Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kastelán měl zničit kolem 50 obrazů za čtyři a půl milionu korun
11.12.
zbyly jen rámy

Kastelán zničil obrazy za několik milionů. Dostal podmínku

Okresní soud v Břeclavi v úterý vynesl rozsudek nad bývalým kastelánem valtického zámku. Michal Tlusták nechal rozřezat a spálit pětačtyřicet obrazů moderního umění a podle soudu tím způsobil škodu za několik milionů korun. Dostal za to podmíněný trest.

Kastelán měl zničit kolem 50 obrazů za čtyři a půl milionu korun
aktualizováno 04.12.
velká ztráta

Kastelán měl zničit kolem 50 obrazů za čtyři a půl milionu korun

Okresní soud v Břeclavi v úterý znovu projednával případ zničených obrazů na zámku ve Valticích. Z jejich likvidace je obžalovaný bývalý kastelán Michal Tlusták.

Obrazy malíře Jiřího Karmazína
17.10.

VIDEO: Případ údajného padělání obrazů policie odložila

Velmi zvláštní rozuzlení má vyšetřování údajných plagiátů obrazů akademického malíře Jiřího Karmazína. Ty se objevily v květnu na výstavě na Strakonickém hradě. Výstavu tehdy ukončila policie, která přijala trestní oznámení, že se tam objevila falza. Teď ale případ odložila - prý se jednalo o díla jiného malíře, který měl pouze podobný styl.

Prásk.tv píše:

Martin Maxa
čtěte o tématu obrazy na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Víme, jak získat půjčku se sazbou hypotéky

Přijde vám, že spotřebitelské úvěry i hypotéky neustále zdražují? Uvažujete o půjčce na vybavení domácnosti, vzdělávání dětí nebo novou kuchyň, ale úroky se vám zdají příliš vysoké? Víme, jak najít výhodnou půjčku s úrokem hypotéky.

Malíř Libor Vojkůvka
22.09.
Svérázný umělec

Zemřel jeden z nejznámějších malířů! Našli mu nádor na mozku

Ve věku 71 let zemřel Libor Vojkůvka, jeden z nejvýraznějších malířů současnosti. Po těžké nemocnici opustil tento svět v noci na sobotu. Jen před čtyřmi lety se mu narodil syn.

Lidé v Liberci zuří kvůli výstavě nahotin
13.03.
nevšední umění

Galerie v Liberci vystavila na ulici nemravné obrazy. Obyvatelé zuří!

Obyvatele Liberce pohoršila nevšední umělecká výstava, která je v současnosti k vidění ve vitrínách místního kina Varšava. Obrazy zachycují pánské přirození a další intimní části těla. Lidem vadí hlavně umístění výstavy, která se nachází na ulici v blízkosti základní školy.

Michal Tlusták
aktualizováno 02.03.
škoda 5 milionů

Nechal jsem spálit 58 obrazů, řekl kastelán policii. Našli jen rámy

Okresní soud v Břeclavi se v pátek zabýval případem zničených obrazů za 5 milionů korun. Podle obžaloby je nechal spálit bývalý kastelán valtického zámku Michal Tlusták.

Liv Strömquistová
04.11.
VE Stockholmu

Lidé jsou znechuceni z výstavy v metru. Oslavuje menstruaci!

Ve Stockholmu začala výstava, která propaguje pozitivní přístup žen k menstruaci. Koná se ale v areálu metra, což vadí některým cestujícím.

Josef Lada
24.08.

VÍKEND: Josef Lada a jeho malířský odkaz

Když se řekne „ Josef Lada“ je v obraze snad každý. Kdo by také nepoznal slavného kocoura Mikeše nebo krajinku s kostelíkem.

Muž je podezřelý z krádeže uměleckých děl
09.08.
úspěch policie

Ukradli umělecké předměty za 20 milionů, hrozí jim 10 let vězení

Karlovarská policie zadržela dva muže podezřelé z krádeže uměleckých děl za desítky milionů korun. Ukrást je měli z domu místního podnikatele, šlo například o cenné obrazy, knihy, svícny, šperky nebo mince. Ukradené předměty schovali na Slovensku a snažili se je prodat.

Vandalismus v Prachaticích - 5
aktualizováno 27.07.
Poškozené obrazy

Mladík kreslil v galerii na obrazy! Škoda je 100 tisíc! Poznáte ho?

Vandalové v galerii v Prachaticích kreslili na vystavené obrazy. Jejich počínání natočila kamera a policie po nich teď pátrá.