Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Donald Trump
včera 22:15
Bílý dům

Trump může dostat Nobelovu cenu! Nominovalo ho Japonsko

Japonský premiér Šinzó Abe nominoval na Nobelovu cenu za mír prezidenta USA Donalda Trumpa. O nominaci ho prý měla požádat americká vláda- ta to ale popírá. Lhůta pro navrhování kandidátů vypršela 31. ledna. Jména letošních laureátů budeme znát až v říjnu.

Režisér Bryan Singer
08.02.
Bryan Singer

Režisér filmu o Queenech měl zneužívat chlapce. Přijde o ceny!

Za údajné sexuální obtěžování se dostala na černou listinu další hvězda Hollywoodu. Z cen Glaad a teď i z nominací na britské ceny BAFTA byl vyloučen režisér populárního filmu Bohemian Rhapsody Bryan Singer.

Jan Hamáček
27.01.
předsednictvo a výkonný výbor

Vedení ČSSD řešilo kandidáty pro evropské volby i kauzu Altner

Výrazné snížení rozpočtu, kandidátka pro volby do Evropského parlamentu a pozvánka pro Miloše Zemana na celorepublikový sjezd, to byla hlavní témata dnešního jednání předsednictva a výkonného výboru ČSSD v Hradci Králové.

Prásk.tv píše:

10 let Marka Ztraceného
čtěte o tématu nominace na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Nominace na Oscara
aktualizováno 22.01.
91. ročník

Queeni můžou ovládnout Oscary! V patách jim bude Black Panther

V úterý zveřejnila Akademie filmového umění a věd nominace na 91. ročník udílení Oscarů. Nejvíce jich získal film Black Panther, Vice nebo Roma. Do nominace se dostal také snímek Bohemian Rhapsody o zpěvákovi Freddie Mercurym. Celkem se budou ceny udělovat ve 24. kategoriích. O tom, kolik sošek si každý z nominovaných odnese, se rozhodne 24. února 2019. Sošky se letos znovu nedočká Česká republika, která nemá žádného zástupce mezi nejlepšími cizojazyčnými filmy.

Bohdan Pomahač
aktualizováno 12.01.
Medicína a fyziologie

Nominace na Nobelovu cenu: Pomahač má vybrat kandidáty

Velké cti se dostalo českému chirurgovi Bohdanu Pomahači. Nobelova komise z Institutu Karolinska ho pozvala, aby nominoval kandidáty na Nobelovu cenu za fyziologii nebo medicínu za rok 2019.

Nález těla ve Vltavě - 4
02.01.
Utonulí keškaři

Rozdělují se ceny za nejhloupější smrt! V nominaci jsou i dva Češi

Mezi nominovanými na Darwinovu cenu jsou i dva Češi, kteří zemřeli v pražských kanálech při hledání tzv. kešek. Kandidáty na ocenění jsou lidé, kteří zemřeli zbytečnou smrtí a kvůli vlastní "hlouposti". Podle Darwinovy teorie tím obohatili lidský genom.

Jan Hamáček
15.12.
změny ve vedení

Středočeská ČSSD stojí před stranickým sjezdem za Hamáčkem

Jan Hamáček byl před celostátním sjezdem ČSSD nominován středočeskou organizací na předsedu strany. Shodla se na tom jednoznačná většina delegátů. Hamáček bude obhajovat post příští rok v březnu.

Hamáček, Poche
aktualizováno 31.08.
Ministerstvo zahraničí

ČSSD zatím problém Poche řešit nebude. Rozhodne až po volbách

Předseda ČSSD Jan Hamáček chce spor o nominaci europoslance Miroslava Pocheho (ČSSD) do čela ministerstva zahraničních věcí řešit až po komunálních a senátních volbách. Téma by podle něj mohlo poškodit kampaň ČSSD, která má být pozitivní. Problém by se měl vyřešit do poloviny října.

Nominace na Oscary
24.01.
90. Oscary

Nominace na Oscary: Film Tvář vody získal třináct nominací

V úterý zveřejnila Akademie filmového umění a věd nominace na jubilejní 90. ročník udílení Oscarů. Třináct nominací z celkových 24 kategorií získal film Tvář vody režiséra Guillerma del Toro. O tom, kolik jich promění v zlaté sošky, se rozhodne 4. března 2018. Český zástupce v nominaci nejlepších cizojazyčných filmů chybí. Neuspěl snímek Bába z ledu režiséra Bohdana Slámy.

Jan Hamáček
aktualizováno 08.01.
Krize sociální demokracie

Hamáček kandiduje na předsedu ČSSD. Chce ji 'postavit na nohy'

Místopředseda ČSSD a bývalý předseda Sněmovny Jan Hamáček bude kandidovat na šéfa strany. Nominaci přijal na dnešním jednání sociálních demokratů v domovské Mladé Boleslavi, oznámil na twitteru.