Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Podzim
15.10.
Týdenní předpověď

Vichr vyvracel stromy, zbytek týdne slunečný a teploty nad 20 °C

Tento týden nás podle meteorologů opět čeká teplé a slunečné počasí a teploty okolo 20 stupňů. Ke konci týdne se bude postupně ochlazovat, zimní kabáty ale můžeme stále nechat hluboko ve skříních. Do pondělního odpoledne stále platí výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) kvůli silnému větru.

Podzim
aktualizováno 13.10.
Měsíční předpověď

Babího léta si ještě užijeme! Experti řekli, kdy se ochladí

I příští týden vydrží slunečné počasí většinou bez deště, teploty dosáhnou až 24 stupňů. Další týdny budou průměrné teploty klesat, pršet moc nebude. Vypývá to z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu.

Podzim
06.10.
Měsíční předpověď

Schovejte kabáty, babí léto se vrátí! Čeká nás teplý podzim

Následující měsíc zimní bundy a kulichy ještě nejspíš zůstanou hluboko ve skříni - podle meteorologů bude pokračovat nadprůměrně teplý podzim. Ochlazení by mělo dorazit až od konce října. Deštníky potřebovat také nebudeme, čeká nás totiž spíše suché počasí. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Obchodní sdělení

Fast Food Film zvou pod pokličku rychlého občerstvení

Rychlé občerstvení nejsou jen cheeseburgery a káva u McDrive, ale i tisíce lidských příběhů.

Tornádo u Horšova - Zasažení lesního porostu na pozemku školního statku
aktualizováno 04.10.
GALERIE Hledají se další důkazy

Českem se prohnala dvě tornáda! Poničila les i stodolu

Následky bouře Fabienne, která se Českem prohnala 23. září, dodnes řeší mnoho poškozených. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) teď navíc potvrdil, že bouře s sebou s jistotou přinesla i dvě tornáda a prověřuje výskyt třetího.

Podzim
aktualizováno 04.10.
víkendová předpověď

Čeká nás slunečné počasí, v noci ale může teplota klesat pod nulu!

Do víkendu nás čeká slunečné počasí, teploty do neděle vystoupají až k 22 °C, v noci a k ránu bude ale pořádná zima. Řidiči by si podle meteorologů měli ráno dávat pozor na mlhy. Lehkého deště se nejspíš dočkáme až v sobotu a v neděli.

Ochlazení - 2
aktualizováno 01.10.
týdenní předpověď

Nejdřív déšť a mraky, potom se oteplí. O víkendu bude až 21 °C

Podzim nastoupil v plné síle, teploty budou postupně stoupat, dvacítku by ale měly překročit až během víkendu. Velkou část týdne se budou podle meteorologů po ránu objevovat mlhy a také přízemní mrazíky. Pršet by mělo zejména v první dnech.

Škrábání auta
aktualizováno 26.09.
Ranní mrazy

Do Česka vtrhla zima! Lidi zaskočil mráz, na horách leží sníh

Ještě minulý týden jsme si mohli užívat tropické třicítky, víkendový zlom ale přinesl pravý podzim se vším, co k němu patří - tedy i s ranními mrazíky a sněhem na horách.

Počasí - sníh, déšť
25.09.
Předpověď počasí

PŘEDPOVĚĎ NA PODZIM: Čeká nás babí léto, brzy bude i sněžit

Raději si připravte kabáty, teploty budou v příštích týdnech hodně kolísat. Počasí nám totiž dává vědět, že v neděli začal astronomický podzim a do České republiky dorazilo prudké ochlazení. Po vysokých teplotách, které jsme si ještě v minulých týdnech užívali, tak přišel šok. Tento týden ještě budou teploty kolem 20 °C, začátken října se pak budou pohybovat kolem 16 °C. Měli bychom si však užít více slunečných dnů.

Počasí na podzim
aktualizováno 24.09.
Týdenní předpověď

Bude chladněji než v zimě, varují experti. Dočkáme se i sněhu

Počátek tohoto týdne bude v Česku studený, na horách se dokonce setkáme se sněhem. V polovině týdne se opět oteplí a až do pátku budou nejvyšší teploty dosahovat až 20 stupňů. O víkendu ale do Česka dorazí studená fronta, která přinese ochlazení a přízemní mrazíky.

Škody po vichřici Fabienne
aktualizováno 25.09.
Předpovědi se vyplnily

Vichřice přinesla sníh a lámala stromy! Tisíce lidí jsou bez proudu

Na Česko udeřila v neděli večer silná bouře Fabienne, která způsobila ohromné škody. Vyplnilo se tak varování meteorologů. Během noci zasáhly silné poryvy větru celou republiku od západu, kvůli spadlému elektrickému vedení jsou tisíce domácností bez elektřiny. Na některých místech republiky dokonce začalo sněžit!