Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Životní náklady
aktualizováno 04.06.
Průměrná mzda

V Praze berou až o 12 tisíc víc! Jak je na tom váš kraj? PŘEHLED

Průměrná mzda v Česku dlouhodobě roste. V prvním čtvrtletí roku 2018 přesáhla 30 tisíc. Nejvíce vydělávají lidé v Praze, nejméně v Karlovarském kraji a na Moravě. Podívejte se, jak je na tom váš kraj.

V Olomouci se pod náporem vody zřítil strop bytu
13.05.
škody po bouřce

V Olomouci se propadl strop bytu, nevydržel nápor deště! FOTO

Strop bytového domu v Olomouci nevydržel nápor vodní laguny, která se nad ním utvořila při sobotní bouřce. Celá stropní konstrukce se propadla dovnitř právě rekonstruovaného bytu, ve které naštěstí v ten moment nikdo nebyl. Místo museli přijet zajistit hasiči.

Muž na lavičce
aktualizováno 10.05.
protiústavní vyhláška

Most nechce zrušit zákaz sezení mimo lavičky. Lidé dál platí pokuty

Severočeský Most se nevzdává vyhlášky o zákazu sezení mimo lavičky, a to i přesto, že ji Ústavní soud zrušil. Lidé jsou tak dál pokutováni za vysedávání na schodech nebo okrajích chodníků. Strážníci jim mohou udělit pokutu až tisíc korun.

Obchodní sdělení

Sezóna alergií v plném proudu - co dělat, aby vám bylo lépe?

Léto je pro někoho krásné období, kdy vše kvete, avšak pro řadu jiných nepříjemné období plné smrkání, slzení, kýchání a dalších nepříjemných projevů alergií. V dnešním článku si povíme něco o tom, jak si můžete letní sezónu užít naplno, i pokud patříte k té druhé skupině.

Tragická nehoda v Hrabové - 1
16.04.
řidiči nepřežili

Tragické nehody: Dva muži vjeli do protisměru, oba zemřeli

Tragicky skončily v pondělí dvě podobné dopravní nehody, které se staly v různých koutech Česka. Při čelní srážce auta s nákladním vozem dopoledne zemřel muž (71) v Ostravě. Po několika hodinách se podobná nehoda odehrála i na Havlíčkobrodsku, srážku tam nepřežil starší řidič (76).

Nemocnice Břeclav
aktualizováno 28.03.
personál na neschopence

Konflikt v Břeclavi: Příbuzní pacienta napadli lékařku a sestry!

Rvačku mezi příbuznými pacienta a personálem nemocnice v Břeclavi začala vyšetřovat policie. Celému incidentu přitom předcházela naprosto běžná situace. Rodina se šla zeptat na stav svého příbuzného, který ležel na oddělení ARO.

Požár bioplynové stanice u Kokořova ve statku Žitín - 1
21.03.
milionové škody

Požár bioplynové stanice: Popálený muž a škoda 18 milionů

Hned čtyři jednotky hasičů vyjížděly v úterý odpoledne k požáru bioplynové stanice u Kokořova na Plzeňsku. Hořel tam spalovacího motor s generátorem elektrické energie. Při požáru se zranil jeden zaměstnanec, kterého vrtulník transportoval do nemocnice. Předběžná škoda je vyčíslená na 18 milionů korun.

Nehoda trolejbusu ve Zlíně - 1
aktualizováno 20.03.
srdeční indispozice

Řidič havarovaného trolejbusu měl infarkt! Dál zůstává v nemocnici

Řidič trolejbusu, který včera v Otrokovicích na Zlínsku naboural 7 zaparkovaných aut a zastavil až o strom, zůstává v nemocnici. Je velmi pravděpodobné, že za nehodou vozu s 20 cestujícími byla srdeční indispozice šoféra. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Škoda na vozidle MHD, autech a fasádě domu se vyšplhá k milionu korun.

Napadený kocour po operaci
17.03.
otřesný útok

Kocour chodil lidem na zahradu, někdo mu prokopl břicho! FOTO

V Česku se objevil další otřesný případ násilí na zvířeti, tentokrát ve Veselí nad Moravou. Neznámý útočník tam brutálně napadl kocoura, který k němu chodil na zahradu. Pachatel zvířeti prokopl břišní stěnu a skoro ho zabil. Fotografie zraněného kocoura zveřejnila operující veterinářka na sociálních sítích.

Hacker
aktualizováno 16.03.
prolomil heslo

Mladík se naboural dívkám do účtů, pak je vydíral kvůli fotkám!

Královéhradecká kriminálka začala stíhat mladíka, který podle policie mohl až stovkám dívek pomocí počítačového viru prolomit hesla na sociálních sítích. Jedné školačce (14) měl dokonce ukrást intimní fotografie a pak jí vyhrožovat, že pokud mu nepošle další, tak je zveřejní.

Požár ve chvaletické elektrárně
14.03.
časté požáry

Ve chvaletické elektrárně opět hořelo. Během tří dnů už podruhé

Ve chvaletické elektrárně na Pardubicku v noci znovu hořelo. Podle vyšetřovatelů je škoda na prachovém filtru dva miliony korun. Velký požár přitom hasiči v podniku likvidovali i v sobotu. Za poslední dva roky tady plameny napáchaly škody přes 270 milionů.