Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Brečící dítě
aktualizováno 12.11.
hrozí jí výjimečný trest

Pohodila dítě na mráz a utekla. Krkavčí matku našli po 9 měsících

Až výjimečný trest hrozí ženě, která podle policie v březnu letošního roku nechala své dítě před vchodem do neobývaného domu. Venku přitom v té době bylo kolem jednoho stupně. Před spravedlností utekla do zahraničí, kde ji našli po devíti měsících.

Zima - 3
aktualizováno 09.11.
Ochlazení na obzoru

Zima přichází! Teploty klesnou o 15 °C. Příští týden začne mrznout

Kalendář sice hlásí podzim a zima se už také pomalu blíží, ale podle počasí to opravdu není poznat. Alespoň zatím. Příští týden totiž meteorologobvé slibují ochlazení s teplotami pod bodem mrazu.

Chladno - 2
aktualizováno 27.10.
Předpověď počasí

Měsíční výhled: Budou příjemné teploty, pak pořádně přituhne!

Nadcházející měsíc bude jako celek teplotně nadprůměrný, i když se ke konci období významně ochladí. Pršet moc nebude, i když mohou přijít ojedinělé přeháňky. Vyplývá to z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Prásk.tv píše:

Anastasia Gruzdeva - 4
čtěte o tématu mráz na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Plovoucí vinylová podlaha RS-click

Rychle a snadno bez lepení!

Vítr
21.10.
Týdenní předpověď

Na Česko se žene větrná smršť! Hřebeny hor zasype sníh

Příjemné teploty, kterých jsme si v posledních dnech užívali, pomalu končí. Do Česka dorazí i mráz a teploty budou dosahovat maximálně 17 °C. Slunce vystřídají srážky, na horách pak můžeme očekávat i sníh. Meteorologové také varují před silným větrem, který by měl udeřit z úterka na středu.

Počasí - sníh, déšť
aktualizováno 27.09.
počasí na víkend

Užijte si poslední teplo. Ochladí se o deset stupňů, může i sněžit

Čtvrtek bude nejteplejším dnem tohoto týdne, přesto na horách ráno měřili teploty pod bodem mrazu. Od pátku se začne ochlazovat a v sobotu už bude v maximech jen 14 stupňů. Na horách se dočkají i sněžení.

První mráz
aktualizováno 20.09.
kde bude mrznout

Česko čeká brutální ochlazení. Připravte se na mráz, varují experti

Do České republiky dorazí mrazy. Do pátku ještě vydrží tropické teploty, pak ale přijde prudké ochlazení. Přízemních mrazíků se mohou dočkat také v nížinách. Přes den se teploty budou pohybovat kolem 15 stupňů.

Čápy při návratu z Afriky zaskočily kruté mrazy
24.03.
Zvířata v ohrožení

Přimrzlá křídla, zobáky plné ledu. Čápy zaskočily kruté mrazy

Zobáky pokryté ledem a přimrzlá křídla - tak dopadli čápi, kteří se vraceli z Afriky do Evropy, ale zatím doletěli jen do Bulharska. Tam je totiž zaskočily kruté mrazy.

Omrzlý krokus
aktualizováno 23.03.
nezvyklé počasí

Letošní březen je unikátní! To se vidí jednou za 60 let, tvrdí expertka

Takový březen, jaký máme letos, meteorologové dlouhou dobu nepamatují. Je totiž dokonce ještě chladnější než leden, který v Česku platí za nejstudenější měsíc. Postupně by se ale mělo oteplovat.

Oteplení
aktualizováno 19.03.
týdenní předpověď

Vydrží tuhé mrazy dlouho? Experti řekli, kdy se má znovu oteplit

Česko má za sebou mrazivý víkend. Naši pocitovou teplotu ještě snižoval silný vítr, který na mnoha místech komplikoval dopravu a zaměstnával hasiče. Meteorologové ale mají dobrou zprávu, už o tom nadcházejícím víkendu by mělo být tepleji.

Oteplení
aktualizováno 17.03.
Měsíční předpověď

Jaro se hned tak nevrátí, tvrdí experti! Řekli, kdy se znovu oteplí

Následující čtyři týdny budou chladnější, než je obvyklé. Zimní počasí, které se do Česka o víkendu vrátilo, se bude zpět na jarní měnit jen pozvolna. Oteplí se až se začátkem dubna. Vyplývá to z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).