Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zdeněk Hřib
aktualizováno 15.11.
Lídr Pirátů

Zastupitelé Prahy si zvolili primátora. Stal se jím Pirát Hřib

Zdeněk Hřib se stal primátorem hlavního města. Zastupitelé Prahy si ho zvolili na svém prvním povolebním zasedání. Lídr Pirátů byl jediným kandidátem na tuto funkci. Opozice ho nepodpořila.

Zdeněk Hřib
aktualizováno 26.10.
Vyjednávání po volbách

Praha bude mít nového primátora! Stane se jím Zdeněk Hřib

Strany rodící se koalice na pražském magistrátu se dohodly na novém primátorovi. Bude jím "pirátský" Zdeněk Hřib. Pirátům tak ustoupila jak Praha Sobě, tak Spojené síly pro Prahu.

Metro v Praze nejede - staveniště - 2
aktualizováno 23.10.
Nové informace

Vrták v metru zasáhl projíždějící soupravu! Byli v ní lidé

V úterý vyšly na povrch další informace k nedělnímu incidentu, kdy se stavební vrták proboural do tubusu pražského metra ve stanici Bořislavka. Vrták pravděpodobně zasáhl projíždějící vlakovou soupravu a poškodil několik vagónů. Škoda je zatím odhadnuta na 10 milionů korun. Případ vyšetřuje policie.

Obchodní sdělení

Tahle žena ví, jak zajistit podnikatelům úspěch

Networkerka Gabriela Mrkvicová se podělila o své zkušenosti z podnikatelského světa.

Metro A Bořislavka v rekonstrukci
aktualizováno 22.10.
Škoda za 10 milionů

Poškozené metro řeší policie. Dopravní podnik viní stavbaře!

Nedělní průsak vody do stanice metra trasy A Bořislavka šetří pražská policie jako obecné ohrožení z nedbalosti. Potvrdila to dnes její mluvčí. Průsak vody podle pražského dopravního podniku mají na svědomí stavební práce. Ty probíhaly přímo nad tubusem metra.

Voda teče z hadice v Podolí
20.10.
Jde o plýtvání?

Pražskými ulicemi se valila voda! "Nevíme proč," stěžují si lidé

V posledních dvou týdnech komplikuje oprava vodovodního potrubí život obyvatelům pražského Podolí. Kvůli ní už se se tam několikátý den valí ulicí voda. Podobně na tom v týdnu byla i čtvrť Bohnice. Místní přitom vůbec neví, proč se tak děje a jak je možné, že i přes extrémní sucho může Praha vodou tolik plýtvat.

Platnost Lítačky už si ve validátoru neověříte
01.10.
Elektronická Lítačka

Pražané zuří: Validátory mizí, platnost Lítačky už jen na webu

Pražené od pondělí bez internetu už nezjistí platnost své Lítačky. Validátory jsou deaktivovány, postupně ze stanic metra vymizí.

Autobusy MHD
aktualizováno 20.08.
Návrh ČSSD

Bude MHD v Praze zdarma? Město by přišlo o 4 miliardy ročně!

Městská hromadná doprava zdarma se stává jedním z hlavních témat letošních komunálních voleb. V Praze s tím přišla sociální demokracie, která dnes oficiálně zahájila svou předvolební kampaň.

Čistota ovzduší v Evropě
19.08.
Výzkum kvality ovzduší

Rok života v Praze je jako vykouřit ročně 365 cigaret. SROVNÁNÍ

I když jste zarytým nekuřákem, zplodinám podobným těm z cigaret se stejně nevyhnete. Nedávný výzkum znečištění vzduchu v nejpopulárnějších městech v Evropě pro tento rok totiž potvrdil, že je vzduch v metropolích plný zplodin. Nejhůř je na tom Praha - jeden den dýchání pražského vzduchu je asi jako byste vykouřili jednu cigaretu.

Nemocnice Na Bulovce
12.04.
stížnosti pacientů

Zastaralá Bulovka? Magistrát vysvětlil, proč je v takovém stavu

Na stav některých oddělení Nemocnice na Bulovce si dlouhodobě stěžují její pacienti. Zastaralé pavilony má většinou ve vlastnictví hlavní město Praha, které je nemocnici pronajímá. Magistrát se však brání, za budovy prý dlouhá léta nedostával řádné nájemné a investoval tak pouze do běžných oprav.

Adriana Krnáčová
aktualizováno 11.04.
důležité rozhodnutí

Krnáčová jako primátorka skončí! Křeslo znovu obhajovat nebude

Pražská primátorka Adriana Krnáčová nebude na podzim kandidovat v komunálních volbách, plánuje zůstat jen řadovou členkou hnutí ANO. Své rozhodnutí už oznámila šéfovi strany Andreji Babišovi.