Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Šťastní zaměstnanci
19.09.
Statistika EU

Česko se může radovat. V čem jsme nejlepší v Evropské unii?

Evropská unie se podle údajů evropského statistického úřadu Eurostat může pyšnit vysokým počtem vzdělaného obyvatelstva. Dochází tak i ke zvyšování ekonomicky aktivních osob a tím i celkové zaměstnanosti. Česká republika se řadí mezi země s nejvyšším kvalitním vzděláním a vysokou šancí na získání pracovních míst pro absolventy.

Hospitalizace v nemocnici
18.09.
přehled chorob

Smutné prvenství Čechů. Na tuto nemoc umíráme nejvíc z Evropanů

Statistický úřad Evropské unie Eurostat zveřejnil údaje o příčinách úmrtnosti obyvatel členských států. Česká republika se například řadí mezi země s nejvyšším počtem úmrtí způsobených rakovinou, ale také mezi státy s největším počtem odborných lékařů.

Koupání v Česku - lom Výkleky
aktualizováno 03.08.
Přírodní koupaliště

Víkend se blíží! Kam za koupáním? Přibývá nebezpečných vod. MAPA

Teploty už několik dní přes den nespadly pod tropických 30 °C. Blíží se víkend, je tedy ideální čas vyrazit k vodě. Jak na tom koupaliště jsou?

Obchodní sdělení

Víme, jak získat půjčku se sazbou hypotéky

Přijde vám, že spotřebitelské úvěry i hypotéky neustále zdražují? Uvažujete o půjčce na vybavení domácnosti, vzdělávání dětí nebo novou kuchyň, ale úroky se vám zdají příliš vysoké? Víme, jak najít výhodnou půjčku s úrokem hypotéky.

Životní náklady
aktualizováno 04.06.
Průměrná mzda

V Praze berou až o 12 tisíc víc! Jak je na tom váš kraj? PŘEHLED

Průměrná mzda v Česku dlouhodobě roste. V prvním čtvrtletí roku 2018 přesáhla 30 tisíc. Nejvíce vydělávají lidé v Praze, nejméně v Karlovarském kraji a na Moravě. Podívejte se, jak je na tom váš kraj.

V Olomouci se pod náporem vody zřítil strop bytu
13.05.
škody po bouřce

V Olomouci se propadl strop bytu, nevydržel nápor deště! FOTO

Strop bytového domu v Olomouci nevydržel nápor vodní laguny, která se nad ním utvořila při sobotní bouřce. Celá stropní konstrukce se propadla dovnitř právě rekonstruovaného bytu, ve které naštěstí v ten moment nikdo nebyl. Místo museli přijet zajistit hasiči.

Muž na lavičce
aktualizováno 10.05.
protiústavní vyhláška

Most nechce zrušit zákaz sezení mimo lavičky. Lidé dál platí pokuty

Severočeský Most se nevzdává vyhlášky o zákazu sezení mimo lavičky, a to i přesto, že ji Ústavní soud zrušil. Lidé jsou tak dál pokutováni za vysedávání na schodech nebo okrajích chodníků. Strážníci jim mohou udělit pokutu až tisíc korun.

Tragická nehoda v Hrabové - 1
16.04.
řidiči nepřežili

Tragické nehody: Dva muži vjeli do protisměru, oba zemřeli

Tragicky skončily v pondělí dvě podobné dopravní nehody, které se staly v různých koutech Česka. Při čelní srážce auta s nákladním vozem dopoledne zemřel muž (71) v Ostravě. Po několika hodinách se podobná nehoda odehrála i na Havlíčkobrodsku, srážku tam nepřežil starší řidič (76).

Nemocnice Břeclav
aktualizováno 28.03.
personál na neschopence

Konflikt v Břeclavi: Příbuzní pacienta napadli lékařku a sestry!

Rvačku mezi příbuznými pacienta a personálem nemocnice v Břeclavi začala vyšetřovat policie. Celému incidentu přitom předcházela naprosto běžná situace. Rodina se šla zeptat na stav svého příbuzného, který ležel na oddělení ARO.

Požár bioplynové stanice u Kokořova ve statku Žitín - 1
21.03.
milionové škody

Požár bioplynové stanice: Popálený muž a škoda 18 milionů

Hned čtyři jednotky hasičů vyjížděly v úterý odpoledne k požáru bioplynové stanice u Kokořova na Plzeňsku. Hořel tam spalovacího motor s generátorem elektrické energie. Při požáru se zranil jeden zaměstnanec, kterého vrtulník transportoval do nemocnice. Předběžná škoda je vyčíslená na 18 milionů korun.

Nehoda trolejbusu ve Zlíně - 1
aktualizováno 20.03.
srdeční indispozice

Řidič havarovaného trolejbusu měl infarkt! Dál zůstává v nemocnici

Řidič trolejbusu, který včera v Otrokovicích na Zlínsku naboural 7 zaparkovaných aut a zastavil až o strom, zůstává v nemocnici. Je velmi pravděpodobné, že za nehodou vozu s 20 cestujícími byla srdeční indispozice šoféra. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Škoda na vozidle MHD, autech a fasádě domu se vyšplhá k milionu korun.