Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Trump a šéf jeho kampaně Manafort
15.06.
lobbista

Bývalý šéf Trumpovy volební kampaně Manafort jde do vězení

Americký soud dnes poslal do vazební věznice lobbistu Paula Manaforta, bývalého šéfa volebního štábu Donalda Trumpa. Oznámila to agentura AP. Soudkyně Amy Bermanová Jacksonová vzhledem k novým obviněním zrušila podmínky kauce, a Manafort tak do data soudu vazbu neopustí.

Roman Janoušek u Vrchního soudu v Praze - 12
aktualizováno 27.04.
Názor znalce

Janoušek zpět za mříže nemůže, brání mu v tom nemocný mozek

Lobbista Roman Janoušek se možná do vězení už nevrátí. Podle znaleckého posudku olomouckých lékařů pobyt za mřížemi ohrožuje jeho život - hrozí mu těžké poranění mozku. O prominutí zbytku trestu ze zdravotních důvodů teď rozhodne soud.

Marek Dalík
aktualizováno 07.03.
Hotová věc

Konec nadějí pro Dalíka! Nejvyšší soud odmítl jeho dovolání

Nejvyšší soud odmítl dovolání lobbisty Marka Dalíka v kauze podvodu při nákupu obrněnců Pandur pro českou armádu. Uvedla to Česká televize s odvoláním na Jana Kořána z Vrchního státního zastupitelství v Praze.

Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Pohřeb Miroslava Šloufa - 11
aktualizováno 24.02.
galerie pohřeb prominenta

Šloufův pohřeb sledovali Nejedlý, Hrdlička a další lobbisti. FOTO

Rodina, přátelé a také řada kolegů ze zákulisí české politiky se dnes přišla rozloučit s Miroslavem Šloufem. Bývalý poradce Miloše Zemana před týdnem zemřel po dlouhé těžké nemoci ve věku 69 let.

Lobbisti
20.02.
registrace lobbistů

Revoluce v politice! Vláda chce udělat z lobbismu povolání

V české politice se chystá velká revoluce. Vláda Andreje Babiše bude už zítra jednat o tom, jestli se lobbismus stane oficiálním povoláním. Pokud ano, bude takový profesionální lobbista registrovaný a například každé tři měsíce by měl zveřejňovat zprávy o svých schůzkách s politiky.

Roman Janoušek si vyslechl rozsudek u Vrchního soudu - 3
aktualizováno 19.02.
Odsouzený lobbista

Lékaři posoudí Janouškův stav, mají týden. Žádá o prominutí trestu

Už jen týden zbývá znalcům z fakultní nemocnice v Olomouci k vyhotovení posudku o zdravotním stavu lobbisty Romana Janouška. Ten žádá o prominutí zbytku trestu, který si má odpykat za sražení ženy autem pod vlivem alkoholu. Z původních čtyř a půl roku vězení si odseděl asi rok a půl a už několikrát mu byl trest dočasně přerušen.

Roman Janoušek si vyslechl rozsudek u Vrchního soudu - 7
05.12.
odkládání trestu

Z lobbisty Janouška je oficiálně invalida. Proto nechce do vězení

Soud možná otevřel Romanu Janouškovi trvalou cestu na svobodu. Lobbista se totiž loni stal oficiálně invalidou. Informaci přinesl web iRozhlas.cz. Může se tedy stát, že by mu zbytek trestu, který má strávit ve vězení, bude prominut. Janoušek v roce 2012 v opilosti srazil svým luxusním autem ženu a ujel.

Roman Janoušek si vyslechl rozsudek u Vrchního soudu - 1
27.11.
Odsouzený lobbista

Janoušek nenastoupil do vězení. Soudy neví, kdo mu to má nařídit

Lobbista Roman Janoušek měl být od neděle opět ve vězení, aby pokračoval ve výkonu trestu za dopravní nehodu, která se stala před pěti lety. Za mřížemi ale neskončil. Důvodem jsou údajně zdravotní potíže. Soudy se navíc neshodují v tom, kdo ho má zpátky do věznice poslat.

Janoušek má nastoupit do vězení
aktualizováno 24.11.
přejel ženu

Lobbista Janoušek žádá upuštění od trestu. Nastoupit má v neděli

Lobbista Roman Janoušek podal k Městskému soudu v Praze žádost o upuštění od zbytku trestu. ČTK to dnes řekla mluvčí Krajského soudu v Brně Eva Sigmundová.

Ivo Rittig u soudu v kauze Nagyová
aktualizováno 07.11.
Kauza jízdenky pro MHD

Státní zástupce obžaloval lobbistu Rittiga a dalších 17 lidí

Lobbista Ivo Rittig čelí další obžalobě. Tu podal v úterý státní zástupce Adam Borgula v kauze jízdenek pro pražský dopravní podnik. Obviněných je 18 lidí a mezi nimi by měl být právě známý lobbista. Policie v případu tisku jízdenek pro pražský dopravní podnik navrhla podání obžaloby už v únoru.