Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Opravený úsek D1
aktualizováno 16.11.
rozsáhlá modernizace

Otevřeli další úsek dálnice D1! Mohly by tu přistávat i stíhačky

Od čtvrtka se otevřel další nově opravený úsek dálnice D1 u Velkého Meziříčí. Na dalších úsecích je provoz kvůli modernizaci stále veden ve zúžených pruzích. Stavební práce na zimu skončí během několika týdnů.

Letecká show: Italská stíhačka spadla do vody, pilot zemřel
aktualizováno 26.09.
Chvíle hrůzy

VIDEO: Stíhačka se na leteckém dni zřítila do moře, pilot zemřel

Hodně děsivou vzpomínku si v neděli z letecké show v Itálii odnesli přihlížející diváci. Z první ruky totiž mohli sledovat, jak se jedna z účinkujících stíhaček zřítila do moře.

2042001
06.09.

VÍKEND: Těžké testy stíhacích pilotů na vlastní kůži!

Reportér magazínu Víkend Aleš Vašíček vyrazil na ostré testy stíhacích pilotů. Ukážeme vám, jak v extrémních podmínkách funguje mozek bez kyslíku.

Prásk.tv píše:

Letadlo doprovázené stíhačkou - 1
čtěte o tématu stíhačka na Prásk.tv
Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Eurofighter Typhoon
aktualizováno 02.09.
eurofighter

Britská stíhačka havarovala při přistání. Do Hradce nedoletěla

Britský stíhací letoun Eurofighter cestou na leteckou show v Hradci Králové nouzově přistával v Pardubicích. Při manévru skončil v poli.

Mladý Dán objevil stíhačku z druhé světové války - 1
aktualizováno 13.03.
Objev mladého Dána

Kluk našel stíhačku z II. světové války! Vykopal ji na poli za domem

Čtrnáctiletému Dánovi se podařilo to, o čem sní snad každý historik. Na poli poblíž rodného města objevil trosky německé stíhačky z druhé světové války. Našel dokonce i ostatky pilota, kterému v kapse zůstaly náboje, cigarety i kondomy.

SU-24
aktualizováno 03.03.
Video Nebezpečný manévr

Napětí roste! Ruská stíhačka těsně minula vojenskou loď USA!

Posádku amerického torpédoborce USS Porter, který operuje v Černém moři, pořádně vyděsil riskantní manévr ruské stíhačky Su-24. Pilot totiž válečnou loď jen těsně minul.

Rusko představilo nový MiG-35
29.01.
MiG-35

Rusko chřestí zbraněmi, ukázalo novou stíhačku!

Rusko v pátek na velkolepém ceremoniálu představilo nový stíhací letoun s označením MiG-35. Nová stíhačka prezentovaná přímo ve výrobním závodě má ve výzbroji ruské armády nahradit MiGy-29.

MIG 15
aktualizováno 08.12.
rozsáhlá oprava

Znovuzrození Migu 15: Dlouhé roky chátral v muzeu, teď je jako nový

Letecké muzeum ve Kbelích do svých sbírek převzalo restaurovaný stíhací bombardér Mig-15bis. Jeho rekonstrukce trvala půl roku a její výsledek přišli zkontrolovat i piloti, kteří na tomto typu létali. Tento konkrétní stroj v našem letectvu sloužil téměř 30 let, má za sebou 2506 startů, letos mu bylo 60 let, přesto vypadá jako nový.

Mig 29
26.11.
Stíhací fenomén

Odchod legendy: Zemřel tvůrce Migu-29, bylo mu 89 let

Ve věku 89 let zemřel letecký inženýr a konstruktér Ivan Mikojan, jeden z mozků za stíhacím letounem MikojanGurevič-29 (MiG-29). Sověti stíhačkou odpověděli na americké letouny F-15 a F-16.

Stíhačka Su-27
08.09.
Další provokace?

Ruský a americký letoun se málem srazily! Minuly se o metry

Americké ministerstvo obrany oznámilo, že se k jeho letadlu nad Černým mořem nebezpečně přiblížila ruská stíhačka. Při manévru se stroje dostaly do vzdálenosti pouhých tří metrů.