Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Tomio Okamura - rodiče
aktualizováno 20.06.
smrt v rodině

Bratři Okamurové přišli o otce, Tomio u smrtelné postele chyběl

Bratři Okamurové dnes přišli o otce, informoval o tom na svém facebookovém profilu Hayato Okamura. Spolu s mladším bratrem Osamem kvůli otcovu stavu zůstal v Japonsku déle a byl u jeho posledních chvil. Tomio Okamura u smrtelné postele chyběl, odjel z Japonska jen několik dní před jeho smrtí. Na pohřeb se ale podle nejmladšího z bratrů vydal.

Prezident Miloš Zeman jmenoval Andreje Babiše podruhé premiérem
aktualizováno 06.06.
Co bude dál?

Prezident jmenoval Babiše opět premiérem, chce se sejít s ministry

Prezident Miloš Zeman ve středu jmenoval Andreje Babiše podruhé premiérem. Přitom stále není jasné, zda a kde předseda hnutí ANO sežene většinovou podporu pro svůj kabinet.

Filip, Babiš a Okamura
27.05.
Jednání o vládě

S kým bude ANO hlasovat? ČSSD se bojí, že je přehlasuje s SPD

ČSSD se začíná obávat takzvané hlasovací koalice poslanců ANO, KSČM a SPD. Ta si prý odhlasuje, co uzná za vhodné, a sociálnědemokratické poslance k tomu nepotřebuje. I když se Andrej Babiš stále snaží vytvořit menšinovou koaliční vládu s ČSSD, přesto hlasují poslanci ANO pro některé body opačně než sociální demokraté. To se potvrdilo například i hlasování o kauze Novičok.

Prásk.tv píše:

Andrej Babiš
čtěte o tématu SPD na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Co dát dětem na svačinku? Bezlepkové křupky!

Doba dovolených a výletů se blíží a my pro vás máme tip, co dát dětem ke svačince nebo na mlsání. A pokud vás čeká delší cestování objevte s námi svět pana Křupky, který má pro vaše děti spoustu her a zábavy.

Andrej Babiš a Petr Fiala
22.05.
Vládní spolupráce

Fiala: Proč ČSSD jedná o koalici? Už funguje ANO, KSČM, SPD

Rozhodnutí poslanců nezabývat se na úterní schůzi sněmovny výroky prezidenta Miloše Zemana o novičoku, rozčílilo opozici. Její představitelé teď varují sociální demokraty, kteří se zrovna rozhodují, zda vstoupit s hnutím ANO do vlády, že je v klíčových otázkách bude hnutí přehlasovávat s SPD a KSČM.

Zasedání ústředního výboru ČSSD
aktualizováno 28.04.
zasedání ústředního výboru

ČSSD si zakázala spolupráci s SPD, s ANO bude jednat dál

Širší vedení sociální demokracie dnes přes kritické hlasy nezrušilo další vyjednávání o vládní koalici s ANO, která by se opírala o hlasy KSČM. Rozhodnutí o vstupu do takového kabinetu nechá na svých členech, kteří o jej určí v referendu do dvou měsíců. ČSSD si také rozhodnutím svého ústředního výkonného výboru zakázala spolupráci s hnutím SPD Tomia Okamury na celostátní úrovni. Již dříve odmítla být ve vládě, která by se opírala o hlasy SPD.

Volební model na duben 2018
aktualizováno 27.04.
poslanecká sněmovna

Volební model: V dubnu by slavilo hnutí ANO, Piráty předstihla ODS

Pokud by se v dubnu konaly volby do Poslanecké sněmovny, zvítězilo by v nich hnutí ANO se ziskem 29 %. Druhá by skončila ODS se 13,5 % a na třetí místo by brali Piráti, kterým volební model CVVM přisuzuje 12,5 % hlasů. K volebním urnám by podle modelu přišlo 58 % oprávněných voličů.

Tomio Okamura
aktualizováno 17.04.
demise na druhou

Okamura vyzval ministry k demisi! Zapomněl asi, že už v demisi jsou

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura si na sociální síti uřízl pořádnou ostudu. V reakci na útoky na Sýrii a jejich schválení českou stranou, vyzval ministra zahraničních věcí a ministryni obrany k okamžité demisi. Jenže asi nějak zapomněl, že všichni ministři současné Babišovy vlády už v demisi dávno jsou. A lidé na sociálních sítích se mu teď za jeho omyl smějí.

Tomio Okamura
aktualizováno 13.04.
Jednání o vládě

Okamuru ANO naštvalo: Chtějí servilní ČSSD, té jde o korýtka

Předsedu hnutí SPD Tomia Okamuru nemile překvapilo čtvrteční rozhodnutí celorepublikového výboru hnutí ANO obnovit jednání s ČSSD. Podle Okamury je ČSSD "provařená strana, která nikdy nesplnila sliby". Babiš se s ČSSD sejde v pondělí, ještě předtím bude informovat v Lánech prezidenta Miloše Zemana.

Andrej Babiš, Jan Hamáček
aktualizováno 12.04.
Nesouhlasí s prezidentem

Vedení ANO odmítlo vládu s SPD a KSČM, chce opět jednat s ČSSD

Vedení hnutí ANO rozhodlo na svém čtvrtečním jednání, že chce obnovit jednání se sociálními demokraty. Prezident Miloš Zeman přitom Andreji Babišovi doporučil, aby se po krachu předchozího jednání s ČSSD zaměřil na vytvoření vlády podporované SPD a KSČM.

Tomio Okamura a Miloš Zeman
aktualizováno 12.04.
schůzka v lánech

Okamura: Bude-li ANO chtít, může vláda vzniknout za půl hodiny

Prezident Miloš Zeman si přeje, aby vznikla vláda ANO, SPD a KSČM, prohlásil po setkání s prezidentem v Lánech předseda SPD Tomio Okamura. Jednání o programu s hnutím ANO jsou podle Okamury z 95 až 99 % hotová a pokud bude Andrej Babiš chtít, mohla by vláda s důvěrou vzniknout během půl hodiny.