Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kloš jelení
14.10.
kloš jelení

Houbaře obtěžuje nebezpečný parazit. Přenáší zvířecí nemoci

Stále více houbařů zaznamenává přemnožení tzv. "létajících klíšťat" v českých lesích. Jedná se o kloše jeleního, druh bodavé mouchy, která však s klíštětem nemá nic společného. Jeho bodnutí je velmi nepříjemné a může způsobit další obtíže.

2054847
08.10.

KOŘENÍ: Hmyzí pochoutka

Leckdo považuje hmyz za otravu, která lidem pořádně k ničemu není.

Rak říční
aktualizováno 10.09.
vážná situace

Česko zaplavují invazivní druhy zvířat a hmyzu! Zabíjí ty původní

Česko zaplavují zvířata i hmyz, které u nás dříve vůbec nebyly. Jedná o takzvané invazní druhy, které vytlačují, nebo dokonce zabíjejí ty původní. Za poslední roky tímto způsobem téměř zmizel z našich řek například chráněný rak říční.

Prásk.tv píše:

Ploštice v letadle - 1
čtěte o tématu hmyz na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Vosa
06.09.
nebezpečný hmyz

Vosa zavinila dopravní nehodu! Způsobila škodu 120 tisíc korun

Hmyz není jen nepříjemným společníkem, ale může být také hodně nebezpečný. A to zvláště tehdy, když vás obtěžuje při řízení. Podobnou zkušenost má i řidič z Rožmitálu pod Třemšínem, tam jeho potyčka s vosou skončila nehodou.

Zachráněná plavkyně
29.08.
hezké gesto záchrana života

Elišku bodla vosa, začala se topit! Silný příběh má výjimečný konec

Je tomu přesně měsíc, co policisté zachránili topící se osmnáctiletou dívku z Těrlické přehrady. Pod hladinu plavkyně sjela při závodech poté, co ji bodla vosa, policisté neváhali a okamžitě se jí vrhli na pomoc. Teď Eliška svým zachráncům přišla osobě poděkovat. Podle policistů šlo o zcela výjimečný zážitek.

Vosa
aktualizováno 06.08.
Jde i o život

V Česku přibývá lidí s alergií na vosí bodnutí, léčení stojí miliony

V Česku přibývá lidí s alergií na bodnutí hmyzem. Důležité je, aby tito lidé neustále u sebe nosili léky a byli opatrní, jedno jediné žihadlo pro ně může znamenat smrtelné nebezpečí. Každý rok u nás na bodnutí hmyzem v průměru umírají 3 lidé. Problémem je ale i to, že hodně lidí vůbec neví, že takovou alergií trpí.

Sršeň
28.07.
Sezóna žihadel

Bodavý hmyz řádí. Může jít o život, varuje záchranka! RADY EXPERTA

Léto přeje koupání, výletům a pobytu venku. A bohužel přeje také hmyzu. I tomu, který kouše nebo bodá. Dokazují to statistiky, které zveřejnila středočeská záchranka.

Hmyz v autě
27.07.
kuriózní novinka

Vletěla vám do auta moucha nebo vosa? Můžete za to dostat pokutu

Sednout si v létě do rozpáleného auta, aniž byste si otevřeli okénka, je hodně nepříjemné. Pak vám ale hrozí, že přiberete nezvaného pasažéra. Za hmyz v autě si v krajním případě můžete dokonce vykoledovat pokutu.

Co přitahuje komáry
25.07.
Nepříjemné štípance

Pot, geny i pivo. Překvapí vás, co všechno k vám táhne komáry

Léto je sezóna dovolených, slunění a opalování. Jenže je to bohužel doba, kdy se nadmíru dobře daří otravnému hmyzu. Třeba komárům. Ty k vám mohou přitahovat i věci, u kterých byste to opravdu nečekali.

Mravenci
25.07.
Babské rady

Domácnosti zamořili mravenci a moli! RADY, jak se jich zbavit

V létě se všemožnému hmyzu daří. A tím, že větráme, dáváme jim nepsanou pozvánku k nám do bytu. Jenže zbavit se otravných mravenců, molů či komárů není jednoduché. Naštěstí už naše babičky věděly, jak na ně vyzrát.