Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ochranka v obchodním centru - ilustrační foto
aktualizováno 15.04.
Smrt prodavačky

Prodavačky se zlobí: Pauzy nám hlídají, feťáky ale ven nevyhodí

Prodavači kritizují špatnou kvalitu ostrahy v nákupních centrech. Reagují na vraždu své kolegyně z pražských Letňan. V úterý večer ji v obchodě podle policie utloukl mladý muž. Ačkoliv křičela, nikdo jí na pomoc nepřišel. Údajný vrah se pak v klidu převlékl do obleku a odešel. O den později skončil v poutech.

Obchody porušují požární předpisy. Kontrolou u nás prošla třetina!
27.03.
alarmující výsledky

Hrozí ruská tragédie i v Česku? Kontroly obchodů dopadly strašně

Obchodní domy a nákupní centra v Česku opakovaně porušují předpisy o požární ochraně. V souvislosti s tragédií, která se stala v ruském Kemerovu, to říkají čeští hasiči. Při kontrolách bývá bez závad jen necelá třetina subjektů. Problémem jsou většinou zakryté směrovky k únikovým východům a cesty přehrazené zbožím.

Bezpečnostní opatření v Pekingu během státní návtěvy z KLDR
aktualizováno 27.03.
státní návštěva

Navštívil Kim Čínu? Do Pekingu přijel speciální vlak z KLDR

Peking hostí záhadnou návštěvu z KLDR, kterou provází přísná bezpečnostní opatření. V ulicích hlídkují těžce ozbrojení policisté, kteří uzavřeli cestu k místu, kde Čína ubytovávala prominenty ze Severní Koreje i v minulosti. Objevují se spekulace, že speciálním vlakem přijel na svou první státní návštěvu Kim Čong-un.

Prásk.tv píše:

V Praze začnou jezdit první taxíky pouze pro ženy
čtěte o tématu bezpečnost na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlení se prodraží. Nečekejte, až se sazby ještě zvýší

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Dítě u počítače
aktualizováno 24.03.
Virtuální bezpečnost

Vysvětlují, zakazují, hlídají. I tak Češi kontrolují děti na internetu

Včera jsme vás informovali o případu jedenácti letého školáka, který se v Brně uškrtil na švihadle, když se pravděpodobně pokoušel napodobit video, které viděl na internetu.Tato tragédie opět vyvolala debatu o tom, jak ochránit děti před hrozbami internetu

Zneužití dat
aktualizováno 21.03.
Krádež osobních údajů!

Zloději okradli zákazníky Alzy! Získali údaje do účtů mimo Alzu

Podvodníci zneužili účty zákazníků internetového obchodu Alza.cz. Podařilo se jim získat přístupové údaje k několika uživatelským účtům. Prostřednictvím falešných objednávek zaplacených podvedenými uživateli si zloději údajně nechali zboží zaslat do tzv. Alzaboxů, kde si je později vyzvedli. Firma již zákazníkům vrátila peníze. Nabízí se několik příčin, jak mohlo ke zneužití dojít. Případ šetří policie.

Protiteroristické zábrany - instalace
aktualizováno 16.03.
video bezpečnější centrum

V Praze přibyly protiteroristické zábrany. Chrání trhy na Václaváku

Na pražské Václavské náměstí přibyly v pátek ráno protiteroristické zábrany v podobě betonových bloků. Ty mají ochránit návštěvníky nadcházejících velikonočních trhů.

Napadení ve škole
aktualizováno 16.02.
reakce ministerstva

Dostat se do české školy? Pro útočníka mnohdy žádný problém

Zabezpečení není na mnoha školách v Česku optimální. Reportéři televize Nova se do vybraných budov většinou bez problémů dostali. Zástupci ministerstva školství to považují za velký problém, nicméně hlavní podíl na bezpečnosti mají podle nich zřizovatelé škol.

Úraz na lyžích
15.02.
bezpečnostní opatření

Lyžař zranil dítě a ujel! Kontroly návštěvníků hor jsou teď přísnější

Policie, horská služba, vedení Krkonošského národního parku i provozovatelé vleků zpřísnily kontroly lyžařů. Reagují tak na probíhající jarní prázdniny, ale především na bezohlednost, která vyvrcholila v Rokytnici nad Jizerou tento týden.

Napadení ve škole
aktualizováno 15.02.
výsledky které "propadly"?

Otestovali jsme bezpečnost na školách! Některé naprosto selhaly

Reportéři TV Nova zašli do několika škol po celé republice a zjišťovali, jestli je možné se dostat dovnitř během výuky. Stejný test zkoušeli kolegové ze Střepin asi před rokem a výsledek byl katastrofální. Situace se od té doby zlepšila, pořád se ale najde řada škol, kam se dá bez problémů dostat.

Železniční přejezd - ilustrační foto
06.02.
Unikátní test

Noha na plynu, bez rozhlížení. I to jsou čeští řidiči na přejezdech

Štáb televize Nova měl u Nymburka možnost zúčastnit se unikátního testu Správy železniční dopravní cesty. Ten měl za úkol zjistit, jak řidiči aut reagují na přejezdech, u kterých nefunguje světelná signalizace. A výsledek je zarážející. Spousta řidičů před nimi vůbec nezpomalila a ani se nerozhlédla.