Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Umělé klouby
21.09.
Testy v zahraničí

Cena umělých kloubů výrazně vzroste! České zkušebny neprošly

Umělé klouby pomáhají tisícům pacientů. Ty české a levnější ale možná lékaři nebudou moci používat. Tuzemské zkušebny, které je testují, totiž neprošly kontrolou, a tak je pravděpodobně budou muset výrobci zkoušet v zahraničí. Cena tím ale několikanásobně vzroste.

Běh v Praze
09.07.
Odstíny bolesti

Běháte správně? Můžete si ublížit, správná technika je klíč! RADY

Běhání je u Čechů stále oblíbenější aktivitou, přesto mnoho z nich nedbá na správné zásady běhu. Jejich nedodržování pak vede k nejrůznějším zdravotním problémům - bolestem kloubů a svalů, namožení a úrazům. Jak tedy běhat správně a zdravě, abyste si neublížili?

Kolena
08.07.
Pravda, nebo pověra?

Bolí mě klouby, bude pršet. Vědci řekli, jestli počasí s bolestí souvisí

"Bolí mě koleno, bude pršet." Kolikrát jste slyšeli tuhle větu od prarodičů nebo jiných seniorů? Přitom neexistuje žádný důvod, proč by tomu tak mělo být. Teď vědci dokonce přišli se studií, která dokazuje, že bolest s počasím nemá žádnou souvislost.

Prásk.tv píše:

Křupání kloubů
čtěte o tématu klouby na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.

Operace
29.11.
"Tištěné" zdraví

Budoucnost je tu: 3D tiskárny zvládnou funkční klouby i kosti

Ještě nedávno to znělo jako něco z vědeckofantastického filmu nebo knihy, teď je to ale realita, která může způsobit revoluci v lékařství. 3D tiskárny totiž dokáží vyrobit náhradní klouby, kosti nebo jiné části těl. A používají se už i v Česku.

Bolest
17.10.
je to snadné

Zbavte se bolesti svalů či kloubů! Stačí tři věci, které má doma každý

Bolí vás svaly či klouby? Nebo patříte mezi ty, které trápí silné menstruační bolesti a nechcete si brát prášek? Uleví vím jednoduchá pomůcka, kterou si zvládnete vyrobit sami doma.

Dívka si při prvním sexu vymkla kyčel
aktualizováno 29.02.
20 úrazů denně

Při prvním sexu si vymkla kyčel. Lékaři odhalili vzácnou nemoc

Devatenáctiletá Britka by si měla užívat mladého života, místo toho nemůže dělat téměř nic. Darcey totiž trpí vzácnou chorobou, kvůli které si něco vykloubí až 20krát denně! I její první pokus o sex skočil katastrofou - vykloubila si kyčel.

Bolavé nohy
aktualizováno 12.05.
Péče o zdraví

Artrózou trpí už i třicátníci! Kvůli bolesti kloubů mohou i ochrnout

Lidé by se pomalu měli zbavit iluze, že jsou na některé nemoci příliš mladí. Především ženy kolem třicítky se dnes čím dál víc potýkají s artrózou - nejčastějším kloubním onemocněním, které může mít fatální následky.

aktualizováno 28.04.
galerie Je to zdravé nebo nezdravé?

Praskání kloubů? Vědci natočili a popsali, co se s prsty děje. VIDEO

Je to zdravé nebo nezdravé? Můžeme si praskáním kloubů, prsty nějak poškodit? Na to se rozhodli přijít kanadští vědci z univerzity v Albertě. Pomocí MRI skeneru natočili, co se přesně během praskání děje.

Osteoartróza
aktualizováno 16.03.
jak na osteoartrózu

Konec bolavých kloubů. Pomohou zázračné kmenové buňky!

Osteoartróza je velmi bolestivé nemocnění kloubů. Jen v Evropské unii trápí kolem 70 milionů nemocných! Lidé se nemohou hýbat nebo chodit. Dosud byl jediným řešením umělý kloub. Teď pomáhají kmenové buňky!