Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Theresa Mayová
Aktualizováno 23.3. 2017 09:13
Reakce politiků

"Život jde dál," komentovala útok premiérka. Teroru prý neustoupí

Britská premiérka Theresa Mayová odsoudila jako "chorobný a zvrácený" středeční teroristický útok v Londýně. Místo, kde k němu došlo, podle ní nebylo vybráno náhodně. Nikdy neustoupíme teroru, prohlásila před sídlem předsedů britské vlády na Downing Street.

Brexit - Theresa Mayová
Aktualizováno 20.3. 2017 20:48
Odchod z Unie

Klíčové datum: Britská premiérka prozradila, kdy začne brexit!

Britská premiérka Theresa Mayová 29. března oficiálně oznámí Bruselu úmysl své země odejít z Evropské unie. Britské zastoupení při EU již o chystaném kroku informovalo předsedu Evropské rady Donalda Tuska, uvedla dnes podle agentury Reuters mluvčí Mayové. O odchodu Spojeného království z Unie rozhodlo loni v červnu britské referendum.

Konečné rozhodnutí

Odchod Britů z EU: Lordové ustoupili a zákon o brexitu prošel

Britský parlament schválil zákon, který vládě premiérky Theresy Mayové umožní spustit tzv. brexit. Předloha definitivně prošla poté, co Sněmovna lordů odhlasovala, že již nebude trvat na dvou dodatcích, které krátce předtím odmítla Dolní sněmovna. Ministr pro brexit David Davis vzápětí zopakoval, že vláda hodlá rozluku zahájit koncem března.

Prásk.tv píše:

Královna Alžběta II
čtěte o tématu Theresa Mayová na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Pořídit si vlastní bydlení na hypotéku je letos komplikovanější. Rezervujte si nízkou sazbu!

V závěru roku dosáhly dlouhodobě klesající úrokové sazby hypoték svého dna a letos začínají pomalu růst.

Brexit je tu

Chcete emigrovat do Británie? Čas už máte jen dva týdny!

A je to tady! Britská premiérka Theresa Mayová nejspíš už v polovině března oznámí, že Británie končí s volným pohybem osob z EU. A formálně tak odstartuje brexit.

Co se změnilo?

NATO je základem obrany, míní Trump. Dříve pakt hanil

Americký prezident Donald Trump při dnešním setkání s britskou premiérkou potvrdil, že stoprocentně stojí za Severoatlantickou aliancí a že NATO je základem společné obrany.

Brexit - lidé
Aktualizováno 24.1. 2017 12:20
odchod z eu

Brexit se opět komplikuje! Může za to nejnovější rozhodnutí soudu

Britský nejvyšší soud v úterý rozhodl, že vláda musí mít k zahájení jednání o odchodu země z EU souhlas britského parlamentu. To by však mohlo zpozdit začátek procesu vystoupení z evropského bloku. Mluvčí premiérky Theresy Mayové ale v reakci na soudní verdikt uvedl, že to nic nemění na plánech vlády spustit brexit do konce března.

Zkouška střely Trident
Aktualizováno 23.1. 2017 20:52
Velký trapas

Britové "ztratili" jadernou střelu, místo na moře letěla na USA

Veřejným míněním v Británii hýbe skandál se zpackanými testy mezikontinentální balistické střely Trident. Střela, která může nést jaderné hlavice, se podle zdroje z námořnictva, vydala při testu jiným směrem, než bylo plánováno. Místo na moře zamířila na Spojené státy. Vláda čelí obvinění, že incident poslancům tajila, protože předcházel hlasování o modernizaci flotily jaderných ponorek, vyzbrojených těmito střelami.

Druhý den v úřadě

Trump chválil CIA a osočil média ze lži. Jako první přijme Mayovou

Americký prezident Donald Trump se příští týden v pátek setká s britskou premiérkou Theresou Mayovou. Bude tak prvním zahraničním státníkem, který navštíví USA od Trumpova příchodu do Bílého domu. Trump také navštívil sídlo CIA, kde nešetřil chválou, a naopak zkritizoval média.

Brexit - Theresa Mayová
Aktualizováno 17.1. 2017 14:16
Odchod z Unie

Mayová prozradila, jak proběhne Brexit. Takhle dopadne na Česko

Británie nechce ani částečné členství v Evropské unii. Zdůraznila to dnes britská premiérka Theresa Mayová v projevu věnovaném dalšímu postupu, který povede k vystoupení země z unie. Mayová nicméně současně ujistila, že si nepřeje rozpad EU, ale naopak její úspěch. Zároveň prohlásila, že chce silnou Británii, která bude mít globální rozměr a která bude s EU úzce spolupracovat.

Theresa Mayová
Aktualizováno 21.10. 2016 07:01
Summit EU

Britové zuří: Pořád jsme v EU! O brexitu začnou jednat za půl roku

Britská premiérka Theresa Mayová potvrdila, že Británie do konce března 2017 zahájí rozhovory o svém odchodu z Evropské unie. Novinářům to v noci po prvním jednacím dni summitu EU v Bruselu řekl předseda vrcholných unijních schůzek Donald Tusk.