Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Volby - BN - Babiš, Okamura, Zaorálek
09.12.
Podpora menšinové vládě?

Okamura naznačil, zda podpoří Babiše. Vyjmenoval své podmínky

O víkendu probíhá konference čtvrté nejsilnější parlamentní strany, Svobody a přímé demokracie (SPD). Na sjezd přijel i prezident Miloš Zeman. Hnutí mu ale přímo podporu nevyslovilo, byť jej za jeho výkon funkce pochválilo. Předseda hnutí Tomio Okmaura naznačil, jestli podpoří menšinový kabinet Andreje Babiše.

Zeman na sněmu SPD
aktualizováno 09.12.
Stranický sjezd

Zeman kritizoval program SPD. I tak sklidil na sněmu strany potlesk

V Praze dnes po poledni odstartovala celostátní konference hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). Sjezd po úvodních krocích odstartoval projevem předsedy strany Tomia Okamury, po něm promluvil prezident Miloš Zeman.

Andrej Babiš
aktualizováno 08.12.
Politická hádanka

Opře se Babišova vláda o SPD a komunisty? Příští dny napoví!

Bude Andrej Babiš vládnout s tolerancí komunistů a SPD Tomia Okamury? Následující dny hodně napoví. Dnes zasedal výkonný výbor komunistů a zítra má pro změnu celostátní sněm SPD Tomia Okamury. Právě tyto strany společně hlasovaly například při ustavování nové sněmovny.

Prásk.tv píše:

Andrej Babiš
čtěte o tématu SPD na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Lesy chrání, lesy ozdravují

Pryč jsou časy, kdy bylo na lesy pohlíženo především jako na zdroje dřeva. I když je tato funkce stále významná, do popředí se dostávají jiné úlohy hájů a hvozdů a zeleně vůbec. Je stále jistější, že nás čeká stejný osud jako praprapředky na úsvitu lidstva. Směřovali do lesů, aby se skryli před drsným podnebím a šelmami. My do nich utíkáme, abychom se spasili před klimatickými extrémy, nedostatkem kyslíku, vlhkosti, stínu...

Poslanecká sněmovna
30.11.
Museli hlasovat

Piráti a SPD se pohádali o místa! Nikdo nechtěl sedět v koutě

Noví poslanci byli zvoleni teprve před 40 dny a už teď se ukazuje, že domluvit se bude pro ně poměrně těžké. Do sporu se dostali i kvůli tak banálnímu tématu, jako je zasedací pořádek. Výhrady, kde kdo bude ve sněmovně sedět, měli poslanci z řad Pirátů i SPD - nikdo totiž nechtěl místa v koutě.

Tomio Okamura
16.11.
Politické strany

Do politiky po volbách míří stovky Čechů. Nejvíc táhnou Piráti a SPD

Do politických stran a hnutí po volbách míří stovky nových členů. Nejvíce lidí se hlásí k Pirátům a pak k SPD Tomia Okamury. O vstup do hnutí ANO projevila zájem zatím asi stovka lidí a lidovcům dokonce straníci ubývají. Novým uskupením ve Sněmovně kromě lidí přibyly i finanční prostředky.

Jaroslav Staník zavolal do štábu SPD policii
aktualizováno 10.11.
Skandál ve sněmovně

Tajemník SPD posílal gaye, Židy a Romy do plynu, tvrdí ministryně

Končící ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová přišla se závažným obviněním. Webu Aktuálně.cz řekla, že tajemník strany Svoboda přímá demokracie a blízký spolupracovník Tomia Okamury Jaroslav Staník měl ve sněmovně vykřikovat rasistická hesla. To potvrdili i další svědci. Staník nařčení odmítá.

Andrej Babiš
aktualizováno 10.11.
Náhrady církvím

Andrej Babiš chce zdanit církevní restituce. SPD a KSČM ho podpoří

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš je ochoten vyhovět komunistům, kteří jako jednu z podmínek tolerance menšinové vlády uvedli požadavek, aby se doposud nevyplacené náhrady církvím zatížily 19% daní z příjmů. Návrh by podpořila také SPD.

Tomio Okamura
aktualizováno 06.11.
schůzka se Zemanem

Okamura v Lánech prozradil, jestli bude kandidovat na prezidenta

Jen pár desítek minut poté, co Miloš Zeman oznámil svou kandidaturu na prezidenta, přijal na zámku v Lánech předsedu hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamuru. Ten je už čtvrtým předsedou strany, se kterým se prezident po volbách schází.

Sněmovna - Okamura, Zeman, Babiš
26.10.
Řekl, jak na to

Okamura varuje: Babiš a Zeman tu mohou vládnout i bez Sněmovny

Andrej Babiš může vládnout klidně i měsíce bez toho, aby jeho vláda dostala důvěru Poslanecké sněmovny. Tento scénář nastínil na tiskové konferenci po jednání s ČSSD předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura. Záležet bude na tom, jestli se poslancům podaří domluvit uspořádání Sněmovny a jestli by v takovém případě Babiše podržel prezident Zeman.

Ruy Okamura v Ulici
25.10.
VIDEO Filmařinu má v krvi

Pikantní role Ruye Okamury v Ulici. Vydal se za prostitutkami!

Syn předsedy hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury Ruy na sebe upozornil, když se po boku svého otce objevil v sobotu na tiskové konferenci. Všichni se ptali, kdo je záhadný mladík s knírkem. Ruy Okamura si předtím ale zvládnul střihnout i malou roli v seriálu TV Nova Ulice.