Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Miloš Zeman, Andrej Babiš
09.02.
Jmenování vlády

Z Ústavy je trhací kalendář, soptí politici kvůli volné ruce pro Babiše

Rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana neomezit Andreji Babišovi čas pro vyjednávání o další vládě, vyvolalo mezi politiky velký rozruch. Miloš Zeman navíc odvolal svou avizovanou podmínku, že bude chtít po Andreji Babišovi 101 zaručených hlasů ve sněmovně. Opozice teď poukazuje na to, že Miloš Zeman neustále mění svá stanoviska a dokonce se mluví i o tom, že jeho rozhodování jsou na hranici ústavy.

Andrej Babiš v Bruselu
aktualizováno 22.12.
Makají od rána

Vláda se sešla už v půl sedmé. Řešila i zákaz prodeje o svátcích

Už v půl sedmé ráno se v pátek 22. prosince sešel kabinet Andreje Babiše. Na programu je řešení personálních změn na ministerstvech, návrh na odklad e-receptů, návrh na zrušení zákonů o dani z nabytí nemovitostí nebo návrh, aby stát musel vydávat 2 % HDP na obranu, jak stojí v závazcích NATO.

Bohuslav Sobotka a Robert Fico
aktualizováno 04.09.
Jednání vlád

Česká a slovenská vláda jednaly společně, řešily i kvalitu potravin

Spolupráce České republiky a Slovenska pomáhá stabilizovat atmosféru v celém regionu střední Evropy, řekl po dnešním společném jednání vlád obou zemí v Lednici na Břeclavsku český premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Jeho protějšek Robert Fico doufá, že skvělé vzájemné vztahy vydrží i po českých volbách, není podle něj možné pouze spoléhat na to, že jsou samozřejmostí.

Obchodní sdělení

Herlíkovice – ze Žalého po hranách

Herlíkovice jsou dobře dostupným krkonošským střediskem, jehož dvě nástupní místa se nacházejí doslova u hlavní silnice. Zatímco sjezdovky Herlíkovic by svým převýšením a sportovním charakterem měly zaujmout ostřejší jezdce, modré přehledné tratě Bubákova zas oslovují rodiny s dětmi.

Poslanecká sněmovna
08.05.
Anketa preference voličů

ANKETA: Vládní krize hýbe světem politiky. Koho byste volili vy?

Aktuální dění v naší politice výrazně ovlivňuje volební preference. Od začátku roku se situace několikrát změnila, v lednu by se do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR dostalo jen pět stran, v březnu už to ale bylo sedm partají. Je patrné, že situace je velmi kolísavá. Největší strany si do začátku vládní krize držely relativně stabilní voličskou základnu, aktuální dění může ale stav před volbami výrazně proměnit.

Policie a hasiči dostanou přidáno
aktualizováno 29.03.
jednání vlády

Schváleno! Policisté a hasiči dostanou přidáno od července

Policisté, hasiči, celníci či vězeňští dozorci si od začátku července finančně polepší. Vláda dnes podpořila zvýšení platů členů bezpečnostních sborů o deset procent.

hotelová služba
26.03.
radikální zlom

Průmysl 4.0: Vláda počítá s tím, že lidi v práci nahradí stroje a roboti

Během několika let nahradí roboti polovinu zaměstnanců. Bez práce budou pokladní, dělníci v továrně, zmizí úředníci i obsluha strojů. Kdo se o tyto lidi postará? Firmy, nebo zadlužený stát?

Bobuslav Sobotka
aktualizováno 13.03.
důležité novely

Prázdniny ve vládě: Na důležitém jednání bylo jen 9 ministrů

Ministři měli v pondělí na svém pravidelném zasedání projednávat řadu zákonů, jednání ale skončilo jen krátce poté, co začalo. Do Strakovy akademie jich přišlo skutečně málo, důležité zákony tak musí počkat na další jednání.

Sobotka_Zeman
aktualizováno 08.11.
obměna vlády

Sobotka u Zemana: Měnit bych chtěl ministry z jiných stran

Premiér Bohuslav Sobotka bude hodnotit práci ve vládě se všemi členy kabinetu, nejen s ministry za ČSSD, jak avizoval dříve. U resortů sociální demokracie nastanou změny, které chce předseda vlády a strany Sobotka oznámit napřed prezidentovi, současně se jmény náhradníků.

Bohuslav Sobotka
aktualizováno 05.10.
Dotkne se to všech

Vláda projedná klíčové zákony! O minimální mzdě či letním čase

Vláda Bohuslava Sobotky bude ve středu jednat o mimořádně důležitých zákonech, které se dotknou nás všech! Kabinet bude projednávat třeba zvýšení minimální mzdy, vyplacení příspěvků pro propuštěné horníky, vyslání českých vojáků do Iráku, kde budou bojovat proti Islámskému státu, nebo třeba o tom, zda budeme nadále přecházet na letní čas!

důchody
aktualizováno 21.09.
Valorizace důchodů

Důchodci dostanou přidáno, rozhodla vláda! KALKULAČKA

Důchodcům příští rok porostou penze o 2,7 procenta. Podle premiéra Bohuslava Sobotky to bude znamenat průměrný růst o 308 korun. Vláda také schválila rozpočet na příští rok, počítá se schodkem 60 miliard korun.