Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Miroslav Toman, nákupy
04.10.
Zákaz podnákladových cen

Konec slev v obchodech? Ministr chce zakázat příliš levné potraviny

Ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD) by chtěl uzákonit, aby se potraviny v ČR nedaly prodávat za podnákladové ceny. Nechce však úplně rušit slevové akce. Řekl to na dnešním Žofínském fóru. Podle něj však bude ještě záležet na diskusi s obchodními řetězci, konkrétní výsledky by se mohly objevit na začátku příštího roku.

Nákup - 2
13.09.
Stejné kvalitní jídlo

Europoslanci řekli ne dvojí kvalitě potravin. Toto plánují změnit!

Evropský parlament se ve čtvrtek připojil ke kritikům tzv. dvojí kvality potravin. Tedy praktiky, kdy výrobci pod stejnou značkou a ve stejném obalu prodávají produkt s odlišným složením. Evropská komise se proti praktice, kterou Češi dlouhodobě kritizují, chystá zasáhnout.

Dovolená
23.08.
levné nákupy

Kam se vyplatí jet na konci léta? V těchto zemích budete za boháče

Blíží se konec prázdnin a s tím také konec dovolených. Kdo ale nechal zařizování dovolené na poslední chvíli, pro tentokrát neprohloupil. Například v Turecku se dá teď výrazně ušetřit nebo podniknout pořádné nákupy. Vyjdou totiž lépe, než nakupování v Čechách.

Prásk.tv píše:

Zelené pondělí
čtěte o tématu nákupy na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ÚKLID PEVNÝCH PODLAH SNADNO A RYCHLE

Hladká dlažba i plovoucí a dřevěné podlahy vyžadují specifickou péči.

Nejvyšší kontrolní úřad - 3
aktualizováno 20.08.
Nejvyšší kontrolní úřad

Babišův systém pro státní zakázky zdaleka nešetří, jak se čekalo

Systém centrálního nákupu státu, který prosadil Andrej Babiš ve funkci ministra financí, měl přinést usnadnění a ušetřit nějaké peníze, podle Nejvyššího kontrolního úřadu ale nefunguje a předpokládané úspory nepřináší.

E-shop
20.08.
kterých se to týká?

Ušetřete za nákupy balík! Stovky e-shopů teď mají dopravu zdarma

Stovky korun můžete až do středy ušetřit při nákupu přes e-shopy. Startují totiž letní dny dopravy zdarma. Vloni na podzim utratili zákazníci v zapojených e-shopech během této akce 592,8 miliónu korun, na dopravě ušetřili přes 33 miliónů.

Černé uhlí
27.05.
Předzásobte se

Je ideální doba koupit uhlí na zimu, levnější už letos nebude

Přestože je jaro, podle prodejců uhlí je právě teď ta nejlepší doba na zajištění zásob paliva na zimu. Uhelné sklady jsou momentálně plné, ale poptávka po uhlí je zatím malá. Lidé totiž většinou čekají až na léto, jenže to by podle odborníků už mohlo být pozdě.

Otevírací doba v květnu
07.05.
Problémové nákupy

Otevřeno? Zavřeno? Čachry se sváteční otvírací dobou lidi štvou

Už zítra je po týdnu opět volný den. A i když se spousta Čechů těší na lenošení, velká část národa opět řeší otázku, zda budou obchody s plochou nad 200 metrů čtverečních otevřené nebo povinně zavřené podle kontroverzního zákona.

Fronta
aktualizováno 29.03.
NÁKUPNÍ HOREČKA

Stihli jste nakoupit? Na Zelený čtvrtek bude v obchodech narváno

Na zítřejší Velký pátek budou mít některé obchody zavřeno. Vlivem toho dnes můžeme očekávat velké fronty na pokladně. Loňský Zelený čtvrtek totiž trhal nákupní rekordy, a podle odborníků to má být letos v tento den v obchodech ještě mnohem horší.

Otevřené obchody na velikonoce
26.03.
Kdy jít na nákup

Velikonoční nákupy se blíží: PŘEHLED otvírací doby obchodů

Nadcházející víkend řada lidí toužebně vyhlíží. A není divu - díky Velkému pátku a Velikonočnímu pondělí bude pro většinu lidí volno dvakrát delší než jindy. Dejte si ale pozor, na kdy si naplánujete velký nákup.

Svatý Valentýn
15.02.

VÍKEND: Za co nejvíc utrácíme na Valentýna?

I když má ryze evropské kořeny, na svátek svatého Valentýna se spousta Čechů dívá s nedůvěrou.