Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vodáci - dechová zkouška
Aktualizováno Včera 20:46
S hladinkou na hladině

Alkohol do lodě nepatří! Policie bude dávat dýchnout i vodákům

Nulová tolerance alkoholu platí i pro ty, kteří se vydají, třeba o prázdninách, na vodu – ať už na parníku, motorovém člunu nebo budou brázdit rybníky na obyčejném šlapadle. Právě na konzumaci alkoholu na hladinách našich řek se hodlají teď častěji zaměřit říční policisté a kontroloři Státní plavební správy.

bezpečná dovolená

Bojíte se terorismu na dovolené? Víme, kde se proti němu pojistit!

Jedním z kritérií, podle kterých si Češi vybírají dovolenou, je i bezpečnost destinace. I proto v minulých letech trochu zanevřeli na severoafrická letoviska, jako je Egypt nebo Tunisko. Letos je ale všechno jinak. Proti terorismu se navíc dá pojistit.

vyzrajte na ni

Jak se zbavit únavy za volantem? Těmto třem mýtům určitě nevěřte

Mnoho Čechů se na letní dovolenou vydává autem. Jenže když máte v kuse řídit několik hodin, není to legrace. Jak to udělat, abyste za volantem neusnuli? Odborníci z Ústředního automotoklubu varují před třemi technikami, která naprosto nezabírají.

Chorvatsko - kuchyně a nákupy - 4
Aktualizováno 23.6. 2017 21:24
Seriál TV NOVA

Prošli jsme ulice Zadaru a vybrali pro vás to nejzajímavější

Pátým dílem vrcholí speciál o Chorvatsku 2017. Jak už víte, štáb televize Nova se vydal do letoviska Zadar a mapoval, na co se mohou letos čeští turisté připravit.

Tankování
Aktualizováno 23.6. 2017 21:44
dopravní komplikace

Cesta na dovolenou: Kde tankovat a kde čekat kolonu? PŘEHLED

Pokud se o tomto víkendu chystáte vyrazit autem k moři, obrňte se trpělivostí. Na mnoha místech startují letní prázdniny a dá se tak očekávat výrazné zdržení. Na možné komplikace upozorňují odborníci z Ústředního automotoklubu.

Chorvatsko - kuchyně a nákupy - 5
Aktualizováno 22.6. 2017 21:58
Dovolená v Chorvatsku

Čechy láká do Chorvatska i tamní kuchyně, ochutnali jsme speciality

Dovolená v Chorvatsku, to není jen koupání nebo památky, ale také jídlo. Nejoblíbenější chorvatské speciality ochutnal i štáb televize Nova, který vyrazil do chorvatského Zadaru.

Koupání a pláže v okolí Zadaru
Aktualizováno 21.6. 2017 21:31
Seriál TV NOVA

Kde v okolí Zadaru je nejlepší koupání? Záleží na vkusu

Štáb televize Nova se vydal do letoviska Zadar v severní Dalmácii a zjišťoval, co mohou letos v létě čeští turisté očekávat. Dnešní díl je o tom, co láká na dovolenou k Jadranu nejvíce - tedy o moři a plážích.

Ondřej Špalek
Aktualizováno 20.6. 2017 21:03
Seriál TV NOVA

Dá se v Zadaru narychlo levně ubytovat? Zjistili jsme za vás

Štáb TV NOVA ve druhém dílu seriálu o dovolené v Chorvatsku testoval, jak snadné je na poslední chvíli sehnat solidní ubytování v pobřežní metropoli Zadaru. Jak to dopadlo?

Kartička pojištěnce
Aktualizováno 20.6. 2017 21:21
bez cestovního pojištění

Úraz v zahraničí: Kde k ošetření stačí průkaz pojišťovny a kde ne?

Pokud se chystáte na dovolenou do zahraničí, určitě si s sebou nezapomeňte vzít průkazku pojištěnce. V případě akutních zdravotních obtíží vás díky ní lékař za hranicemi ošetří. Pokud se vám ale stane něco vážnějšího, můžete mít problém. Náklady na zdravotní péči jsou totiž v cizině daleko vyšší než u nás a museli byste doplácet ze svého. Pak je na místě sjednat si cestovní pojištění.

Ondřej Špalek
Aktualizováno 19.6. 2017 23:57
seriál TV Nova

Kudy jet do Chorvatska? Otestovali jsme cestu přes tunely

Dneškem startuje seriál o tom, co letos v létě můžete čekat při návštěvě Chorvatska. Štáb televize Nova vyrazil do letoviska Zadar v severní Dalmácii, do jehož okolí zamíří tisíce českých turistů. Zjišťoval, jaké jsou ceny jídla, ubytování i jak jsou čisté pláže.