Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Mladý Dán objevil stíhačku z druhé světové války - 1
Aktualizováno 13.3. 2017 17:18
Objev mladého Dána

Kluk našel stíhačku z II. světové války! Vykopal ji na poli za domem

Čtrnáctiletému Dánovi se podařilo to, o čem sní snad každý historik. Na poli poblíž rodného města objevil trosky německé stíhačky z druhé světové války. Našel dokonce i ostatky pilota, kterému v kapse zůstaly náboje, cigarety i kondomy.

SU-24
Aktualizováno 3.3. 2017 16:38
Video Nebezpečný manévr

Napětí roste! Ruská stíhačka těsně minula vojenskou loď USA!

Posádku amerického torpédoborce USS Porter, který operuje v Černém moři, pořádně vyděsil riskantní manévr ruské stíhačky Su-24. Pilot totiž válečnou loď jen těsně minul.

MiG-35

Rusko chřestí zbraněmi, ukázalo novou stíhačku!

Rusko v pátek na velkolepém ceremoniálu představilo nový stíhací letoun s označením MiG-35. Nová stíhačka prezentovaná přímo ve výrobním závodě má ve výzbroji ruské armády nahradit MiGy-29.

Prásk.tv píše:

Jane Park - 9
čtěte o tématu stíhačka na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Spěte pár dní bez polštáře a můžete mít 20 tisíc!

Originální a neuvěřitelně jednoduchý způsob, jak dostat 20 000 Kč na dovolenou dle vašich představ…

MIG 15
Aktualizováno 8.12. 2016 21:46
rozsáhlá oprava

Znovuzrození Migu 15: Dlouhé roky chátral v muzeu, teď je jako nový

Letecké muzeum ve Kbelích do svých sbírek převzalo restaurovaný stíhací bombardér Mig-15bis. Jeho rekonstrukce trvala půl roku a její výsledek přišli zkontrolovat i piloti, kteří na tomto typu létali. Tento konkrétní stroj v našem letectvu sloužil téměř 30 let, má za sebou 2506 startů, letos mu bylo 60 let, přesto vypadá jako nový.

Stíhací fenomén

Odchod legendy: Zemřel tvůrce Migu-29, bylo mu 89 let

Ve věku 89 let zemřel letecký inženýr a konstruktér Ivan Mikojan, jeden z mozků za stíhacím letounem MikojanGurevič-29 (MiG-29). Sověti stíhačkou odpověděli na americké letouny F-15 a F-16.

Další provokace?

Ruský a americký letoun se málem srazily! Minuly se o metry

Americké ministerstvo obrany oznámilo, že se k jeho letadlu nad Černým mořem nebezpečně přiblížila ruská stíhačka. Při manévru se stroje dostaly do vzdálenosti pouhých tří metrů.

Stíhačka
Aktualizováno 15.6. 2016 21:54
letecká nehoda

Bitevníku se utrhl kryt kokpitu. Dopadl vedle trati a domů u Kolína

Nepříjemný incident teď řeší komise velitele armádních vzdušných sil. Při cvičném letu bitevníku L-159 Alca uletěl ze stroje kryt kabiny a z výšky přes tři kilometry se zřítil do pole. Stalo se to minulý čtvrtek u Kolína. Desítky kilogramů vážící součástka dopadla na zem v těsném sousedství železničního koridoru Praha-Pardubice a rodinných domů. Dvěma pilotům se nic nestalo.