Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Brexit - Theresa Mayová
Aktualizováno 19.4. 2017 21:17
Už 8. června

Předčasné volby v Británii budou, záměr schválili poslanci

Britská Dolní sněmovna dnes drtivou většinou podpořila záměr premiérky Theresy Mayové vypsat předčasné parlamentní volby na 8. června. Pro hlasovala podle očekávání i velká část opozice. Výsledný poměr hlasů činil 522 ku 13.

Theresa Mayová
Aktualizováno 18.4. 2017 20:42
Překvapivé oznámení

Británii čekají kvůli brexitu předčasné volby! Už v červnu

Britská premiérka Theresa Mayová dnes nečekaně oznámila, že chce 8. června uspořádat předčasné volby. Své rozhodnutí na mimořádném tiskovém brífinku zdůvodnila nejednotou současného britského parlamentu v otázkách chystaného odchodu Británie z Evropské unie. Dolní sněmovna by měla premiérčin záměr schválit ve středu.

Odchod z Unie

Brexit oficiálně začíná! Premiérka Mayová o tom informovala EU

Proces odchodu Velké Británie z Evropské unie oficiálně započal. Britská premiérka Theresa Mayová v úterý večer podepsala dopis adresovaný předsedovi Evropské rady Donaldu Tuskovi, ve kterém jej informuje o rozhodnutí Britů aktivovat článek 50 Lisabonské smlouvy a opustit Unii.

Prásk.tv píše:

Královna Alžběta II
čtěte o tématu Theresa Mayová na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sníte o lepším bydlení? Přijíždíme do regionů s nejnovějšími trendy

Chcete se dozvědět o nových a dostupných novinkách v bydlení? Přijďte na roadshow RSTS, kterou najdete v téměř 30 městech ČR.

Theresa Mayová
Aktualizováno 23.3. 2017 09:13
Reakce politiků

"Život jde dál," komentovala útok premiérka. Teroru prý neustoupí

Britská premiérka Theresa Mayová odsoudila jako "chorobný a zvrácený" středeční teroristický útok v Londýně. Místo, kde k němu došlo, podle ní nebylo vybráno náhodně. Nikdy neustoupíme teroru, prohlásila před sídlem předsedů britské vlády na Downing Street.

Brexit - Theresa Mayová
Aktualizováno 20.3. 2017 20:48
Odchod z Unie

Klíčové datum: Britská premiérka prozradila, kdy začne brexit!

Britská premiérka Theresa Mayová 29. března oficiálně oznámí Bruselu úmysl své země odejít z Evropské unie. Britské zastoupení při EU již o chystaném kroku informovalo předsedu Evropské rady Donalda Tuska, uvedla dnes podle agentury Reuters mluvčí Mayové. O odchodu Spojeného království z Unie rozhodlo loni v červnu britské referendum.

Konečné rozhodnutí

Odchod Britů z EU: Lordové ustoupili a zákon o brexitu prošel

Britský parlament schválil zákon, který vládě premiérky Theresy Mayové umožní spustit tzv. brexit. Předloha definitivně prošla poté, co Sněmovna lordů odhlasovala, že již nebude trvat na dvou dodatcích, které krátce předtím odmítla Dolní sněmovna. Ministr pro brexit David Davis vzápětí zopakoval, že vláda hodlá rozluku zahájit koncem března.

Brexit je tu

Chcete emigrovat do Británie? Čas už máte jen dva týdny!

A je to tady! Britská premiérka Theresa Mayová nejspíš už v polovině března oznámí, že Británie končí s volným pohybem osob z EU. A formálně tak odstartuje brexit.

Co se změnilo?

NATO je základem obrany, míní Trump. Dříve pakt hanil

Americký prezident Donald Trump při dnešním setkání s britskou premiérkou potvrdil, že stoprocentně stojí za Severoatlantickou aliancí a že NATO je základem společné obrany.

Brexit - lidé
Aktualizováno 24.1. 2017 12:20
odchod z eu

Brexit se opět komplikuje! Může za to nejnovější rozhodnutí soudu

Britský nejvyšší soud v úterý rozhodl, že vláda musí mít k zahájení jednání o odchodu země z EU souhlas britského parlamentu. To by však mohlo zpozdit začátek procesu vystoupení z evropského bloku. Mluvčí premiérky Theresy Mayové ale v reakci na soudní verdikt uvedl, že to nic nemění na plánech vlády spustit brexit do konce března.

Zkouška střely Trident
Aktualizováno 23.1. 2017 20:52
Velký trapas

Britové "ztratili" jadernou střelu, místo na moře letěla na USA

Veřejným míněním v Británii hýbe skandál se zpackanými testy mezikontinentální balistické střely Trident. Střela, která může nést jaderné hlavice, se podle zdroje z námořnictva, vydala při testu jiným směrem, než bylo plánováno. Místo na moře zamířila na Spojené státy. Vláda čelí obvinění, že incident poslancům tajila, protože předcházel hlasování o modernizaci flotily jaderných ponorek, vyzbrojených těmito střelami.