Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Sucho
aktualizováno včera 06:59
týdenní předpověď

Po tropech přijde velké ochlazení! Teploty klesnou o deset stupňů

Stále platí výstraha před velmi vysokými teplotami, které mají být nejvyšší právě v pondělí. Přes den by mohlo být až 35 °C. Velmi teplé a suché počasí potrvá i v dalších dnech, ochladit by se podle meteorologů mělo až koncem týdne.

Horko a bouřky
aktualizováno 12.08.
varování ČHMÚ

Přijdou tropy a silné bouřky! Výstraha varuje i před kroupami

Po velmi krátkém ochlazení nás opět čeká pořádné vedro, meteorologové kvůli tomu vydali hned tři výstrahy. Varování před vysokými teplotami je od pondělí platné pro celou republiku, kvůli vysokým teplotám by se také mohly objevovat silné bouřky. Stále také platí varování před nebezpečím požárů.

Tropy vystřídají bouřky
aktualizováno 10.08.
Varování meteorologů

Vysoké teploty, požáry či bouřky ohrozí většinu ČR, varuje ČHMÚ

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pátek těsně po poledni vydal novou výstrahu před vysokými teplotami, bouřkami a výskytem požárů. Varování před alespoň jedním z jevů pokrývá většinu území republiky.

Obchodní sdělení

Sportovní výkony bez bolesti a umazaných rukou – Voltaren Emulgel s inovativním aplikátorem

Bezbolestná rekonvalescence zní skoro jako utopie. Zraněné místo vysílá do mozku signály, že není něco v pořádku. Jakmile ale ošetříte poranění, můžete si hned také ulevit od bolesti.

Bouřky v Česku
aktualizováno 08.08.
mapy srážek platné výstrahy

Silné bouřky udeřily na Česko! Vítr lámal stromy, padaly kroupy

Česko ve středu odpoledne zasáhly silné bouřky s prudkým deštěm. Postupovaly od západu k severovýchodu. Nejhorší byla situace ve středních Čechách včetně Prahy. Meteorologové před bouřkami nadále varují.

Spadlý strom přes silnici
aktualizováno 05.08.
Platila výstraha

Česko zasáhly bouřky. Padaly kroupy, voda zaplavila sklepy

Silné bouřky zasáhly v sobotu večer hned několik regionů v Česku. Meteorologové před nimi vpodvečer vydali varování. S bouřkami přišly přívalové deště a silné krupobití. V nočních hodinách se situace uklidnila.

Povodně 2013/ sucho 2018 - potok Brzina
aktualizováno 02.08.
srovnání

FOTO: Před pár lety povodně, teď mnoho řek téměř neteče!

V několika příštích dnech se vedra podle meteorologů jen tak nezbavíme. To ještě více zhorší již tak devastující situaci se suchem, které trápí velkou část našeho území. Napříč celou Českou republikou hlásí mnoho řek sucho nebo velmi nízký průtok, dlouhotrvající nedostatek vláhy se podepisuje také na výši hladin podzemních vod.

Slunečné počasí
aktualizováno 31.07.
Extrémní počasí

Vlna veder nekončí! Výstraha před požáry a tropy platí pro víc krajů

Meteorologové znovu varují před velmi vysokými teplotami a požáry. Výstraha před vedry platí pro většinu Česka od úterního poledne až do odvolání. Odborníci upozorňují na vysoký stupeň nebezpečí.

Horko - 2
aktualizováno 31.07.
teplotní maxima

Teploty neustále rostou, stanice naměřily i přes 36 °C!

Pondělí bylo skutečně horké, teplota na mnoha místech v noci neklesla pod 20 stupňů a přes den vystoupala na mnoha místech nad 35 stupňů, nejtepleji bylo v Husinci, kde bylo dokonce 36,2 °C. Teplé počasí má navíc pokračovat, zejména nemocní lidé by proto měli pozorně sledovat svůj zdravotní stav.

Horko
aktualizováno 30.07.
týdenní předpověď

Extrémní vedra budou pokračovat, teploty stoupnou až k 37 °C!

Česká republika čelí vlně veder, extrémně vysoké teploty, které mohou vystoupat až k 37 °C, vydrží přes celý týden. Meteorologové kvůli horku vyhlásili výstrahu, která je platná až do odvolání, kvůli suchu také varují před vznikem požárů.

Slunečné počasí
aktualizováno 29.07.
pekelné horko

NOVÁ VÝSTRAHA: Velmi vysoké teploty a požáry hrozí do odvolání

Meteorologové ČHMÚ vydali novou výstrahu před velmi vysokými teplotami a nebezpečím požárů. Výstraha platí pro celou českou republiku.