Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Operace
16.03.
Zázračná metoda

Unikátní operace ledvin: Takhle zachraňují pacienty bez naděje!

Netradiční operační výkon zachraňuje některé pacienty s nemocnými ledvinami před dialýzou. Tzv. autotransplantace ledvin je metoda, při které lékaři pacientovi vyjmou ledvinu, mimo tělo ji ošetří a pak ji vrátí zpátky. Tento náročný úkon se u nás provádí jen výjimečně.

Ústav chirurgie ruky ve Vysokém Mýtě
aktualizováno 13.03.
chirurgie ruky

Nemocnice musí o slíbenou dotaci za 60 milionů žádat znovu

Ústav chirurgie ruky ve Vysokém nad Jizerou bude muset znovu žádat ministerstvo zdravotnictví o šedesátimilionovou dotaci. Peníze na projekt za 83 milionů korun už měl sice ústav slíbené, dotační program ale ministerstvo na poslední chvíli zrušilo. Výzva nebyla napsaná dobře, řekl dnes novinářům ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO) po jednání v nemocnici ve Vysokém. Ministerstvo podle něj vypíše novou výzvu do několika týdnů.

Operace - ilustrační
aktualizováno 11.12.
mechanická pomoc

V ČR budou operovat srdce roboti! Od prvního zákroku uběhlo 70 let

Uběhlo už 70 let od doby, kdy chirurg Jan Bedrna provedl první operaci srdce v tehdejším Československu. Stalo se to ve Fakultní nemocnici Hradec Králové. Od té doby ušla kardiochirurgie obrovský kus cesty - až po operace pomocí robotů.

Prásk.tv píše:

Operace
čtěte o tématu chirurgie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE: Jak si užít Dubaj: Krátké zastavení ve městě přepychu

Je krásná, je bohatá a velmi mladá. Novodobá Dubaj je výkladní skříní luxusu, kterým oplývají šejkové ze Spojených arabských emirátů. A mohla by určitě být atraktivní arabskou princeznou. Ucházet se o její ruku sice nemůžete, prožít s ní pár nádherných dní ale určitě ano. Na co před cestou myslet? A co v Dubaji určitě nevynechat?

Novorozenec - 3
aktualizováno 26.06.
Unikátní transplantace

Úspěch chirurgů z IKEM! Nová játra dostalo čtyřměsíční miminko

V pražském IKEMu transplantovali játra historicky nejmladšímu pacientovi. Tým lékařů zachránil život teprve čtyřměsíčnímu kojenci. Lékaři se vzhledem k nízkému věku pacienta museli potýkat s řadou problémů.

1989164
19.04.

VÍKEND: Lékařský zázrak pro Lukáše

Chirurgie se považuje za královnu medicíny a jednu z jejích vůbec nejnáročnějších disciplín představuje transplantace plic. Ta se u nás provádí na jediném místě - ve Fakultní nemocnici Motol.

VÍKEND: První dáma české chirurgie Marie Pešková
23.09.

VÍKEND: První dáma české chirurgie Marie Pešková

Když jednou omylem řízla při operaci skalpelem asistujícího lékaře, prý se jí hned omluvil. V takové úctě měli kolegové Marii Peškovou.

Zlínští lékaři vyoperovali obří nádor
aktualizováno 03.08.
FOTO JEN PRO OTRLÉ Obří tumor

Muž ze Zlína myslel, že je tlustý, v břiše měl ale nádor. Vážil 27 kilo!

Všichni si mysleli, že je tlustý, bylo to ale jinak! Lékaři ze zlínské nemocnice vyoperovali 68letému muži nádor, který vážil 27 kilo. Stejný tým chirurgů odstranil i 12kilový tumor 40letému muži.

Robot ve zdravotnictví
08.05.
Budoucnost je tady

Roboti brzy nahradí chirurgy! Stroj poprvé operoval bez pomoci lidí

Chirurgy do několika let nahradí stroje. Roboti zatím lékařům při zákroku jen asistovali, nová generace už má ale pracovat samostatně. První robot už operaci bez pomoci člověka provedl.

Chloe Thomson
14.03.
neuvěřitelná proměna

Dívka se po nehodě bála podívat do zrcadla. Takhle dnes vypadá

Dívka ze Skotska si prošla doslova peklem. Před osmi lety při autonehodě utrpěla strašlivá zranění. Téměř nepřežila. Podařilo se ji zachránit, ale zůstala zohavená v obličeji. Chloe (19) se léta se svým vzhledem trápila. Přitom je z ní krásná mladá žena. Posuďte sami.

Metrosexuál
aktualizováno 04.10.
Průzkum

Jsou Češi fifleny? Zkrášlovací procedury podstupují překvapivě častěji

Muži v Česku podstupují kosmetické procedury častěji než jinde na světě, nejoblíbenější jsou u nich liposukce a úprava očních víček. Vyplývá to z průzkumu společnosti LékařiOnline.cz.