Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Bouřky
aktualizováno 20.06.
výstraha ČHMÚ

Do Česka se přiženou bouřky! Provází je silný vítr, varuje ČHMÚ

Meteorologové ve středu odpoledne vydali výstrahu před bouřkami, silným větrem a vysokými teplotami pro velkou většinu České republiky. Varování je platné až do zítra, na jihu Moravy navíc platí výstraha před požáry.

Praha Anděl 9.6. 2018
aktualizováno 10.06.
Zrádné počasí

Bouřky udeřily znovu! V Praze v sobotu zabily nejméně jednu ženu

Bouřky v sobotu udeřily na Česko neobvyklou silou. Na mnoha místech se museli obyvatelé vypořádat s přívalovým deštěm a krupobitím. V Praze si dokonce živel vyžádal jeden lidský život. Meteorologové varovali i před nedělními bouřkami.

Policie hledá dva pohřešované příznivce geocashingu
aktualizováno 09.06.
počasí

Do Česka se přihnaly silné bouřky! Živel si vyžádal lidský život

Do Česka se přihnaly bouřky, které bičovaly velkou část republiky. Objevovaly se kroupy i přívalový déšť. Meteorologové neustále upravovali výstrahy, platil dokonce vysoký stupeň nebezpečí. Nejhorší situace byla podle Českého hydrometeorologického ústavu na Bruntálsku, Šumpersku a Semilsku. Výstraha před silnými bouřkami platí pro celou republiku. V Praze si přívalový déšť vyžádal lidský život.

Obchodní sdělení

Co dát dětem na svačinku? Bezlepkové křupky!

Doba dovolených a výletů se blíží a my pro vás máme tip, co dát dětem ke svačince nebo na mlsání. A pokud vás čeká delší cestování objevte s námi svět pana Křupky, který má pro vaše děti spoustu her a zábavy.

Letní teploty
aktualizováno 09.06.
Měsíční předpověď

Vydrží teplo a sucho? Odborníci řekli, jaký bude začátek prázdnin

Teplé počasí v Česku vydrží i v následujících čtyřech týdnech. Nebude už ale tak extrémní, jako dosud. Teploty se budou pohybovat kolem 26 stupňů, příliš srážek meteorologové nečekají.

Bouřky a kroupy
aktualizováno 07.06.
Výstraha meteorologů

Silné bouřky zasáhnou celou ČR! O víkendu udeří i s krupobitím

Meteorologové znovu varují před silnými bouřkami, výstraha platí pro celou republiku. Bouře očekávají odborníci od pátečního poledne až do nedělního pozdního večera. Mohou přinést přívalové srážky a kroupy.

Bouřky v Česku
aktualizováno 02.06.
výstraha

Meteorologové rozšířili výstrahu před bouřkami, hrozí i kroupy

Před další vlnou bouřek varuje Český hydrometeorologický ústav, tentokrát výstraha platí pro velkou část Česka.

Mapa - počasí
aktualizováno 02.06.
Výstraha ČHMÚ

Českem se prohnaly bouřky! Voda vyplavila sklepy, padaly kroupy

Česko v pátek opět zasáhly silné bouřky. Meteorologové před nimi vydali výstrahu. Pro Prahu, Středočeský, Plzeňský, Jihočeský kraj a pro Vysočinu platila i výstraha před povodněmi. Bouřky se přes území Česka postupně přesunuly směrem od západu na východ

Bouře se přehnala přes Česko
27.05.
Přívalové deště

Česko zasáhly další silné bouřky. Meteorologové vydali výstrahu

Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu vydali v neděli večer výstrahu před silnými bouřkami. Týká se okresů Karlovy Vary a Sokolov. Podle meteorologů hrozí přívalové srážky a zatopení níže položených míst a sklepů.

Klíště
aktualizováno 21.05.
Dejte si pozor

Aktivita klíšťat je extrémní! Našli i kusy nakažené vzácnou nemocí

Riziko napadením klíštětem bude nadále vysoké. V aktualizované předpovědi, kterou v pondělí vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), odborníci až do neděle předpokládají, že aktivita klíšťat bude na nejvyšším stupni. Kromě nejznámějších boreliózy a encefalitidy přenášejí klíšťata i další nemoci.

Sucho
aktualizováno 14.05.
Znepokojivá měření

Česko je vyschlé jako troud! Ani předpovídané deště nepomohou

O tom, že Česko v poslední době trápí velké sucho, se mluví už dlouho. Nyní je to ovšem černé na bílém - měření totiž ukázala, že situace je kritická a vody na řadě míst rekordně málo. A ani nadcházející deště příliš nepomohou.