Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Mráz
včera 14:44
Měsíční výhled

Mírná zima, nebo tuhé mrazy? Meteorologové řekli, co nás čeká

Po velmi teplém začátku ledna budou příští čtyři týdny chladnější. Na horách připadne další sníh. V nižších polohách se bude sněžení střídat s deštěm a souvislejší sněhová pokrývka se tam dlouhodobě neudrží. Vyplývá to z dlouhodobého výhledu počasí, které dnes na webu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Náledí
aktualizováno 16.01.
Mapy sněhu

Česko potrápil sníh. Pozor i na náledí, varovali meteorologové

V celém Česku hrozí v noci na středu nebezpečí tvorby ledovky, varovali v úterý večer meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu. Česko přitom v úterý potrápilo intenzivní sněžení.

Zimní počasí
aktualizováno 06.01.
počasí měsíční předpověď

Končí zima? Meteorologové řekli, jestli ještě v lednu udeří mrazy!

Počasí v lednu příliš lyžařům přát nebude. Vyplývá to z měsíční předpovědi meteorologů, podle které budou nejméně následující dva týdny teplotně nadprůměrné.

Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Déšť - 1
aktualizováno 04.01.
víkendová předpověď

V sobotu bude až 10 °C, řidiče o víkendu potrápí ranní mlhy

Všechny překvapilo aprílové počasí a i ve čtvrtek se to bude rychle střídat. Polojasnou oblohu odpoledne vystřídají mraky, které od severozápadu přinesou také vydatnější srážky. Déšť a teploty nad nulou by měly vydržet i několik následujících dní, o víkendu by se měli řidiči připravit na ranní mlhy.

Sněhová kalamita
aktualizováno 04.01.
výstraha ČHMÚ

Kalamita v ČR: Vítr shodil protihlukovou stěnu na auta

V okresech na severu a východě Českomoravské vrchoviny dopoledne hustě sněžilo, Český hydrometeorologický ústav proto vyhlásil vysoký stupeň nebezpečí. Srážky také snižovaly viditelnost. Výrazně nasněžilo i na severu republiky, kde kolabovala doprava. Policie kvůli silnému větru uzavřela několik silnic.

Ochlazení
01.01.
týdenní předpověď

První týden v lednu přinese většinou déšť. Hory zasype sníh!

Nový rok začal v Česku na většině území zataženou oblohou a teplotami kolem 4 až 8 °C a ani další dny by podle Českého hydrometeorologického ústavu neměly přinést přílišné změny. Během celého týdne by mělo pršet, na horách se pak dočkáme sněžení.

Sníh
30.12.
počasí

Předpověď na leden: První týden teplo, na konci sníh i v nížinách

Průměrná denní teplota v Česku bude v lednu postupně klesat z pěti stupňů Celsia na nulu. Srážkově bude leden nadprůměrný a koncem měsíce by se sněhového přídělu měly dočkat také nížiny. Vyplývá to z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Odlízení sněu
aktualizováno 30.12.
výstraha

POZOR! Česko opět pokryje ledová krusta, varuje ČHMÚ

Sotva v sobotu ráno skončila jedna výstraha Českého hydrometeorologického ústavu, hned vydali meteorologové další. Tentokrát varují před ledem a námrazou. V Krkonoších zvýšila Horská služba stupeň lavinového nebezpečí.

Zimní silnice - ilustrační
aktualizováno 27.12.
počasí

VÝSTRAHA ČHMÚ: Česko pokryje ledovka! Na Silvestra teplo a déšť

Meteorologové vydali výstrahu před ledovkou. Stále je v platnosti také výstraha před silným větrem, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) už včera.

Silný vítr v zimě
aktualizováno 26.12.
počasí

Pozor na stromky! Meteorologové varují před silným větrem

Meteorologové vydali výstrahu před silným větrem. Platí pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj od středečního poledne do čtvrtečního rána.