Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Jih Kalifornie zasáhla nejsilnější bouře za několik let - 5
Aktualizováno Včera 21:22
Řádění živlů

Jih USA devastují obří bouře, povodně a vítr. Nejméně dva mrtví

Kindy vyprahlá jižní Kalifornie od pátku čelí extrémně silným bouřím a průtržím mračen. Vodní smršť už má na svědomí nejméně dva životy, včetně člověka, který se utopil ve vlastním autě.

Abrahamm Lincoln a John F. Kennedy
Aktualizováno Včera 12:36
5. díl Náhoda či osud?

Podivná úmrtí: 10 paralel mezi atentáty na Kennedyho a Lincolna

Asi každý ví, že američtí prezidenti Abraham Lincoln a John Kennedy zemřeli rukou atentátníků. Co se ale tolik neví, jsou podivné paralely v životech i smrti těchto amerických státníků.

Vojáci NATO při cvičení
Aktualizováno Včera 21:40
Výdaje na obranu

Konference v Mnichově: USA tlačí Česko na zvýšení výdajů na NATO

Pro většinu spojenců ze Severoatlantické aliance přišel čas dělat víc pro společnou obranu, řekl dnes na mnichovské bezpečnostní konferenci americký viceprezident Mike Pence. Spojenci podle něj musejí nést spravedlivý díl zodpovědnosti, jinak alianci podkopávají.

Prásk.tv píše:

Ondřej Havel - 1
čtěte o tématu USA na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Spojte lyžování s kulturním zážitkem a navštivte unikátní Špindlerovské ledárium

Již druhou zimní sezónu můžete v největším krkonošském středisku navštívit unikátní Špindlerovské LEDÁRIUM u horní stanice šestisedačkové lanovky Pláň. Tématem ledových soch je letos „Čtvero ročních dob".

Americký prezident Donald Trump
Aktualizováno Předevčírem 20:52
Zákaz cestování do USA

Trump chystá nový dekret proti migraci a reformu zdravotnictví

Americký prezident Donald Trump na dnešní tiskové konferenci ohlásil přípravu nového migračního dekretu nahrazujícího ten původní, který předběžně zablokoval federální soud. Trump novinářům sdělil, že nové exekutivní nařízení chce podepsat příští týden.

Video Vysílali to na Facebooku

Brutální útok: Chlapečka (†2) zastřelili v přímém přenosu!

Z velké tragédie se oklepává americké Chicago. Vlna násilností, která město na začátku roku zasáhla, si v úterý vyžádala život teprve dvouletého Lavontaye Whitea. Útočník jej zastřelil v autě, ve kterém cestoval s těhotnou tetou a strýcem. Kvůli násilnostem už v lednu americký prezident Donald Trump pohrozil, že do města vyšle federální jednotky.

Odsouzení vraha

Rodina zmizelého hocha se dočkala spravedlnosti po 38 letech

Rodina chlapce Etana Patza ze Spojených států se po 38 letech dočkala spravedlnosti. Etan beze stopy zmizel ne cestě do školy v roce 1978. Tehdy mu bylo 6 let.

Americký prezident Donald Trump
Aktualizováno 14.2. 2017 13:40
porušení zákona

Tajné jednání s Ruskem mu zlomilo vaz: Poradce Trumpa rezignoval!

Poradce prezidenta Spojených států pro národní bezpečnost Michael Flynn rezignoval kvůli tajnému jednání s ruskými diplomaty. Toho se zúčastnil ještě před tím, než ho Donald Trump jmenoval do funkce, což zákon zakazuje.

Přehrada Oroville
Aktualizováno 13.2. 2017 21:55
smrtelné nebezpečí

Americká přehrada je stabilní, 188 tisíc lidí zůstává evakuováno

Kalifornské úřady nařídily okamžitou evakuaci lidí žijících v okolí nejvyšší americké přehrady u jezera Oroville. Důvodem bylo vysoké riziko přetečení tamní přehrady. Evakuace se dotkla zhruba 200 tisíc lidí.

Silný vítr převrátil jedoucí kamion
Aktualizováno 11.2. 2017 13:30
video extrémní počasí

VIDEO: Silný vítr převrátil jedoucí kamion, ten rozdrtil policejní auto

Stát Wyoming v posledních dnech trápí velmi silný vítr. Jeho sílu na vlastní kůži pocítil řidič kamionu, jehož vůz ve středu odpoledne nárazový vítr během jízdy převrátil přímo na odstavené policejní auto.

soudní proces

Zrušení dekretu o imigraci? Trump zvažuje vydání nového

Americký prezident Donald Trump zvažuje vydání nového příkazu ohledně imigrace poté, co jeho dřívější nařízení dočasně zablokoval soud. Trump na palubě prezidentského letadla Air Force One uvedl, že nový příkaz by se zřejmě příliš nelišil od původního nařízení, které dočasně zmrazuje uprchlické programy a zakazuje občanům sedmi muslimských států vstup na území USA.

Obchodní sdělení

Komunikujte se svým vozem