Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Brexit
aktualizováno 14.02.
chybí většina

Další prohra Mayové! Dohodu ani odklad brexitu poslanci nepřijali

Britská Dolní sněmovna dnes odmítla podpořit premiérku Theresu Mayovou v její snaze upravit v brexitové dohodě podmínky takzvané irské pojistky. Na dohodě včetně pojistky se Mayová už dříve dohodla s Evropskou unií, britský parlament ale dokument na konci ledna odmítl a premiérka se teď snaží ujednání s EU pozměnit. Šéf opozičních labouristů Jeremy Corbyn k dnešnímu hlasování poznamenal, že Mayová nemá v parlamentu pro svůj plán většinu.

Theresa Mayová
aktualizováno 12.02.
Jednání pokračují

Zbývá 45 dní: Premiérka Mayová chce prý po Brexitu rezignovat

Britská premiérka Theresa Mayová se prý v létě chystá rezignovat. Informaci zveřejnil britský bulvární deník The Sun. Ten se odvolává na nejmenované zdroje z Konzervativní strany. K tomu by mělo dojít až po odchodu Velké Británie z Evropské unie.

Theresa Mayová
aktualizováno 07.02.
Hraje o čas

Mayová chce odložit hlasování o brexitové dohodě. Míří do Bruselu

Britská premiérka Theresa Mayová chce odložit druhé parlamentní hlasování o dohodě o brexitu. Původně měli poslanci o pravidlech pro odchod země z EU rozhodnout příští týden, Mayová chce ale hlasování údajně přesunout na konec února.

Prásk.tv píše:

Královna Alžběta II
čtěte o tématu Theresa Mayová na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Theresa Mayová v britském parlamentu
aktualizováno 29.01.
Důležité jednání

Britští poslanci: Neodložíme odchod! Tvrdý brexit ale odmítli

Dolní komora britského parlamentu rozdílem 23 hlasů odmítla návrh labouristky Yvette Cooperové, který by otevíral cestu k hlasování o možnosti odložit vystoupení Británie z Evropské unie. Zároveň ovšem Britové rozhodli, že nechtějí brexit bez dohody.

Theresa Mayová
21.01.
problémy s brexitem

Druhé hlasování o brexitu nebude, Mayová řeší irskou pojistku

Britská premiérka Theresa Mayová prozradila další kroky, které chce podniknout v otázce brexitu. Hned na začátku proslovu k poslancům odmítla možnost druhého referenda a zároveň oznámila, že je chce do vyjednávání druhé dohody více zapojit.

Theresa Mayová
aktualizováno 16.01.
Parlament ji podpořil

Britští poslanci rozhodli! Mayová hlasování o nedůvěře ustála

Britští poslanci podrželi vládu premiérky Theresy Mayové. Ačkoliv v úterý utrpěla s návrhem dohody o brexitu nejhorší porážku v moderních dějinách, ve středu ustála hlasování o důvěře, které opozice vyvolala.

Theresa Mayová
14.01.
Hlasování se blíží

Poslanci chtějí odstřihnout Mayovou. Brexit se může odložit

Britské poslance čeká zásadní jednání. V úterý by měli definitivně rozhodnout o dohodě o brexitu, kterou vyjednala vláda Theresy Mayové se zbývajícími členskými státy EU. Podle premiérky je nyní nejpravděpodobnější zablokování odchodu Británie z EU.

Theresa Mayová
28.12.
dohoda o brexitu

Nad britskou premiérkou visí meč, labouristé ji chtějí sesadit

Dohoda o brexitu by mohla současnou britskou premiérku Theresu Mayovou stát místo. Šéf opozičních labouristů Jeremy Corbyn prohlásil, že není otážkou zda, ale kdy se jeho strana pokusí vyvolat hlasování o nedůvěře.

Brexit - Theresa Mayová
18.12.

VIDEO: Mayová odmítá spekulace o druhém referendu o brexitu

Britská premiérka znovu sklízí kritiku za svou dohodu o brexitu. Podle opozice se snaží umlčet debatu v parlamentu. Britská vláda se 100 dní před odchodem země z Evropské unie začala připravovat na možný tvrdý brexit.

Brexit - Theresa Mayová
14.12.
minisummit v Bruselu

EU o brexitu dál jednat nebude, na migraci se státy nedohodly

V Bruselu v pátek oficiálně skončil dvoudenní summit lídrů Evropské unie. Zatímco na včerejším zasedání se řešil hlavně brexit, protiruské sankce nebo rozpočet pro období let 2021-2027, dnes byla klíčovým tématem migrace. Rozvod mezi Velkou Británií a Evropskou unií řešila hlavně světová média. Ta britská si vzala na paškál premiérku Theresu Mayovou.