Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Úplatek
aktualizováno 31.12.
Úplatek

Muž nařkl policistu z korupce. Pomluvu na internetu si odpracuje

Přílišná sdílnost se nevyplatila muži z Vyškovska. Na sociální síti nařkl policistu, že si mu řekl o úplatek ve výši pěti set korun. Vyškovský soud však internetový příspěvek označil za pomluvu a muž si musí svá nerozvážná slova odpracovat.

Uber
aktualizováno 13.11.
spory nekončí

Soud se zastal taxikářů. V Brně zakázal jezdit řidičům Uberu

Předběžné opatření, kterým Krajský soud v Brně zakázal společnosti Uber poskytovat v Brně své služby, je znovu v platnosti. Ústavní soud (ÚS) dnes vyhověl stížnosti taxislužby Lido Taxi Radio a vrátil spis Vrchnímu soudu v Olomouci, který předběžné opatření loni v září zrušil. Vrchní soud musí o odvolání Uberu proti opatření rozhodnout znovu.

Soud s údajnými podvodníky
aktualizováno 13.02.
krajský soud

Naoko měli zaměstnávat postižené a vydělat miliony, hrozí jim 10 let

Krajský soud v Brně v úterý projednával případ údajných podvodníků. Ti měli podle obžaloby vylákat více než tři sta milionů korun tím, že naoko zaměstnávali zdravotně postižené. Od státu dostávali milionové příspěvky, ale postiženým podle policie dávali jen pár tisícovek. Na případ před devíti lety upozornila televize Nova.

Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Nabádal svou přítelkyni k sebevraždě
13.06.
krajský soud

Mladík nabádal přítelkyni, aby se zabila. Teď půjde do vězení

Brněnský krajský soud o jeden rok zvýšil trest mladému muži, který nabádal svou přítelkyni k sebevraždě. Ve vězení stráví tři a půl roku. Mladík požadoval po své tehdejší partnerce, aby se otrávila.

Pavel Blažek
aktualizováno 01.07.
Velké problémy

Justiční skandál v Brně roste. Vložil se do něj i exministr

Problémy Krajského soudu v Brně, na které televiza Nova už delší dobu upozorňuje, mohou být větší, než se zdálo. Podle bývalého ministra spravedlnosti Pavla Blažka je totiž soudce, který v současnosti vystupuje jako místopředseda Krajského soudu v Brně, ve funkci nezákonně.

Alena Vitásková
aktualizováno 18.05.
Skandál v justici

Vitásková se pustila do soudce, který ji poslal za mříže na 8 let

Předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková ve středu vyzvala k rezignaci soudce Krajského soudu v Brně Aleše Novotného. Z vědomého porušování zákonů jej před pár dny obvinili i Shahram Zadeh, souzený za daňové úniky, nebo matka Martina Nováka, odsouzeného za vytlačení dodávky ze silnice.

Šahram Abdullah Zadeh
aktualizováno 17.05.
Velký skandál soudu

Porušil soud práva obviněných? Problémy připustil i soudce

Skandál s údajně nezákonným přidělováním soudců u Krajského soudu v Brně pokračuje. Soud nedokáže vysvětlit, jak v minulosti případy soudcům přiděloval. Mohl tak porušit ústavní práva obžalovaných. A hrozí i to, že by musel rušit nezákonné rozsudky. Právníci jednoho z obžalovaných teď zveřejnili nahrávku, na které problém přiznává i jeden ze soudců.