Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Boj s dluhy
aktualizováno 04.01.
Odborníci radí

Jak se vymanit z povánočních dluhů? Osm jednoduchých kroků

Necelá pětina Čechů si půjčuje na vánoční dárky. Jenže velkou část z nich čeká v lednu nepříjemné zjištění, kdy si uvědomí, že neví, jestli budou schopni vzniklé dluhy splácet. Pokud se v podobné situaci ocitáte i vy, přečtěte si několik rad, jak z dluhové pasti co nejrychleji ven.

Vánoční nákupy - 1
31.12.
Otevírací doba

Do obchodů na Silvestra a Nový rok? PŘEHLED otevírací doby

I v poslední den v roce míří davy nakupujících do obchodních center a supermarketů. Přestože Silvestr není státním svátkem, obchodní řetězce tento den zkracují pracovní dobu. Na Nový rok naopak musí obchody zůstat ze zákona zavřené. Připravili jsme pro vás přehled, kdy na Silvestra a Nový rok nakoupíte.

Nákupy on-line
aktualizováno 03.12.
Konec geoblokace

Platí nová pravidla pro eshopy! Čechy už nebudou diskriminovat

V pondělí 3. prosince vstupuje v platnost nové nařízení Evropské unie, které zásadně upravuje podmínky pro nakupování na internetu. Pro české zákazníky to znamená, že je zahraniční eshopy nebudou moci odmítat jen na základě toho, že žijí v Česku. Stejně tak nebude obchodník moci odmítnout českou platební kartu.

Prásk.tv píše:

Zelené pondělí
čtěte o tématu nákupy na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Nakupování - 2
30.11.
Předvánoční šílenství

Češi berou před svátky německé obchody útokem! SROVNÁNÍ CEN

Předvánoční nákupní horečka startuje. Podle zkušeností z minulých let nechají Češi v obchodech jen za prosinec více než 100 miliard korun. Velká část padne na vánoční dárky, ale miliardy necháme v obchodech i za nákupy potravin a zásob.

Nákupní centrum
28.11.
Nákupní horečka

Češi prozradili, co si od Ježíška přejí nejvíc! Většina to nedostane

S blížícími se Vánoci se začínají plnit obchodní domy a Češi vyrážejí na nákupy. Podle průzkumu pojišťovny Generali jsou letos za dárky ochotni utratit v průměru 5 784 Kč. Češi také plánují nakoupit až sedm dárků a patří mezi národ, který nakupování nenechává na poslední chvíli.

Nákupy na Vánoce
25.11.
dárky na poslední chvíli

Čekají nás nejhektičtější Vánoce! Fronty budou i na Štědrý den

Podle odborníků nás letos čekají ty nejhektičtější Vánoce za poslední roky, alespoň co se týče nakupování dárků. Výrazně prý totiž stoupl počet těch, kteří jejich nákup nechávají až na poslední chvíli. Fronty v obchodech se tak letos čekají i na Štědrý den.

Black Friday
21.11.
Black Friday

Pozor na falešné slevy! Experti radí, jak nenaletět podvodníkům

Už tento pátek vypukne nákupní šílenství zvané Black Friday. Elektronika, oblečení, drogerie nebo i nábytek - na to všechno můžete získat až 80procentní slevu, a to jak v kamenných, tak internetových obchodech. Zákazníci by ale měli být ostražití. Zdánlivě výhodný nákup se totiž může pěkně prodražit.

Výběr šperků
aktualizováno 08.11.
Vysoká útrata

Těžký případ nákupní horečky! Žena utratila desítky milionů

Nakupujete rádi? Tahle žena z Azerbajdžánu rozhodně ano. V obchodech nechala víc peněz, než mnozí v životě uvidí. Minulý týden ji zatkla britská policie. Zajímá ji podezřelý původ jejích peněz.

Slevy. Ilustrační foto-1
aktualizováno 08.11.
Nepropásněte to!

Sháníte vánoční dárky? Obchody chystají na nejbližší dny obří slevy

Ideální příležitostí pro nákup vánočních dárků jsou velké slevové akce, které v nejbližších dnech chystají obchodníci. Kromě "černého pátku", který drží i mnozí velcí obchodníci v Česku, je to hlavně "Den nezadaných". Pří této největší nákupní akci na světě nabízejí atraktivní slevy hlavně čínské obchody.

Halloween v New Yorku
04.11.
Komerční svátky

Patrik, Halloween, Valentýn. Češi slaví cizí svátky, utrácí tisíce!

Obchodníci mají v poslední době žně a tržby teď budou mít zase o něco vyšší. Po Halloweenu nás totiž čeká další tzv. komerční svátek - svatý Martin. Ten je u nás čím dál populárnější díky obchodním nabídkám, jako jsou třeba speciální vína nebo svatomartinské husy. Za svátky dají Češi každoročně tisíce korun.