pražských parků.

Třída
03.09.
Nový školní rok

Začal školní rok. Někde třídy zejí prázdnotou, opravy jsou ve skluzu

V pondělí začal nový školní rok a děti usedly do lavic. Všechny školy však školní rok nezahájily. Většinou kvůli rekonstrukcím, které se nestihly dodělat během prázdnin. Například v Pardubicích do jedné ze škol zakázali vstup statici.

Svítící žárovky - Ilustrační foto
aktualizováno 28.08.
šetření energie

Další zákaz z Evropské unie! Halogenovým žárovkám odzvonilo

Halogenovým žárovkám bude brzy konec. Evropská unie jim vystavila stopku. Od prvního září je členské státy nemohou vyrábět, ani se nebudou moci dovážet. Cílem tohoto opatření je, aby Evropané svítili ekologičtějšími zdroji.

Delfín
28.08.
Ohrožoval plavce

Nadržený delfín dorážel na turisty! Starosta zakázal koupání v moři

Týden platil zákaz koupání v moři u městečka Landévennec na západě Francie. Delfín jménem Zafar se začal příliš přibližovat k plavcům a potápěčům. Měl období páření a nablízku žádnou samičku, proto panovaly obavy, že by mohl usilovat o kontakt s lidmi.

Děti v restauraci
26.08.
Co na to říkáte?

Hospody bez dětí? Češi to vítají! Budeme tam chodit, vzkazují

Nápad zakázat dětem vstup do restaurace čtenáře TN.cz zaujal. Vstup nezletilým zakázala jedna restaurace na německé Rujáně, od osmnácti let je povolen vstup i do jednoho pražského podniku. Většina čtenářů by ocenila, že v takové restauraci je větší klid. Ozvali se i nespokojení rodiče, kteří by se naopak takovému podniku vyhýbali.

Koupání
20.08.
Nezodpovědné chování

Lidé se koupou v nádržích s pitnou vodou, hrozí vysoké pokuty

Nečekaný problém v posledních dnech řeší policisté na Olomoucku. Musejí více hlídat vodní plochy, které slouží jako zdroj pitné vody. Lidé se v nich začali koupat i přesto, že je to z hygienických důvodů přísně zakázáno.