Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

zvláštní opatření

Fotíte si rádi selfie? V Itálii můžete mít problém, zavedli přísný zákaz

Italům došla trpělivost s turisty, kteří na každém kroku vytahují selfie tyče a překáží ostatním lidem. V Miláně jejich používání zakázali. Souborem nových pravidel chce město bojovat proti neuctivému chování návštěvníků.

Největší škody napáchaly otřesy zřejmě na ostrově Kos ve stejnojmenném hlavním městě
Aktualizováno Včera 13:32
Rady cestovních kanceláří

Na Kosu jsou tisíce Čechů, další se chystají! Mohou zájezd zrušit?

Zemětřesení v noci zasáhlo turecké pobřeží, ale především řecké ostrovy Rhodos a Kos, kam jezdí na dovolenou tisíce Čechů. Další stovky se v dalších dnech do letoviska chystají.

storno zájezdu

Nemůžete odjet na zájezd? Peníze vám vrátí jen v těchto případech!

Doba letních dovolených je v plném proudu. Většina lidí si zájezd kupuje s předstihem, aby si stihli všechno pořádně naplánovat. Jenže to s sebou nese i riziko, na poslední chvíli můžete onemocnět a je po dovolené. Vrátí vám cestovka peníze za zájezd?

nenechte se zmást

České řidiče mate nová dopravní značka! Víte, co znamená?

Řidiče, kteří cestují do Německa, může na některých silnicích zaskočit zvláštní dopravní značka. Podivují se nad ní dokonce i profesionální řidiči, kteří její význam řeší na facebooku.

víkendový provoz

Čeká nás dopravní kolaps! Kudy jet, abyste se vyhnuli kolonám?

O tomto víkendu se v Evropě chystá malé stěhování národů. Na mnoha místech začínají letní prázdniny a lidé mířící na jih mohou pořádně zkomplikovat cestu na dovolenou. Dají se očekávat hodinové kolony, varují odborníci z Ústředního automotoklubu (ÚAMK).

horko bez pokut

Otvíráte v létě v autě okénka? V zahraničí vám za to hrozí pokuta

Cestovat v parném létě může být hodně nepříjemné, zvlášť když si máte sednout do auta, které stálo několik hodin na sluníčku. Pak by člověk nejraději shodil tričko, nazul žabky a otevřel všechna okýnka. Jenže za všechny tyto věci můžete dostat v zahraničí pokutu.

skryté přirážky

Platíte v zahraničí kartou? Pozor! O tomto poplatku ví jen málokdo

Stále více Čechů využívá při platbách v zahraničí platební kartu namísto hotovosti. Může to být pohodlnější, protože u sebe nemusíte nosit velké množství bankovek. Musíte si ale dát pozor na poplatky, které by vám dovolenou mohly pořádně prodražit.

nenápadný zabiják

Poznáte, že vás přepadá mikrospánek? Otestujte se!

Zvláště v letním období se mnoho lidí vydává na dovolenou autem. Dlouhé řízení je ale hodně únavné a mikrospánek může přijít, ani nevíte jak. Dokážete poznat jeho nástup? A jak se proti němu bránit?

Dovolená bez starostí

Trpíte v autě či letadle nevolností? Tipy, které pomohou a nic nestojí!

Většina z nás miluje cestování. Pokud však trpíte nevolnostmi při cestě autobusem, vlakem, či letadlem, může se pro vás tato činnost stát nechtěnou noční můrou. Následující rady vám pomohou cestovat bez nechtěných žaludečních obtíží.

Tonoucí žena
Aktualizováno 17.7. 2017 08:20
Nebezpečné moře

Češky v Bulharsku utopil zpětný proud! Expert: Nebojujte s ním!

Dvě české turistky se podle záchranářů v Bulharsku utopily kvůli spodním proudům. Jde o silné zpětné proudy, které mohou stát život i zdatného plavce. Jak se jim vyhnout a co dělat, když se do "rip currentu" dostanete?