Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Migranti a policisté na mexicko-americké hranici
včera 21:44
první oběť

Napětí na hranici roste, mexické úřady musely migranty přesunout

Mexickým úřadům začínají vadit migranti, kteří na hranicích čekají na vstup do Spojených států. Tamní vláda už uzavřela sportovní areál, kde běženci přespávali. A posílá je také pryč z ulic, kde si postavili stany. Migranti se přesouvat nechtějí, bojí se, že když se od hranice vzdálí, nebudou mít šanci získat ve Spojených státech azyl.

Santa Claus
aktualizováno včera 10:49
Paní Clausová

Konec klasických Vánoc? Dárky by měla nosit žena, tvrdí lidé

Santa Claus jako starší a veselý muž je přežitek - alespoň podle téměř třetiny dotázaných v USA a Velké Británii. Podle některých názorů by dárky měla odteď roznášet žena nebo alespoň genderově neutrální osoba.

Týraný chlapec z Texasu
včera 05:45
Vážil 13 kilo

Chlapci nedávali najíst, vyhubl na kost! Z podlahy trčely hřebíky

Žena v Texasu nutila nevlastního syna spát v přístěnku pod schody, který se podobal tomu, kde přebýval knižní hrdina Harry Potter. Chlapec také nedostával najíst a z podlahy v pokojíku trčely hřebíky. Krkavčí matka si má odpykat 28 let vězení.

Prásk.tv píše:

Denise Underhill - 3
čtěte o tématu USA na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Víme, jak získat půjčku se sazbou hypotéky

Přijde vám, že spotřebitelské úvěry i hypotéky neustále zdražují? Uvažujete o půjčce na vybavení domácnosti, vzdělávání dětí nebo novou kuchyň, ale úroky se vám zdají příliš vysoké? Víme, jak najít výhodnou půjčku s úrokem hypotéky.

Stevard
14.12.
Let ze Seattlu

Šok pro cestující! Na palubě našli srdce, letadlo se muselo vrátit

Letadlo, které směřovalo ze Seattlu do Dallasu, se muselo kvůli neobvyklému důvodu vrátit. Posádka zjistila, že na palubě je stále lidské srdce, které si měl na letišti v Seattlu převzít kurýr.

Hranice Mexiko
aktualizováno 14.12.
zadrželi je na hranici

Holčičku (7) nechali ve věznici v USA bez jídla a pití! Zemřela

Otec se i se svou sedmiletou dcerou pokoušel přejít přes hranice USA. Po zatčení pohraniční stráží oba přežívali ve vazební věznici. Děvčátko zde v otřesných podmínkách následně zemřelo na dehydrataci a šok.

Z auta se na dálnici sypaly peníze
14.12.
Kuriozní nehoda

Z auta se na dálnici sypaly peníze! Chamtiví řidiči způsobili chaos

Z pancéřového nákladního auta se za jízdy začaly sypat peníze. Ostatní řidiči začali prudce brzdit a zastavovat, aby si peníze nasbírali.

Michael Cohen v doprovodu policie
12.12.
uplácení

Špinavá kampaň? Bývalý právník Donalda Trumpa jde do vězení

Soud na newyorském Manhattanu dnes poslal Michaela Cohena, bývalého osobního právníka Donalda Trumpa, na tři roky do vězení. Usvědčil ho, že během prezidentské volební kampaně v roce 2016 uplácel dvě někdejší milenky budoucího prezidenta, aby o poměru s ženatým Trumpem mlčely. Podle soudu šlo o porušení pravidel pro financování volební kampaně.

Jeptiška na automatech
11.12.
Zpronevěra

Místo Boha hazard! Jeptišky kradly peníze, prohrály je ve Vegas

Byly zaslíbené Bohu, dvojice jeptišek z Kalifornie si ovšem nakonec našla nového pána - hazard. Řádové sestry se totiž nyní přiznaly, že zpronevěřily asi půl milionu dolarů (přibližně 11 milionů korun) a peníze utratily v ráji hazardu Las Vegas.

Robotická paže ve skladišti Ilustrační snímek
10.12.
Chybička se vloudila

Vzpoura strojů? Robot otrávil sprejem proti medvědům 24 lidí!

Čtyřiadvacet zaměstnanců Amazonu v New Jersey skončilo v nemocnici poté, co robot ve skladišti roztrhl balení medvědího repelentu. Jeden člověk skončil v kritickém stavu, dalších 30 ošetřili přivolaní zdravotníci na místě.

Sněhová bouře v USA
aktualizováno 11.12.
Extrémní počasí

USA drtí sněhová bouře! Úřady hlásí 3 mrtví, tisíce lidí bez proudu

Jihovýchod Spojených států překvapila sněhová bouře, na 300 tisíc lidí je bez proudu. Nepříznivé počasí si už vyžádalo tři oběti. Letecké společnosti zrušily tisícovku spojů v Severní Karolíně a Virginii.