Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ochlazení - 1
aktualizováno 21.01.
Týdenní předpověď

Nová výstraha: Další drsné ochlazení, sníh a mrznoucí mlhy

V příštích dnech nás čekají pořádné mrazy. A nebude tomu jinak ani o víkendu, takže výlety do hor budou spíše pro otrlé. Meteorologové vydali předběžné varování především na úterý 22. ledna, kdy by měly během noci teploty klesnout pod -13 °C.

Znečištění ovzduší
aktualizováno 20.01.
výstraha čhmú

Ostravu a okolí sužuje smog. Platí vysoký stupeň nebezpečí

Český hydrometeorologický úřad (ČHMÚ) v neděli vydal výstrahu pro Moravskoslezský kraj, kde až do odvolání platí smogová situace. V ovzduší je totiž obrovské množství prachu. Mírný stupeň nebezpečí odpoledne zpřísnili na vysoký! Výstraha platí i pro oblast Třinecka.

Mráz a zima_2
aktualizováno 19.01.
Měsíční předpověď

V Česku udeřily tuhé mrazy. Příští dny budou ještě chladnější!

Mrazivých teplot, které zasáhly Česko v noci na sobotu, se hned tak nezbavíme. Podle meteorologů budou příští dny teplotně podprůměrné. V noci na sobotu naměřili některé stanice i -30 °C. Nejmrazivější bude příští týden, kdy by i přes den měly teploty zůstávat pod nulou.

Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Silný vítr v zimě
aktualizováno 13.01.
Varování meteorologů

Pořádně si zajistěte dveře a okna! Silný vítr hrozí po celém Česku

Meteorologové vydali varování před silným větrem pro celé území České republiky. Výstraha platí od nedělní šesté hodiny večerní až do šesté večer v pondělí. V Jihočeském, Pardubickém a Jihomoravském kraji a na Vysočině výstraha skončí až ve středu ve tři ráno.

Silnice v Krušných horách
aktualizováno 12.01.
počasí

VÝSTRAHA před dalším sněhem, na horách laviny a padající stromy

Meteorologové opět vydali výstrahu před sněhovými jazyky, na horách se mohou tvořit závěje. Samozřejmě se kvůli tomu zhorší sjízdnost silnic, na horách pak hrozí také laviny.

ON-LINE: Závěje na silnicích, Horská služba varuje před lavinami
aktualizováno 07.01.
Výstraha meteorologů

V Česku udeří silný vítr, místy napadne skoro půl metru sněhu!

Podle meteorologů nás čeká krušný týden - Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal hned několik výstrah. Během celého týdne mělo sněžit, místy napadne téměř půl metru sněhu a hrozí nebezpečí sněhových jazyků, závějí a lavin. Platí rovněž výstraha před silným nárazovým větrem.

Mráz
aktualizováno 06.01.
čhmú varuje

Výstraha: Moravu zasáhne silný mráz. Teploty klesnou k -13 °C

Počasí v Česku se mění každým dnem. Po vydatném sněžení a následném oteplení a namrzajících srážkách zasáhne hlavně východ našeho území silný mráz. Meteorologové vydali výstrahu především pro Moravskoslezský a Zlínský kraj. Teploty zde v pondělí ráno spadnou až k -13 °C.

Sněhová bouře v Německu
aktualizováno 05.01.
sněhová kalamita

Přívaly sněhu ochromily letiště v Mnichově, stála i dálnice u Vídně

Zejména na jihu Česka napadlo během soboty velké množství sněhu. Místy se na silnicích kromě sněhové pokrývky tvořila ledovka. Kalamita postihla i Německo, Rakousko a Slovensko.

Sníh ČR - 4
aktualizováno 05.01.
komplikace v dopravě

Nová výstraha! Sníh vystřídá ledovka. Hrozí v těchto krajích

Ve většině krajů České republiky hrozí náledí. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu začne platit v sobotu od osmi hodin večer do neděle do devíti ráno.

Auta na sněhu
aktualizováno 04.01.
Výstraha meteorologů

Na Česko se valí nový sníh! Nejvíc ho napadne v těchto krajích

Česko znovu zasáhne silné sněžení. Do sobotního rána by podle meteorologů mohlo napadnout až 20 centimetrů. Varování před novou sněhovou pokrývkou platí pro deset krajů.