Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ondřej Filip - výkonný ředitel sdružení CZ.NIC
aktualizováno 11.01.
Zapeklitá kauza

Telefon Huawei nevyhazujte. Sám bych si ho ale nekoupil, řekl expert

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek "oživil" kauzu (ne)bezpečnosti telefonů Huawei, když řekl, že Čína kvůli varování českého úřadu chystá odvetu. Jak to tedy s výrobky od firmy Huawei je? Na vaše dotazy odpovídal expert na kybernetickou bezpečnost Ondřej Filip.

Prezident Miloš Zeman
aktualizováno 10.01.
Kybernetická bezpečnost

Čína kvůli nařčení Huaweie chystá odvetu, varuje Miloš Zeman

Čína kvůli varování českých úřadů před technologiemi čínské společnosti Huawei chystá vůči Praze odvetná opatření, prohlásil ve čtvrtek večer prezident Miloš Zeman v televizním rozhovoru.

V pražských Hlubočepích se porvali dva kantoři
aktualizováno 10.01.
Výdej obědů

Učitelé se porvali před dětmi, ve škole teď hlídá ochranka!

Najmutím ochranky musel skončit spor v základní škole v pražských Hlubočepích. V budově, kde sídlí základka a taneční konzervatoř, se totiž strhla bitka kantorů přímo před dětmi. Důvodem byl boj o společnou jídelnu. Zasahovat musela dokonce i policie a na pořádek tam teď dohlíží bezpečnostní agentura.

Prásk.tv píše:

Nejhorší hesla za rok 2018
čtěte o tématu bezpečnost na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Patříte mezi ty, které trápí bolesti zad způsobené prosezenými hodinami za pracovním stolem? Řešení je snadné, pořiďte si správnou židli, která Vás bolestí zad zbaví.

Ochranka ilustrační
aktualizováno 08.01.
Náklady bezpečnosti

Je to příliš drahé! Poslanec ČSSD chce zrušit ochranku pro politiky

Ochranka některých ústavních činitelů je podle sociálně demokratického poslance Petra Dolínka zbytečná. Žijeme podle něj v bezpečné zemi a daly by se ušetřit miliony korun za rok. Dolínek se o tom snaží přesvědčit vládu, bezpečnostní experti s jeho návrhy ale nesouhlasí.

Bombový útok na autobus s turisty v Egyptě - 2
aktualizováno 29.12.
Odveta

Egypt pomstil mrtvé turisty: Při raziích bylo zabito 40 radikálů

Egyptské bezpečnostní složky podnikly v sobotu na několika místech razii, při které se podařilo zabít čtyřicet radikálů. Ti zemřeli při přestřelce. Země tak reagovala na páteční teroristický útok na autobus, při kterém zemřeli čtyři lidé a dalších devět je zraněných.

Trump ohrozil americké vojáky na misi v Iráku
aktualizováno 28.12.
Bylo to omylem

Trump ohrozil bezpečnost vojáků v Iráku. Odhalil jejich identitu

Prezident Spojených států Donald Trump zřejmě omylem vyzradil umístění i totožnost vojáků z elitních amerických námořních jednotek. Může tak ohrozit jejich bezpečnost. Na sociální síti totiž zveřejnil video ze své vánoční návštěvy na americké základně v iráckém Anbáru a jsou na něm vidět obličeje vojáků. Působení speciálních jednotek, včetně identity jejich členů, je přitom přísně tajné.

Jaderná elektrárna Temelín
20.12.
Zakázky jen pro někoho

Důležité tendry jen pro prověřené firmy, navrhuje poslanec

Strategické státní tendry by měly vyhrávat jen firmy, které od tajných služeb získají potvrzení o bezpečnosti - s tímto návrhem přišel předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Jan Bartošek.

Hacker
19.12.
Co všechno hrozí?

Kolaps, Česko potmě. Experti řeší černé scénáře kauzy Huawei

Jak velké a reálné nebezpečí výrobky společnosti Huawei představují? Tak na tom se neshodnou ani experti. Ale podle některých by bylo nejlepší se takovýchto zařízení rychle zbavit. Jenže to nebude jednoduché, protože je na ně napojeno v podstatě celé Česko.

Huawei
aktualizováno 18.12.
Kybernetická bezpečnost

Čeští zákazníci řeší, co s mobily Huawei. Operátoři zatím mlčí

Na kauzu kolem společnosti Huawei reagují i lidé, kteří vlastní mobily stejné značky. Někteří by se ho teď nejraději zbavili. Jiní se naopak nebojí a používali by ho dál.

Huawei
aktualizováno 18.12.
Bezpečnostní riziko?

Pryč s nimi! Část státních institucí se mobilů Huawei úplně zbaví

Prohlášení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB), podle kterého jsou technologie čínských firem Huawei a ZTE potenciálním bezpečnostním rizikem, vyvolalo ve státní správě poprask.