Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Stopař Ilustrační snímek
01.06.
ruply mu nervy

Stopař házel kamení na auta. Byl naštvaný, že ho vysadili v pustině

Policie stíhá 54letého muže, který u obce Výsonín na Chrudimsku házel kameny na dvě projíždějící auta. Naštěstí nikoho nezranil, ale u jednoho vozidla rozbil čelní sklo. U výslechu pak řekl, že stopoval a byl frustrovaný z toho, že ho řidič kamionu vyhodil na neznámém místě.

Zničený les
aktualizováno 04.12.

Orkán Herwart zdecimoval české lesy, škody jdou do stamilionů!

Ztráta státního podniku Lesy České republiky (LČR) z říjnové vichřice Herwart bude asi 600 milionů korun. Novinářům to dnes řekl generální ředitel LČR Daniel Szórád.

Vandalismus na stavbě
aktualizováno 23.10.
Demoliční četa

Děti se vyřádily v cizím domě. Bořily i stavěly, trestu ale uniknou

Škodu třicet tisíc korun napáchala pětice školou povinných dětí, které si volný čas vyplnily tím, že si na stavbě cizího rodinného domu na Brněnsku hrály na demoliční četu. Malým vandalům ovšem vzhledem k věku trest nehrozí.

Obchodní sdělení

Čím je Kleť mezi jinými hvězdárnami výjimečná?

Hvězdárna Kleť leží ve výšce 1070 metrů nad mořem a je tak nejvýše položenou astronomickou observatoří v ČR. Čím je Kleť mezi jinými hvězdárnami výjimečná?

Větrná smršť v Bohuslavicích na Náchodsku - 2
aktualizováno 12.08.
Vichr v Bohuslavicích

Náchodskem se prohnala větrná smršť, poškodila desítky domů!

Velké škody napáchala v pátek vpodvečer větrná smršť, která se prohnala Bohuslavicemi na Náchodsku. Vichr tu poškodil desítky domů, z některých strhal střechy. Hasiči měli samozřejmě spoustu práce i jinde.

Nákladní vůz vjel do zákazu
aktualizováno 25.05.
"Expert" za volantem

Kamioňák vjel, kam neměl, prorazil nádrž a zničil asfalt za miliony

Několikamilionovou škodu způsobil řidič kamionu, který nejprve ignoroval zákaz vjezdu, poté si prorazil nádrž a nakonec naftou pokropil několik kilometrů silnice.

Špatné návyky - 1
19.03.
pozor na to!

To je hrůza! 6 věcí, které běžně děláme, ale škodí našemu zdraví

Dáváte nohy přes sebe, nebo usínáte na břiše? Pak zpozorněte, protože právě tyto návyky způsobují vážné zdravotní problémy. Může se jednat o bolesti zad nebo nejrůznější infekce. V některých případech ale riskujete mnohem víc.

Zásah horské služby - ilustrační foto
aktualizováno 08.01.
Pojištění odpovědnosti

Pojistka se na horách vyplatí! Co dělat v případě úrazu? NÁVOD

Vyrazit na lyže bez pojištění hraničí s hazardem. Každoročně totiž pojišťovny za klienty, kteří někdo na sjezdovce zraní, zaplatí miliony korun. Pokud lyžař pojištění nemá, musí vysoké náklady za léčbu či odškodné platit ze svého. Jak postupovat, když máte na horách pojistnou událost?

Dělobuchy
aktualizováno 02.01.
Výbuch pyrotechniky

Rodina odpálila ohňostroj. Raketa zničila okna, dveře i skleník

Sčítání škod po silvestrovském veselí pokračuje. V Mikulovicích na Pardubicku odpálená pyrotechnika zničila osm oken, dvoje dveře a skleník. Svědci výbuchu mluví o tlakové vlně a také o tom, že nálož mohla být vadná.

Policejní honička
aktualizováno 20.09.
nebezpečná honička

Jak to dokázal?! Řidič jízdou způsobil škodu za 200 tisíc! VIDEO

Policisté z Českého Krumlova natočili divokou noční honičku s opilým řidičem. Muž několikrát naboural, vjel do protisměru i do zákazu vjezdu a nakonec havaroval. Způsobil škodu za 200 tisíc korun.

Asfalt zastříkal auto 1
aktualizováno 18.09.
foto tip čtenáře

Silničáři se předvedli: V místě opravy asfalt poškodil desítky aut

Desítky aut poškodil stékající asfalt v Bucharově ulici v Praze. Silničáři tam vyfrézovali vozovku, v dešti se ale asfaltový prach rozmočil a nalepil se na desítky aut, která tudy v neděli odpoledne projížděla. Policisté na místě sepisují škody.