Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Smutná zpráva

Zemřel "jestřáb" Brzezinski, poradce Kennedyho i Cartera

Ve věku 89 let zemřel ve Spojených státech bývalý americký bezpečnostní poradce prezidenta Jamese Cartera a politolog Zbigniew Brzezinski. O úmrtí muže, který měl desítky let výrazný vliv na utváření americké zahraniční politiky, informovaly agentury s odvoláním na Brzezinského rodinu.

Henry Amador-Batten se synem - 1
Aktualizováno Dnes 09:07
Otec se synem

Další skandál aerolinek: Pedofil na palubě, vyhlásil pilot. Bylo to jinak

Spojenými státy otřásá další skandál aerolinek. Posádka letadla United Airlines obvinila cestujícího z pedofilie. Měl osahávat pětiletého hocha na sedadle vedle. Jenže se ukázalo, že muž je chlapcovým otcem a pouze ho utěšoval, protože se bál letu.

Jared Kushner

Trumpův zeť žádal o tajné spojení s Kremlem! Zajímá se o něj FBI

Jared Kushner, poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa a manžel jeho dcery Ivanky, žádal o zřízení tajného kanálu pro komunikaci s Kremlem. Tvrdí to americký deník The Washington Post.

Prásk.tv píše:

Melanie Trump jako modelka
čtěte o tématu USA na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Raiffeisen stavební spořitelna: Stavebko je hlavně o financování lepšího bydlení

Úvěry na bydlení zažívají boom. Lidé si přejí bydlet ve vlastním nebo se odhodlávají k rekonstrukcím svého starého bydlení. RSTS jim je v jejich cestě k pořízení nového bydlení spolehlivým partnerem.

zákaz vstupu

Trumpův imigrační dekret je neústávní, potvrdil odvolací soud

Americký odvolací soud ve čtvrtek potvrdil pozastavení platnosti dekretu, jímž prezident Donald Trump dočasně zakázal vstup do USA obyvatelům šesti většinově muslimských zemí. Soud není přesvědčen, že by Trumpův výnos měl význam pro zvýšení bezpečnosti Američanů, čímž jej zdůvodňoval Bílý dům. Podle soudců je zřejmé, že zákaz je neústavní, uvedla agentura Reuters.

Návštěva Vatikánu

Trump poprvé v Evropě: Sejde se s papežem, který ho kritizuje!

Americký prezident Donald Trump se na své první zahraniční cestě přesunul z Blízkého východu do Evropy. Kolem 18:30 SELČ přistál na římském letišti. Trumpa, kterého už dnes nečeká žádný oficiální program, ve středu přijme papež František.

Írán: Raketový program neskončí, nepotřebujeme svolení USA

Írán bude pokračovat v testech balistických raket a nebude se ptát Američanů na svolení. Prohlásil to dnes íránský prezident Hasan Rúhání. Reagoval tak na kritiku amerického prezidenta Donalda Trumpa, který Írán v neděli v Rijádu před arabskými lídry obvinil ze zodpovědnosti za velkou část nestability na Blízkého východě.

jednání prezidentů

Zastavte jaderný program, vyzval Trump Írán při návštvě Izraele

Prezident Spojených států Donald Trump se v rámci své první zahraniční cesty přesunul do Izraele. V židovském státě stráví 2 dny a navštíví i palestinská území. Hned po příletu se setkal se svým izraelským protějškem Rivlinem a premiérem Netanyahuem.

Trump si pronajal celý hotel
Aktualizováno 22.5. 2017 13:04
prezidentská apartmá

Trump si v Izraeli zamluvil celý luxusní hotel! Podívejte se dovnitř

Ostře sledovaná první zahraniční cesta prezidenta Spojených států Donalda Trumpa pokračuje v Izraeli. Trump v židovském státě stráví dva dny a navštíví i palestinská území. Očekává se, že se pokusí oživit izraelsko-palestinská mírová jednání. Izrael je na návštěvu nejmocnějšího muže planety pečlivě připraven.

Donald Trump
Aktualizováno 21.5. 2017 21:30
první projev v zahraničí

Trump vyzval arabské vůdce: Vyžeňte teroristy ze svých svatyní

Donald Trump vyzval vůdce arabských zemí k jednotnému postupu a převzetí vůdčí role v boji proti extremismu a terorismu v regionu. Boj s terorismem označil za bitvu dobra a zla, nikoli za střet náboženství nebo civilizací.

video jízdy 18+ neudržel slzy

Vjel do lidí v New Yorku, popsal, co se dělo: "Hledal jsem pomoc!"

Šílený řidič, který vjel do lidí na newyorském náměstí Times Square, poskytl novinářům rozhovor přímo z vazební věznice. Z incidentu si prý příliš nepamatuje, když se dozvěděl, že zabil 18letou dívku, rozplakal se.