Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Podzim
aktualizováno dnes 09:55
dlouhodobá předpověď

Ochladí se? Meteorologové vydali předpověď počasí na celý podzim!

Po extrémně horkém létě očekávají meteorologové také velmi teplý podzim. Ve Skandinávii budou nadále hrozit požáry, naproti tomu jih Evropy musí počítat se zvýšeným množstvím srážek. Česko čeká podle dlouhodobé předpovědi nadprůměrně teplé podzimní počasí.

Nebezpeční komáři
aktualizováno včera 20:22
dá se bránit

Evropou se šíří smrtící vir. Nákaza je i v Chorvatsku, 17 mrtvých

Čtyři lidé se v Chorvatsku nakazili nebezpečnou západonilskou horečkou. Nemoc, kterou přenášejí komáři, může v krajním případě končit i smrtí. Obvykle připomíná chřipku, může ale způsobit i zánět mozkových blan. Proti viru se nelze očkovat.

Turistka si stěžovala, že bylo ve Španělsko moc španělů (pláž - ilustrační)
aktualizováno 14.08.
Kuriózní stížnost

"Bylo tam moc Španělů!" stěžuje si žena na pobyt ve Španělsku

Až neuvěřitelná se zdá stížnost 81leté britské důchodkyně Fredy Jacksonové. Ta požaduje zpátky peníze za dovolenou ve Španělsku, protože se tam prý pohybovalo až moc Španělů. Z toho se prý žena po dvou týdnech pobytu dokonce rozplakala.

alexandria
aktualizováno včera 10:41
Obchodní sdělení

Dovolená plná zábavy!

Dovolená u moře nemusí znamenat jen slunění na pláži, ale také sportovní aktivity, soutěže, a hlavně spoustu zábavy!

Sluneční brýle
12.08.
jak správně vybrat

Chrání vaše sluneční brýle oči? Tohle na nich musí být napsané!

V létě je nutné chránit před sluníčkem nejen svou kůži, ale také oči. Nebezpečné UV záření může totiž nevratně poškodit sítnici. Jak si ověřit, jestli vaše brýle skutečně chrání, nebo jsou jen módním doplňkem?

Nebezpeční komáři
aktualizováno 11.08.
Malárie či dengue

Exotickou nemocí se nakazíte i v Česku! Případů dál přibývá

Exotická dovolená je snem asi každého Čecha. Jenže sen končí v případě, kdy se v zahraničí nakazíte nějakou nezvyklou nemocí. A právě takových případů přibývá. Například nakažených malárií nebo horečkou dengue je třikrát víc než před deseti lety. A kvůli oteplování se stává, že se lidé nakazí exotickou nemocí už i v Evropě a dokonce u nás v Česku.

Dovolená
11.08.
Turistická statistika

Chorvaté zkoumali turisty mířící na Jadran! Takhle dopadli Češi

Počet turistů v Chorvatsku bude opět rekordní. Od začátku roku už do země přijelo přes 40 milionů dovolenkářů. Češi jsou až na pátém místě, nejvíce tráví volno v Chorvatsku Němci. Převažují ženy ve věku 55 až 64 let, průměrně tu stráví týden v soukromém ubytování.

Trnucha fialová
aktualizováno 10.08.
varování pro všechny

Evropské pobřeží ohrožují jedovatí rejnoci! Přilákaly je vysoké teploty

Francouzské úřady vydaly varování před jedovatými rejnoky, kteří se zhruba před týdnem objevili u pobřeží v departementu Var. K plážím je přilákala zřejmě teplá voda, odborníci radí, aby se jich lidé za žádných okolností nedotýkali.

Coloseum
10.08.
nové nařízení

Rána pro turisty v Itálii. Chtějí zrušit bezplatný vstup do památek

Italové by mohli přijít o bezplatný vstup do některých památek. Ten byl zaručen vždy první neděli v měsíci. Nový ministr kultury Alberto Bonisoli by chtěl po prázdninách toto nařízení zrušit.

Mušle
10.08.
zakázané suvenýry

Chtěl si vzít písek z pláže, zaplatí 26 tisíc. S čím od moře nesmíme?

Pokutu v přepočtu více než 26 tisíc korun dostal Brit, který si chtěl odvést ze Sardinie plastovou lahev naplněnou pískem z pláže. Na ostrově je to totiž kvůli ochraně životního prostředí zakázáno. Můžete mít ale problémy i s jinými suvenýry, které si budete chtít z dovolené přivézt.