Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

návod pro všechny

Ohrožuje vás roj včel? Hasiče volejte, až když jde o život! TIPY

Pokud se na vaší zahradě usadil roj včel a nejste alergičtí, rozhodně není důvod k panice. Včely samy o sobě neútočí, navíc obvykle do několika hodin až dnů odletí. Co ale dělat, když se usadí? Pokud nejde o život, nevolejte na pomoc hasiče. Riskujete i pokutu.

Extrémní aktivita klíšťat

Skryté nebezpečí! Infikovaná klíšťata jsou i ve městech

Aktivita klíšťat je na maximu a s ní i riziko nakažení některou z nebezpečných nemocí, kterou přenáší. Štáb televize Nova se vypravil do jednoho z pražských parků, aby sám vyzkoušel, jak snadné je chytit klíště.

Už to nedělejte

Sníte jídlo, na které si sedla moucha? Riskujete zdraví!

Blíží se léto a s ním i otravný hmyz. Kromě komárů nás budou trápit také mouchy, které sednou na každé jídlo, co najdou. Většinou je jen odeženeme rukou a dál na to nemyslíme. Jenže tím riskujeme zdraví!

Prásk.tv píše:

Včely
čtěte o tématu hmyz na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlicí gramotnost: Chystáte se kupovat nemovitost? Finance plánujte s předstihem

Bydlet ve svém a dostatečně zabezpečit do budoucna sebe a své děti je takovým životním evergreenem.

Poštípání od štěnic
Aktualizováno 27.4. 2017 09:53
krvežíznivý hmyz

Česko zamořily štěnice! Jak je poznat a účinně se jich zbavit?

Krvežíznivé štěnice zamořily některá místa České republiky. Nejhorší stav je v Mostě, kde se štěnicemi bojuje každá třetí domácnost. Štěnice řádí také v Libereckém a Plzeňském kraji a také na Brněnsku.

unikátní metoda

Dřevěný kostel napadli červotoči! Pro záchranu z něj udělali saunu

Do dřevěného kostelíku v Hradci Králové se pustil dřevokazný hmyz, odborníci z Česka proto vůbec poprvé vyzkoušeli unikátní metodu, kterou používají i v Německu. Jde o termosanaci, kdy zaměstnanci specializované firmy obalí celou stavbu igelitem a dovnitř pak vhání horký vzduch, který hmyz zahubí.

Skryté nebezpečí

Brzké jaro svědčí klíšťatům. Letos se objevila rekordně brzo!

V Česku padají teplotní rekordy. V Plzni v sobotu bylo skoro 24 stupňů. A to bohužel svědčí klíšťatům, která už útočí ve velkém. Hlavně psi jimi bývají po návratu z přírody doslova obsypaní a přisátá klíšťata si už vytahují i lidé.

KOŘENÍ: Lahodné kobylky

V Ugandě si obyvatelé v období dešťů dopřávají tamní specialitu – smažené kobylky.

video endoskopické vyšetření

Ženu probudila silná bolest hlavy a škrábání, nález překvapil i doktory

Z ničeho nic probudila ženu uprostřed noci neuvěřitelná bolest hlavy a škrábavý, svědivý pocit, který nemohl být normální. A žena se skutečně nespletla, po vyšetření v nemocnici se doktor podivil, když z její hlavy vytáhl živého švába.

Invaze brouků na Slovensku
Aktualizováno 9.2. 2017 08:43
jsou jich mraky!

Hmyzí invaze už i na Slovensku! "Brouci" se ukrývají pod sněhem

V minulém týdnu jsme vás upozornili na invazivní druh "brouků", kteří se objevili na Bruntálsku. Mnoho lidí vůbec netušilo, o jaký hmyz se jedná. Jde o sněžnici matnou, která se rozšířila i na Slovensko.

Invaze brouků
Aktualizováno 4.2. 2017 21:07
hmyzí návštěva

Záhada "brouků" objasněna! Proč tento hmyz zná tak málo lidí?

V pátek jste si mohli všimnout výzvy, která se zaměřovala na invazivní druh "brouků" zaplavující zahrady na Bruntálsku. Mnoho lidí vůbec netušilo, s čím mají tu čest - a není divu. Tento druh hmyzu nežije dlouho a pokud ho chcete vidět, musíte být velmi pozorní.