Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Lidé bruslí na zamrzlém Lipně
dnes 11:58
hrozí nebezpečí

Bruslařská dráha na Lipně se má otevřít o víkendu. Led je zatím tenký

Po silných mrazech v posledních dnech by se o víkendu měla otevřít bruslařská dráha na zamrzlé lipenské přehradě. Hasiči v těchto dnech dráhu připravují a kontrolují tloušťku ledu.

Mráz
aktualizováno dnes 15:32
Praktické rady

Udeří třeskuté mrazy. V ohrožení budou lidé, auta i zahrady

Česko zasáhnou o víkendu a na začátku příštího týdne silné mrazy. Podle meteorologů mohou ranní teploty klesnout až k mínus dvaceti stupňům. Výraznější sněžení se ale neočekává, proto může dojít až k holomrazům. Pomrznout by mohly stromy, keře a ohrožena je tak úroda.

Nález těla v parku u Jindřišské
aktualizováno včera 18:15
policejní vyšetřování

V pražském parku našli mrtvého muže, policie pátrá po totožnosti

Ve středu našli kolemjdoucí na lavičce v pražském parku u tramvajové zastávky Jindřišská bezvládného muže, zavolali proto okamžitě na tísňovou linku. Přivolaný lékař už mu nemohl pomoci. Policisté nyní vyšetřují další okolnosti případu a zjišťují totožnost neznámého muže.

Prásk.tv píše:

Jaké chyby lidé dělají s autem v zimě
čtěte o tématu mráz na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Herlíkovice – ze Žalého po hranách

Herlíkovice jsou dobře dostupným krkonošským střediskem, jehož dvě nástupní místa se nacházejí doslova u hlavní silnice. Zatímco sjezdovky Herlíkovic by svým převýšením a sportovním charakterem měly zaujmout ostřejší jezdce, modré přehledné tratě Bubákova zas oslovují rodiny s dětmi.

Počasí - zima_4
17.02.
měsíční předpověď

Zima se ještě zdaleka nevzdává! Dočkáme se tuhých mrazů i sněhu

Nadcházející čtyři týdny budou teplotně i srážkově průměrné až slabě podprůměrné. Maximální denní teploty postupně porostou, příští týden bude průměr ještě kolem nuly. Druhá polovina předpovídaného období bude teplejší. Nejvíce srážek očekávají meteorologové v posledním týdnu. Vyplývá to z měsíční předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), který ji dnes zveřejnil na webu.

Ledovec na Jihlavsku
14.02.
rarita na jihlavsku

Úchvatná podívaná: Z trubky stříká voda, tvoří ledový skvost

Takhle umí čarovat jen příroda. V Lovětíně na Jihlavsku vzniká v těchto dnech obří ledový monument. Místní jsou na něj pyšní, i když zároveň vědí, že jim kvůli počasí brzy roztaje.

Počasí - sníh, slunce
aktualizováno 13.02.
předpověď počasí

Počasí rozdělilo zemi: V Čechách svítí slunce, Morava hlásí sníh

Počasí v Česku se dnes liší kraj od kraje. Zatímco ve středních Čechách dopoledne vysvitlo slunce, na severu Moravy by mělo celý den sněžit. A sněhové přeháňky hlásí meteorologové i pro další kraje. Teploty se většinou pohybují okolo nuly.

Mráz
aktualizováno 08.02.
výstraha před náledím

VAROVÁNÍ: I o víkendu nás čekají mrazy a bude to hodně klouzat

V noci ze čtvrtka na pátek si dejte pozor na náledí, varují meteorologové. Mrazivé počasí vydrží i o víkendu, na některých místech se mohou dočkat také slabého sněžení.

Dítě v zimě
06.02.
nebylo jí pomoci

Holčička (2) zmrzla před domem, její tělo našla zdrcená matka

"Umrzla, umrzla," ozvaly se výkřiky na lince 911 během pátečního odpoledne. Matka dvouleté Wynter Parkerové z amerického Ohia volala o pomoc, když našla svou dceru nehybnou před domem v -11 stupních Celsia. Snažila se ji sice oživit, ale bohužel bylo pozdě. Její dcerka v krutém mrazu zemřela.

Sněžení
aktualizováno 05.02.
týdenní předpověď

V Česku udeřily tuhé mrazy! A není to naposledy, varují odborníci

Čeká nás nejchladnější týden letošní zimy. Teploty už dnes v noci klesly až k minus 15 stupňům a podobně bude i v noci na zítřek. Meteorologové dokonce vydali před silnými mrazy výstrahu.

Ledovka a mráz
04.02.
Výhled počasí

Únor bude mrazivý. Nulu teploty nepřekročí, pozor na ledovku!

Po teplejším období přichází do Česka ochlazení. Mrazivá zima vydrží v nadcházejích dvou týdnech, poté se mírně oteplejší. Výraznějšího vzestupu teplot se ale dočkáme až na začátku březnu. Vyplývá to z dlouhodobého výhledu počasí Českého meteorologického ústavu (ČHMÚ).