Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Krupobití na Zlínsku
Aktualizováno Předevčírem 20:34
čhmú varuje nová výstraha!

Bouřka a krupobití spláchly kemp u Luhačovic. Prchaly desítky lidí

Prudká bouřka s krupobitím se prohnala v sobotu večer Zlínským krajem. Největší škody udělala v Pozlovicích u Luhačovic. Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu před prudkými bouřkami i na dnešek. Velké škody mohou napáchat v pěti krajích.

Výhled ČHMÚ

Měsíční předpověď: Ochladí se na 20 stupňů a bude víc pršet!

Další týdny budou chladné, teploty klesnou ke 20 stupňům. Mělo by také více pršet. Počítá s tím měsíční výhled počasí, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Bouřky na Rakovnicku
Aktualizováno 21.7. 2017 00:11
sledujeme online výstraha meteorologů

Do Česka se přihnaly bouřky! Hrozí silné nárazy větru i kroupy

Na území Čech udeřily silné bouřky. Postupně by se měly přesunout i na Moravu. Meteorologové proto zpřísnili výstrahu před silnými bouřkami a velmi vysokými teplotami, mohly by se objevit i přívalové deště a kroupy.

Obchodní sdělení

Plánujete rekonstrukci a sháníte řemeslníka? Připravte se na něj

Co všechno byste měli u řemeslníků pohlídat

Jak bude?

Předpověď: Příští týden se vrátí tropy, začátek srpna ale proprší!

Příští týden se vrátí do Česka tropická vedra a vystřídají tak současné chladnější počasí. Mírné ochlazení lze čekat koncem července, přičemž průměrné denní teploty mezi 23 až 25 stupni Celsia by se měly udržet až do poloviny srpna.

Bouřka polámala stromy v Mokropsech
Aktualizováno 9.7. 2017 22:07
varování meteorologů

Českem se valily prudké bouřky. Na Berounsku vítr lámal stromy

Prudké bouřky s lijáky a krupobitím opět procházely Českem. Výstraha meteorologů platí od neděle až do pondělního večera pro západní polovinu České republiky. Do východních Čech a na Moravu dorazily prudké bouřky s krupobitím v neděli odpoledne a výstraha platí až do úterního rána.

Bouřky, 7. 7.
Aktualizováno 8.7. 2017 21:17
GALERIE FOTO ČTENÁŘŮ

Vlna bouřek se hnala Českem. Na Vysočině hrozily extrémní srážky

Česko zasáhla v pátek vlna bouřek. Přinesly přívalové deště, silné nárazy větru a místy i kroupy. Večer vydali meteorologové výstrahu před extrémními srážkami pro Kraj Vysočinu.

Sucho
Aktualizováno 8.7. 2017 15:27
nedostatek srážek

Česko sužuje intenzivní sucho, platí výstraha před požáry

Českou republiku dál sužuje sucho a nejhůře je na tom zejména Morava, kde platí do odvolání výstraha před požáry. Celá řada řek v celé republice je hluboko pod normálním stavem, některé hlásí velmi nízké průtoky, jiné sucho. Navíc podle meteorologů v nejbližších dnech výrazné zlepšení nejspíš nepřijde.

Bouřka v Plzni - 6
Aktualizováno 23.6. 2017 21:21
to je věc! unikátní bouře

Česko v bouřkách zasáhl unikátní jev. Myslelo se, že je jen v USA!

O bouři, která se ve čtvrtek prohnala Českou republikou, se ještě před 15 lety tvrdilo, že se vyskytuje pouze ve Spojených státech. Teď ale zasáhla celou střední Evropu. Derecho, jak jí meteorologové říkají, se objevuje až v poslední době a je to jev opravdu unikátní - roztahuje se v délce 400 kilometrů!

Počasí - oteplení
Aktualizováno 17.6. 2017 22:02
měsíční předpověď

Konec června bude teplejší než obvykle. Pršet by mělo více

Konec června bude podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) teplejší než je obvyklé, začátek července by měl být podle měsíčního výhledů teplotně průměrný. S vysokými teplotami přijde také větší množství srážek, více pršet by mělo hlavně začátkem července.

Výstraha před požáry

Hasiči se děsí lesních požárů! ČHMÚ kvůli suchu a horku varuje

Kvůli suchu a horku varují meteorologové i hasiči před nebezpečím vzniku požárů. Výstraha platí zejména pro Ústecký a Jihomoravský kraj. Právě v oblasti Moravské Sahary zuřil před pěti lety jeden z nejrozsáhlejších lesních požárů za posledních 20 let.