Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Mráz
aktualizováno 19.09.
Mrazy jsou tu

Ranní mrazy zasáhly Česko: Teploty klesaly pod bod mrazu

Česko zasáhly mrazy, teploty klesly na některých místech i pod bod mrazu. Chladné ráno bylo v úterý na Kvildě, kde bylo naměřeno -0,4 °C. Na dalších místech ČR se teploty pohybovaly od 0 do 5 °C. Chladné počasí nás čeká celý týden.

Déšť - 1
18.09.
Týdenní předpověď

Ranní mlhy a déšť: Do Česka dorazil podzim! PŘEDPOVĚĎ

Babího léta se letos podle meteorologů nedočkáme. Celý týden se budou teploty pohybovat mezi 10 až 17 stupni. Sluníčko vysvitne jen občas, bude vytrvale pršet a obloha převážně zůstane zatažená. Rána budou chladná a objeví se mlhy.

Zima, déšť, teplo
17.09.
Počasí na podzim

Přijde babí léto? Meteorologové prozradili, jak to s ním letos bude

Babího léta se pravděpodobně letos nedočkáme. Teploty na konci září budou podprůměrné.V noci by mohly dokonce klesnout na tři stupně celsia. Čeká nás také vydatný déšť, mohou stoupat hladiny řek.

Obchodní sdělení

Soutěžte s námi o ovocné snacky EasyFruit nejen pro školáky

EasyFruit neobsahuje lepek a konzervanty a je i bez přidaného cukru, vhodné už pro pětiměsíční děti.

Déšť
aktualizováno 17.09.
výstraha Výstraha ČHMÚ

Varování před silným deštěm: Naprší až 50 milimetrů vody!

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal v neděli dopoledne výstrahu před vydatným deštěm. Varování platí až do noci, v krajním případě může spadnout na zasažených místech až 50 milimetrů srážek.

Počasí na podzim
16.09.
Měsíční výhled

Meteorologové řekli, jak bude na konci září. Připravte si kabáty

Přelom září a října bude chladný. V noci teploty mohou klesnout jen na několik stupňů nad nulou. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Příští týden v noci se podle týdenní předpovědi počasí ústavu propadne rtuť místy až na tři stupně Celsia.

Německem postupuje mohutná bouřková fronta
aktualizováno 14.09.
Varování ČHMÚ

Orkán v Německu zabil tři lidi. Vítr teď prochází Českem

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal ve čtvrtek výstrahu před silným větrem. Ten může v nárazech dosáhnout rychlosti kolem sedmdesáti kilometrů v hodině. V Německu ve středu vichřice zabila tři lidi.

Bouřky
aktualizováno 01.09.
Suma srážek víkendová předpověď

Bouřky v Německu lámaly stromy. V Čechách vydatně prší. MAPY

Od západu přišly ve čtvrtek do České republiky bouřky, i když se na Moravu a do Slezska dostanou až v pátek, déšť by se měl podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) objevovat na našem území přes celý víkend.

Počasí
aktualizováno 28.08.
týdenní předpověď

Poslední týden prázdnin prosvítí slunce, čeká nás tropická třicítka

Čeká nás slunečný týden, který se pokazí až před víkendem, kdy by se zejména na severozápadě Česka měly objevit srážky, varuje Český hydrometeorologický ústáv (ČHMÚ). Během týdne vystoupají teploty nad tropickou třicítku, v pátek by mohlo být až 33 °C.

Počasí
aktualizováno 26.08.
Měsíční výhled počasí

Výhled počasí: Příští čtyři týdny budou teplejší, občas zaprší

Podle měsíčního výhledu počasí, který na svých stránkách zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), léto evidentně ještě neskládá zbraně. Následující týdny totiž budou ještě příjemně teplé a srážky je nepokazí příliš často.

Déšť
aktualizováno 19.08.
Výstraha ČHMÚ

Do Česka dorazily v noci bouřky, doprovázel je velmi silný vítr

Meteorologové varují před vlnou silných bouřek, která večer udeřily hlavně na západě Čech. Doprovodí je přívalový déšť, který může zvedat hladiny menších toků. Pro východ republiky platí výstraha před vysokými teplotami.