Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Poslanecká sněmovna
aktualizováno 15.11.
anketa Platy politiků

Poslanci si zvýšili platy. Od nového roku dostanou tisíce navíc

Poslanci na dnešním jednání schválili zvýšení platů vrcholných politiků o 9 procent. Kdyby vládní návrh, který zpomaluje růst platů, dnes neodhlasovali, zvýšil by se jim od nového roku o 20 procent. Základní plat politiků v současnosti činí 75 900 korun. Od nového roku by měli dostávat 83 korun hrubého.

Žena v nikábu
aktualizováno 12.11.
Změna zákona

SPD chce zakázat zahalování tváře. Hrozila by pokuta. ANKETA

Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury připravila úpravu zákona, kterou by zakázala zahalování tváře. Tomio Okamura připomněl, že podobné zákony platí v Rakousku, Francii či v Dánsku. Tomu, kdo by nosil třeba šátek přes obličej, by hrozila pokuta až 10 tisíc korun.

Minaret v Lednici - 2
aktualizováno 07.11.
Silná slova

Místostarostovi vadí minaret v Lednici. Památku by boural

Minaret v Lednici z přelomu 18. a 19. století je nejstarší rozhlednou u nás. Zároveň je i památkou UNESCO, protože patří do Lednicko-valtického areálu a také je nejvyšší stavbou tohoto typu mimo islámské země. Nový místostarosta Lednice ale prohlásil, že by ho chtěl zbourat!

Prásk.tv píše:

Andrej Babiš
čtěte o tématu SPD na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE O CYKLO BALÍČEK.

V posledních letech prošla elektrokola výrazným vývojem a zažívají velký boom.

Andrej Babiš v Poslanecké sněmovně
04.11.
Zvýšení o 20 procent

Mají si poslanci určovat vlastní plat? Tohle si myslí šéfové stran!

Piráti a SPD se ještě budou snažit zabránit zvýšení platů politiků o 20 procent, svolají mimořádnou schůzi Sněmovny. Podle Pirátů a také hnutí STAN by si navíc platy vůbec neměli určovat sami. Přečtěte si, co o rapidním vzrůstu platů říkají předsedové sněmovních stran.

Poslanecká sněmovna
03.11.
Zvýšení o 20 procent

Kvůli těmto poslancům vzrostou jejich platy! Podívejte, kdo byl pro

Zvýšení platů o 20 procent si poslanci de facto odhlasovali tím, že odmítli rychlejší projednání novely, která by nárůst zbrzdila. Novelu sice předložila menšinová vláda ANO, pro urychlení ale hlasovali pouze dva členové strany. Podívejte se, jak hlasovali další poslanci.

Kolik berou poslanci
aktualizováno 02.11.
dostanou přidáno

Politikům se znovu zvýší platy. Od ledna by měli brát přes 90 tisíc

Poslanci dostanou nejspíš od ledna výrazně přidáno. Zástupci Pirátů a SPD totiž dnes ve Sněmovně nedokázali prosadit, aby se ještě v listopadu hlasovalo o návrhu, který měl růst platů politiků přibrzdit. Od ledna by se tak měl poslancům zvýšit plat o dvacet procent.

Angela Merkelová - 6
28.10.
Zemské volby

CDU Angely Merkelové vyhrálo volby v Hesenku, i tak ale oslabilo

Přestože vítězství Křesťanskodemokratické unie (CDU) obhájila, její cesta k triumfu byla poměrně náročná. Už před volbami se totiž vědělo, že strana v Hesensku ztrácí - a to se promítlo i do posledních předběžných výsledků. CDU sice poráží rivala Sociálnědemokratickou stranu (SPD), nicméně obě strany citelně ztratily hlasy. Uvedla to veřejnoprávní televize ARD.

Miloslav Rozner
aktualizováno 22.10.
skandální výrok

Rozner z toho vybrousil! Za popírání holokaustu stíhán nebude

Poslanec SPD Miloslav Rozner nebude stíhán za popírání holokaustu. Jeho výroky o „neexistujícím pseudokoncentráku“ tak zůstanou nepotrestány.

Volební billboard SPD
aktualizováno 05.10.
Padlo trestní oznámení

Nic nepodepsali, ale kandidují za SPD! Pět lidí to zjistilo až z lístků

Nejméně pět lidí z volebního obvodu 2 v Praze 9 překvapily volební lístky do komunálních voleb. Našli se totiž mezi kandidáty Svobody a přímé demokracie Tomia Okamury. A to bez toho, aby s kandidaturou souhlasili. Případ už prošetřuje policie. SPD nakonec celou kandidátku stáhla.

Tomio Okamura v pořadu Napřímo - 1
aktualizováno 25.09.
Napřímo s Tomiem Okamurou

Bezpečnost i doprava. Okamura řekl, s čím jde SPD do voleb

Uspět v Praze, využít propojení komunální politiky a síly hnutí Svobody a přímé demokracie v parlamentu. Tak to jsou podle předsedy hnutí Tomia Okamury priority pro nadcházející volby. Prozradil to v předvolební debatě Napřímo.