Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Čápy při návratu z Afriky zaskočily kruté mrazy
24.03.
Zvířata v ohrožení

Přimrzlá křídla, zobáky plné ledu. Čápy zaskočily kruté mrazy

Zobáky pokryté ledem a přimrzlá křídla - tak dopadli čápi, kteří se vraceli z Afriky do Evropy, ale zatím doletěli jen do Bulharska. Tam je totiž zaskočily kruté mrazy.

Omrzlý krokus
aktualizováno 23.03.
nezvyklé počasí

Letošní březen je unikátní! To se vidí jednou za 60 let, tvrdí expertka

Takový březen, jaký máme letos, meteorologové dlouhou dobu nepamatují. Je totiž dokonce ještě chladnější než leden, který v Česku platí za nejstudenější měsíc. Postupně by se ale mělo oteplovat.

Oteplení
aktualizováno 19.03.
týdenní předpověď

Vydrží tuhé mrazy dlouho? Experti řekli, kdy se má znovu oteplit

Česko má za sebou mrazivý víkend. Naši pocitovou teplotu ještě snižoval silný vítr, který na mnoha místech komplikoval dopravu a zaměstnával hasiče. Meteorologové ale mají dobrou zprávu, už o tom nadcházejícím víkendu by mělo být tepleji.

Prásk.tv píše:

Anastasia Gruzdeva - 4
čtěte o tématu mráz na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sportovní výkony bez bolesti a umazaných rukou – Voltaren Emulgel s inovativním aplikátorem

Bezbolestná rekonvalescence zní skoro jako utopie. Zraněné místo vysílá do mozku signály, že není něco v pořádku. Jakmile ale ošetříte poranění, můžete si hned také ulevit od bolesti.

Oteplení
aktualizováno 17.03.
Měsíční předpověď

Jaro se hned tak nevrátí, tvrdí experti! Řekli, kdy se znovu oteplí

Následující čtyři týdny budou chladnější, než je obvyklé. Zimní počasí, které se do Česka o víkendu vrátilo, se bude zpět na jarní měnit jen pozvolna. Oteplí se až se začátkem dubna. Vyplývá to z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Auto ve sněhu
aktualizováno 15.03.
Zima se vrací

Ochlazení dorazí už v pátek, bude sněžit a hrozí i náledí! MAPY

Výrazné ochlazení nakonec do Česka dorazí dřív, než se očekávalo. Prudký pokles teplot totiž přijde už v pátek odpoledne, ne až o víkendu. A kromě mrazů se do Česka vrátí i sněžení. ČHMŮ navíc na pátek a sobotu varuje před náledím.

Zima
aktualizováno 13.03.
velké ochlazení

O víkendu se vrátí mrazy. Teplotní skok přináší zdravotní rizika

O nadcházejícím víkendu se vrátí mrazy. Podle Českého hydrometeorologického ústavu klesnou teploty lehce pod bod mrazu již v sobotu v noci, v neděli bude mrazivo i přes den. Během jednoho týdne se tak teplota může změnit i o 16 °C! Velký teplotní skok může způsobovat zdravotní obtíže především kardiakům a astmatikům. Problémem je podcenění vhodného oblečení a snadné prochladnutí.

Ochlazení - 2
aktualizováno 13.03.
Předpověď počasí

Za pár dní přijde obří ochlazení! Mrazy vydrží i přes den!

Pokud patříte mezi ty, kteří se již těší na jaro a po víkendovém teplu už jste zimní oblečení odnesli na půdu, máme pro vás špatnou zprávu. Podle předpovědi se do Česka totiž valí mohutné ochlazení.

Pták v zimě
07.03.
zvířata v zimě

Jak pomoci ptákům v zimě? Na psí chlupy za oknem zapomeňte

Děláte si v zimě starosti o volně žijící ptáky a často si kladete otázku, jak v třeskutých mrazech přežijí? Nejste jediní, tento dotaz si totiž pokládá stále více lidí. Někteří ptákům do krmítek nebo na stromy přidávají krmivo, jiní začali dávat za okna chlupy svých psích mazlíčků. Domnívají se, že ptákům pomohou při zazimování hnízda. Všechno je ale jinak.

Požár domu ve Zlíně
03.03.
požár domu

Stařenky si v mrazech přitápěly. Skončily na ulici jen v pyžamech!

Extrémně náročné služby mají v těchto dnech hasiči a policisté. Zasahují v silných mrazech, kdy teploty klesají až k minus dvaceti stupňům Celsia. I přes všechny komplikace, které toto mrazivé počasí přináší, zachraňují lidské životy.

Zamrzlé Česko - Olomouc
aktualizováno 03.03.
galerie úchvatné scenérie

Fascinující záběry mrznoucí ČR! Poznáváte místa z fotografií?

Pokud jste si někdy přáli vidět Česko tak, jak ho vidí astronauti, teď máte příležitost. Satelit zachytil jedinečné snímky zamrzlé republiky a je to opravdu nádhera! Člověka by při pohledu na fotografie těžko napadlo, jak kruté mrazy mohou být.