Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Bolest břicha
včera 15:43
zákeřná nákaza

Češi na dovolené riskují zdraví: Sahají na věc špinavější než WC

Zdravotní obtíže nejsou při cestách ničím výjimečným. Lehčí komplikace musel už během letní dovolené řešit každý třetí Čech. Často se přitom nakazí úplně zbytečně, sahají totiž na věc, která je mnohonásobně špinavější než záchodové prkénko.

Dovolená v Chorvatsku
17.06.
Prodloužené prázdniny

Školní lavice zejí prázdnotou, řada rodin odjela k moři dřív!

Konec školního roku bude oficiálně až za dva týdny, přesto pro tisíce žáků po celé republice už skončil. A to pro ty, jejichž rodiče využili možnosti předsezónních levnějších letenek a pobytů. Celé rodiny tak už teď vyrážejí za exotikou a plnit se začínají i české kempy.

Cesta na dovolenou
aktualizováno 16.06.
Letní radovánky

Kde tankovat, co vzít s sebou. Praktické rady pro letní dovolenou

Za necelé dva týdny už začínají letní prázdniny a s nimi i hlavní sezóna dovolených. Do zahraničí tak vyrazí tisíce Čechů. A řada z nich vlastními auty. Právě začátek prázdnin je na silnicích nejkritičtější a řidiči by s tím měli počítat. Čekají je kolony a řada poplatků.

Obchodní sdělení

Co dát dětem na svačinku? Bezlepkové křupky!

Doba dovolených a výletů se blíží a my pro vás máme tip, co dát dětem ke svačince nebo na mlsání. A pokud vás čeká delší cestování objevte s námi svět pana Křupky, který má pro vaše děti spoustu her a zábavy.

Koupání
aktualizováno 15.06.
Unikátní aplikace

Vybíráte dovolenou? Zkontrolujte si, jestli je tam čistá voda

Bude tam, kam se chystáte na dovolenou, čistá voda, nebo budete plavat mezi výkaly? To si teď dopředu můžete zjistit díky stránkám Evropské komise. V databázi jsou významné evropské pláže i vnitrozemská koupaliště, včetně těch tuzemských. A Češi, kteří vyrazí k rybníku či jezeru v Česku, se nemusí ničeho obávat!

Tankování v Chorvatsku
14.06.
kde je nejlevněji?

Ceny pohonných hmot v Evropě: Tady tankujte cestou na prázdniny

S příchodem turistické sezóny nemohli řidiči v Chorvatsku získat lepší zprávy. Ceny pohonných hmot, které poklesly již podruhé za sebou, budou klesat i nadále. Ačkoliv snížení cen není nijak výrazné, řidiči ho vítají s nadšením. Podívejte se, kolik stojí pohonné hmoty v evropských zemích.

Nekonečné kolony v Chorvatsku
13.06.
Termíny prázdnin

Prázdniny v Evropě: V těchto dnech to bude na silnicích peklo

Už za pár dní se děti dočkají letních prázdnin. Češi s celými dvěma měsíci patří k nadprůměru v rámci EU, přesto musí čeští studenti některým svým vrstevníkům v jiných evropských státech závidět. Ze začátku a konce prázdnin mají každoročně obavy dopravní experti. Kvůli přesunům statisíců dovolenkářů tradičně kolabují evropské silnice.

Cestování - ilustrační foto
12.06.
Cestování zdarma!

EU rozdává 15 tisíc jízdenek pro mladé po Evropě! Přihlaste se

Až 15 tisíc mladých Evropanů bude moci cestovat toto léto po Evropě zadarmo! Jízdenky jim rozdá Evropská komise. O "lítačku" po EU se mohou přihlásit i mladí Češi. Pokud bude program úspěšný, v příštích letech se na cesty po Evropě bude moci vydat až 1,5 milionu Evropanů.

Alexandria
12.06.
Obchodní sdělení

Objevte nepoznané končiny Řecka

Řecké ostrovy zná každý. My Vás ale nyní vezmeme na řeckou pevninu, na místo méně známé, ale o to krásnější…

Chorvatsko - tunel
11.06.
milé překvapení

Cesta do Chorvatska: K moři se nyní dostanete levněji a rychleji!

Na všechny cestovatele, kteří se letos chystají k Jaderskému moři autem přes tunel Sveti Ilja, čeká příjemné překvapení. Za průjezd jím totiž od nového roku nemusí platit. Chorvatská vláda poplatek zrušila, cesta je tak nejen levnější, ale i rychlejší.

Léky
09.06.
Problémy při cestování

Pozor! Za některé léky vás mohou v zahraničí i zavřít! PŘEHLED

Snad každý si na dovolenou sbalí i náplasti, léky na bolest nebo kapky proti kašli. Jenže v některých zemích vám mohou pořádně zavařit i ty nejběžnější léky. Čtěte, v jakých státech platí přísná pravidla pro ty které medikamenty.