Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dovolená v Chorvatsku

Při cestě na jih se zdržíte i několik hodin! Kdy a kde budou kolony?

Řidiči, kteří v létě zamíří do Chorvatska, by se měli obrnit trpělivostí. Pokud navíc vyjedou na přelomu července a srpna, může se jim cesta až dvojnásobně protáhnout! Kdy se nejvíc zdržíte a kde vás zbrzdí kolony? Podívejte se.

Do Chorvatska autem

Cesta k Jadranu se prodraží! Za dovolenou dáte o stovky korun víc

Za mořem se každé léto vydávají stovky tisíc Čechů. Letos se jim cesta na jih Evropy pořádně prodraží. Více zaplatíte za dálniční známky a mýta, zdražily také některé potraviny.

Povinná výbava

Zvláštní předpisy v Evropě: V autě musíte mít hasičák i dřevěné klíny

Chystáte se na dovolenou po Evropě autem? Pak byste si měli kromě povinné výbavy, která platí v Česku, pořídit i pár věcí navíc. A někdy jsou takové požadavky opravdu zvláštní. Podívejte se na ně v přehledu.

Překvapivé pokuty

Chystáte se na dovolenou autem? Za tyto prohřešky tvrdě zaplatíte!

Chystáte se na dovolenou do zahraničí autem? Pak byste si měli pořádně nastudovat jejich silniční předpisy. I v zemích, jako je Chorvatsko nebo Francie, vás totiž mohou některá pravidla překvapit.

Muž a žena s kufrem - Ilustrační foto
Aktualizováno 15.5. 2017 13:43
ANKETA Namátková kontrola

Na pražském letišti začali prohlížet kufry. Mohou je otevřít i násilím

Pražské letiště od pondělí zpřísnilo bezpečnostní kontroly. Pracovníci budou nově kontrolovat, jestli někdo v odbavených kufrech nepřeváží výbušné látky. Podnět k tomu dá personál letiště. Dosud prověřovali pouze kabinová zavazadla.

Opalování se ve spodním prádle
Aktualizováno 4.5. 2017 07:37
Volno za humny

Dovolené v Česku zdražují, hoteliéři čekají rekordní sezónu

Léta se nemohou dočkat nejen školáci a milovníci opalování, ale také čeští hoteliéři a další podnikatelé vydělávající na turistickém ruchu. Čeká se totiž rekordní dovolenková sezóna.

Dovolená
Aktualizováno 26.4. 2017 13:42
tipy na dovolenou

Dovolená v zahraničí zlevňuje! Za které destinace zaplatíme nejmíň?

Češi stále více míří do zahraničí. Jen loni podnikli přes 4 miliony cest. A analytici mají dobrou zprávu - za dovolenou letos oproti loňsku ušetříme. Pobyty ve většině destinací totiž zlevňují.

častá fobie

Bojíte se létání? Nejste sami! Rady, jak se strachu rychle zbavit

Strach z létání patří mezi nejběžnější lidské fobie. Je totiž kombinací několika různých strachů, například z výšek, ze tmy, ze stísněných prostor apod. Stejně jako s každým jiným strachem, i s tím z létání se dá pracovat, stačí vědět, jak na to.

zpátky do reality

Návrat z dovolené je peklo! Poradíme, jak se v práci nezbláznit

Znáte to, celý rok se těšíte na dovolenou a když konečně přijde, uteče tak rychle, že si ji ani nestihnete užít. To nejhorší je ale teprve před vámi, návrat do práce. Stačí ale dodržovat několik základních pravidel a je docela dobře možné, že se zpátky budete těšit.

Kam vyrazit

Poznejte krásy Slovenska! Tyhle divy neznají ani místní! GALERIE

Slovensko patří mezi nejoblíbenější destinace českých turistů. Existují ale úžasná místa, o nichž netuší ani většina Slováků. Podívejte se, jaké přírodní, architektonické nebo technické divy sousední země nabízí.