Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Hořící pračka
aktualizováno včera 21:09
Požáry spotřebičů

Pustíte pračku a odejdete z domova? Děláte velkou chybu!

Pokud vaše pračka pere prádlo i když nejste doma, riskujete tím velký problém. Hasiči stále častěji řeší požáry způsobené právě praním bez dozoru. Motor pračky je sice velmi odolný, ale pokud dojde ke zkratu a jiskra někam přeskočí, otáčení bubnu pak plameny jen posiluje. A často pak vyhoří celý byt.

Bezpečně na internetu
aktualizováno 08.11.
Jak ušetřit

7 rizikových situací na internetu pro vaše peníze

Lidé využívají internet stále častěji k celé řadě věcí. Spoustu z nich využívá počítač ke správě svých financí, mnoho lidí ale netuší, jak se na internetu správně chovat. Neusnadňujte zbytečně zlodějům práci, jak se dostat k vašim penězům, dodržujte tyto bezpečnostní zásady.

Vojáci
29.10.

KOŘENÍ: Aplikace pro přežití

Mobilních aplikací vznikají stovky. Jen málokteré vám ale mohou zachránit život - a to bez nadsázky.

Prásk.tv píše:

Orgie s letuškami
čtěte o tématu bezpečnost na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NEUVĚŘITELNÉ: 3 skleničky unesou letadlo !!!

Také jste přesvědčeni o tom, že sklo je velice křehké a při sebemenším tlaku se hned rozbije? Víte kolik kilogramů vydrží jedna obyčejná sklenička?

Hacker
aktualizováno 22.10.
Výpadek serverů

Sčítání hlasů ve volbách narušil hackerský útok! Případ řeší policie

Sobotní výpadky volebních webů ČSÚ způsobil hackerský útok. Šlo o masivní a sofistikovaný DDoS útok, uvedl ČSÚ. Podle úřadu útok neovlivnil předávání a zpracování výsledků voleb. Poznatky předá policii.

Evropští lídři zahájí přípravy k brexitu
20.10.
Summit EU

Sobotka naposledy v Bruselu? Lídři EU řešili migraci i brexit

V Bruselu se sešli evropští lídři ke společnému jednání o problémech migrace, obrany, bezpečnosti a také tzv. brexitu. Na nejspíš poslední cestu na summit Evropské unie zamířil také český premiér Bohuslav Sobotka.

Kybernetický útok - Ilustrační
aktualizováno 17.10.
bezpečnostní hrozba

Hackeři prolomili sítě Wi-Fi, dostanou se k heslům i bankingu

Objevily se velmi zásadní bezpečnostní problémy v šifrování, které se velmi často používá na Wi-Fi sítích. Útočníci tak mohou získat všechny informace, které sdílíte, jako jsou čísla kreditních karet, fotky, emaily a podobně. Útok s označením KRACK umožňuje odposlech i podvržení informací. Detaily o útoku jsou zatím střeženy, aby mohly společnosti bezpečnostní chybu odstranit.

Armáda čr
16.10.
Velké srovnání Bezpečnost

Takhle zajistíme bezpečnost Česka, slibují strany. PŘEHLED

Posílit výdaje na obranu, zkvalitnit práci policie či dokonce zavést povinný vojenský výcvik. Tak plánují nejsilnější politické strany zajistit bezpečnost České republiky a českých občanů.

2046717
18.09.

Střepiny 17. 9. 2017

Teror jako každodenní hrozba evropských velkoměst, jak je na to připravena česká policie? Náš reportér byl přímo v centru dění simulovaného útoku. Manželství jako přežitek nebo obtížné břemeno? V Česku stále ubývá svateb. Proč? Elektronické hračky za astronomické částky jako droga moderní generace. Kam až jsou obchodníci schopni zajít?Podívejte se na Střepiny.

Bezpečnostní kontrola na letišti - ilustrační foto
aktualizováno 11.09.
Kontroly na letišti

11. září proměnilo letectví navždy. Na tyto změny jsme si už zvykli

Cestování letadlem už nikdy nebude takové jako před teroristickými útoky před šestnácti lety. Cestující pociťují přísná bezpečnostní opatření na každém kroku a ty se navíc neustále zpřísňují a podle odborníků zpřísňovat ještě budou.

Žena a počítač
08.09.
Nová pravidla

Placení po internetu bude bezpečnější, schválili poslanci

Bezpečnost internetových plateb i práva uživatelů platebních služeb se zřejmě zvýší. Přinést to má nový zákon o platebním styku, který dnes schválila Sněmovna a nyní ho dostane k projednání Senát.

Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?