Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Donald Trump a Andrej Babiš
aktualizováno včera 20:42
Setkání ve Washingtonu

Bílý dům potvrdil schůzku Babiše a Trumpa: Toto budou probírat

Úřad amerického prezidenta potvrdil na oficiálních stránkách Bílého domu setkání Donalda Trumpa s českým premiérem Andrejem Babišem. Zveřejnil také témata, která spolu oba státníci budou probírat. Babiš se do Bílého domu podívá 7. března.

Vladimir Putin skládá slib
20.02.
Varování

Američané by si měli spočítat dolet našich raket, pohrozil Putin

Ruský prezident Vladimir Putin dnes varoval Spojené státy před rozmístěním nových jaderných střel v Evropě po odstoupení od smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu (INF). Moskva by podle něj musela vojensky zareagovat.

Slavný polibek
aktualizováno 20.02.
me too kampaň

Ze symbolu konce války sexuální útok! Slavnou sochu posprejovali

Na Floridě vandalové poničili ikonickou sochu znázorňující, jak americký námořník na konci druhé světové války nečekaně políbil neznámou ženu. Aktivisté na nohu ženy nastříkali MeToo, které se stalo heslem kampaně proti sexuálnímu obtěžování. K incidentu došlo den poté, co zemřel muž ze slavné fotografie, která je předlohou sochy.

Prásk.tv píše:

Netradiční knihovna - 1
čtěte o tématu USA na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Jelen evropský
aktualizováno 20.02.
vysoká zvěř

Mezi jeleny se šíří zombie nemoc! Odborníci připouští přenos na lidi

Ve Spojených státech a v Kanadě se mezi vysokou zvěří šíří zákeřná choroba, která má podobné příznaky jako vzteklina a dělá z paroháčů v podstatě zombie. Odborníci se obávají, že by se mohla přenést i na lidi.

Donald Trump
19.02.
Na tahu je Pentagon

Hvězdné války jsou tu: Trump posvětil vznik vesmírné armády!

Americký prezident Donald Trump v úterý odpoledne podepsal nařízení, kterým zaúkoloval Pentagon vytvořením nové divize armády, která bude zaměřená na vesmír. Naposledy nová armádní "pobočka" vznikla před dvaasedmdesáti lety.

Donald Trump
19.02.
zneužívání moci

Američanům dochází s Trumpem trpělivost. Podali na něj žalobu

Kalifornie, New York a dalších 14 států USA žaluje amerického prezidenta Donalda Trumpa kvůli vyhlášení stavu nouze. Zneužívá prý své moci, aby mohl financovat zeď na hranicích s Mexikem.

Donald Trump
18.02.
Bílý dům

Trump může dostat Nobelovu cenu! Nominovalo ho Japonsko

Japonský premiér Šinzó Abe nominoval na Nobelovu cenu za mír prezidenta USA Donalda Trumpa. O nominaci ho prý měla požádat americká vláda- ta to ale popírá. Lhůta pro navrhování kandidátů vypršela 31. ledna. Jména letošních laureátů budeme znát až v říjnu.

Boje o Mosul - ilustrační foto
aktualizováno 18.02.
Blízký východ

Boje proti ISIS v Sýrii vrcholí, další teroristé ale mohou být v Iráku

V Sýrii vrcholí bitva arabsko-kurdských koalic proti posledním bojovníkům Islámského státu. Podle americké televizní stanice CNN ale válka proti Islámskému státu nemusí být zdaleka u konce. Televize se odkazuje na americké armádní zdroje, podle kterých se více než tisícovka islámských radikálů ukrývá v západním Iráku.

Trevor Wehner
17.02.
Tragédie v Auroře

Mladík byl ve vysněné práci první den, domů už se nevrátil!

Úřady identifikovaly oběti pátečního masakru ve firmě v americkém Illinois. Je mezi nimi i mladík, který do podniku zrovna nastoupil na stáž. Z prvního pracovního dne už se nevrátil. Spolu se čtyřmi dalšími kolegy ho zastřelil propuštěný Gary Martin.

Donald Trump na summitu G7
aktualizováno 17.02.
výzva spojencům

Převezměte 800 vojáku ISIS, jinak je pustíme, hrozí Trump Evropě

Spojené státy pohrozily Evropě, že pokud si nevezme zpět 800 islamistů, které Američani zadrželi v Sýrii, tak je propustí na svobodu. Trump požaduje, aby evropské země postavili islamisty před soud, chálífát podle něj stojí před zánikem.