Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Varování: Na Havaj letí střela
aktualizováno 14.01.
Panika na ostrovech

"Na Havaj letí raketa, ukryjte se!" varovaly úřady. Planý poplach

Havajské úřady omylem rozeslaly občanům varovnou zprávu, že na ostrovy letí balistická střela. Na ostrovech okamžitě vypukla panika, úřady výstrahu dementovaly až po dvaceti minutách.

Bratři
aktualizováno 27.12.
Neuvěřitelný příběh

Nejlepší dárek: Kamarádi po 60 letech zjistili, že jsou bratři!

Těžko uvěřitelný je příběh dvou kamarádů z Havaje. Dlouholetí přátelé pátrali pomocí testů DNA po svých příbuzných a zjistili, že jsou bratři. Z výsledků jsou nadšení a teď plánují společné cestování.

Bitevní loď Missoury
09.12.

VÍKEND: Námořníci vzpomínají na útok na Pearl Harbor

Letos je to 76 let od japonského útoku na Pearl Harbor. Tisíce kilometrů vzdálená bitva měla velký význam pro vývoj celé druhé světové války. Spojené státy do ní zatáhla a už o tři a půl roku později americké jednotky vstoupily do Plzně.

Prásk.tv píše:

Zorka Hejdová - 1
čtěte o tématu Havaj na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

KLDR testovala střelu z ponorky - 15
aktualizováno 02.12.
Jaderná hrozba

V KLDR oslavili ohňostrojem test rakety! Havaj se připravuje na útok

Spojené státy se připravují na případný jaderný útok Severní Koreje. Dokazují to i poplašné sirény, které se rozezněly na Havaji poprvé od dob studené války. V KLDR naopak po posledním jaderném testu propukly mohutné oslavy.

Havajský poplašný systém
aktualizováno 02.12.
napětí

Obavy po testu rakety KLDR sílí, Havaj oprášil poplašné sirény

Nedávný test balistické rakety, která podle severokorejského režimu může zasáhnout kdekoliv v USA, zvýšil napětí mezi oběma zeměmi. Na Havaji v reakci na test budou opět měsíčně testovat poplašné sirény před nukleární hrozbou. Ty zazněly poprvé od konce studené války.

Američanky nuceně strávily půl roku na moři
aktualizováno 30.10.
záchrana trosečnic

Američanky nuceně strávily půl roku na moři. Zázrakem přežily

Dvě Američanky, které strávily půl roku na poničené plachetnici, a teprve před několika dny je zachránili asi 900 kilometrů od Japonska, dorazily na námořní základnu do Okinawy. Společně s nimi byli na moři také dva psi.

Jachtařky strávily kvůli poruše motoru na moři pět měsíců
aktualizováno 28.10.
Zachránili je

Plavba na Tahiti se zle zvrtla, ženy strávily na moři pět měsíců

Dlouhých pět měsíců strávily na moři dvě americké jachtařky poté, co se na lodi porouchal motor a plachty jim k návratu na pevninu nestačily. Ženy a jejich dva psi se záchrany dočkali po dlouhých pěti měsících.

Donald Trump ve Varšavě
18.10.
Zásadní verdikt

Soud na poslední chvíli zablokoval Trumpův protiimigrační dekret

Federální soud v Honolulu zablokoval zářijový protiimigrační dekret amerického prezidenta Donalda Trumpa, který zakazoval vydávání přistěhovaleckých víz občanům osmi států.

KLDR slaví 105. narozeniny Kim Ir-Sena - 1
aktualizováno 26.09.
Napětí nepolevuje

Připravte se na jaderný útok, varují úřady obyvatele Havaje

Obyvatelé Havajských ostrovů se podle úřadů mají připravit na potenciální jaderný útok ze Severní Koreje. Výstraha přichází v době stále rostoucího napětí mezi USA a KLDR.

UH-60 Black Hawk na vojenské přehlídce v Lotyšsku
16.08.
UH-60 Black Hawk

Černý jestřáb se zřítil. U Havaje spadl americký vrtulník s 5 vojáky

Americká armáda ztratila spojení s vrtulníkem UH-60 Black Hawk, který byl na cvičném letu ze základny Wheeler Army Airfield na havajském ostrovu Oahu. Na palubě bylo pět vojáků. Pobřežní stráž informovala, že před půlnocí místního času našla v moři trosky.