Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nemocnice Na Bulovce
12.04.
stížnosti pacientů

Zastaralá Bulovka? Magistrát vysvětlil, proč je v takovém stavu

Na stav některých oddělení Nemocnice na Bulovce si dlouhodobě stěžují její pacienti. Zastaralé pavilony má většinou ve vlastnictví hlavní město Praha, které je nemocnici pronajímá. Magistrát se však brání, za budovy prý dlouhá léta nedostával řádné nájemné a investoval tak pouze do běžných oprav.

Adriana Krnáčová
aktualizováno 11.04.
důležité rozhodnutí

Krnáčová jako primátorka skončí! Křeslo znovu obhajovat nebude

Pražská primátorka Adriana Krnáčová nebude na podzim kandidovat v komunálních volbách, plánuje zůstat jen řadovou členkou hnutí ANO. Své rozhodnutí už oznámila šéfovi strany Andreji Babišovi.

Nemocnice Na Bulovce
08.04.
galerie potřebuje rekonstrukci

Horor! Nemocnice Na Bulovce je v hrozném stavu, kritizují pacienti

Nespokojení pacienti kritizují špatný stav některých oddělení pražské Nemocnice Na Bulovce. Na zastaralý stav budov upozornil jeden z návštěvníků zařízení, který v noci navštívil tamní pohotovost. Nemocnice se však brání, se špatným stavem některých budov nemůže nic dělat.

Obchodní sdělení

NA LOVU ASTEROIDŮ: HVĚZDÁRNA KLEŤ

Hvězdárna Kleť leží ve výšce 1070 metrů nad mořem a je tak nejvýše položenou astronomickou observatoří v ČR. Do konce srpna zve k nahlédnutí do vesmíru.

Protiteroristické zábrany - instalace
aktualizováno 16.03.
video bezpečnější centrum

V Praze přibyly protiteroristické zábrany. Chrání trhy na Václaváku

Na pražské Václavské náměstí přibyly v pátek ráno protiteroristické zábrany v podobě betonových bloků. Ty mají ochránit návštěvníky nadcházejících velikonočních trhů.

Protesty v Betlémě
aktualizováno 07.12.
trumpovy výroky o jeruzalému

V Betlémě vypukly nepokoje, policisté bojují s běsnícím davem

Vůdce palestinské radikální organizace Hamás Ismáíl Haníja dnes vyzval Palestince k zahájení nového povstání - intifády - proti Izraeli. Hamás reaguje na středeční rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa uznat Jeruzalém za hlavní město Izraele. V Betlémě už vypukly nepokoje.

Donald Trump ve Varšavě
aktualizováno 06.12.
Diplomatická válka

Trump uznal Jeruzalém za hlavní město Izraele, sklízí kritiku

Americký prezident Donald Trump dnes navzdory mezinárodní kritice oznámil, že nastal čas, aby USA uznaly Jeruzalém za hlavní město Izraele. V projevu ve Washingtonu rovněž oznámil, že pověřil ministerstvo zahraničí, aby vypracovalo plán přesunu americké ambasády z Tel Avivu do Jeruzaléma.

Pražský okruh
aktualizováno 08.06.
městský okruh

Dostavba Pražského okruhu zase odložena. Bude stát až 40 miliard

Pražští radní vyjednávalií o dostavbě městského okruhu. Rada se shoduje v tom, že stavba je pro Prahu prioritou. Rozdílné názory ale panují u jednotlivých variant. Poslední úsek se nejspíš stane jednou z nejdražších staveb v historii hlavního města.

Dispečerka zdravotnické služby
aktualizováno 07.07.
tísňová linka

Zavolal o pomoc a omdlel. Skvělá práce dispečerky ho zachránila

Díky skvělé práci dispečerky pražské záchranky a lékařky Ústřední vojenské nemocnice se podařilo ve čtvrtek ráno zachránit muže, který stihl sdělit jen své jméno a zdravotní problémy, kvůli kterým poté přestal komunikovat a padl do bezvědomí.

Praha - historie
aktualizováno 29.06.
GALERIE staré fotky

Praha dříve a dnes: Podívejte, jak se za ty roky změnila! SROVNÁNÍ

Praha je jedno z nejkrásnějších evropských měst. Historické centrum s panoramatem Pražského hradu láká do hlavního města nejen velké množství cizinců, ale i samotných Čechů, kteří se nechávají zcela pohltit atmosférou hlavního města. Jak se zub času podepsal na největším městě České republiky? Podívejte se na dobové fotografie.