Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Facebook
28.09.
Bezpečnostní díra

Padesát milionů účtů v ohrožení! Na Facebook udeřili hackeři

Společnost Facebook v pátek oznámila, že v tomto týdnu odhalila prolomení bezpečnosti, které se týká téměř 50 milionů uživatelských účtů. Průlom, který umožňoval hackerům krást účty, je už opravený.

Cestující v letadle
25.09.
Otázky a odpovědi

"Sundá" turbulence letadlo? A co když ho trefí blesk? Pilot odpovídá

Létání letadlem řadu lidí děsí k smrti a raději jezdí na dovolenou autem nebo autobusem, i když by mohli ušetřit moře času. Jedním z důvodů je i to, že o cestování vzduchem panuje spousta pověr a mýtů. Co na ně říká zkušený pilot?

Protesty před Poslaneckou sněmovnou
17.09.
zákaz demonstrací

Opevněná Sněmovna? Poslanci chtějí lepší zabezpečení ulice

Někteří poslanci chtějí víc opevnit Sněmovnu. V ulici by měly přibýt například zátarasy. Nechtějí, aby se tam konaly podobné demonstrace, jaká se před budovou Sněmovny proběhla v den hlasování o důvěře vládě Andreje Babiše.

Prásk.tv píše:

Pozor na zloděje na letišti
čtěte o tématu bezpečnost na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Dovolená v Dubaji na vlastní pěst nebo s cestovkou?

Hitem loňské zimní sezóny se jednoznačně staly Spojené arabské emiráty a letošní rok ničím nenapovídá, že by tomu mělo být jinak.

Motorkáři dostanou od policie reflexní kšandy
aktualizováno 14.09.
Preventivní akce policie

Motorkáři dostanou od policie reflexní kšandy! Aby ubylo nehod

Tragických nehod motorkářů stále přibývá a podle odborníků je to i tím, že nejsou na silnici pořádně vidět. A právě na to se teď zaměřila policie ve své dvouměsíční akci, která probíhá po celé republice. V jejím rámci se například rozdávají motocyklistům i reflexní kšandy.

Jaderná elektrárna Temelín - 3
aktualizováno 10.09.
chyba pracovníků

Poplach v Temelíně: Aktivní voda se dostala do špatné nádrže!

V jaderné elektrárně Temelín přepustili pracovníci 7. září vodu do jiné nádrže, než kam měla voda natéci. Vše zůstalo v uzavřené technologii a událost tak neovlivnila výrobu elektřiny, bezpečnost, zaměstnance ani životní prostředí. ČTK to dnes řekl temelínský mluvčí Marek Sviták.

Kamery do škol
aktualizováno 07.09.
kamery do škol

Velký bratr ve školách: Mají žáky sledovat kamery? ANKETA

Povinné videotelefony, školní kamery napojené na městský systém, strážníci hlídkující u přechodů. Pražská buňka hnutí ANO ve svém programu před volbami do zastupitelstva hlavního města cílí na bezpečnost žáků a studentů. Kritici ovšem poukazují na omezení svobody a vysoké náklady.

Kontroly cyklistů
21.08.
Bezpečnostní akce

Cyklisté zbytečně ohrožují ostatní. Policisté se na ně zaměřili

Silnice i cyklostezky jsou plné cyklistů - podle dopravních expertů ale řada z nich zbytečně ohrožuje životy své i druhých. Nerespektují dopravní předpisy a nemají povinnou výbavu. Policisté se proto v úterý po celé republice zaměřili právě na kolaře.

Žralok v Egyptě
aktualizováno 09.08.
napadení v egyptě

Turistka Iva o útoku žraloka: Jsou tu atrakcí, bezpečí nikdo neřeší!

Egyptské i české úřady řeší smrt Čecha, kterého v Marsá Alamu minulý týden zabil žralok. Obě země se snaží zjistit, jak se predátor tak blízko resortu dostal. Podle turistky Ivy, která místo už dříve navštívila, jsou přitom v této destinaci žraloci běžně k vidění a místní z nich dokonce dělají jakousi atrakci pro cizince.

Přírodní koupaliště - 1
03.08.
Lidé chtějí změnu

Koupání na vlastní nebezpečí: Mít plavčíky provozovatele nic nenutí

Televize Nova provedla malý test koupališť s plavčíky a bez nich. Sami provozovatelé tvrdí, že koupání na vlastní nebezpečí není o penězích. Jde o velikost. Velké vodní plochy podle nich plavčíky ohlídat nelze. Pokud jim to ale zákon nařídí, plavčíky, nebo spíše záchrannou službu, prý zřídí.

Jeskyně
15.07.
rozhovor s odborníkem

Kdy hrozí v českých jeskyních nebezpečí? Expert promluvil

V poslední době se nemluvilo o ničem jiném. Informace o záchraně chlapců ze zatopené jeskyně v Thajsku bleskově obletěly celý svět. Jsou tuzemské jeskyně bezpečné, nebo může dojít k podobné situaci i v Česku? Na to se redakce TN.cz zeptala ředitele Správy jeskyní České republiky Jaroslava Hromase, který sám na vlastní kůži uvěznění v jeskyni zažil.