Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Protesty v Betlémě
aktualizováno 07.12.
trumpovy výroky o jeruzalému

V Betlémě vypukly nepokoje, policisté bojují s běsnícím davem

Vůdce palestinské radikální organizace Hamás Ismáíl Haníja dnes vyzval Palestince k zahájení nového povstání - intifády - proti Izraeli. Hamás reaguje na středeční rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa uznat Jeruzalém za hlavní město Izraele. V Betlémě už vypukly nepokoje.

Donald Trump ve Varšavě
aktualizováno 06.12.
Diplomatická válka

Trump uznal Jeruzalém za hlavní město Izraele, sklízí kritiku

Americký prezident Donald Trump dnes navzdory mezinárodní kritice oznámil, že nastal čas, aby USA uznaly Jeruzalém za hlavní město Izraele. V projevu ve Washingtonu rovněž oznámil, že pověřil ministerstvo zahraničí, aby vypracovalo plán přesunu americké ambasády z Tel Avivu do Jeruzaléma.

Pražský okruh
aktualizováno 08.06.
městský okruh

Dostavba Pražského okruhu zase odložena. Bude stát až 40 miliard

Pražští radní vyjednávalií o dostavbě městského okruhu. Rada se shoduje v tom, že stavba je pro Prahu prioritou. Rozdílné názory ale panují u jednotlivých variant. Poslední úsek se nejspíš stane jednou z nejdražších staveb v historii hlavního města.

Obchodní sdělení

Plešivec – přehledné sjezdovky pro malé i velké

Krušnohorský Plešivec je moderní ski areál, který nabízí zábavu jak pro dospělé lyžaře, tak pro jejich malé ratolesti. Místní specialitou jsou bezesporu názvy sjezdovek. Všechny totiž nesou ženská jména. Momentálně je v provozu polovina sjezdových tratí i skvěle vybavený dětský park.

Dispečerka zdravotnické služby
aktualizováno 07.07.
tísňová linka

Zavolal o pomoc a omdlel. Skvělá práce dispečerky ho zachránila

Díky skvělé práci dispečerky pražské záchranky a lékařky Ústřední vojenské nemocnice se podařilo ve čtvrtek ráno zachránit muže, který stihl sdělit jen své jméno a zdravotní problémy, kvůli kterým poté přestal komunikovat a padl do bezvědomí.

Praha - historie
aktualizováno 29.06.
GALERIE staré fotky

Praha dříve a dnes: Podívejte, jak se za ty roky změnila! SROVNÁNÍ

Praha je jedno z nejkrásnějších evropských měst. Historické centrum s panoramatem Pražského hradu láká do hlavního města nejen velké množství cizinců, ale i samotných Čechů, kteří se nechávají zcela pohltit atmosférou hlavního města. Jak se zub času podepsal na největším městě České republiky? Podívejte se na dobové fotografie.