Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vosa
aktualizováno 06.08.
Jde i o život

V Česku přibývá lidí s alergií na vosí bodnutí, léčení stojí miliony

V Česku přibývá lidí s alergií na bodnutí hmyzem. Důležité je, aby tito lidé neustále u sebe nosili léky a byli opatrní, jedno jediné žihadlo pro ně může znamenat smrtelné nebezpečí. Každý rok u nás na bodnutí hmyzem v průměru umírají 3 lidé. Problémem je ale i to, že hodně lidí vůbec neví, že takovou alergií trpí.

Sršeň
28.07.
Sezóna žihadel

Bodavý hmyz řádí. Může jít o život, varuje záchranka! RADY EXPERTA

Léto přeje koupání, výletům a pobytu venku. A bohužel přeje také hmyzu. I tomu, který kouše nebo bodá. Dokazují to statistiky, které zveřejnila středočeská záchranka.

Hmyz v autě
27.07.
kuriózní novinka

Vletěla vám do auta moucha nebo vosa? Můžete za to dostat pokutu

Sednout si v létě do rozpáleného auta, aniž byste si otevřeli okénka, je hodně nepříjemné. Pak vám ale hrozí, že přiberete nezvaného pasažéra. Za hmyz v autě si v krajním případě můžete dokonce vykoledovat pokutu.

Prásk.tv píše:

Beau Marr - 1
čtěte o tématu hmyz na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Kam v srpnu na dovolenou? Žhavým tipem je Bulharsko

Víte, která země je zaslíbená slunci, teplému moři, skvělému jídlu a je dlouhými lety prověřenou destinací českých turistů?

Co přitahuje komáry
25.07.
Nepříjemné štípance

Pot, geny i pivo. Překvapí vás, co všechno k vám táhne komáry

Léto je sezóna dovolených, slunění a opalování. Jenže je to bohužel doba, kdy se nadmíru dobře daří otravnému hmyzu. Třeba komárům. Ty k vám mohou přitahovat i věci, u kterých byste to opravdu nečekali.

Mravenci
25.07.
Babské rady

Domácnosti zamořili mravenci a moli! RADY, jak se jich zbavit

V létě se všemožnému hmyzu daří. A tím, že větráme, dáváme jim nepsanou pozvánku k nám do bytu. Jenže zbavit se otravných mravenců, molů či komárů není jednoduché. Naštěstí už naše babičky věděly, jak na ně vyzrát.

Co pomáhá na svědění kůže
23.07.
levně a účinně

Spálení, akné, štípnutí hmyzu: Jak si v létě ulevit? BABSKÉ RADY

V létě dostává vaše pokožka pořádně zabrat, ať už od sluníčka nebo třeba chlóru v bazénu. Je proto důležité o ni správně pečovat. Takový obyčejný tvaroh slouží nejen jako velmi výživná pleťová maska, ale i jako první pomoc při štípnutí hmyzem nebo spáleninách.

Bodnutí hmyzem
12.07.
Otravný hmyz

Sezóna štípanců začíná! Poradíme vám, jak se proti nim bránit

Letní teploty si rádi užíváme, můžeme se opalovat, grilovat, trávit čas u vody, jenže s letními teplotami se rojí i otravný bodavý hmyz. Štípnutí hmyzem nás může ohrozit i na zdraví. Jak se před hmyzem chránit a jak si bodnutí ošetřit? Vyzkoušejte levandulový olej, ocet nebo obklad z tvarohu.

Slunce
27.06.
Příprava na léto

Bydlení na léto! Takhle ochráníte svůj byt před úmorným vedrem!

S nástupem letních měsíců přichází někdy i úmorné teplo, nepříjemný hmyz a naštěstí i dovolená, na kterou se všichni po celý rok těšíme. V naší rubrice vám proto přinášíme 5 praktických tipů, jak se vyrovnat se svítícím sluncem do bytu, se zákeřným hmyzem, který nás otravuje celou noc, nebo jak zabezpečit svůj dům/byt před zloději, když odjíždíme na vysněnou dovolenou.

Chroust a Chroustek letní
aktualizováno 22.06.
názor odborníka máme se bát?

Češi se děsí kalamity chroustů! Entomolog řekl, jak lidem škodí

Češi posílají fotografie brouků, kteří k večeru zaplavují louky, lesy, pole a zahrady a otravují je při sportech nebo u posezení. Jestli je tento hmyz nebezpečný a jaké riziko představuje, TN.cz řekl entomolog Michal Hoskovec.

Škůdci v lesích
06.06.
zdevastované stromy

Škůdci napadli české lesy! Tolik dřeva se vytěžilo jen 2x v historii

Situace v lesnictví je alarmující. Škůdci a sucho se podepsali na tom, že chřadnou statisíce stromů - a to hlavně na Moravě a ve Slezsku. Jen loni se muselo pokácet 17,6 milionu metrů krychlových dřeva bez kůry - jde o třetí nejhorší statistiku v historii.